Projekt domu Słoneczko I WRH1029

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
108,3 m²
Min. szer. działki
21,48 m
Wysokość budynku
5,9 m
Pow. zabudowy
134,7 m²
Kubatura
309,5 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
194 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Słoneczko I to projekt domu jednorodzinnego parterowego bez garażu, przekrytego dwuspadowym dachem. Budynek o niewielkich rozmiarach posiada bardzo funkcjonalne wnętrze, które sprawdzi się idealnie dla trzy- lub czteroosobowej rodziny. Jego tradycyjny wygląd wyróżnia się ciekawą formą, dzięki użyciu materiałów jak klinkier czy drewno. Strefę dzienną tworzy obszerny, wychodzący na werandę salon oraz osobna kuchnia z pomieszczeniem gospodarczym. Dużą zaletą kuchni są jej rozmiary, na tyle wystarczające, że z powodzeniem zmieści się tam stół z krzesłami. Dodatkowo pozytywną stroną wydzielenia kuchni jest to, że podczas gotowania często uciążliwe zapachy oraz hałasy nie będą się przedostawać do pozostałej części domu. W pokoju dziennym znalazło się także miejsce na kominek, który nada wnętrzu nastrojowego klimatu. Strefa nocna, usytuowana jest po przeciwnej stronie domu. Składają się na nią trzy sypialnie oraz łazienka i wydzielona toaleta. Taka aranżacja pomieszczeń zapewni domownikom komfort wspólnego mieszkania, a zbliżone rozmiary poszczególnych pokoi oraz efektywne wykorzystanie nawet najmniejszej przestrzeni umożliwi dobrą organizację wnętrza i zachowanie porządku. Ogromną zaletą projektu Słoneczko I jest rozkładowa i funkcjonalnie podzielona przestrzeń na średniej wielkości powierzchni mieszkalnej. Charakterystycznym elementem budynku jest częściowo zamknięta weranda, dzięki której domownicy mają możliwość jedzenia posiłków na zewnątrz bez względu na aurę.

Rzut kondygnacji projektu Słoneczko I - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,7 m²
2 hall
14,1 m²
3 łazienka
6,6 m²
4 kuchnia
13,9 m²
5 pokój dzienny
27,9 m²
6 pokój
12,5 m²
7 pokój
11,1 m²
8 pokój
9,2 m²
9 pom. gospodarcze
6,7 m²
10 wc
1,6 m²
razem
108,3 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Słoneczko I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Słoneczko I

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

151 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Więźba dachowa drewniana - wiązary kratowe. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka cementowa lub ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Słoneczko I

Zdjęcie profilowe vanmag09
vanmag09
Projekt domu Słoneczko I WRH1029 wybrałem, ponieważ moim zdaniem jest najlepszy dla rynku nieruchomości. Przyznam, że za jakiś czas będę chciał sprzedać dom, najlepiej sprzedają się domy około 100m2. Poza tym, chciałem mieć kominek w dużym salonie i odpowiedni układ pomieszczeń. Zmiany, jakie wprowadziłem do projektu, to między innymi drewniana konstrukcja ścianek działowych. Dzięki temu jest możliwość dowolnego wyboru układu. Chociaż ten mój nie różni się dużo od tego zaproponowanego przez projektanta. Mam tylko dwie sypialnie, ponieważ przy jednej chcę mieć osobną garderobę i łazienkę. Większy salon został uzyskany, dzięki likwidacji podcienia i wyrówaniu tylnej ściany. Przy domu pojawi się także garaż z dodatkowym pomieszczeniem gospodarczym, gdzie będzie piec na gaz. Dzięki temu obecną kotłownię będzie można wykorzystać inaczej - może jakaś spiżarnia czy magazynek. Zdecydowałem się na ogrzewanie gazowe, gdyż jest to czysty i bezobsługowy sposób. Aktualnie mieszkam w domu ze zwykłym piecem węglowym, ilość czasu poświęconego na dokładanie doń lub wynoszenie popiołu jest duża. Uważam, że przy odpowiednim ociepleniu dom będzie tani w eksploatacji. Dałem wełnę mineralną od środka, do tego 15cm styropianiu i folię, a tynk z kamienia piaskowego, co na pewno zapewni minimalne straty ciepła (no i do tego okna wypełnione gazem). Podoba mi się układ pomieszczeń w projekcie domu Słoneczko I WRH1029, dlatego też go wybrałem. Zawsze chciałem mieć duży salon, co teraz jest możliwe. Ilość okien w domu jest jak najbardziej dobrze przemyślana - nie ma ślepych pomieszczeń, więc wszędzie wpada sporo światła. Podoba mi się także bryła domu, prosta konstrukcyjnie, ale jednocześnie ciekawie wyglądająca. Jak najbardziej jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Słoneczko I WRH1029. Myślę, że jest to odpowiedni dla mnie dom. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe pralmag
pralmag
Wybraliśmy projekt domu Słoneczko I WRH1029, ponieważ była dość tania konstrukcja, do tego parterowa zabudowa i jeden komin.. Ponadto sama bryła nam się podobała, a układ pomieszczeń był naprawdę przemyślany. Budowa przebiegła bardzo sprawnie, ponieważ w ciągu dwóch miesięcy się wybudowałem. Czas mnie naglił, gdyż sprzedałem mieszkanie w bloku i miałem tylko tyle czasu, aby się wybudować. Projekt domu Słoneczko I WRH1029 był bardzo czytelny. Piec mam na ekogroszek, ale mniejszy niż w projekcie, bo tam był 25 kW. Z racji tego, że orientuję się w tej branży zmieniłem go na 12kW i w zupełności wystarcza. Koszty też są bardzo dobre. Dom budowałem z ytongu, nie wymaga on ocieplenia, więc go nie robiłem. I faktycznie było by ono zbędne, nie mam powodów do narzekania. W ostatnim sezonie wydałem na węgiel 2,5 tys., to są naprawdę niewielkie koszty. Zdecydowałem się na wprowadzenie kilku zmian. Dobudowałem garaż z prawej strony domu, ale spowodowało to, że mam ciemną łazienkę. Układ pomieszczeń jest bardzo wygodny: duży hall, trzy pokoje- dla mojej czteroosobowej rodziny jest idealnie. Jestem zadowolony z dużej funkcjonalnej kuchni. Postanowiłem oddzielić ją salonu, co okazało się dobrym pomysłem. Jeśli chodzi o uroczystości rodzinne, to oczywiście mamy na to możliwości. Jeżeli mamy kogoś przenocować, to też istnieją takie możliwości.

Nasz dom jest bardzo dobrze usytuowany na działce, wejście mamy na zachód, taras- na wschodzie i we wszystkich pomieszczeniach jest zawsze jasno. Oczywiście, jestem zadowolony z projektu domu parterowego Słoneczko I WRH1029, gdyż całe życie mieszkałem w bloku. Byliśmy pełni obaw przeprowadzając się na wieś, ale z perspektywy czasu widzimy, że była to bardzo dobra decyzja. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe abdull
abdull
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Słoneczko I WRH1029, ponieważ była najprostsza konstrukcja. Chcieliśmy także, aby był to dom parterowy niepodpiwniczony. Budowa szła sprawnie na czas, kłopotów żadnych nie mieliśmy, w zasadzie w ciągu jednego roku wszystko powstało. Projekt domu Słoneczko I WRH1029 był czytelny i bez większych wad. Mamy piec olejowy i ogrzewanie podłogowe. Koszty utrzymania są proporcjonalne do 50m mieszkania w bloku. Łazienkę mamy od północy i resztę domu zgodnie ze stronami świata, dom jest oświetlony na tyle, na ile warunki na to pozwalają. Dom stoi w lesie, więc czasem jest go niewiele. Zmian, jakie wprowadziłem, było niewiele, ponieważ przedłużyłem go o 2 metry. Dzięki temu. mam większy salon i pokoje. Dołożyliśmy jeszcze duże okno tarasowe 2,5 na 2m, teraz siedząc w salonie czujemy się jak w naszym pięknym otoczeniu lasu.To ogromny plus użytkowania tych pomieszczeń. Układ pomieszczeń jest bardzo dobry, komunikacja jest niekolizyjna. Moja rodzina liczy trzy osoby, przy takiej ilości osób układ jest odpowiedni i jeszcze mamy dodatkowy wolny pokój, np. na przyjęcie gości. W naszym domu zdecydowanie taras jest najbardziej relaksacyjnym miejscem. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Słoneczko I WRH1029, na pewno nie wybrałbym innego. Mamy sporo miejsca dla siebie, a także na przyjęcie gości, miło można spędzić tu czas. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Słoneczko I

  – 0 głosów

Projekt domu Słoneczko I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Słoneczko I

Projekt domu Słoneczko II

Słoneczko II

95,5 m²

Projekt domu Słoneczko III

Słoneczko III

107 m²

Projekty podobne do Słoneczko I WRH1029

Projekt domu Smakołyk -182

Smakołyk

98,3 m²

Projekt domu Kozłówka -175

Kozłówka

99,7 m²

Projekt domu Fistaszek 5 -300

Fistaszek 5

108,22 m²

Projekt domu Anulka N -300 iDesigner

Anulka N

109,4 m²

Projekt domu Murator C107b Kształtny - wariant II

Projekt domu Fuksja -300

Fuksja

98,2 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych