Projekt domu Telimena WRP1524

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Udostępnij
Pow. użytkowa
110,7 m²
Min. szer. działki
20,05 m
Wysokość budynku
8,1 m
Pow. zabudowy
117,8 m²
Kubatura
449,4 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
194 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Telimena to parterowy dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym i włączonym w plan garażem na jedno stanowisko. W tym średniej wielkości budynku może zamieszkać czteroosobowa rodzina. Zwartą, zwróconą dłuższą elewacją do drogi bryłę, kryje dach dwuspadowy z lukarną. W parterze utworzono pod nią wnękę obejmującą strefę wejściową. W jednej ze ścian szczytowych znajduje się wykusz. Od tyłu wysunięto przed bryłę fragment parteru, pokrywając go niezależnym, prostopadłym do głównej kalenicy daszkiem dwuspadowym. Dom ma zatem dość klasyczną formę. Gabaryty sprawiają, że nadaje się on na raczej duże działki. Plan parteru różni się nieco od planu poddasza, co wynika z dostosowania kondygnacji do funkcji. W parterze rozmieszczono pomieszczenia dzienne i techniczne. Część wspólna została przedłużona w stronę ogrodu i powiększona o niewielki taras. Na granicy wnętrza z zewnętrzem, w samym środku, znajduje się dwustronny kominek. Można używać go zarówno z połączonego z jadalnią pokoju dziennego jak i niewielkiego tarasu. Pomieszczenie łączy się też z otwartym hallem i jasną, zaopatrzoną w spiżarnię kuchnią. Przeciwległa ściana szczytowa jest krótsza, znajduje się przy niej garaż oraz dostępne z niego pomieszczenie gospodarcze z miejscem na piec grzewczy i wyjściem na dwór. Strefa wejściowa obejmująca wiatrołap, małą toaletę i hall, zlokalizowana została po środku . Naprzeciwko usytuowano jasną klatkę schodową i ukryty pod jej górnym biegiem schowek. Część nocna jest zaprojektowana bardzo przestronnie - duży, doświetlany przez okno połaciowe hall znajduje się w centrum, a plany dostępnych z niego pomieszczeń zbliżone są do kwadratu. Dzięki temu zarówno obszerna łazienka jak i trzy pokoje okazują się wyjątkowo ustawne. Największy z nich doświetlają okna: dwa połaciowe i jedno w ścianie szczytowej; od strony drogi wyodrębniono z niego obszerną garderobę. W lukarnie znajduje się łazienka zaopatrzona w wielkie okna, umożliwiające dobre przewietrzanie. Telimena zaprojektowana jest z myślą o komfortowym rozmieszczeniu funkcji. Najważniejsze ciągi pomieszczeń rozkładają się wzdłuż ścian szczytowych. Te najbardziej prywatne i wymagające spokoju miejsca zlokalizowano najdalej od ulicy. Przy niej z kolei zgromadzono pomieszczenia takie jak łazienka, kuchnia, czy garderoba. Charakterystyczny dla tego domu, wysunięty przed bryłę pokój dzienny, ma swoją zewnętrzną kontynuację w postaci tarasu. Wyszczególnienie tej przestrzeni poprzez osobny dach i centralny, dwustronny kominek tworzy typowo rekreacyjny, otwarty na ogród obszar. Na uwagę zasługuje też niezwykle jasne i przestronne poddasze z ustawnymi pokojami. Duże przeszklenia są dobrze wkomponowane w bryłę, powtarzając np. kształt dachu nad lukarną. Tradycyjna forma wykończona jest w prosty, nowoczesny sposób. Dzięki temu obiekt można wkomponować w każde otoczenie, niezależnie od charakteru sąsiednich budynków.

Rzut kondygnacji projektu Telimena - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,8 m²
2 hall
6,5 m²
3 wc
1,6 m²
4 spiżarnia
1,8 m²
5 kuchnia
9,8 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
31,1 m²
7 garderoba
1,2 m²
8 pom. gospodarcze
8,9 m²
9 garaż jednostan.
19,7 m²
razem
83,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Telimena - Rzut poddasza

1 hall
5,8 m²
2 pokój
9,6 m²
3 pokój
9,8 m²
4 łazienka
9,3 m²
5 garderoba
5,4 m²
6 pokój
16 m²
razem
55,9 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
DARMOWE KOSZTY BUDOWY Sprawdź przybliżone koszty budowy

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Telimena na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
36 287 zł

stan surowy otwarty
97 078 zł

stan surowy zamknięty
21 063 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty są liczone dla budowy domu w technologii murowanej.
Kosztorys opracowany przez autora projektu

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 194 000 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładziną klinkierową oraz drewnianą. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Telimena

Zdjęcie profilowe eliasze
eliasze
Przy wyborze odpowiedniego projektu największe znaczenie miała dla mnie forma bryły oraz układ okien. Rozmieszczenie wnętrza miało drugorzędne znaczenie, ponieważ strukturę ścianek działowych zawsze można dopasować do własnych potrzeb. Spośród oglądanych ostatecznie zdecydowałam się na realizację projektu domu Telimena WRP1524. Główny wpływ na moją decyzję miały duże, atrakcyjne przeszklenia.

Budowa przebiegła sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Już na etapie adaptacji zdecydowałam się na lekką modyfikację projektu, jednakże wynikało to jedynie z moich indywidualnych preferencji. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była dobrze opracowana, a zatrudnieni fachowcy świetnie poradzili sobie ze wszystkimi pracami. Cała inwestycja łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń pozwalających na komfortowe zamieszkanie w domu zajęła ok 1,5 roku.

Budynek został wymurowany z ceramicznych pustaków 30 cm marki Wienerberger. Strop tworzy konstrukcja żelbetowa, a na dachu zastosowaliśmy dachówkę firmy Röben. Realizacja na etapie stanu surowego bez stolarki otworowej wyniosła 150 tys. zł. Bryłę ociepliliśmy 12 cm warstwą grafitowego styropianu zakładkowego Aqua Eco i tym samym zewnętrzne ściany nośne mają grubość 42 cm. Dom oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy pelletem. W okresie zimowym na miesiąc zużywamy opał na kwotę ok. 600 zł.

Wiatrołap przewidziany w oryginalnym projekcie domu Telimena WRP1524 wydawał mi się nieco za mały, dlatego postanowiłam powiększyć go kosztem części hallu przesuwając ściankę działową w głąb domu. Tym samym obecnie wejście do toalety możliwe jest od strony przedsionka. Oprócz tego nieco zmodyfikowałam układ ścianek na poddaszu i skróciłam wymiary okien znajdujących się na tej kondygnacji na ścianach szczytowych. Dobrym pomysłem było również przedłużenie dachu nad tarasem.

Wybór projektu domu Telimena WRP1524 okazał się trafioną decyzją, a prowadzenie w nim kilku zmian dopasowały go do moich oczekiwań. Na chwilę obecną dostrzegam jedynie, iż okno w spiżarce nie jest zbyt przydatne i dobrym pomysłem byłoby przeniesienie w tym miejscu łazienki, tak aby mieć w niej dostęp do światła dziennego i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe kolargolek
kolargolek
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Telimena WRP1524, ponieważ bardzo spodobał się nam wizualnie, a jego wnętrze uwzględnia duży, przestronny salon połączony z kuchnią oraz trzy sypialnie na górnej kondygnacji. Na nasz wybór wpływ miał również wygląd tylnej strony budynku - trzeba przyznać, że zlokalizowany w tym miejscu zewnętrzny kominek oraz duże okna doskonale się prezentują.

Jesteśmy zadowoleni z przebiegu całej inwestycji. Współpracujący z nami wykonawcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili, a prace postępowały sprawnie i po naszej myśli. Dodatkowo udało nam się zakończyć je w naprawde korzystnym czasie. Postawienie oraz pełne wykończenie domu zajęło nam łącznie ok. 1,5 roku. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Thermopor 25 cm. Oba stropy wykonaliśmy w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką.

Uważam, że przyszli Inwestorzy projektu Telimena WRP1524 śmiało mogą sugerować się kosztorysem dotyczącym budowy na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji. Zmieszczenie się w kwocie podanej przez architekta jest w pełni realne, a decydując się na realizację systemem gospodarczym spokojnie można liczyć się z jeszcze niższymi kosztami.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Telimena WRP1524 został bardzo dobrze przemyślany pod względem wewnętrznego układu. Rozmieszczenie pokoi jest funkcjonalne i od samego początku bardzo nam się podobało. Z tego względu w zdecydowanej większości wykonaliśmy układ zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie zrezygnować ze spiżarki, a jej powierzchnię przyłączyliśmy do znajdującej się obok toalety. Dzięki temu uzyskaliśmy na parterze w pełni wyposażoną łazienkę z prysznicem.

Nowy dom spełnia nasze oczekiwania i wszystko jest dokładnie takie, jak chcieliśmy od samego początku. Projekt domu Telimena WRP1524 okazał się dla nas idealnym wyborem. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe bolcus
bolcus
Wraz z żoną zapragnęliśmy wybudować dla siebie nowy dom. Nasza córka jest już dorosła, wyprowadziła się do własnego mieszkania i zostaliśmy już tylko we dwójkę. Szukaliśmy więc czegoś o nie za dużym, acz w pełni komfortowym dla dwóch osób metrażu. Przeglądnęliśmy naprawdę wiele różnych propozycji, a spośród nich finalnie wybraliśmy projekt domu Telimena WRP1524. Decydujący wpływ na jego realizację miał wyjątkowo atrakcyjny, zewnętrzny komin z kominkiem grillowym znajdujący się na tyłach budynku.

Wszystkie prace przebiegły sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Przyznam szczerze, że jestem tym bardzo pozytywnie zaskoczony, ponieważ nie często zdarza się, aby budowa przebiegła w tak łatwy i przyjemny sposób. Całą realizację udało nam się zakończyć w przeciągu zaledwie jednego roku. Pierwsze „wbicie szpadla” nastąpiło 3 maja, a już 15 maja następnego roku wprowadziliśmy się do nowego domu. Pod koniec tego miesiąca mieliśmy już ogrodzenie, kostkę brukową i zagospodarowaną przestrzeń wokół domu.

Do postawienia ścian zastosowaliśmy bloczki Ytong, strop został wykonany systemem Teriva, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Zastosowaliśmy tą z połyskiem, gdyż takie rozwiązanie zapobiega porastaniu mchu. Oszacowany przez architekta kosztorys został poprawnie wyliczony. Żadnych prac nie wykonywaliśmy samodzielnie, a do zrealizowania inwestycji zatrudniliśmy profesjonalną firmę, która wszystkim kompleksowo się zajęła. Mimo braku wkładu własnej pracy na etapie stanu surowego zamkniętego z łatwością udało nam się zmieścić w kwocie podanej w kosztorysie, więc uważam że przyszli Inwestorzy projektu Telimena WRP1524 śmiało mogą się nim sugerować. Cała Inwestycja łącznie z wykończeniami „pod klucz” (bez umeblowania) wyniosła ok. 350 tys. zł.

Oryginalny projekt zakładał 18 cm zewnętrzną warstwę styropianu, jednak u nas liczy ona 20 cm. Okazało się, że było to świetne posunięcie, ponieważ dzięki dwóm dodatkowym centymetrom, zewnętrzne rolety są idealnie schowane pod styropianem - wszystko wygląda estetycznie i świetnie się komponuje. Dodatkowo taka izolacja przekłada się na bardzo korzystne koszty eksploatacji domu. Ogrzewamy w nim za pomocą pieca gazowego, a wewnątrz utrzymujemy temperaturę na poziomie 22°C. Przez cały rok łączne rachunki za zużycie gazu wyniosły 3800 zł (razem z grzaniem wody użytkowej). Biorąc pod uwagę, że był to pierwszy sezon grzewczy podczas, którego zużycie gazu jest zazwyczaj dużo większe niż normalnie uważam, że to naprawdę niska kwota

Piecyk gazowy nie zajmuje wiele miejsca, dlatego tak duża kotłownia nie była nam potrzebna. Postanowiliśmy więc skrócić ją o ok. 0,5 m na rzecz wydłużenia garażu. Do projektu nie wprowadzałem innych zmian, aczkolwiek teraz z pewnością pomyślałbym nad lekkim podniesieniem ścianki kolankowej o wysokość jednego pustaka, co zwiększyłoby przestronność poddasza. Obecnie nieco żałuję jedynie, że rolety zewnętrzne zastosowałem tylko w oknach na parterze, a przydałaby się jeszcze w sypialni na górze.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z realizacji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Telimena WRP1524. W nowym domu mieszka się nam rewelacyjnie i jesteśmy naprawdę szczęśliwi. Wewnętrzny układ jest niesamowicie praktyczny, a pojemna komórka pod schodami świetnie się sprawdza. Budynek doskonale się prezentuje, a do tego jest funkcjonalny i ekonomiczny w eksploatacji. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Andrzej3785
Andrzej3785
Oglądając wiele różnych propozycji budynków, w pewnym momencie natrafiliśmy na projekt Telimena WRP1524. Ukazany na rysunkach dom od razu wyjątkowo przypadł nam do gustu pod kątem wizualnym, co miało decydujący wpływ na decyzję o jego realizacji. Po przeanalizowaniu pozostałych kwestii wiedzieliśmy, że będzie to dobry wybór - przewidziane w nim duże przeszklenia bardzo nam się spodobały, a wewnętrzny układ wydał się nam funkcjonalnie przemyślany.

Postanowiliśmy zmienić zalecaną technologię budowy i zamiast murowanej, zdecydowaliśmy się na szkieletową. Mimo tego że budynek został w całości wykonany z drewna, patrząc z zewnątrz nic na to nie wskazuje. Wygląd domu i elewacja pozostały zgodne z oryginalną wersją. Cała inwestycja przebiegła niesamowicie sprawnie. Współpracowaliśmy z doświadczoną firmą specjalizującą się w stawianiu obiektów szkieletowych, która wykonała powierzone prace w naprawdę krótkim czasie. Od rozpoczęcia budowy do stanu „pod klucz” minęły zaledwie 3 miesiące. Zmiana technologii oraz tak szybkie ukończenie inwestycji nie wpłynęły na powiększenie się kosztów. Wydatki związane z postawieniem naszego domu były bardzo zbliżone do podanych w kosztorysie oszacowanym przez autora projektu domu Telimena WRP1524.

Budynek został usytuowany na działce tak, iż front wychodzi na północ, zaś tył domu znajduje się po stronie południowej. Dzięki takiemu ułożeniu, praktycznie przez cały dzień na tarasie mamy słońce i tym samym salon jest doskonale oświetlony. Pozostałe pomieszczenia również są odpowiednio jasne, a nawet zdecydowaliśmy się na rezygnację z okna dachowego w największej sypialni. Znajdujące się w tym pokoju duże przeszklenie balkonowe w zupełności wystarcza.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie Telimena WRP1524 został bardzo funkcjonalnie przemyślany. Od początku spełniał nasze oczekiwania dlatego postanowiliśmy wykonać go w całości zgodnie z wizją architekta. Jedyne kosmetyczne zmiany polegały na lekkich przesunięciach ścianek działowych. Wnętrze nowego domu w dalszym ciągu w pełni nas satysfakcjonuje i dostrzegamy w nim same plusy. Pomieszczenia są praktycznie rozmieszczone, a duże, szerokie okna to doskonałe rozwiązanie. Na razie w domu mieszkamy we dwójkę, więc taki metraż jest dla nas bardzo komfortowy. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Telimena WRP1524 . Ewentualnie teraz rozważyłbym jedynie wersję Telimeny z pokojem na dole, które również znajdują się w ofercie. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Telimena

  5 – 3 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Andrzej3785 buduje ten dom  11.08.2017 11:20

bolcus 11.08.2017 11:27

kolargolek 11.08.2017 11:44

Projekt domu Telimena należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Telimena

Projekt domu Telimena II 2G

Telimena II 2G

158,1 m²

Projekt domu Telimena IV

Telimena IV

119,8 m²

Projekt domu Telimena II 1G

Telimena II 1G

143,7 m²

Projekt domu Telimena III

Telimena III

139 m²

Projekty podobne do Telimena WRP1524

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem -100 3D iDesigner

Projekt domu HARMONIA NOVA A

HARMONIA NOVA A

105 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 34 -250

Projekt domu Marsala Mała -100 3D iDesigner

Marsala Mała

117,71 m²

Projekt domu Bella -216 3D iDesigner

Bella

119,5 m²

Projekt domu Iskierka I

Iskierka I

114,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Zapisz się do naszego newslettera i pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować z tego narzędzia. Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Extradom sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Zawsze aktualne dane administratora, znajdziesz tutaj.