Projekt domu Rusałka z garażem WRX1004

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
108,4 m²
Min. szer. działki
19,73 m
Wysokość budynku
9,1 m
Pow. zabudowy
115,2 m²
Kubatura
391 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
202 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Rusałka jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Rusałka to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Projekt przewiduje zamknięcie kuchni na strefę wypoczynkową, dzięki czemu wydobywające się z niej dźwięki nie są słyszalne w salonie. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Atutami projektu jest uwzględniona na dole, osobna ubikacja dla gości oraz przestronna i w pełni komfortowa łazienka przewidziana na wyższej kondygnacji. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Rusałka z garażem - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,88 m²
2 hall + schody
11,99 m²
3 kuchnia
11,06 m²
4 pokój dzienny
29,67 m²
5 pokój
9 m²
6 wc
2,03 m²
7 kotłownia
4,94 m²
8 garaż jednostan.
19,37 m²
razem
90,94 m²

Rzut kondygnacji projektu Rusałka z garażem - Rzut poddasza

1 garderoba
4,99 m²
2 korytarz
3,43 m²
3 łazienka
3,3 m²
4 pokój
13,71 m²
5 pokój
13,71 m²
6 pokój
7,65 m²
razem
46,79 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Rusałka z garażem na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Rusałka z garażem

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

161 315 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe; ściany zewnętrzne: warstwowe bloczki z bet. komórkowego + docieplenie ( styropian), możliwość adaptacji na inną technologię. Ściany wewnętrzne: nośne - bloczki z bet. komórkowego, działowe - bloczki z bet. komórkowego lub lekkie ścianki z płyt G-K. Strop: żelbetowy, gęstożebrowy typu Teriva. Elewacje: tynk strukturalny (akrylowy, mineralny), płytki klinkierowe lub kamień cięty. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub cementowa lub każde lżejsze.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Opinie mieszkańców domu Rusałka z garażem

Zdjęcie profilowe Ragany
Ragany

Chodziło nam przede wszystkim o to, aby nasz nowy dom był funkcjonalny i w miarę prosty. Chciałem, aby przestrzeń została w pełni wykorzystana - niepotrzebne nam były jakieś małe pomieszczenia typu spiżarka czy mała garderoba przy łazience. Dlatego wybraliśmy projekt domu Rusałka WRX1004. Z racji, że wszystko miało być robione systemem gospodarczym, to ważny też był fakt, że projekt ten przewidywał prosty w realizacji dach dwuspadowy.

I tak, budowa przebiegała raczej bez większych problemów - wszystko oprócz tynków zrobiłem sam. Projekt też okazał się w miarę czytelny i przejrzysty. W zasadzie wszystko mi pasowało, ale dokonałem jednej ważnej zmiany, dzięki czemu mamy tak piękny i duży salon. Zlikwidowałem podcień, wyrównując ściany do rogu. Salon ma teraz jakieś 36m2. ;) Zdecydowałem się wydłużyć garaż i przenieść na jego tył kotłownię - przy ogrzewaniu węglowym to było odpowiednie rozwiązanie. Dym przy rozpalaniu nie dostaje się do części mieszkalnej, no i jest zwyczajnie czyściej.

Jestem bardzo zadowolony z układu pomieszczeń podanego w projekcie domu Rusałka WRX1004. Na razie jest nas trójka, a już w grudniu pojawi się kolejny członek naszej rodziny. Ilość pokoi w domu jest więc idealna. A na dole nadal mamy przecież jeszcze jeden dodatkowy. Salon jest chwalony w sumie przez wszystkich naszych gości. Opócz tego, że jest tak przestronny to jeszcze udało nam się go fajnie wykończyć. Przyjmie naprawdę wielu gości. Już zostało to przetestowane (mam 6 rodzeństwa) na spotkaniach rodzinnych. Duży, 3-metrowy stół spokojnie załatwia sprawę. Poza tym, całość jest bardzo jasna. Okien jest sporo - nawet usunąłem jedno z kuchni - i nie narzekamy na brak światła w ciągu dnia. Salon mamy ustawiony od strony północnej, co w wakacje jest prawdziwym błogosławieństrwem. Kiedy na zewnątrz jest upał, u nas w pokoju dziennym można odprężyć się w przyjemnym chłodzie.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Rusałka WRX1004. Raczej nic bym już w nim nie zmienił - cieszę się, że udało mi się zrobić mały schowek pod schodami. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe adka8204
adka8204

Projekt domu Rusałka WRX1004 wybraliśmy, ponieważ przedstawiał bardzo przestronny budynek, w którym każdy metr jest naprawdę dobrze wykorzystany. Odpowiadała nam także jego kubatura oraz w miarę prosta bryła.

Budowa domu przebiegła bardzo sprawnie - majster nie zgłaszał żadnych komplikacji i w zasadzie w ciągu roku wszystko było gotowe. W październiku minie trzeci rok odkąd już mieszkamy w nowym domu. Dom jest standardowo ocieplony i mamy piec na ekogroszek. Całkowicie zrezygnowaliśmy z kominka w salonie, gdyż wiedzieliśmy, że raczej nie będzie nam potrzebny. Maksymalna ilość opału potrzebna do ogrzania domu w sezonie nie powinna przekraczać 3,5 tony - przynajmniej nam się to nigdy nie zdarzyło. Więc dom jest w zasadzie całkiem ekonomiczny.

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do układu pomieszczeń w projekcie domu Rusałka WRX1004. Wszystko jest pod ręką i proste. Nie ma zbędnych pomieszczeń, czy niewykorzystanych metrów. Dla naszej trójki dom jest bardzo wygodny i czujemy się w nim bardzo swobodnie. Wciąż przecież jeden pokój pozostaje wolny. Zrezygnowaliśmy z dodatkowego pokoju na dole i przenieśliśmy tam kuchnię. Dzięki temu mamy teraz do dyspozycji bardzo duży salon, w którym spędzamy najwięcej czasu. Warto też dodać, że zdecydowaliśmy się na podpiwniczenie domu, co bardzo ułatwia codzienne życie oraz poszerzyliśmy garaż o metr.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Rusałka WRX1004. Dom świetnie odpowiada naszym potrzebom. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe just525
just525

Projekt domu Rusałka WRX1004 odpowiadał nam ze względu na wielkość. Działka stawiała nam pewne ograniczenia, a ten projekt wpasował się idealnie. Zdecydowaliśmy się na na ten dom, ponieważ podobał się nam jego wygląd zewnętrzny.

Usytuowanie domu na działce wygląda tak, że okna w kuchni wychodzą na południe, salon jest od strony zachodniej, a mały pokoik na dole skierowany jest na wschód. Dzięki temu wnętrza są bardzo jasne przez cały dzień. Wprowadziliśmy do projektu drobne zmiany. U góry powiększyliśmy sobie łazienkę, a w salonie zlikwidowaliśmy okno balkonowe, gdyż wydało nam się zbędne.

Problem jaki mieliśmy podczas prac to fakt, że po obniżeniu parteru i podniesieniu stropu, fachowcy źle wyliczyli schody. Dlatego radzę pilnować samemu takich zmian. Druga sprawa, to nieczytelne rysunki w samym projekcie Rusałka WRX1004, z którymi kłopot mieli wykonawcy.

Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe, jest ekonomiczne. Po naszych wyliczeniach wyszło nam, że za miesiąc płacimy ok. 400 zł za gaz (jest w tym ogrzewanie domu, podgrzewanie wody i kuchenka). Cały dom ociepliliśmy styropianem 15cm. Jesteśmy czteroosobową rodziną i dom dla nas jest bardzo wygodny. Daje nam ten komfort, że każdy z nas ma swój pokój i swoją przestrzeń.

Bardzo mi się podoba w moim domu to, że salon jest bardzo przestronny i do tego połączony z kuchnią. Jeszcze cieszę się z pokoju na półpiętrze, ponieważ zrobiłam tam pralnię, pomieszczenie bez którego chyba trudno się obyć.

Według mnie, bardzo dobrym pomysłem byłaby zmiana tarasu, myślę, że lepszy byłby zadaszony. To taka moja rada, jeśli ktoś chciałby wybrać ten projekt. Projekt domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym i garażem Rusałka WRX1004 jest bardzo przestronnym i wygodnym domem. Polecam i pozdrawiam.

Zdecydowaliśmy się na realizację projektu Rusałka WRX1004, ponieważ jego powierzchnia wydała nam się optymalna dla naszej rodziny, a układ pomieszczeń spełniał moje oczekiwania. Przede wszystkim do gustu przypadło mi rozmieszczenie parteru - na dolnej kondygnacji, oprócz strefy dziennej znajduje się dodatkowy pokój oraz łazienka blisko niego. Dzięki temu mamy możliwość użytkowania jedynie dołu, ponieważ gdy będziemy już starsi i wchodzenie po schodach stanie się mało komfortowe. Dodatkowo spodobało mi się oddzielenie kuchni od salonu - lubię tradycyjne rozwiązania, więc aneks kuchenny w części wypoczynkowej nie do końca mi odpowiada.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy i wszystko udało się wykonać zgodnie z planem. Ściany naszego domu wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków, a następnie ociepliliśmy je warstwą styropianu. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę marki Röben. Koszty budowy w dużej mierze zależą od aktualnie panujących na rynku cen materiałów, jednak uważam, iż decydując się na ten projekt należy liczyć się z nieco wyższymi niż oszacował projektant. Cena inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła w naszym przypadku ponad 200 tys. zł.

Oryginalny projekt Rusałka WRX1004 przewiduje wstawienie w salonie dwóch okien oraz drzwi tarasowych, jednak taka ilość przeszkleń wydała mi się zbyteczna. Zrezygnowaliśmy więc z pierwotnego wyjścia na taras i obecnie wyjść na zewnątrz można przez duże okno tarasowe. Witryna sięga do samej ziemi i doskonale naświetla salon, a dodatkowo rewelacyjnie się prezentuje. Muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł i szczerze polecam go innym inwestorom. Kolejną wprowadzoną przez nas zmianą było wstawienie okna połaciowego w łazience na poddaszu, gdyż sama wentylacja w tym pomieszczeniu nie wydała mi się do końca wystarczająca.

Do pierwotnej wersji projektu nie nanosiliśmy już więcej modyfikacji, aczkolwiek na chwilę obecną myślę, że warto by rozważyć jeszcze kilka poprawek. Po wymurowaniu ścian okazało się, że za łazienką na poddaszu, pod zadaszeniem wysuniętej części bryły, powstało pomieszczenie. Jego powierzchnia pozwala na praktyczne zagospodarowanie np. wykonanie skrytki do przechowywania rzeczy. Nie ma jednak do niego dojścia, przez co staje się to niemożliwe. Myślę, że warto pomyśleć nad rozwiązaniem tej kwestii. Dodatkowo, sądzę że dobrym pomysłem będzie rezygnacja z wnęki na taras przy salonie - przyłączenie jej powierzchni do strefy wypoczynkowej sprawi, że w salonie będzie więcej miejsca i stanie się ustawniejszy. Wysokość pomieszczeń na parterze wynosi ponad 2,80 m. Wolałabym co prawda, aby były nieco niższe i tym samym przytulniejsze, aczkolwiek nie jest to kłopot.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Rusałka WRX1004. Wbrew mojej pierwotnej opinii, jego powierzchnia okazała się być dosyć spora dla naszej 3-osobowej rodziny. Wewnętrzny układ pomieszczeń w domu został bardzo dobrze zaplanowany - zagospodarowanie przestrzeni na parterze jest dla mnie strzałem w dziesiątkę. Pokoje na poddaszu są przytulne i dobrze oświetlone, a nieduże wymiary korytarza na tej kondygnacji to dobry pomysł, gdyż nie ujmuje miejsca innym pomieszczeniom. Pozdrawiam

Recenzje projektu Rusałka z garażem

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

dddd26 buduje ten dom  26.11.2017 22:07

Projekt domu Rusałka z garażem należy do kategorii

Projekty podobne do Rusałka z garażem WRX1004

Projekt domu BW-36 wariant 10

BW-36 wariant 10

106,6 m²

Projekt domu BW-03 wariant 3

BW-03 wariant 3

108,8 m²

Projekt domu Dom przy Wiosennej 17

Projekt domu Dom Dla Ciebie 5 z garażem 1-st. [A2]

Projekt domu Przytulny 2A

Przytulny 2A

113,3 m²

Projekt domu Przytulny 2 3D

Przytulny 2

107,4 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych