Projekt domu Szczygieł bez garażu [B] WRF1309

Cena projektu: 2 600 zł 2 400 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 24 lutego 2020 r.

Rabat min. 200zł na wybrane projekty

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
110,9 m²
Min. szer. działki
22,5 m
Wysokość budynku
6,8 m
Pow. zabudowy
159,3 m²
Kubatura
313,2 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
213,5 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Szczygieł bez garażu [B] został stworzony na wzór popularnego projektu Szczygieł z garażem 2-st. [A]. Jednak nie ma garażu. Projekt domu Szczygieł bez garażu [B] jest idealny na średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Szczygieł bez garażu [B] to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo komfortowe. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Zwolenników przestronnych wnętrz z pewnością zadowoli fakt, iż kuchnia w projekcie została otwarta na część wypoczynkową. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Projekt uwzględnia dwie łazienki, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Dodatkowo weranda to miejsce doskonałe do spotkań z rodziną i najbliższymi. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Szczygieł bez garażu [B] - Rzut parteru

1 wiatrołap
5 m²
2 hall
7,2 m²
3 pokój
14,1 m²
4 łazienka
5,4 m²
5 korytarz
5,4 m²
6 łazienka
2,8 m²
7 pokój
13,9 m²
8 pokój
12,8 m²
9 pokój dzienny
32,5 m²
10 kuchnia
11,7 m²
11 kotłownia
5,2 m²
razem
116 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Szczygieł bez garażu [B] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Szczygieł bez garażu [B]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

188 614 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm+styropian termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm, cegł.dziurawka. Rodzaj stropu: drewniany. Elewacje: tynk strukturalny, okładzina kamienna. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Szczygieł bez garażu [B]

Zdjęcie profilowe zlomiarz82
zlomiarz82

Wobec projektu domu, który miał stać się naszym mieliśmy kilka oczekiwań. Przede wszystkim, w domu nie mogło być żadnych ślepych pokoi. Dach musiał być prosty - nie chcieliśmy dodatkowo inwestować w jakiś skomplikowany - i nie chcieliśmy, aby w obrębie bryły znajdował się garaż. Takim projektem domu okazał się właśnie Szczygieł WRF1309. Poza tym, dom ten bardzo dobrze prezentuje się wizualnie, dzięki rozmieszczeniu okien i samej elewacji.

Zdecydowaliśmy się zainstalować ogrzewanie podłogowe na całej powierzchni domu. Piec natomiast mamy na ekogroszek i okazało się to całkiem dobrym rozwiązaniem. Piec jest ekonomiczny i rzadko wymaga obsługi. Pierwszy sezon już za nami i szczerze spodziewałam się poniesienia wyższych kosztów. Jednak okazały się one niewysokie i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Mam nadzieję, że porównywalne wydatki będziemy ponosić w przyszłość. Za tym przemawia fakt, że odpowiednio dociepliliśmy dom i zdecydowaliśmy się na okna trzyszybowe.

Układ pomieszczeń w domu jest bardzo komfortowy. Korytarz główny jest szeroki, nie ma żadnych przechodnich pokoi, a salon jest bardzo duży. Dwójka moich dzieci naprawdę ma się, gdzie bawić, a my spokojnie możemy zapraszać znajomych i rodzinę. Ostatnio wyprawialiśmy urodziny córki w formie kinderballu i gości było naprawdę dużo, a każdy miał sporo miejsca do zabawy czy siedzenia. Wnętrze domu jest bardzo dobrze doświetlone, w projekcie domu jest sporo okien i trochę żałuję, że zdecydowałam się zlikwidować jedno z okien w salonie (na ścianie od tarasu). Dla czterech osób nic więcej nie potrzeba - mamy dwie łazienki, dzieciaki mają osobne pokoje, żyje się nam całkiem wygodnie. Oprócz okna w salonie, zniknęło także to balkonowe w kuchni, teraz jest ona o wiele bardziej ustawna.

Projekt domu parterowego Szczygieł WRF1309 to dobrze przemyślane rozwiązania. Budowa przebiega gładko i nie jest bardzo szkodliwa dla portfela. Prosta bryła i dwuspadowy dach zapewniają też, że sama eksploatacja nie będzie droga. Projekt oceniam na plus i polecam go. Pozdrawiam.

Nasza działka usytuowana jest dosyć nietypowo. Z racji tego szukaliśmy budynku, który nie tylko idealnie się na nią zmieści, ale także będzie odpowiadał nam w kwestii ułożenia pomieszczeń względem stron świata. Wewnętrzny układ projektu Szczygieł bez garażu WRF1309 spełniał to wymaganie, a dodatkowo wydał się wyjątkowo komfortowy dla naszej rodziny.

Cała realizacja trwała dosyć krótko, ponieważ podpiwniczenie domu oraz jego postawienie i wykończenie „pod klucz” zajęło nam zaledwie 1,5 roku. Na szczęście podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy, a fachowcy nie zgłaszali błędów w projekcie. Zmieniliśmy rekomendowaną konstrukcję stropu i w naszym przypadku został on wykonany systemem Teriva. Ściany powstały przy użyciu bloczków Suporex, które następnie ociepliliśmy styropianem. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy węglem oraz drewnem. W całym sezonie grzewczym wystarcza nam opał nabyty za kwotę ok. 2 tysięcy.

Do projektu Szczygieł bez garażu WRF1309 wprowadziliśmy kilka modyfikacji i tym samym w pełni dostosowaliśmy go do naszych potrzeb. Ze względu na to, iż postanowiliśmy doprojektować piwnicę, na tej kondygnacji mogliśmy zrobić kotłownię. W jej oryginalnym miejscu powstała mała łazienka oraz spiżarka przy kuchni. Kosztem powierzchni pierwotnej łazienki, na przeciwko wiatrołapu, powiększyliśmy garderobę, a obok niej zrobiliśmy schody prowadzące do piwnicy. Jestem zadowolona z dokonanych zmian i myślę, że teraz nie chciałabym już nic więcej poprawiać.

Wybór projektu domu parterowego Szczygieł bez garażu WRF1309 był dla nas świetną decyzją. Cieszę się, iż udało nam się go tak szybko zrealizować. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest naprawdę funkcjonalny, a budynek z zewnątrz bardzo dobrze się prezentuje. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Szczygieł bez garażu [B]

  – 0 głosów

Projekt domu Szczygieł bez garażu [B] należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Szczygieł bez garażu [B]

Projekt domu Szczygieł z garażem 2-st. [A] -200

Projekty podobne do Szczygieł bez garażu [B] WRF1309

Projekt domu Domek Mokka (053 ET) -200

Projekt domu uA91 -200

uA91

104,8 m²

Projekt domu Mini 4 energo -560

Mini 4 energo

109,88 m²

Projekt domu TK34

TK34

110,42 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych