Projekt domu Romina II KRH1160

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
139,06 m²
Min. szer. działki
18,45 m
Wysokość budynku
8,26 m
Pow. zabudowy
114,69 m²
Kubatura
970,9 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
173 m²
Liczba pokoi
5 (3 + 2 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Romina II został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Romina. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię. Projekt domu Romina II to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Romina II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. W domu znajduje się pięć wygodnych sypialni, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rzut kondygnacji projektu Romina II - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,84 m²
2 hall + schody
10,65 m² (12,74 m²)
3 kuchnia
8,22 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
32,3 m²
5 pokój
12,19 m²
6 pokój
11,52 m²
7 łazienka
5,58 m²
8 wc
1,2 m²
9 pom. gospodarcze
3,12 m²
razem
88,62 m² (90,71 m²)

Rzut kondygnacji projektu Romina II - Rzut poddasza

1 korytarz
12,64 m²
2 pokój
7,45 m² (18,53 m²)
3 pokój
14,14 m² (21,29 m²)
4 pokój
7,31 m² (16,21 m²)
5 garderoba
2,83 m² (6,35 m²)
6 łazienka
3,99 m² (6,44 m²)
7 schody
2,07 m²
razem
50,43 m² (83,53 m²)

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Romina II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Romina II

Koszt budowy domu

stan zerowy
34 505 zł

stan surowy otwarty
117 502 zł

stan surowy zamknięty
23 748 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

175 755 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty betonowe z ociepleniem. Ściany konstrukcyjne zewnętrzne: technologia tradycyjna - pustak ceramiczny + izolacja. Ściany wewnętrzne nośne nie występują, układ konstrukcyjny oparty jest na czterech słupach wewnętrznych. Ściany działowe z cegły kratówki lub z płyt gipsowo-kartonowych. Strop monolityczny, żelbetowy. Konstrukcja dachu drewniana, płatwiowo-krokwiowa. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Archigraph

Opinie mieszkańców domu Romina II

Zdjęcie profilowe Albert1160
Albert1160

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Romina II KRH1160, ponieważ jego bryła wyjątkowo przypadła nam do gustu. Od początku zależało nam na prostym, tradycyjnym domu z dwuspadowym dachem. Poza tym, uwzględniona w nim liczba sypialni odpowiada potrzebom naszej rodziny, a układ pomieszczeń spełniał nasze oczekiwania.

Realizacja przebiegła bez problemów, a większość materiałów przez nas użytych była zgodna z technologią budowy zalecaną przez architekta. Ściany wymurowaliśmy z cegły ceramicznej, tzw. „sitówki” marki Wienerberger o grubości 24 cm. Następnie ociepliliśmy je 12 cm warstwą styropianu. Nanieśliśmy natomiast zmianę w konstrukcji stropu i zdecydowaliśmy się na wykonanie stropu Ackermana z wykorzystaniem ceramicznych pustaków.

Nie mieliśmy potrzeby wprowadzania drastycznych modyfikacji w układzie pomieszczeń zaproponowanym w projekcie domu Romina II KRH1160. Jedyną, kosmetyczną poprawką była likwidacja krótkiej ścianki między salonem a kuchnią. Funkcjonalność pokoi jest dla nas odpowiednia. Małym minusem jest jednak to, iż klatka schodowa jest nieco za wąska, aczkolwiek stolarze stwierdzili, że w dzisiejszych czasach w większości domów projektuje się takie schody. Na początku myśleliśmy o ich poszerzeniu, jednak z tym pomysłem kolidował znajdujący się obok komin, a nie chcieliśmy rezygnować z kominka w salonie.

Usytuowanie naszego domu na działce wygląda w ten sposób, iż tył bryły wychodzi na stronę zachodnią. Ściana, na której znajduje się wykusz jest bardzo oszklona, tak więc w części dziennej mamy wystarczająco jasno. Nieco inaczej jest jednak na poddaszu. Architekt przewidział wstawienie dwóch okien dachowych w każdej sypialni, jednak ze względów ekonomicznych daliśmy po jednym. Z racji tego górne pokoje nie są do końca dobrze oświetlone i na chwilę obecną uważam, iż w tej kwestii lepiej trzymać się wytycznych.

Najbardziej w naszym nowym domu podoba mi się część dzienna ogólnodostępna. Słup w salonie w ogóle mi nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie: podoba mi się ten element. Został on wkomponowany w drewnianą konstrukcję schodów i całość świetnie się prezentuje.

Jesteśmy rodziną 4-osobową, więc ilość sypialni na poddaszu jest dla nas w sam raz. W jednym pokoju na parterze urządziliśmy bawialnię dla dzieci, a drugi służy nam jako pomieszczenie gospodarcze. Strefa wypoczynkowa jest dobrze przystosowana do zorganizowania niedużego przyjęcia. Bez problemu wstawiliśmy do niej duży stół, który jest w stanie pomieścić 14 gości. Gdy przychodzą do nas znajomi wraz ze swoimi pociechami, dzieci mają osobne miejsce na zabawę, dorośli mogą zasiąść w salonie i wszystkim jest naprawdę wygodnie.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Romina II KRH1160. Myślę, że mogę polecić go innym inwestorom. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Romina II

  – 0 głosów

Projekt domu Romina II należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych