Projekt domu Reksio 2G+ BSB1080

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
117 m²
Min. szer. działki
23,71 m
Wysokość budynku
8,06 m
Pow. zabudowy
134,62 m²
Kubatura
786 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
243 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Reksio 2g jest modyfikacją popularnego projektu Reksio. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Reksio 2g jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Reksio 2g to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Na parterze znajduje się oddzielna ubikacja, która doskonale sprawdzi się w przypadku odwiedzin gości. W pełni funkcjonalną łazienkę dla domowników przewidziano zaś na poddaszu. Część nocna składa się z pięciu sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rzut kondygnacji projektu Reksio 2G+ - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,54 m²
2 hall
5,77 m²
3 kuchnia
9 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
25,41 m²
5 pokój
8,51 m²
6 wc
1,89 m²
7 schody
4,03 m²
8 pom. gospodarcze
5,54 m²
9 kotłownia
6,14 m²
10 garaż dwustan.
34,34 m²
11 taras
14,88 m²
razem
104,17 m²

Rzut kondygnacji projektu Reksio 2G+ - Rzut poddasza

1 hall
7,57 m²
2 pokój
15,16 m² (18,18 m²)
3 pokój
5,01 m² (8,52 m²)
4 łazienka
3,82 m² (6,5 m²)
5 pokój
6,76 m² (9,44 m²)
6 pokój
9,74 m² (18,55 m²)
7 garderoba
11,09 m² (20,75 m²)
razem
59,15 m² (89,51 m²)

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Reksio 2G+ na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Reksio 2G+

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

145 204 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

231 600 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
37 514 zł

stan surowy otwarty
86 965 zł

stan surowy zamknięty
20 725 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: tradycyjne dwuwarstwowe (pustak ceramiczny + styropian), na fragmentach styropian/panel drewnopodobny. Stropy: żelbetowe monolityczne. Schody: wewnętrzne drewniane ażurowe, na konstrukcji drewnianej lub stalowej. Dach: czterospadowy o konstrukcji drewnianej, pokryty dachówką ceramiczną, cementową lub blachodachówką.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dominanta

Opinie mieszkańców domu Reksio 2G+

Zdjęcie profilowe extrareksio11
extrareksio11
Od początku zależało nam na budynku cechującym się nowoczesnym wyglądem, który jednocześnie posiadałby nieskomplikowaną konstrukcję, tak aby koszty jego realizacji nie pochłonęły zbyt wielu środków finansowych. Projekt Reksio 2g BSB1080 pod tym względem w całości spełniał nasze oczekiwania, a oprócz tego odpowiadał nam również w innych kwestiach. Duże znaczenie przy naszym wyborze miał uwzględniony w bryle domu dwustanowiskowy garaż oraz układ części dziennej, gdyż od początku chcieliśmy, aby kuchnia była otwarta na strefę wypoczynkową. Nasza budowa odbyła się bez żadnych problemów. Fachowcy co prawda zauważyli w dokumentacji technicznej jedną nieścisłość, ale na szczęście nie stanowiła ona dla nich trudności. Aby ją zniwelować wystarczyło przesunąć jedną z belek na poddaszu o kilka centymetrów. Cała realizacja przebiegła w całkiem krótkim czasie, gdyż postawienie oraz wykończenie domu zajęło nam ok. 1,5 roku. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków marki LEIER, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, zaś dach pokryliśmy bachodachówką. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm styropianem, a w całym domu wstawiliśmy energooszczędne, trzyszybowe okna. Ogrzewamy gazem, a łączne rachunki za to rozwiązanie wynoszą ok. 2600-3000 zł na cały rok, razem z grzaniem wody użytkowej. Uważam, że przy zastosowaniu powyższych materiałów bez problemu można zmieścić się w kosztach oszacowanych przez architekta odnośnie stanu surowego zamkniętego. Do projektu Projekt Reksio 2g BSB1080 wprowadziliśmy pewne zmiany. Oryginalne wymiary górnej łazienki wydały nam się nieco za małe, dlatego też postanowiliśmy przyłączyć do niej powierzchnię znajdującej się obok garderoby. Z kolei praktyczną garderobę wykonaliśmy kosztem najmniejszej sypialni. Okno balkonowe przewidziane pierwotnie w gabinecie zamieniliśmy na tradycyjne z parapetem, zwiększając tym samym ustawność tego pomieszczenia. Innych zmian nie wprowadzaliśmy i w dalszym ciągu uważam, iż nie jest to konieczne. Myślę, że ewentualnie można zastanowić się wykonaniem wyjścia na taras w miejscu wykuszu, tak aby mieć bliżej z kuchni do tarasu.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Projekt Reksio 2g BSB1080. Uwzględniony w nim wewnętrzny układ został dobrze przemyślany i spełnia nasze oczekiwania. Jedyne czego brakuje nam na chwilę obecną to pełna łazienka na dolnej kondygnacji, jednak rozmiary pozostałych pomieszczeń są jak najbardziej zadowalające. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Tomek1080
Tomek1080
Przed podjęciem ostatecznej decyzji przeglądnęliśmy naprawdę wiele różnych projektów, a spośród nich najbardziej do gustu przypadł nam projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Reksio 2g BSB1080. Największą uwagę przy wyborze zwracaliśmy na przewidziany wewnątrz układ pomieszczeń, który w tym przypadku jest dokładnie taki jaki, na jakim nam zależało. Oprócz funkcjonalnego rozmieszczenia pokoi, spodobało nam się to, iż przestrzeń użytkowa została maksymalnie wykorzystana. Duży wpływ na naszą decyzję miał również optymalny metraż, ponieważ od początku szukaliśmy domu o powierzchni do 120 m². Na szczęście podczas naszej realizacji nie natrafiliśmy na żadne problemy, a wykonawcy nie zgłaszali błędów w projekcie. Wszystko odbyło się sprawnie i zgodnie z planem. Postawienie i całościowe wykończenie domu przebiegło w błyskawicznym tempie, gdyż wprowadziliśmy się do niego zaledwie po 9 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac. Budynek został postawiony przy użyciu bloczków z betonu komórkowego Ytong. Zastosowaliśmy te o szerokości ok. 50 cm, dzięki czemu nie musieliśmy dodatkowo ocieplać bryły styropianem. Takie rozwiązanie bardzo dobrze się sprawdza, a dom doskonale utrzymuje temperaturę. Koszty ogrzewania są naprawdę korzystne, tym bardziej iż zdecydowaliśmy się na alternatywne źródło ogrzewania czyli pompę ciepła. Strop, zgodnie z projektem wykonaliśmy w żelbetowej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Do izolacji poddasza zastosowaliśmy natryskową piankę poliuretanową. Sądzę, że architekt poprawnie oszacował koszty postawienia domu na etapie stanu surowego zamkniętego i można się nimi sugerować. Co prawda, z racji zastosowania dosyć kosztownej pianki PUR, realizacja wyniosła nieco więcej, aczkolwiek nie była to duża różnica.

Do projektu domu Reksio 2g BSB1080 wprowadziliśmy tylko jedną zmianę. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od początku spełniał nasze oczekiwania, więc nie było potrzeby wprowadzania większej ilości modyfikacji. Zrezygnowaliśmy ze ścianki tworzącej gabinet na parterze, co pozwoliło nam na uzyskanie bardzo przestronnego salonu o sporych rozmiarach. Teraz być może zastanowiłbym się jedynie nad innym rozwiązaniem odnośnie przeszklenia przy drzwiach wejściowych. Co prawda, ten element świetnie się prezentuje, jednak jego wykonanie było nieco kłopotliwe.

W nowym domu mieszkamy już dłuższy czas i jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni. Układ wnętrza jest wygodny w codziennym użytkowaniu i jest dokładnie taki jakiego oczekiwałem. Muszę przyznać, że architekt doskonale przemyślał wykorzystanie powierzchni. Ciągi komunikacyjne (halle i korytarze) zostały ograniczone do optymalnego minimum, dzięki czemu przestrzeń użytkowa wykorzystana jest w stu procentach. Wszystko to na czym nam zależało, znaleźliśmy w projekcie domu Reksio 2g BSB1080. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Reksio 2G+

  – 0 głosów

Projekt domu Reksio 2G+ należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Reksio 2G+

Projekt domu Reksio -290

Reksio

103,37 m²

Projekt domu Reksio N+ -290

Reksio N+

103,37 m²

Projekt domu Reksio 2G -320

Reksio 2G

114,65 m²

Projekt domu Reksio N 2G+ -320 3D iDesigner

Reksio N 2G+

117,3 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych