Projekt domu Rumianek 2A 2 garaże WRD1172

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
158,5 m²
Min. szer. działki
24,1 m
Wysokość budynku
9,38 m
Pow. zabudowy
167,7 m²
Kąt nach. dachu
42°
Liczba pokoi
3 (2 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Rumianek 2 wersja A jest średniej wielkości domem jednorodzinnym, którego wnętrze rozkłada się na parterze i poddaszu użytkowym. Duży, dwustanowiskowy garaż wciągnięto w obręb ścian. Tradycyjną bryłę o rozbudowanej tektonice spaja namiotowy dach, w którego trzech połaciach pojawiły się lukarny. Z parteru wydzielono dwa płytkie, wsparte na słupach podcienie: jeden pośrodku fasady, nad strefą wejściową, a drugi w tylnym narożu - osłania on fragment dużego tarasu. Obok, w bocznej ścianie, zaprojektowano spory wykusz. Przednia i tylna lukarna zaopatrzone są w drobne balkony. Tak rozbudowany budynek będzie dobrze służył nawet 6 osobom, wymaga jednak dużej działki. Przestronna strefa dzienna na parterze otwiera się zaraz za wiatrołapem. Duży pokój dzienny z jadalnią ma dostęp do “wbijającego” się w naroże podcienia, za którym rozciąga się wielki, dostępny przez drzwi w wykuszu oraz tylnej ścianie taras. Na wewnętrznej ścianie zamontowany jest kominek. Pół-zamknięta, duża kuchnia znalazła się w narożu od strony ulicy, a obok niej usytuowano dostępną z hallu przy wiatrołapie spiżarnię. Przez sam środek budynku poprowadzono ścianę, która separuje część wspólną od pozostałych pomieszczeń. Z salonu dostępna jest zlokalizowana za nią przestrzeń prywatna, połączona z komunikacją. Otwarte, dwubiegowe schody sąsiadują w niej z dużym, ukrytym w głębi pokojem i obsługującą parter łazienką naprzeciwko. Obydwa pomieszczenia dostępne są z kameralnego hallu pomiędzy schodami a częścią dzienną. Z powyższym obszarem zazębia się strefa techniczna, do której można dostać się z wiatrołapu. Dwa duże pomieszczenie gospodarcze łączą się z garażem: pierwsze - przechodnie - dostępne jest także z wiatrołapu, drugie natomiast znalazło się z tyłu i posiada wyjście do ogrodu. Strefa nocna obejmuje całe poddasze, włącznie z klatką schodową, która już na parterze wciągnięta jest w obręb pomieszczeń prywatnych. Na kondygnacji rozmieszczono trzy duże, zaopatrzone w lukarny pokoje. W wysuniętym narożu nad garażem zlokalizowano ogromną łazienkę, przy której pojawiło się dodatkowe, doświetlane przez okno połaciowe pomieszczenie gospodarcze. Można urządzić w nim pralnię połączoną z suszarnią. Rumianek 2 wersja A został bardzo wyraźnie podzielony na dwie strefy. Część prywatna obejmuje kondygnację wraz z prowadzącymi na nią schodami i przestrzenią wokół nich. Dzięki temu użytkowanie skomunikowanej bezpośrednio z wejściem strefy dziennej w żaden sposób nie koliduje z aktywnością w obrębie strefy nocnej - ani fizycznie, ani akustycznie. Sama przestrzeń wspólna została podzielona na mniejsze obszary, dzięki zastosowaniu elementów takich jak wykusz, czy podcień. Cała bryła jest bardzo rozrzeźbiona - jej tektonikę podporządkowano funkcjonalności poszczególnych wnętrz. Atutami projektu są dodatkowe pomieszczenia gospodarcze, dzięki którym z łatwością rozwiążemy wiele problemów, związanych np. z magazynowaniem lub suszeniem odzieży.

Rzut kondygnacji projektu Rumianek 2A 2 garaże - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,3 m²
2 pom. gospodarcze
5,1 m²
3 pokój dzienny + jadalnia
42,8 m²
4 łazienka
4,1 m²
5 schody
2,6 m²
6 pokój
15,7 m²
7 kuchnia
9,4 m²
8 spiżarnia
2,1 m²
9 garaż dwustan.
29,7 m²
10 pom. gospodarcze
6,7 m²
razem
121,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Rumianek 2A 2 garaże - Rzut poddasza

1 hall + schody
23,4 m²
2 pokój
15,9 m²
3 pokój
15,3 m²
4 łazienka
14 m²
5 pom. gospodarcze
7,5 m²
razem
76,1 m²

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Rumianek 2A 2 garaże na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Rumianek 2A 2 garaże

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

208 467 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

291 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
53 680 zł

stan surowy otwarty
128 450 zł

stan surowy zamknięty
26 337 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: gęstożebrowy Teriva I. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian Termonium Fasada 12cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz. Okna połaciowe: Velux.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Recenzje projektu Rumianek 2A 2 garaże

  – 0 głosów

Projekt domu Rumianek 2A 2 garaże należy do kategorii

Projekty podobne do Rumianek 2A 2 garaże WRD1172

Projekt domu Poema 2 -250

Poema 2

159,8 m²

Projekt domu Pinokio II 2G -320

Pinokio II 2G

161 m²

Projekt domu Ascot DCP201

Ascot DCP201

154,43 m²

Projekt domu Bolonia DCP270

Bolonia DCP270

160,28 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych