Projekt domu Rusałka III WRP1321

Cena projektu: 2 667 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
134,8 m²
Min. szer. działki
19,42 m
Wysokość budynku
8,6 m
Pow. zabudowy
108,7 m²
Kubatura
431,6 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
186,2 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Rusałka III został stworzony na wzór popularnego projektu Rusałka. Jednak nie ma garażu. Projekt domu Rusałka III to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Rusałka III to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rzut kondygnacji projektu Rusałka III - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,4 m²
2 hall
5,9 m²
3 łazienka
3,7 m²
4 spiżarnia
1,7 m²
5 kuchnia
9,9 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
32 m²
7 pokój
12,7 m²
8 pom. gospodarcze
3,5 m²
razem
72,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Rusałka III - Rzut poddasza

1 hall
6,6 m²
2 pokój
16,3 m²
3 pokój
17,7 m²
4 pokój
15,1 m²
5 łazienka
6,3 m²
razem
62 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
DARMOWE KOSZTY BUDOWY Sprawdź przybliżone koszty budowy

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Rusałka III na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Rusałka III
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
33 178 zł

stan surowy otwarty
112 952 zł

stan surowy zamknięty
25 305 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 199 000 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Rusałka III

Zdjęcie profilowe Olga002
Olga002
Przy wyborze odpowiedniego projektu zwracaliśmy uwagę zarówno na wnętrze jak i wygląd budynku. Bardzo podobają nam się domy charakteryzujące się wiejskim, sielankowym stylem i właśnie taki był celem naszych poszukiwań. Projekt domu Rusałka III WRP1321 od razu wyjątkowo przypadł nam do gustu ze względu na swoją architekturę, a po przeanalizowaniu uwzględnionego wewnątrz układu finalnie zdecydowaliśmy się na jego budowę. Istotny wpływ na nasz wybór miały duże wymiary sypialni. W większości obiektów jakie oglądaliśmy górne pokoje wynosiły ok. 10-12 m², zaś w tym przypadku mają one 15-17 m² i tym samym są w pełni komfortowe.

Jestem zadowolona z przebiegu całej inwestycji. Wszystkie etapy budowlane udało się wykonać zgodnie z założonym planem i w dosyć korzystnym czasie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy wiosną 2015 r., a na chwilę obecną (lato 2017 r.) do całkowitego zakończenia realizacji zostały nam jedynie ostatnie, drobne wykończenia. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm. Postanowiliśmy zmienić zalecaną przez architekta konstrukcję stropu i zamiast żelbetowego, zrobiliśmy go systemem Teriva. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę. Myślę, że kosztorys dotyczący projektu domu Rusałka III WRP1321 na etapie stanu surowego zamkniętego został dobrze oszacowany. Przy użyciu powyższych materiałów udało nam się zmieścić w podanej kwocie.

Projekt domu Rusałka III WRP1321 przewiduje zrobienie półokrągłych tarasów, jednak z racji konieczności dopasowania się do warunków gminnych musieliśmy zamienić ich kształt na prostokątny. Oprócz tego nie wykonywaliśmy dwóch balkonów. W układzie pomieszczeń postanowiliśmy zrezygnować ze spiżarki przyłączając jej powierzchnię do kuchni. Świetnym pomysłem było ponadto lekkie zmniejszenie pokoju na dole, który i tak oryginalnie był całkiem spory. Ta modyfikacja pozwoliła nam na otworzenie schodów i w efekcie przestrzeń pod nimi mogliśmy przeznaczyć na zrobienie praktycznego schowka. Takie rozwiązanie mogę szczerze polecić innym Inwestorom.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Rusałka III WRP1321. Rozmieszczenie wnętrza zostało wyjątkowo funkcjonalnie przemyślane. W nowym domu wszystko bardzo mi się podoba i dostrzegam w nim same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Rusałka III

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Olga002 buduje ten dom  01.08.2017 13:07

Projekt domu Rusałka III należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Rusałka III

Projekt domu Rusałka V

Rusałka V

137,6 m²

Projekt domu Rusałka IV

Rusałka IV

137,6 m²

Projekt domu Rusałka II

Rusałka II

134,8 m²

Projekt domu Rusałka

Rusałka

134,8 m²

Projekty podobne do Rusałka III WRP1321

Projekt domu Sowa 1 bez garażu -100 3D

Sowa 1 bez garażu

139,8 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 53 N

Projekt domu Armanda -100 3D

Armanda

133,85 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 19

Projekt domu Armanda BIS -100 3D

Armanda BIS

131,41 m²

Projekt domu Sowa 11 bez garażu -100 3D