Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Wasze ulubione ❤️ projekty 🏠 teraz z rabatem do -20%🚀
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Informacje szczegółowe
Powierzchnia i wymiary
Energooszczędność
Technologia
Powierzchnia użytkowa
95,50 m²
Cena przy zakupie z projektem
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
120,20 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Kubatura netto
273,60 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Powierzchnia dachu
174 m²
Cena przy zakupie z projektem
Kąt nachylenia dachu
25°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
5,90 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
19,98 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
19,18 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ogrzewanie
Gazowe + solary
Wentylacja
grawitacyjna
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,18 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,30 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka cementowa lub ceramiczna.
Nowość
Projekt z budową
Zbuduj ten dom wygodnie, szybko i bezpiecznie
Gwarancję niezmiennego kosztu budowy
Kompleksowa budowa od A do Z
Gotowy dom nawet w 6 miesięcy
1
Wybór projektu domu
2
Dobór technologii i jednego wykonawcy
3
Budowa domu
Nowy aktualny
Szacunkowy koszt budowy
Stan surowy zamknięty
Koszt aktualny na I kwartał 2022
184 000 zł netto
Prace ziemne i fundamenty
36 000 zł
Kompletna konstrukcja, strop oraz dach
121 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
27 000 zł
Projekt nawet za 1 zł
Weź kredyt hipoteczny z NOTUS Finanse i odbierz zwrot
Na pewno znasz przynajmniej jedną osobę, która budowała dom latami, bo w trakcie budowy zabrakło jej pieniędzy. My chcemy, byś w swoim domu zamieszkał jak najszybciej. Dlatego podajemy Ci realne koszty.
Czy da się je obniżyć? Jasne. Wystarczy np. śledzić promocje na materiały budowlane.
Wolimy jednak pokazać Ci kosztorys uwzględniający ceny standardowe i zawsze aktualne, żebyś w trakcie budowy unikał stresu związanego z nieprzewidzianymi wydatkami.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
100% rabatu na Dedykowany Projekt ogrzewania podczerwienią
478 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu jednorodzinnego Słoneczko II dedykowany jest niedużym, 3-4-ro osobowym rodzinom. Ten mały, parterowy budynek posiada bardzo uporządkowany program funkcjonalny, który uwidacznia się już w bryle. Zwarta forma podzielona jest na dwie części, które zostały względem siebie delikatnie rozsunięte. Ścianę frontową podkreśla ryzalit, w którym znajduje się kuchnia. Całość pokryto jednym, niezbyt stromym dachem dwuspadowym, którego tylna połać tworzy zadaszenie nad fragmentem tarasu. W tradycyjnej, ale utrzymanej w prostocie formie zadbano o takie szczegóły jak lekkie wizualnie łańcuchy, które zastępują rynny. Ograniczone gabaryty pozwalają posadowić dom na średniej wielkości działce.
Część dzienna i nocna rozkładają się wzdłuż przeciwległych ścian szczytowych. Rozdzielono je wysuwając tę pierwszą nieco w stronę ulicy, co pozwoliło wydzielić z obrysu budynku otwartą werandę. Otwiera się na nią duży pokój dzienny, na którego wewnętrznej ścianie zlokalizowano kominek. Obok znalazło się wejście do zamkniętej, ale za to dużej i jasnej kuchni. Dostępne jest z niej pomieszczenie gospodarcze z miejscem na piec grzewczy; spokojnie może pełnić ono rolę spiżarni. Strefa nocna połączona jest z komunikacją. Trzy jasne pokoje są dostępne z centralnego hallu. Największy z nich zlokalizowano w narożu od strony posesji. Obok, w środku ściany szczytowej, znalazła się ustawna łazienka obsługująca cały dom. Jej drzwi leżą na osi korytarza spajającego pomieszczenia dzienne i część prywatną, dzięki czemu jest łatwo dostępna.
Konstrukcja dachu wykonana jest z prefabrykowanych wiązarów, co ułatwi wszelkie zmiany związane z szerokością budynku, a także skróci czas budowy.
Kompaktowy i funkcjonalny dom Słoneczko II zaspokoi wszystkie potrzeby niedużej rodziny. Małe gabaryty przekładają się na niewielką kubaturę, która z kolei oznacza niższe rachunki w sezonie grzewczym. Koszty budowy również są mniejsze niż w przypadku innego domu o podobnym programie użytkowym. Dzięki dużym oknom strefa dzienna jest bardzo dobrze doświetlona. Ogromny plus projektu stanowi przytulna weranda, która może służyć jako zewnętrzna jadalnia.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Układ pomieszczeń, zwarta zabudowa, ekonomiczna funkcjonalność okresu grzewczego, styl architektoniczny.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Słoneczko II
monia_w
Projekt domu Słoneczko II WRH1017 wybraliśmy ze względu na jego funkcjonalność (chociaż po czasie brakuje nam pomieszczenia typu spiżarnia) czy powierzchnię. Zależało nam, aby nie był to dom większy niż 100m2. Co więcej, parterówka jest dobrym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi, a także jest to budynek całkiem tani w budowie i jak się okazało też w eksploatacji.Do budowy wybraliśmy naprawdę niezłą ekipę budowlaną i w ciągu roku ze wszystkim się uwinęliśmy. Mamy 15cm styropianowego ocieplenia i to zapewnia nam spory komfort finansowy, jeśli chodzi o wydatki na opał. Spalamy maksymalnie 4,5 tony węgla, co w porównaniu z naszym poprzednim domem, gdzie zimą szło aż 10 ton, jest wielkim udogodnieniem.W domu mieszkamy już od dwóch lat i jesteśmy bardzo zadowoleni z zapropowanego układu pomieszczeń. Dla rodziny typu 2+2 jest to na pewno wystarczająca ilość pokoi i metraż. Dziewczyny mają swoje pokoje, a ja z mężem wygodną sypialnię. Salon z kuchnią są oczywiście ogólnodostępne i stanowią część dzienną domu. Co więcej salon jest ustawiony od południa, więc całymi dniami jest w nim bardzo jasno. Moim zdaniem, taki dom mogłaby nawet zamieszkiwać 5-6-osobowa rodzina - sypialnie wcale nie są takie małe.Do projektu domu Słoneczko II WRH1017 wprowadziliśmy kilka zmian. Góra została podniesiona i w razie potrzeby istnieje możliwość jej adaptacji. Część łazienki jest wyciągnięta do przodu, tak że przyjęła ona teraz kształt litery ‘L’ - oczywiście drzwi do jednej z sypialni są przeniesione na ścianę od strony wiatrołapu. Dołożyliśmy też drzwi zewnętrzne do kotłowni, jednak przy ogrzewaniu węglem jest to niezbędna zmiana.Projekt domu parterowego Słoneczko II WRH1017 oceniam bardzo dobrze. Cieszę się, że był on naszym wyborem. Spełnia on wszystkie nasze potrzeby. Polecam i pozdrawiam.
pawel12
Dla naszej trzyosobowej rodziny projekt domu parterowego Słoneczko II WRH1017 był idealnym rozwiązaniem. Układ pomieszczeń odpowiadał naszym potrzebom, a jednocześnie bardzo spodobał nam się wygląd zewnętrzny budynku. Jest to bardzo zgrabny dom; i choć wygląda na nieduży to przestrzeń w środku sprawia całkiem inne wrażenie.Co prawda, w domu mieszkamy dopiero półtora miesiąca i jeszcze nie do końca się w nim zaaklimatyzowaliśmy. Jednak na tę chwilę wszystko nam się podoba i jest nam w domu bardzo wygodnie. Ilość pomieszczeń i metraż są w sam raz. Cieszymy się bardzo z otwartej przestrzeni kuchni i salonu. Nasi goście często chwalą fakt, że z niewielkiego budynku można było uzyskać tyle przestrzeni w środku. Całość jest też bardzo dobrze doświetlona. Może oprócz frontowej sypialni (gdzie przydałoby się większe okno) pomieszczenia są bardzo jasne i przyjemne w odbiorze. Mniejsze przyjęcia okolicznościowe też raczej nie stanowią dla nas większego problemu. Przestrzeni mamy sporo, więc nie przejmujemy się tym.Nie mieliśmy żadnych problemów podczas budowy. Projekt domu Słoneczko II WRH1017 był w całkiem przejrzysty, a przede wszystkim bezbłędny. Zdecydowałem się na pompę ciepła i mam nadzieję, że ta inwestycja zacznie się zwracać już po pierwszej zimie. Tym bardziej, że dom jest świetnie docieplony. Mamy 15cm styropianu grafitowego na ścianach i jeszcze 30cm wełny mineralnej w stropie. Mam też już wszystko przygotowane pod montaż rekuperatora. Myślę, że wszystkie rozwiązania sprawią, że będzie to bardzo ekonomiczny dom.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu Słoneczko II WRH1017. Na teraz jest to dom, jakiego potrzebujemy i jaki nam się podoba. Polecam i pozdrawiam.
adelcia
Projekt domu Słoneczko II WRH1017 wpadł nam w oko ze względu na swoją funkcjonalność i nie tak duży koszt realizacji. Słoneczko II najbardziej odpowiadało naszym wymaganiom i jego wybór rzeczywiście okazał się strzałem w dziesiątkę. Mąż na początku chciał wybrać projekt domu z mniejszą powierzchnią użytkową. Na szczęście udało mi się go namówić na zmianę decyzji. Zdecydowaliśmy się na dom parterowy - nie chcieliśmy mieć w domu schodów i uważaliśmy, że jeden poziom zapewni lepszą komunikację między pokojami.Mieszkamy w domu już od trzech lat, jednak wciąż pamiętam, że zaraz po przeprowadzce z naszego o połowę mniejszego mieszkania poczułam się nadzwyczajnie komfortowo w dużej przestrzeni hallu i salonu. Korytarz znacznie się powiększył, ponieważ zrezygnowaliśmy z wiatrołapu. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu w domu nie jest zimno i nawet zimą możemy utrzymać stałą temperaturę - Słoneczko II WRH1017 pozostał energooszczędny.Jako prawdziwa pani domu lubię spędzać czas w kuchni, ale gdy potrzebuję się wyciszyć to korzystam z sypialni. Natomiast podczas odwiedzin rodziny spędzamy czas w salonie - postanowiliśmy wstawić tam rozległy stół, aby można było urządzać przyjęcia. W sezonie letnim codziennie spędzamy czas na zadaszonym tarasie - jest on ulokowany od strony północnej, więc nawet podczas upalnego dnia znajdujemy tam przyjemny chłód pozwalający na relaks.Słoneczko II WRH1017 spełnił nasze oczekiwania, ale wprowadziliśmy kilka własnych pomysłów. Mamy piec uniwersalny (nie było możliwości podłączenia gazowego centralnego ogrzewania), więc w kotłowni wstawiliśmy zewnętrzne drzwi, a te wewnętrzne przesunęliśmy dalej od przejścia do salonu. Osobiście nalegałam na to, żeby w kuchni powstała mała spiżarnia i to również zrealizowaliśmy - dzięki temu użyteczność kuchni, mimo jej mniejszej powierzchni, zwiększyła się dwukrotnie. Innym polecam również wstawienie okna w drzwiach lub przy drzwiach wejściowych - zwiększy to doświetlenie wiatrołapu i korytarza.Ostatnio skontaktowali się z nami inni użytkownicy portalu Extradom.pl i poprosili o możliwość odwiedzin. Po obejrzeniu naszego domu stwierdzili, że, pomimo faktu, iż budują ciut większy projekt domu Słoneczko III WRP1204, to teraz mają wyobrażenie jakie rozwiązania zastosować, a czego się wystrzegać. Pozdrawiam.
monia_w
Projekt domu Słoneczko II WRH1017 wybraliśmy ze względu na jego funkcjonalność (chociaż po czasie brakuje nam pomieszczenia typu spiżarnia) czy powierzchnię. Zależało nam, aby nie był to dom większy niż 100m2. Co więcej, parterówka jest dobrym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi, a także jest to budynek całkiem tani w budowie i jak się okazało też w eksploatacji.Do budowy wybraliśmy naprawdę niezłą ekipę budowlaną i w ciągu roku ze wszystkim się uwinęliśmy. Mamy 15cm styropianowego ocieplenia i to zapewnia nam spory komfort finansowy, jeśli chodzi o wydatki na opał. Spalamy maksymalnie 4,5 tony węgla, co w porównaniu z naszym poprzednim domem, gdzie zimą szło aż 10 ton, jest wielkim udogodnieniem.W domu mieszkamy już od dwóch lat i jesteśmy bardzo zadowoleni z zapropowanego układu pomieszczeń. Dla rodziny typu 2+2 jest to na pewno wystarczająca ilość pokoi i metraż. Dziewczyny mają swoje pokoje, a ja z mężem wygodną sypialnię. Salon z kuchnią są oczywiście ogólnodostępne i stanowią część dzienną domu. Co więcej salon jest ustawiony od południa, więc całymi dniami jest w nim bardzo jasno. Moim zdaniem, taki dom mogłaby nawet zamieszkiwać 5-6-osobowa rodzina - sypialnie wcale nie są takie małe.Do projektu domu Słoneczko II WRH1017 wprowadziliśmy kilka zmian. Góra została podniesiona i w razie potrzeby istnieje możliwość jej adaptacji. Część łazienki jest wyciągnięta do przodu, tak że przyjęła ona teraz kształt litery ‘L’ - oczywiście drzwi do jednej z sypialni są przeniesione na ścianę od strony wiatrołapu. Dołożyliśmy też drzwi zewnętrzne do kotłowni, jednak przy ogrzewaniu węglem jest to niezbędna zmiana.Projekt domu parterowego Słoneczko II WRH1017 oceniam bardzo dobrze. Cieszę się, że był on naszym wyborem. Spełnia on wszystkie nasze potrzeby. Polecam i pozdrawiam.
pawel12
Dla naszej trzyosobowej rodziny projekt domu parterowego Słoneczko II WRH1017 był idealnym rozwiązaniem. Układ pomieszczeń odpowiadał naszym potrzebom, a jednocześnie bardzo spodobał nam się wygląd zewnętrzny budynku. Jest to bardzo zgrabny dom; i choć wygląda na nieduży to przestrzeń w środku sprawia całkiem inne wrażenie.Co prawda, w domu mieszkamy dopiero półtora miesiąca i jeszcze nie do końca się w nim zaaklimatyzowaliśmy. Jednak na tę chwilę wszystko nam się podoba i jest nam w domu bardzo wygodnie. Ilość pomieszczeń i metraż są w sam raz. Cieszymy się bardzo z otwartej przestrzeni kuchni i salonu. Nasi goście często chwalą fakt, że z niewielkiego budynku można było uzyskać tyle przestrzeni w środku. Całość jest też bardzo dobrze doświetlona. Może oprócz frontowej sypialni (gdzie przydałoby się większe okno) pomieszczenia są bardzo jasne i przyjemne w odbiorze. Mniejsze przyjęcia okolicznościowe też raczej nie stanowią dla nas większego problemu. Przestrzeni mamy sporo, więc nie przejmujemy się tym.Nie mieliśmy żadnych problemów podczas budowy. Projekt domu Słoneczko II WRH1017 był w całkiem przejrzysty, a przede wszystkim bezbłędny. Zdecydowałem się na pompę ciepła i mam nadzieję, że ta inwestycja zacznie się zwracać już po pierwszej zimie. Tym bardziej, że dom jest świetnie docieplony. Mamy 15cm styropianu grafitowego na ścianach i jeszcze 30cm wełny mineralnej w stropie. Mam też już wszystko przygotowane pod montaż rekuperatora. Myślę, że wszystkie rozwiązania sprawią, że będzie to bardzo ekonomiczny dom.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu Słoneczko II WRH1017. Na teraz jest to dom, jakiego potrzebujemy i jaki nam się podoba. Polecam i pozdrawiam.
adelcia
Projekt domu Słoneczko II WRH1017 wpadł nam w oko ze względu na swoją funkcjonalność i nie tak duży koszt realizacji. Słoneczko II najbardziej odpowiadało naszym wymaganiom i jego wybór rzeczywiście okazał się strzałem w dziesiątkę. Mąż na początku chciał wybrać projekt domu z mniejszą powierzchnią użytkową. Na szczęście udało mi się go namówić na zmianę decyzji. Zdecydowaliśmy się na dom parterowy - nie chcieliśmy mieć w domu schodów i uważaliśmy, że jeden poziom zapewni lepszą komunikację między pokojami.Mieszkamy w domu już od trzech lat, jednak wciąż pamiętam, że zaraz po przeprowadzce z naszego o połowę mniejszego mieszkania poczułam się nadzwyczajnie komfortowo w dużej przestrzeni hallu i salonu. Korytarz znacznie się powiększył, ponieważ zrezygnowaliśmy z wiatrołapu. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu w domu nie jest zimno i nawet zimą możemy utrzymać stałą temperaturę - Słoneczko II WRH1017 pozostał energooszczędny.Jako prawdziwa pani domu lubię spędzać czas w kuchni, ale gdy potrzebuję się wyciszyć to korzystam z sypialni. Natomiast podczas odwiedzin rodziny spędzamy czas w salonie - postanowiliśmy wstawić tam rozległy stół, aby można było urządzać przyjęcia. W sezonie letnim codziennie spędzamy czas na zadaszonym tarasie - jest on ulokowany od strony północnej, więc nawet podczas upalnego dnia znajdujemy tam przyjemny chłód pozwalający na relaks.Słoneczko II WRH1017 spełnił nasze oczekiwania, ale wprowadziliśmy kilka własnych pomysłów. Mamy piec uniwersalny (nie było możliwości podłączenia gazowego centralnego ogrzewania), więc w kotłowni wstawiliśmy zewnętrzne drzwi, a te wewnętrzne przesunęliśmy dalej od przejścia do salonu. Osobiście nalegałam na to, żeby w kuchni powstała mała spiżarnia i to również zrealizowaliśmy - dzięki temu użyteczność kuchni, mimo jej mniejszej powierzchni, zwiększyła się dwukrotnie. Innym polecam również wstawienie okna w drzwiach lub przy drzwiach wejściowych - zwiększy to doświetlenie wiatrołapu i korytarza.Ostatnio skontaktowali się z nami inni użytkownicy portalu Extradom.pl i poprosili o możliwość odwiedzin. Po obejrzeniu naszego domu stwierdzili, że, pomimo faktu, iż budują ciut większy projekt domu Słoneczko III WRP1204, to teraz mają wyobrażenie jakie rozwiązania zastosować, a czego się wystrzegać. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki