Projekt domu Rusałka WRP1271

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
134,8 m²
Min. szer. działki
22,02 m
Wysokość budynku
8,6 m
Pow. zabudowy
134,3 m²
Kubatura
540,3 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
234,8 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Prosty, elegancki dom z poddaszem użytkowym i garażem Rusałka to propozycja dla cztero lub pięcioosobowej rodziny. Ze względu na przemyślaną konstrukcję można go wykorzystać jako segment w zabudowie bliźniaczej. Świetnie prezentuje się z dołączonym do bryły garażem i jasną elewacją, uzupełnioną okładziną klinkierową. Do budynku wprowadza reprezentacyjne wejście w podcieniu. Dalej przechodzi się do wiatrołapu, połączonego z pomieszczeniem gospodarczym i garażem. Część mieszkalną rozpoczyna niewielki hall oddzielony od pokoju dziennego jedynie ścianką z kominkiem, do której można dobudować szafę. Korytarz prowadzi do kuchni ze spiżarnią, usytuowanej w taki sposób, by odizolować ją od pokoju dziennego. Kuchnia z kolei przechodzi w usytuowaną w wykuszu jadalnię z widokiem na ogród oraz pokój, wychodzący na mały taras. Obok zaplanowano pokój na gabinet lub sypialnię dla gości. Układ wnętrza zapewnia otwarcie przestrzeni, ale i subtelnie rozgranicza jej poszczególne funkcje. Na poddasze domu prowadzą schody ulokowane pomiędzy pokojem dziennym a hallem. Na półpiętrze zagospodarowano przestrzeń ponad garażem jako strych. Można go z powodzeniem użytkować jako dodatkową sypialnię czy schowek. Poddasze to trzy obszerne i wygodne sypialnie z balkonami. W pomieszczeniach znajdzie się wiele miejsca na meble w dowolnych aranżacjach. Obok wejścia na poddasze zaplanowano przestronną łazienkę. Dom Rusałka ujmuje przede wszystkim klasyczną i reprezentacyjną bryłą, w której ujęto bardzo wygodne, idealne dla średniej wielkości rodziny, wnętrze. Budynek posiada dużą powierzchnię użytkową, zagospodarowaną w taki sposób, by jak najlepiej wykorzystać jej możliwości.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Rusałka - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,4 m²
2 hall
5,9 m²
3 łazienka
3,7 m²
4 spiżarnia
1,7 m²
5 kuchnia
9,9 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
32 m²
7 pokój
12,7 m²
8 pom. gospodarcze
3,5 m²
9 garaż jednostan.
20,3 m²
razem
93,1 m²

Rzut kondygnacji projektu Rusałka - Rzut poddasza

1 hall
6,6 m²
2 pokój
16,3 m²
3 pokój
17,7 m²
4 pokój
15,1 m²
5 łazienka
6,3 m²
6 strych
13 m²
razem
75 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Rusałka na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Rusałka
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

223 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy/gęstożebrowy.. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Rusałka

Zdjęcie profilowe maro753
maro753

Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na projekt domu Rusałka WRP1271, ponieważ cały budynek odpowiadał nam pod względem układu pomieszczeń i wyglądu zewnętrznego bryły. Spodobał nam się również metraż sypialni na poddaszu, gdyż ich powierzchnia jest dość duża.

Postawienie naszego nowego domu odbyło się bez problemu i nie mieliśmy żadnych trudności z czytelnością projektu. Całość wymurowaliśmy z pustaków Porotherm, a dach przykryliśmy dachówką. Postanowiliśmy zamontować w kotłowni piec na ekogroszek z podajnikiem. Mój mąż zdecydował, iż będzie to najlepsze rozwiązanie zarówno ze względu na niewysokie koszty, jak i komfort użytkowania. Na całym parterze zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, a na poddaszu mamy grzejniki.

Z racji tego, iż zależało nam na dużej przestrzeni w części dziennej, postanowiliśmy zrezygnować z gabinetu na dole, który był uwzględniony w projekcie domu Rusałka WRP1271. Nie stawialiśmy ścianki działowej między nim a salonem i dzięki temu zyskaliśmy jedną, przestronną powierzchnię wypoczynkową. Dodatkowo zlikwidowaliśmy wiatrołap i zamurowaliśmy wejście do kotłowni z części mieszkalnej. Teraz do tego pomieszczenia można dostać się przechodząc przez garaż.

Jedynym mankamentem w naszym domu, który na chwilę obecną rzuca mi się w oczy jest słup nośny, który został po likwidacji gabinetu. Zmniejsza on ustawność salonu, a niestety nie wymyśliliśmy, jak inaczej można to rozwiązać. Jeśli ktoś, tak jak my zdecyduje się powiększyć część dzienną to warto na etapie adaptacji pomyśleć, w jaki sposób można zastąpić ten filar.

Wejście naszego domu znajduje się po stronie północnej, a taras mamy na południe. Rano oświetlone są pomieszczenia usytuowane na froncie budynku, jednak po południu w kuchni i łazience na parterze jest nieco ciemniej. Z kolei od południa do końca dnia mamy słońce w części dziennej i na tarasie. Tym samym łazienka na poddaszu i sypialnia obok niej również są dobrze nasłonecznione.

Na chwilę obecną w naszym nowym domu podoba nam się wszystko. Cieszę się, że nasze dzieci mają swoje własne pokoje. Mieszkając w bloku nie mieliśmy okien w kuchni i łazience, więc jestem zadowolona, że teraz mamy w tych pomieszczeniach dostęp do światła dziennego. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Rusałka WRP1271 jest godny polecenia. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Rusałka

  – 0 głosów

Projekt domu Rusałka należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Rusałka

Projekt domu Rusałka IV

Rusałka IV

137,6 m²

Projekt domu Rusałka V

Rusałka V

137,6 m²

Projekt domu Rusałka III

Rusałka III

134,8 m²

Projekt domu Rusałka II

Rusałka II

134,8 m²

Projekty podobne do Rusałka WRP1271

Projekt domu Ajaks Bis -200 3D iDesigner

Ajaks Bis

127,26 m²

Projekt domu Tamarillo 6 -300 3D iDesigner

Tamarillo 6

125 m²

Projekt domu Karmelita Mała -100 3D iDesigner

Karmelita Mała

135,97 m²

Projekt domu Karmelita -100 3D iDesigner

Karmelita

138,35 m²

Projekt domu Alandra -200 3D

Alandra

131,43 m²

Projekt domu Kendra -100 3D

Kendra

135,79 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych