Projekt domu Reksio 2G BSB1080

Cena projektu: 2 500 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb 10-18

Zamów rozmowę
Udostępnij
Pow. użytkowa
114,65 m²
Min. szer. działki
22,81 m
Wysokość budynku
8,06 m
Pow. zabudowy
130,13 m²
Kubatura
786 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
235 m²
EUco
39 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Reksio 2g jest modyfikacją popularnego projektu Reksio. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Reksio 2g jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Reksio 2g to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Na parterze znajduje się oddzielna ubikacja, która doskonale sprawdzi się w przypadku odwiedzin gości. W pełni funkcjonalną łazienkę dla domowników przewidziano zaś na poddaszu. Część nocna składa się z pięciu sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rzut kondygnacji projektu Reksio 2G - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,54 m²
2 hall
5,77 m²
3 kuchnia
9 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
25,41 m²
5 pokój
8,51 m²
6 wc
1,89 m²
7 schody
4,03 m²
8 pom. gospodarcze
4,45 m²
9 kotłownia
6,14 m²
10 garaż dwustan.
31,31 m²
11 taras
14,88 m²
razem
100,05 m²

Rzut kondygnacji projektu Reksio 2G - Rzut poddasza

1 hall
7,57 m²
2 pokój
15,16 m² (18,18 m²)
3 pokój
9,83 m² (18,91 m²)
4 pokój
8,35 m² (16,57 m²)
5 pokój
6,76 m² (9,44 m²)
6 łazienka
3,82 m² (6,5 m²)
7 garderoba
5,01 m² (8,52 m²)
razem
56,5 m² (85,69 m²)
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
DARMOWE KOSZTY BUDOWY Sprawdź przybliżone koszty budowy

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Reksio 2G na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Reksio 2G
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
37 514 zł

stan surowy otwarty
86 965 zł

stan surowy zamknięty
20 725 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty są liczone dla budowy domu w technologii murowanej.
Kosztorys opracowany przez autora projektu

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 221 700 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne murowane z pustaków ceramicznych, ocieplone styropianem, na fragmentach szalówka drewniana. Stropy żelbetowe, monolityczne. Schody wewnętrzne: drewniane ażurowe, na konstrukcji drewnianej lub stalowej. Dach czterospadowy o konstrukcji drewnianej pokryty dachówką ceramiczną, cementową lub blachodachówką.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dominanta

Opinie mieszkańców domu Reksio 2G

Zdjęcie profilowe extrareksio11
extrareksio11
Od początku zależało nam na budynku cechującym się nowoczesnym wyglądem, który jednocześnie posiadałby nieskomplikowaną konstrukcję, tak aby koszty jego realizacji nie pochłonęły zbyt wielu środków finansowych. Projekt Reksio 2g BSB1080 pod tym względem w całości spełniał nasze oczekiwania, a oprócz tego odpowiadał nam również w innych kwestiach. Duże znaczenie przy naszym wyborze miał uwzględniony w bryle domu dwustanowiskowy garaż oraz układ części dziennej, gdyż od początku chcieliśmy, aby kuchnia była otwarta na strefę wypoczynkową.

Nasza budowa odbyła się bez żadnych problemów. Fachowcy co prawda zauważyli w dokumentacji technicznej jedną nieścisłość, ale na szczęście nie stanowiła ona dla nich trudności. Aby ją zniwelować wystarczyło przesunąć jedną z belek na poddaszu o kilka centymetrów. Cała realizacja przebiegła w całkiem krótkim czasie, gdyż postawienie oraz wykończenie domu zajęło nam ok. 1,5 roku. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków marki LEIER, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, zaś dach pokryliśmy bachodachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm styropianem, a w całym domu wstawiliśmy energooszczędne, trzyszybowe okna. Ogrzewamy gazem, a łączne rachunki za to rozwiązanie wynoszą ok. 2600-3000 zł na cały rok, razem z grzaniem wody użytkowej. Uważam, że przy zastosowaniu powyższych materiałów bez problemu można zmieścić się w kosztach oszacowanych przez architekta odnośnie stanu surowego zamkniętego.

Do projektu Projekt Reksio 2g BSB1080 wprowadziliśmy pewne zmiany. Oryginalne wymiary górnej łazienki wydały nam się nieco za małe, dlatego też postanowiliśmy przyłączyć do niej powierzchnię znajdującej się obok garderoby. Z kolei praktyczną garderobę wykonaliśmy kosztem najmniejszej sypialni. Okno balkonowe przewidziane pierwotnie w gabinecie zamieniliśmy na tradycyjne z parapetem, zwiększając tym samym ustawność tego pomieszczenia. Innych zmian nie wprowadzaliśmy i w dalszym ciągu uważam, iż nie jest to konieczne. Myślę, że ewentualnie można zastanowić się wykonaniem wyjścia na taras w miejscu wykuszu, tak aby mieć bliżej z kuchni do tarasu.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Projekt Reksio 2g BSB1080. Uwzględniony w nim wewnętrzny układ został dobrze przemyślany i spełnia nasze oczekiwania. Jedyne czego brakuje nam na chwilę obecną to pełna łazienka na dolnej kondygnacji, jednak rozmiary pozostałych pomieszczeń są jak najbardziej zadowalające. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Tomek1080
Tomek1080
Przed podjęciem ostatecznej decyzji przeglądnęliśmy naprawdę wiele różnych projektów, a spośród nich najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Reksio 2g BSB1080. Największą uwagę przy wyborze zwracaliśmy na przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń, który w tym przypadku jest dokładnie taki jaki, na jakim nam zależało. Oprócz funkcjonalnego rozmieszczenia pokoi, spodobało nam się to, iż przestrzeń użytkowa została maksymalnie wykorzystana. Duży wpływ na naszą decyzję miał również optymalny metraż, ponieważ od początku szukaliśmy domu o powierzchni do 120 m².

Na szczęście podczas naszej realizacji nie natrafiliśmy na żadne problemy, a wykonawcy nie zgłaszali błędów w projekcie. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z planem. Postawienie i całościowe wykończenie domu przebiegło w błyskawicznym tempie, gdyż wprowadziliśmy się do niego zaledwie po 9 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac. Budynek został postawiony przy użyciu bloczków z betonu komórkowego Ytong. Zastosowaliśmy te o szerokości ok. 50 cm, dzięki czemu nie musieliśmy dodatkowo ocieplać bryły styropianem. Takie rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza, a dom doskonale utrzymuje temperaturę. Koszty ogrzewania są naprawdę korzystne, tym bardziej iż zdecydowaliśmy się na alternatywne źródło ogrzewania czyli pompę ciepła. Strop, zgodnie z projektem wykonaliśmy w żelbetowej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Do izolacji poddasza zastosowaliśmy natryskową piankę poliuretanową. Sądzę, że architekt poprawnie oszacował koszty postawienia domu na etapie stanu surowego zamkniętego i można się nimi sugerować. Co prawda, z racji zastosowania dosyć kosztownej pianki PUR, realizacja wyniosła nieco więcej, aczkolwiek nie była to duża różnica.

Do projektu domu Reksio 2g BSB1080 wprowadziliśmy tylko jedną zmianę. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od początku spełniał nasze oczekiwania, więc nie było potrzeby wprowadzania większej ilości modyfikacji. Zrezygnowaliśmy ze ścianki tworzącej gabinet na parterze, co pozwoliło nam na uzyskanie bardzo przestronnego salonu o sporych rozmiarach. Teraz być może zastanowiłbym się jedynie nad innym rozwiązaniem odnośnie przeszklenia przy drzwiach wejściowych. Co prawda, ten element świetnie się prezentuje, jednak jego wykonanie było nieco kłopotliwe.

W nowym domu mieszkamy już dłuższy czas i jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni. Układ wnętrza jest wygodny w codziennym użytkowaniu i jest dokładnie taki jakiego oczekiwałem. Muszę przyznać, że architekt doskonale przemyślał wykorzystanie powierzchni. Ciągi komunikacyjne (halle i korytarze) zostały ograniczone do optymalnego minimum, dzięki czemu przestrzeń użytkowa wykorzystana jest w stu procentach. Wszystko to na czym nam zależało, znaleźliśmy w projekcie domu Reksio 2g BSB1080. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Reksio 2G

  – 0 głosów

Projekt domu Reksio 2G należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Reksio 2G

Projekt domu Reksio

Reksio

103,37 m²

Chcesz wiedzieć o promocjach na interesujące Cię projekty?

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. dalej zwanym „RODO”, informuję, iż:

 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Extradom.pl Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Mikołowskiej 84, 51-511 Wrocław, tel. 71/715 20 60, e-mail biuro@extradom.pl. […]
 1. Kontakt z nami możliwy jest także za pośrednictwem Inspektora Ochrony Danych drogą elektroniczną na adres iod@extradom.pl.
 2. Państwa dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego Extradom.pl Sp. z o. o. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO (przesłanka prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych).
 3. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego.
 4. Jeśli wyraziliście Państwo zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną i ustawą – Prawo telekomunikacyjne, zgoda ta może być wycofana w każdym czasie. Wycofanie zgody nie wpływa na legalność przetwarzania Państwa danych osobowych w czasie obowiązywania zgody.
 5. Z prawa do wycofania zgody mogą Państwo skorzystać wysyłając maila na adres iod@extradom.pl.
 6. Dostęp do Państwa danych osobowych mają odbiorcy, którzy pomagają nam utrzymać system teleinformatyczny, w którym prowadzone są konta użytkowników.
 7. Państwa dane osobowe będą przechowywane do dnia ustania celu, dla którego zostały zebrane, czyli np. usunięcia konta lub zaprzestania działalności serwisu.
 8. Mają Państwo prawo do:
  1. dostępu do swoich danych osobowych (czyli sprawdzenia, jakie dane są przez nas przetwarzane),
  2. sprostowania danych osobowych (w sytuacji, gdyby okazało się, że są nieprawidłowe),
  3. uzupełnienia danych osobowych (w sytuacji, gdyby okazało się, że są niekompletne),
  4. przenoszenia danych osobowych (czyli przekazania Państwa danych osobowych w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego np. txt., pdf., odt., doc., rtf., jpeg., XML, JSON, CSV),
  5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych (będziemy wówczas mogli jedynie przechowywać Państwa dane osobowe),
  6. usunięcia danych osobowych.
 9. W związku z przetwarzaniem przez nas Państwa danych osobowych przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Organem tym jest obecnie Generalny Inspektor Danych Osobowych* (https://giodo.gov.pl/pl/493).
 10. W oparciu o dane osobowe nie będziemy podejmowali wobec Państwa zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania.

*Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych po wejściu w życie ustawy o ochronie danych osobowych.