Projekt domu Salomea WOK1004

Cena projektu: 2 350 zł 2 250 zł Oszczędzasz 100 złOferta ważna do 31 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
135,48 m²
Min. szer. działki
22,12 m
Wysokość budynku
8,39 m
Pow. zabudowy
128,99 m²
Kubatura
477 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
215,74 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Salomea jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Salomea to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Przewidziana w domu zamknięta kuchnia to bezpieczne rozwiązanie w przypadku małych dzieci - po zamknięciu drzwi, maluchy nie będą miały dostępu do gotujących się potraw. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Salomea - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,61 m²
2 hall
9,45 m²
3 spiżarnia
2,28 m²
4 kuchnia
8,85 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
30,23 m²
6 pokój
12,86 m²
7 łazienka
3,44 m²
8 pom. gospodarcze
3,35 m²
9 kotłownia
4,62 m²
10 garaż jednostan.
17,71 m²
razem
96,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Salomea - Rzut poddasza

1 korytarz
4,54 m²
2 pokój
13,83 m²
3 pokój
15,19 m²
4 pokój
16,22 m²
5 łazienka
7,01 m²
6 strych
6,96 m²
razem
63,75 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Salomea na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Salomea
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

175 819 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
37 476 zł

stan surowy otwarty
112 862 zł

stan surowy zamknięty
25 481 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne nośne z bloczków Ytong, docieplone. Ścianki wewnętrzne działowe na parterze z bloczków Silka, na poddaszu z płyt GK bądź murowane. Ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Strop gęstożebrowy Teriva. Elewacje wykończone tynkiem mineralnym malowanym farbą silikatową. Tynki wewnętrzne gipsowe lub cementowo-wapienne. Dachówka cementowa lub ceramiczna. Stolarka okienna drewniana lub PCV. Wszystkie technologie można zmienić na etapie adaptacji.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPLAN

Opinie mieszkańców domu Salomea

Zdjęcie profilowe Agnieszka Dolińska
Agnieszka Dolińska

Zdecydowałam się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Salomea WOK1004, ponieważ w całości przypadł mi do gustu. Budynek spodobał mi się pod względem wizualnym, a zaproponowany przez architekta wewnętrzny układ odpowiadał moim wymaganiom.

W trakcie realizacji nie mieliśmy problemów, które wynikałyby z winy projektu, a od strony technicznej nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Nabyliśmy go we wrześniu 2012 roku i w niedługim czasie po zakupie rozpoczęliśmy jego realizację. Budowa trwała stosunkowo krótko, gdyż do w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się w marcu 2014 roku. Ściany w naszym przypadku zostały wymurowane z bloczków Suporex, a z zewnątrz ociepliliśmy je styropianem. Ogrzewamy gazem, jednak mieszkamy dopiero 1,5 roku więc trudno ocenić mi faktyczne koszty takiego rozwiązania.

Nabyliśmy wersję lustrzaną projektu Salomea WOK1004. Front budynku znajduje się po stronie wschodniej, zaś taras po zachodniej. Od północy mamy garaż, a wykusz w salonie wychodzi na południe. Przy takim ułożeniu w części dziennej jest wystarczająco jasno, jednak zdecydowaliśmy się na wstawienie po jednym oknie w garażu oraz w pomieszczeniu nad nim. Oprócz tego warto pomyśleć nad dodatkowym oświetleniem wiatrołapu i strychu na ostatniej kondygnacji.

Nie wprowadzaliśmy innych modyfikacji, aczkolwiek na chwilę obecną wprowadziłabym kilka zmian. Projekt nie przewiduje ogrzewania w pomieszczeniu nad garażem, jednak uważam że uwzględnienie takiej instalacji byłoby dobrym pomysłem. Ponad to, powiększyłabym wejście prowadzące na ten stryszek i być może w niedługim czasie dokonamy takiej zmiany.

Jestem zadowolona z wyboru projektu Salomea WOK1004. Jego powierzchnia jest optymalna dla naszej 5-osobowej rodziny, a cały dom jest po prostu rewelacyjny. Oprócz salonu architekt przewidział na parterze jeszcze jeden dodatkowy pokój. Dzięki temu trójka naszych dzieci zamieszkuje poddasze, a my z mężem cieszymy się oddzielną sypialnią na dole. Dużym plusem projektu jest również spiżarka przy kuchni. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Alicja_Kozak
Alicja_Kozak

Wybraliśmy projekt domu Salomea WOK1004 głównie ze względu na jego wygląd zewnętrzny. Absolutnie nie chcieliśmy domu z podporami czy kolumnami. Ten projekt nie posiada żadnych tego typu udziwnień, ale też nie jest prosty i toporny. Podoba nam się styl i układ pomieszczeń w domach w Holandii. Ten projekt to właśnie taki typowy, holenderski domek, w którym sypia się na górze i nie posiada wielu pokoi.

Przy budowie mieliśmy trochę problemów z fachowcami, ale w tej branży jest to dość częste. Myślę, że byłoby lepiej gdybyśmy zatrudnili ekipę budowlaną, która stawia całe domy od początku do końca. Ogólnie jednak projekt był czytelny i dom powstał stosunkowo szybko. Materiały zużyte do budowy były w większości takie, jakie były zalecane w projekcie. Kierownik budowy stwierdził, że to dobre rozwiązanie i nie ma potrzeby, aby to zmieniać. Dom pochłonął niemałą ilość pieniędzy, ale spodziewaliśmy się tego. Wydatek znacznej części finansów był związany z daszkami nad balkonami oraz dachem garażowym. Jednak zdecydowaliśmy się na to świadomie, gdyż uważamy, że to naprawdę ładnie wygląda.

Zdecydowaliśmy się na dwa rodzaje ogrzewania. Dotychczas dom ogrzewany jest paliwem stałym, jednak mamy w planie zamontować dodatkowo piecyk gazowy. Kotłownia jest trochę mała ale piece spokojnie się mieszczą. Podoba mi się to, ze do kotłowni można przejść przez garaż. Dobrym pomysłem jest zastosowanie tam okna, które daje możliwość wywietrzenia pomieszczenia.

Dom Salomea WOK1004 został świetnie zaprojektowany, dzięki czemu nie musieliśmy wprowadzać żadnych zmian. Mamy natomiast zamiar utworzyć przejście z sypialni na górze do pomieszczenia nad garażem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy garderobę.

Dom umieszczony jest na działce w ten sposób, że kuchnia znajduje się po stronie południowo zachodniej, a garaż na północnej. Salon z jadalnią skierowane są na południowy wschód. W pokoju dziennym jest bardzo ciepło i jasno, nawet przy zgaszonych światłach. Dół w dużej mierze jest oświetlany przez drzwi tarasowe oraz okna nad wykuszem. Poddasze również jest jasne dzięki drzwiom balkonowym i zastosowaniu okien dachowych.

Bardzo dobrze oceniam funkcjonalność projektu. Na początku wydawało mi się, że pokój na dole będzie bardzo mały, jednak gdy został wykończony, to wrażanie znikło. Pomieszczenie jest śliczne, a w momencie, gdy góra nie była jeszcze wykonana, korzystaliśmy z niego jak z sypialni. Teraz planujemy zaadaptować go na gabinet. Jesteśmy bardzo zadowolenia z pięknego salonu oraz wykuszu z jadalnią, który również miał znaczenie przy wyborze projektu. Łazienka na górze jest fantastyczna. Jest duża i przestronna więc to dla mnie strzał w dziesiątkę.

Dom jest dobrze dostosowany do rodzin z dziećmi. Na razie ich nie posiadamy, ale przy takim metrażu na pewno nie będzie problemu gdy zamieszkamy w nim większą gromadką. Na dobrą sprawę w domu mogło by spokojnie zamieszkać 5 osób. Gdy urządzaliśmy przyjęcie z okazji przeprowadzki tzw. ,, parapetówkę “, goście byli zadowoleni z przestrzeni. Cała impreza odbyła się bez szkód, więc część dzienna świetnie nadaje się do przyjmowania większej ilości gości

Bardzo się cieszymy, że zdecydowaliśmy się wybrać projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Salomea WOK1004. Jest to dom bardzo funkcjonalny i energooszczędny. Efektownie prezentuje się na naszych górskich terenach. Nie ma osoby, która by do nas przyszła i stwierdziła, że coś jest do poprawy. My sami również uważamy, że jest idealnie. Mogę szczerze polecić ten projekt ! Pozdrawiam.

Recenzje projektu Salomea

  – 0 głosów

Projekt domu Salomea należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Salomea

Projekt domu Salomea 2M -100

Salomea 2M

135,48 m²

Projekty podobne do Salomea WOK1004

Projekt domu Dom Dla Ciebie 1 z garażem 1-st. [A] -110 3D

Projekt domu Kendra Mała -100 3D iDesigner

Kendra Mała

127,07 m²

Projekt domu Iwo

Iwo

132,66 m²

Projekt domu APS 261

APS 261

126,2 m²

Projekt domu Atreusz Mały

Atreusz Mały

126,5 m²

Projekt domu Sowa 10 z garażem -500 3D

Sowa 10 z garażem

139,7 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych