Projekt domu Skarbek Neo - murowana – ceramika KRD2563

Cena projektu: 2 890 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
101,6 m²
Min. szer. działki
20 m
Wysokość budynku
8,2 m
Pow. zabudowy
114,5 m²
Kubatura
626,6 m³
Kąt nach. dachu
39°
Pow. dachu
188,6 m²
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Skarbek Neo - murowana – ceramika jest modyfikacją popularnego projektu Skarbek - murowana – beton komórkowy. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Skarbek Neo - murowana – ceramika jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Skarbek Neo - murowana – ceramika to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Na parterze znajduje się toaleta, a na poddaszu architekt przewidział funkcjonalną łazienkę. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Skarbek Neo - murowana – ceramika - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,4 m²
2 kuchnia
9,3 m²
3 spiżarnia
2,6 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
25,6 m²
5 korytarz
2,3 m²
6 schody
3,5 m²
7 wc
2,9 m²
8 spiżarnia
5,1 m²
9 kotłownia
8,3 m²
10 garaż jednostan.
21,1 m²
razem
86,1 m²

Rzut kondygnacji projektu Skarbek Neo - murowana – ceramika - Rzut poddasza

1 pokój
12,8 m² (17,2 m²)
2 pokój
10,5 m² (14,4 m²)
3 pokój
10,3 m² (13,6 m²)
4 pokój
10,2 m² (13 m²)
5 korytarz
5,1 m²
6 łazienka
4,8 m² (6,4 m²)
7 pom. gospodarcze
5,3 m²
8 schody
3,5 m²
razem
62,5 m² (78,5 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Skarbek Neo - murowana – ceramika na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Skarbek Neo - murowana – ceramika
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

141 591 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

256 162 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
34 505 zł

stan surowy otwarty
88 013 zł

stan surowy zamknięty
19 073 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia i konstrukcja: murowana – ceramika. Ściany zewnętrzne: pustaki ceramiczne TERMOton ZCB Owczary gr. 25cm + docieplenie (wełna lub styropian) gr. 15 oraz 20 cm. Ściany wewnętrzne: pustaki ceramiczne TERMOton ZCB Owczary gr. 25 cm i 11,5 cm. Strop: żelbetowy. Konstrukcja dachu: drewniana, płatwiowo-jętkowa, zabezpieczona impregnatem FOBOS M-4. Rodzaj schodów: żelbetowe. Typ ogrzewania: kocioł na gaz. Aneks na paliwo stałe: dostępny. Pokrycie dachu: dachówka betonowa lub ceramiczna BRAAS. Elewacja: tynk firmy SICHER BAUTECHNIK.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Archeton

Opinie mieszkańców domu Skarbek Neo - murowana – ceramika

Zdjęcie profilowe Woniek
Woniek
Decydując się na własną budowę wiedzieliśmy, że chcemy skupić się na znalezieniu projektu niedużego budynku o metrażu ok. 100 m². Jednocześnie zależało nam na czterech przestronnych sypialniach na górnej kondygnacji. Spośród wielu propozycji, ostatecznie wybraliśmy projekt domu Skarbek Neo - murowana – ceramika KRD2563, który spełnia oba powyższe warunki, a dodatkowo w całości bardzo przypadł do gustu mojej żonie.

Zatrudnieni przez nas fachowcy doskonale poradzili sobie na każdym etapie realizacji i wszystko udało się wykonać naprawdę sprawnie. Dokumentacja techniczna została dobrze sporządzona, aczkolwiek współpracujący z nami kierownik budowy zadecydował o wzmocnieniu więźby dachowej i stropu, twierdząc że konstrukcje te mogą okazać się zbyt mało solidne. Projekt domu Skarbek Neo - murowana – ceramika KRD2563 jest bardzo szybkim w budowie budynkiem. Inwestycję rozpoczęliśmy 6 lutego 2016 roku, a obecnie (styczeń 2017) do ostatecznego jej zakończenia zostało nam jedynie kilka drobnych prac wykończeniowych. Dom byłby w całości wykończony nawet jeszcze szybciej, aczkolwiek w trakcie załatwialiśmy formalności związane z uzyskaniem kredytu i tym samym musieliśmy wstrzymać prace na okres trzech miesięcy.

Ściany naszego domu wymurowaliśmy z pustaków Porotherm. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że kosztorys oszacowany przez architekta został jednak przesadzony i realizując projekt domu Skarbek Neo - murowana – ceramika KRD2563 śmiało można liczyć się z niższymi kosztami. Przy zastosowaniu powyższych materiałów, postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym wyniosło ok. 160 tys. zł.

Projekt domu Skarbek Neo - murowana – ceramika KRD2563 od początku w całości spełniał nasze oczekiwania. Wszystkie uwzględnione w nim pomieszczenia zostały świetnie zlokalizowane, dlatego też cały układ został wykonany zgodnie z wizją architekta. Postanowiliśmy jedyne zamurować bezpośrednie przejście z wiatrołapu do kuchni, gdyż wydawało nam się zbędne. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, a wnętrze naszego domu w dalszym ciągu w pełni nam odpowiada. Inwestorzy tego projektu mogą jednak zwrócić uwagę na ściankę działową między łazienką a schodami. Wygląda nieco mało estetycznie, gdyż dosyć ciężko jest ją ładnie obrobić, dlatego warto pomyśleć nad innym rozwiązaniem odnośnie tego elementu.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Skarbek Neo - murowana – ceramika KRD2563. Wnętrze naszego domu jest funkcjonalne i w pełni komfortowe. Muszę przyznać, że projekt został naprawdę dobrze przemyślany - na niewielkiej powierzchni architektowi udało się wygospodarować naprawdę sporo praktycznych pomieszczeń, co nieczęsto się zdarza. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Skarbek Neo - murowana – ceramika

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Woniek 20.02.2017 14:27

Projekt domu Skarbek Neo - murowana – ceramika należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Skarbek Neo - murowana – ceramika

Projekt domu Skarbek Polo - murowana – ceramika 3D

Projekt domu Skarbek Mini - murowana – beton komórkowy

Projekt domu Skarbek Rex - murowana – silikaty

Projekt domu Skarbek - murowana – beton komórkowy

Projekty podobne do Skarbek Neo - murowana – ceramika KRD2563

Projekt domu Harmonia Nova A garaż 3D iDesigner

Projekt domu Julia II z garażem 1-st. [A] -110 3D

Projekt domu Nowinka III z garażem 1-st. [A] -110 3D

Projekt domu Julia III z garażem 1-st. [A] -110 3D

Projekt domu Westa z garażem 1-st. [A] -110

Projekt domu Julia III z garażem 1-st. [A1] -110

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych