Projekt domu Słoneczny dom 61 KRN1010

Cena projektu: 1 610 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
119,84 m²
Min. szer. działki
20,6 m
Wysokość budynku
8,06 m
Pow. zabudowy
97,05 m²
Kubatura
492,45 m³
Kąt nach. dachu
42°
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Słoneczny dom 61 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Słoneczny dom 61 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Uwzględniona na dole toaleta świetnie sprawdzi się w trakcie odwiedzin gości, natomiast poddasze dysponuje komfortową, w pełni funkcjonalną łazienką. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Słoneczny dom 61 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,71 m²
2 hall
10,05 m²
3 kuchnia + jadalnia
9,87 m²
4 pokój dzienny
17,55 m²
5 pokój
9,82 m²
6 wc
2,28 m²
7 kotłownia
4,19 m²
8 garaż jednostan.
17,1 m²
razem
73,57 m²

Rzut kondygnacji projektu Słoneczny dom 61 - Rzut poddasza

1 korytarz
5,7 m²
2 pokój
10,55 m²
3 pokój
10,55 m²
4 pokój
10 m²
5 łazienka
7,66 m²
razem
44,46 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Słoneczny dom 61 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Słoneczny dom 61
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
35 462 zł

stan surowy otwarty
124 950 zł

stan surowy zamknięty
23 205 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

183 617 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny 30 cm + 15 cm ocieplenie. Ściany wewnętrzne nośne: pustak ceramiczny 25 cm. Ściany wewnętrzne działowe: pustak ceramiczny 12 cm. Strop nad parterem: żelbetowy. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna. Strop nad poddaszem: drewniany.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Klasyczny Dom

Opinie mieszkańców domu Słoneczny dom 61

Zdjęcie profilowe malstakow
malstakow

Szukaliśmy domu o prostej bryle i dachu. Chcieliśmy wystrzec się wszystkich trudniejszych w realizacji rozwiązań, aby ograniczyć możliwość występowania wad. Projekt domu Słoneczny dom 61 KRN1010 wydawał nam się najbardziej funkcjonalny spośród tych, które oglądaliśmy.

Mieszkamy w domu od roku i jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego wyboru. Mamy piec na ekogroszek i koszty ogrzewania są w sam raz. Myślę, że to spora zasługa tego, że domek ma prostą i zwartą bryłę, a także jest dobrze ocieplony. Projekt domu Słoneczny dom 61 KRN1010 ma bardzo dobry układ pomieszczeń. Jedyne co bym zmieniła to salon - starałabym się go powiększyć o jakieś 6-8m2. Jednak, zwłaszcza w okresie letnim, nie narzekamy - mamy spory taras i podczas przyjęć naprawdę się sprawdza. Możemy wtedy gościć naprawdę sporo osób i cieszyć się świeżym powietrzem. Dla trzech lub czterech osób dom jest w zupełności wystarczający i przestronny. Wnętrze domu jest świetnie doświetlone. Myślę, że w dużej mierze zasługą tego jest to, że powiększyliśmy okna. W salonie wyjście na taras jest wielkości 230x230cm, a okno jest wielkości okna w kuchni.

Piec na ekogroszek wymusił na nas powiększenie kotłowni, kosztem gabinetu, który teraz ma 9m2. Podnieśliśmy także ściankę kolankową - chcieliśmy jak najlepiej wykorzystać powierzchnię na poddaszu.

Dom parterowy z użytkowym poddaszem i garażem Słoneczny dom 61 KRN1010 ma w sobie to "coś". Naprawdę cieszymy się, że akurat ten projekt wybraliśmy. Aktualnie nic bym w nim nie zmieniła, ani nie dodała. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Słoneczny dom 61

  – 0 głosów

Projekt domu Słoneczny dom 61 należy do kategorii

Projekty podobne do Słoneczny dom 61 KRN1010

Projekt domu Kendra Mała -100 3D iDesigner

Kendra Mała

127,07 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 26

Projekt domu Dom Dla Ciebie 2 z garażem 1-st. [A] 3D

Projekt domu Dom przy Modrzewiowej 3

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 4

Projekt domu Przytulny 2A

Przytulny 2A

113,3 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych