Projekt domu Tomaszek II bez garażu [B] WRF1006

Cena projektu: 2 350 zł 2 290 zł Oszczędzasz 60 złOferta ważna do 31 maja 2018 r.

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
105,7 m²
Min. szer. działki
21 m
Wysokość budynku
6,8 m
Pow. zabudowy
142,8 m²
Kubatura
438,2 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
214,5 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Tomaszek II bez garażu [B] został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Tomaszek z garażem 1-st. [A]. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, Jednak nie ma garażu. Projekt domu Tomaszek II bez garażu [B] to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Tomaszek II bez garażu [B] to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W domu znajduje się komfortowa łazienka oraz dodatkowa toaleta, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Dopełnieniem całej bryły jest weranda zaplanowana w projekcie. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Tomaszek II bez garażu [B] zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Tomaszek II bez garażu [B] - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,2 m²
2 hall
8,9 m²
3 wc
2,1 m²
4 spiżarnia
1,4 m²
5 kuchnia
12,9 m²
6 pokój dzienny
31,2 m²
7 pokój
12 m²
8 łazienka
5,7 m²
9 pokój
14,8 m²
10 pokój
11,6 m²
11 kotłownia
6,7 m²
razem
112,5 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
DARMOWE KOSZTY BUDOWY Sprawdź przybliżone koszty budowy

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tomaszek II bez garażu [B] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tomaszek II bez garażu [B]
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
41 140 zł

stan surowy otwarty
92 884 zł

stan surowy zamknięty
20 624 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 189 612 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm. Ściany wewnętrzne: porotherm/ cegł.dziurawka. Rodzaj stropu: drewniany. Elewacje: okładzina klinkierowa. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Tomaszek II bez garażu [B]

Zdjęcie profilowe lisowski
lisowski

Projekt domu Tomaszek II bez garażu WRF1006 jakoś tak pierwszy nam się rzucił w oko. A że szukaliśmy projektu domu jednopoziomowego, to czemu by nie wybrać właśnie jego. Poza tym, wygląd zewnętrzny zdecydowanie zachęcał do takiego wyboru.

Prowadzę działalność w branży budowlanej i w zasadzie sam wykonywałem dom. Dzięki temu budowa szła sprawnie; cieszy także fakt, że projekt nie zawierał żadnych błędów. Dom ociepliliśmy raczej tak jak było to zalecane w projekcie: 12cm styropianu na ściany, 40cm wełny na strop (ja zrobiłem lekki drewniany) oraz 10cm styropianu na podłogę. Do ogrzewania budynku wykorzystujemy piec na ekogroszek i całkiem ekonomicznie nam to wychodzi. Ostatniego roku spaliliśmy tylko 2,4 tony opału, co moim zdaniem jest bardzo dobrym rezultatem.

Układ pomieszczeń w projekcie domu Tomaszek II bez garażu WRF1006 oceniam raczej na plus. Zdecydowaliśmy się jednak zlikwidować wiatrołap i teraz mamy całkiem pokaźny korytarz, prowadzący do każdego z pomieszczeń w domu. Uważam, że dla czterech osób jest to całkiem wygodny dom, jednak mi osobiście brakuje jeszcze jednego pokoju, który mógłbym przeznaczyć na gabinet lub pokój dla gości. Taras u nas wychodzi na stronę południową, dzięki czemu w zasadzie każde z pomieszczeń łapie odpowiednią ilość światła słonecznego. Zwłaszcza w salonie trzy okna na bocznej ścianie pięknie doświetlają całą przestrzeń.

Na tą chwilę jestem zadowolony ze swojego wyboru. Uważam, że projekt domu parterowego Tomaszek II bez garażu WRF1006 pasuje do naszej rodziny. Chociaż jeden pokój więcej zawsze by się przydał. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe protos
protos

Wybierając projekt domu przede wszystkim zwracałem uwagę, aby nie był to za duży budynek. Mam małą rodzinę, więc metraż projektu domu Tomaszek II bez garażu WRF1006 w zupełności mi wystarczał. Przy wyborze uwzględniałem zarówno koszty budowy, jak i późniejszej eksploatacji. Domki parterowe są ekonomiczne, gdyż wiążą się z małą powierzchnią grzewczą. Poza tym są one teraz dość modne, a ten projekt spodobał mi się w dodatku z zewnątrz.

Trochę żałuję, że zdecydowałem się na budowę systemem gospodarczym. Gdybym wziął firmę, która robi wszystko od A do Z to wszystko poszło by sprawniej. W moim przypadku niestety trochę rozciągnęło się to w czasie. Małe trudności miałem na etapie fundamentów. Mam na działce mało korzystne warunki terenowe i podchodziła mi woda, którą musiałem odpompowywać. Na szczęście jakoś dałem sobie z tym radę. Materiały wykorzystane do budowy były w większości zgodne z zaleceniami w projekcie domu Tomaszek II bez garażu WRF1006. Zmieniłem jednak warstwę izolacyjną, która miała liczyć 10cm styropianu. Ja użyłem 20 cm warstwy styropianu Termo Organika SILVER i uważam, że dobrze zrobiłem. Przy cieńszej warstwie dom nie byłby tak dobrze ocieplony. Muszę jednak przyznać, że cała realizacja wyszła drożej niż się spodziewałem.

W domu mam zainstalowane trzy rodzaje ogrzewania: piec na paliwo stałe, piec kondensacyjny gazowy oraz kominek szamotowy z rozprowadzeniem na wszystkie pokoje. Akurat z gazu chciałem w ogóle zrezygnować, gdyż właściwie nie jest mi potrzebny, a w dodatku trzeba było robić dla niego osobne projekty instalacji. Zecydowałem się jednak z racji tego, że przyłącze do niego miałem bardzo blisko. Będę wykorzystywać go tylko na ewentualność jakiejś awarii. Na co dzień grzeje w domu piecem na paliwo stałe i kominkiem, który pełni także funkcję dekoracyjną.

Podczas realizacji projektu domu parterowego Tomaszek II bez garażu WRF1006 postanowiłem trzymać się jego pierwotnej wersji i nic nie zmieniałem. Myślałem na początku nad zrezygnowaniem z okna w kuchni oraz jednego w narożnej sypialni. Nie zrobiłem tego i powiem szczerze trochę żałuje, gdyż według mnie są one zbędne. Nawet znajoma geodetka przyznała mi w tym rację, ale już sobie tak wkomponowałem meble, że jestem zadowolony.

Dom postawiony jest w ten sposób, iż salon mam od północy. Nie jest to najlepsze ustawienie domu, gdyż chciałem mieć taras od południa, jednak musiałem dopasować się do lokalizacji. Wjazd musiał być od strony ulicy, więc nie mogłem zrobić tego inaczej. Na szczęście zainstalowałem w domu dobre oświetlenie i nie jest to już dla mnie szczególny kłopot.

Myślę, że ten projekt będzie idealny dla trzyosobowej rodziny. Cztery osoby także się zmieszczą, ale nie będzie wtedy pełnego komfortu. Jestem zadowolony, że zdecydowałem się na ten wybór, gdyż dom spełnił wszystkie moje oczekiwania. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe kamyk5555
kamyk5555

Przeważającą decyzją o wyborze projektu domu Tomaszek II bez garażu WRF1006 był zadaszony taras, który spodobał nam się od początku.

Budowa przebiegła bardzo sprawnie, bez większch kłopotów. Projekt domu Tomaszek II bez garażu WRF1006 był czytelny. Zdecydowaliśmy się na piec węglowy, koszty są bardzo dobre- na sezon wydajemy około 2 tys. zł. Myslę, że tańszego już się nie znajdzie.

Od południa mamy salon z kuchnią, a wejście jest od zachodu, dzięki temu w pomieszczeniach jest bardzo jasno w ciągu dnia. Zmian żadnych nie wprowadzaliśmy. Układ pomieszczeń jest bardzo dobry. Odpowiada nam podział domu na strefę dzienną i nocną. Jednak pokoje mogłyby być trochę większe, chociaż o 2-3 m. Na chwilę obecną brakuje nam też pomieszczenia gospodarczego czy garderoby. Jednak ten dom był na naszą kieszeń. Moja rodzina liczy cztery osoby i na chwilę obecną pomieszczeń mamy tak na styk. Oczywiście na przyjmowanie gości także mamy miejsce. Salon jest dosyć duży.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Tomaszek II bez garażu WRF1006. Myślę, że dobrym rozwiązaniem są domy z poddaszem użytkowym, wtedy jest więcej miejsca, więc przy kolejnej budowie może pomyślałbym o takim domu, ale z większymi wydatkami. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe duck
duck

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Tomaszek II bez garażu WRF1006, ponieważ odpowiadał nam układ pokoi oraz połączenie salonu z kuchnią.

Cała budowa przebiegła zgodnie z naszym planem.Tak, jak sobie założyliśmy, w ciągu czterech lat wybudowaliśmy dom. Projekt domu Tomaszek II bez garażu WRF1006 był czytelny, jednak jednak trzeba dokładnie przyjrzeć się więźbie dachowej. Piec mam na węgiel, koszty są zadowalające. Ociepliliśmy dobrze dom, bo na ściankach mamy styropian 15cm, a na dachu jest wełna 30cm.

Wprowadziliśmy do projektu także kilka zmian. Powiększyliśmy okna, aby pomieszczenia były lepiej doświetlone (wszystkie okna powiększyłem na 176*146). Teraz mamy w domu naprawdę dużo światła. Aby dom był praktyczniejszy, to wstawiłem drzwi zewnętrzne w kotłowni. Nie chciałem chodzić z węglem do wiatrołapu, bo wiadomo, że to niepotrzebny kurz i brud. I jeszcze zlikwidowałem na dachu zdobienie od frontu, czyli teraz mam po prostu dach oraz zrezygnowałem z grilla na tarasie.

Układ pomieszczeń jest funkcjonalny. Sądzę, że się sprawdzi zarówno przy rodzinach z dziećm,i jak i przy osobach starszych. Głównie dlatego, że domek jest parterowy, więc daje większe możliwości. Na chwilę obecną mieszkamy w dwójkę, ale sądzę, że dom idealnie się nadaje dla czteroosobowej rodziny. Sama realizacja projektu i zmiany, jakie wprowadziliśmy, to nasz sukces. Salon jest dosyć duży, więc z gośćmi nie powinniśmy mieć problemu. Jeżeli mielibyśmy przenocować 20 osób, to wtedy może być problem :). Na chwilę obecną jestem zadowolony z wyboru projekt domu parterowego Tomaszek II bez garażu WRF1006. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Tomaszek II bez garażu [B]

  – 0 głosów

Projekt domu Tomaszek II bez garażu [B] należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Tomaszek II bez garażu [B]

Projekt domu Tomaszek IV z garażem 1-st. [A] -310

Projekt domu Tomaszek III z garażem 1-st. [A] -160

Projekt domu Tomaszek z garażem 1-st. [A] -160

Projekt domu Tomaszek III z garażem 2-st. [A1] -160

Projekt domu Tomaszek III bez garażu [B] -60

Projekty podobne do Tomaszek II bez garażu [B] WRF1006

Projekt domu Kwadra - murowana – ceramika 3D

Projekt domu Murator M219 Wspaniałe słońce

Projekt domu Mini 4 energo -480

Mini 4 energo

109,88 m²

Projekt domu Benedykt

Benedykt

99,5 m²

Projekt domu TK34

TK34

110,42 m²

Projekt domu TK334

TK334

112,17 m²