Projekt domu Słoneczko II WRH1017

Cena projektu: 2 625 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
95,5 m²
Min. szer. działki
19,98 m
Wysokość budynku
5,9 m
Pow. zabudowy
120,2 m²
Kubatura
273,6 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
174 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu jednorodzinnego Słoneczko II dedykowany jest niedużym, 3-4-ro osobowym rodzinom. Ten mały, parterowy budynek posiada bardzo uporządkowany program funkcjonalny, który uwidacznia się już w bryle. Zwarta forma podzielona jest na dwie części, które zostały względem siebie delikatnie rozsunięte. Ścianę frontową podkreśla ryzalit, w którym znajduje się kuchnia. Całość pokryto jednym, niezbyt stromym dachem dwuspadowym, którego tylna połać tworzy zadaszenie nad fragmentem tarasu. W tradycyjnej, ale utrzymanej w prostocie formie zadbano o takie szczegóły jak lekkie wizualnie łańcuchy, które zastępują rynny. Ograniczone gabaryty pozwalają posadowić dom na średniej wielkości działce. Część dzienna i nocna rozkładają się wzdłuż przeciwległych ścian szczytowych. Rozdzielono je wysuwając tę pierwszą nieco w stronę ulicy, co pozwoliło wydzielić z obrysu budynku otwartą werandę. Otwiera się na nią duży pokój dzienny, na którego wewnętrznej ścianie zlokalizowano kominek. Obok znalazło się wejście do zamkniętej, ale za to dużej i jasnej kuchni. Dostępne jest z niej pomieszczenie gospodarcze z miejscem na piec grzewczy; spokojnie może pełnić ono rolę spiżarni. Strefa nocna połączona jest z komunikacją. Trzy jasne pokoje są dostępne z centralnego hallu. Największy z nich zlokalizowano w narożu od strony posesji. Obok, w środku ściany szczytowej, znalazła się ustawna łazienka obsługująca cały dom. Jej drzwi leżą na osi korytarza spajającego pomieszczenia dzienne i część prywatną, dzięki czemu jest łatwo dostępna. Konstrukcja dachu wykonana jest z prefabrykowanych wiązarów, co ułatwi wszelkie zmiany związane z szerokością budynku, a także skróci czas budowy. Kompaktowy i funkcjonalny dom Słoneczko II zaspokoi wszystkie potrzeby niedużej rodziny. Małe gabaryty przekładają się na niewielką kubaturę, która z kolei oznacza niższe rachunki w sezonie grzewczym. Koszty budowy również są mniejsze niż w przypadku innego domu o podobnym programie użytkowym. Dzięki dużym oknom strefa dzienna jest bardzo dobrze doświetlona. Ogromny plus projektu stanowi przytulna weranda, która może służyć jako zewnętrzna jadalnia.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Słoneczko II - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,4 m²
2 hall
10,4 m²
3 kuchnia
13,9 m²
4 pom. gospodarcze
4,9 m²
5 pokój dzienny
24,9 m²
6 pokój
11 m²
7 pokój
12 m²
8 łazienka
5,1 m²
9 pokój
9,9 m²
razem
95,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Słoneczko II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Słoneczko II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

136 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop drewniany. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka cementowa lub ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Słoneczko II

Zdjęcie profilowe monia_w
monia_w

Projekt domu Słoneczko II WRH1017 wybraliśmy ze względu na jego funkcjonalność (chociaż po czasie brakuje nam pomieszczenia typu spiżarnia) czy powierzchnię. Zależało nam, aby nie był to dom większy niż 100m2. Co więcej, parterówka jest dobrym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi, a także jest to budynek całkiem tani w budowie i jak się okazało też w eksploatacji.

Do budowy wybraliśmy naprawdę niezłą ekipę budowlaną i w ciągu roku ze wszystkim się uwinęliśmy. Mamy 15cm styropianowego ocieplenia i to zapewnia nam spory komfort finansowy, jeśli chodzi o wydatki na opał. Spalamy maksymalnie 4,5 tony węgla, co w porównaniu z naszym poprzednim domem, gdzie zimą szło aż 10 ton, jest wielkim udogodnieniem.

W domu mieszkamy już od dwóch lat i jesteśmy bardzo zadowoleni z zapropowanego układu pomieszczeń. Dla rodziny typu 2+2 jest to na pewno wystarczająca ilość pokoi i metraż. Dziewczyny mają swoje pokoje, a ja z mężem wygodną sypialnię. Salon z kuchnią są oczywiście ogólnodostępne i stanowią część dzienną domu. Co więcej salon jest ustawiony od południa, więc całymi dniami jest w nim bardzo jasno. Moim zdaniem, taki dom mogłaby nawet zamieszkiwać 5-6-osobowa rodzina - sypialnie wcale nie są takie małe.

Do projektu domu Słoneczko II WRH1017 wprowadziliśmy kilka zmian. Góra została podniesiona i w razie potrzeby istnieje możliwość jej adaptacji. Część łazienki jest wyciągnięta do przodu, tak że przyjęła ona teraz kształt litery ‘L’ - oczywiście drzwi do jednej z sypialni są przeniesione na ścianę od strony wiatrołapu. Dołożyliśmy też drzwi zewnętrzne do kotłowni, jednak przy ogrzewaniu węglem jest to niezbędna zmiana.

Projekt domu parterowego Słoneczko II WRH1017 oceniam bardzo dobrze. Cieszę się, że był on naszym wyborem. Spełnia on wszystkie nasze potrzeby. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe pawel12
pawel12

Dla naszej trzyosobowej rodziny projekt domu parterowego Słoneczko II WRH1017 był idealnym rozwiązaniem. Układ pomieszczeń odpowiadał naszym potrzebom, a jednocześnie bardzo spodobał nam się wygląd zewnętrzny budynku. Jest to bardzo zgrabny dom; i choć wygląda na nieduży to przestrzeń w środku sprawia całkiem inne wrażenie.

Co prawda, w domu mieszkamy dopiero półtora miesiąca i jeszcze nie do końca się w nim zaaklimatyzowaliśmy. Jednak na tę chwilę wszystko nam się podoba i jest nam w domu bardzo wygodnie. Ilość pomieszczeń i metraż są w sam raz. Cieszymy się bardzo z otwartej przestrzeni kuchni i salonu. Nasi goście często chwalą fakt, że z niewielkiego budynku można było uzyskać tyle przestrzeni w środku. Całość jest też bardzo dobrze doświetlona. Może oprócz frontowej sypialni (gdzie przydałoby się większe okno) pomieszczenia są bardzo jasne i przyjemne w odbiorze. Mniejsze przyjęcia okolicznościowe też raczej nie stanowią dla nas większego problemu. Przestrzeni mamy sporo, więc nie przejmujemy się tym.

Nie mieliśmy żadnych problemów podczas budowy. Projekt domu Słoneczko II WRH1017 był w całkiem przejrzysty, a przede wszystkim bezbłędny. Zdecydowałem się na pompę ciepła i mam nadzieję, że ta inwestycja zacznie się zwracać już po pierwszej zimie. Tym bardziej, że dom jest świetnie docieplony. Mamy 15cm styropianu grafitowego na ścianach i jeszcze 30cm wełny mineralnej w stropie. Mam też już wszystko przygotowane pod montaż rekuperatora. Myślę, że wszystkie rozwiązania sprawią, że będzie to bardzo ekonomiczny dom.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu Słoneczko II WRH1017. Na teraz jest to dom, jakiego potrzebujemy i jaki nam się podoba. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe adelcia
adelcia

Projekt domu Słoneczko II WRH1017 wpadł nam w oko ze względu na swoją funkcjonalność i nie tak duży koszt realizacji. Słoneczko II najbardziej odpowiadało naszym wymaganiom i jego wybór rzeczywiście okazał się strzałem w dziesiątkę. Mąż na początku chciał wybrać projekt domu z mniejszą powierzchnią użytkową. Na szczęście udało mi się go namówić na zmianę decyzji. Zdecydowaliśmy się na dom parterowy - nie chcieliśmy mieć w domu schodów i uważaliśmy, że jeden poziom zapewni lepszą komunikację między pokojami.

Mieszkamy w domu już od trzech lat, jednak wciąż pamiętam, że zaraz po przeprowadzce z naszego o połowę mniejszego mieszkania poczułam się nadzwyczajnie komfortowo w dużej przestrzeni hallu i salonu. Korytarz znacznie się powiększył, ponieważ zrezygnowaliśmy z wiatrołapu. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu w domu nie jest zimno i nawet zimą możemy utrzymać stałą temperaturę - Słoneczko II WRH1017 pozostał energooszczędny.

Jako prawdziwa pani domu lubię spędzać czas w kuchni, ale gdy potrzebuję się wyciszyć to korzystam z sypialni. Natomiast podczas odwiedzin rodziny spędzamy czas w salonie - postanowiliśmy wstawić tam rozległy stół, aby można było urządzać przyjęcia. W sezonie letnim codziennie spędzamy czas na zadaszonym tarasie - jest on ulokowany od strony północnej, więc nawet podczas upalnego dnia znajdujemy tam przyjemny chłód pozwalający na relaks.

Słoneczko II WRH1017 spełnił nasze oczekiwania, ale wprowadziliśmy kilka własnych pomysłów. Mamy piec uniwersalny (nie było możliwości podłączenia gazowego centralnego ogrzewania), więc w kotłowni wstawiliśmy zewnętrzne drzwi, a te wewnętrzne przesunęliśmy dalej od przejścia do salonu. Osobiście nalegałam na to, żeby w kuchni powstała mała spiżarnia i to również zrealizowaliśmy - dzięki temu użyteczność kuchni, mimo jej mniejszej powierzchni, zwiększyła się dwukrotnie. Innym polecam również wstawienie okna w drzwiach lub przy drzwiach wejściowych - zwiększy to doświetlenie wiatrołapu i korytarza.

Ostatnio skontaktowali się z nami inni użytkownicy portalu Extradom.pl i poprosili o możliwość odwiedzin. Po obejrzeniu naszego domu stwierdzili, że, pomimo faktu, iż budują ciut większy projekt domu Słoneczko III WRP1204, to teraz mają wyobrażenie jakie rozwiązania zastosować, a czego się wystrzegać. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Słoneczko II

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

mika035 buduje ten dom  02.03.2018 12:17

fufinek buduje ten dom  23.01.2017 06:22: Układ pomieszczeń, zwarta zabudowa, ekonomiczna funkcjonalność okresu grzewczego, styl architektoniczny.

Projekt domu Słoneczko II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Słoneczko II

Projekt domu Słoneczko III

Słoneczko III

107 m²

Projekty podobne do Słoneczko II WRH1017

Projekt domu Karmelek -182

Karmelek

96,5 m²

Projekt domu Smakołyk -182

Smakołyk

98,3 m²

Projekt domu Delicja -161 3D iDesigner

Delicja

88,2 m²

Projekt domu Nina 3 Nova A 3D iDesigner

Nina 3 Nova A

91,8 m²

Projekt domu Kozłówka -175

Kozłówka

99,7 m²

Projekt domu Kremówka -175

Kremówka

90,4 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych