Projekt domu Realny WRP1377

Cena projektu: 2 793 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
119,2 m²
Min. szer. działki
20,22 m
Wysokość budynku
8,6 m
Pow. zabudowy
122,4 m²
Kubatura
496,3 m³
Kąt nach. dachu
43°
Pow. dachu
212 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Realny to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Realny to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Zaplanowana w projekcie kuchnia zamknięta jest oazą dla kucharza, który może kontynuować swoją pasję bez przeszkadzania innym domownikom. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Realny - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 hall
8 m²
3 łazienka
3,2 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
29,4 m²
5 kuchnia
8,4 m²
6 pokój
10 m²
7 pom. gospodarcze
6,6 m²
8 garaż jednostan.
19,9 m²
razem
90 m²

Rzut kondygnacji projektu Realny - Rzut poddasza

1 hall
6,2 m²
2 łazienka
9,2 m²
3 pokój
11,9 m²
4 pokój
11,9 m²
5 pokój
16,5 m²
6 strych
16,1 m²
razem
71,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Realny na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Realny
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

214 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Realny

Zdjęcie profilowe Gosia_264
Gosia_264
Szukając odpowiedniego projektu na uwadze musieliśmy mieć przede wszystkim wymiary naszej działki i tym samym przy wyborze głównie kierowaliśmy się odpowiednią długością i szerokością budynku. Oprócz tego, od początku interesowały nas trzy sypialnie na poddaszu. Poświęciliśmy naprawdę sporo czasu na znalezienie idealnej dla nas opcji, aż w końcu natrafiliśmy na projekt domu Realny WRP1377, który odpowiadał powyższym kryteriom i w całości bardzo przypadł nam do gustu. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń wydał się nam bardzo funkcjonalnie przemyślany i spełniał potrzeby naszej rodziny.

Dokumentacja techniczna była dobrze sporządzona, a jedyna niedoskonałość jaką zauważyliśmy dotyczyła schodów. W trakcie okazało się, że musimy nieco zmodyfikować klatkę schodową i myślę, że warto zwrócić uwagę na ten element już na etapie adaptacji. Sama budowa przebiega naprawdę sprawnie. Prace postępowały szybko i po naszej myśli, a całą realizację udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Postawienie oraz wykończenie nowego domu zajęło nam zaledwie jeden rok.

Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego, a dach pokryliśmy dachówką. Całą realizację zleciliśmy firmie deweloperskiej, która wszystkim kompleksowo zajęła się od początku do końca. Inwestycja w stanie „pod klucz” wyniosła nas łącznie ok. 400 tys. zł.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Realny WRP1377 od początku w całości spełniał nasze oczekiwania, dlatego nie czuliśmy potrzeby wprowadzania w nim żadnych większych zmian. Właściwie wszystko zostało wykonane zgodnie z oryginalną wizją architekta, a jedyną kosmetyczną modyfikacją było zamurowanie przejścia między kuchnią a salonem. Nowy dom w dalszym ciągu nast satysfakcjonuje i dostrzegamy w nim same plusy. Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie Realny WRP1377 jest funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Realny

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Gosia_264 buduje ten dom  07.12.2017 09:13

Projekt domu Realny należy do kategorii

Projekty podobne do Realny WRP1377

Projekt domu Juliusz Nowy

Juliusz Nowy

128,8 m²

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 -350

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 N -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 K2 -350

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 33 -350

Projekt domu Felix V

Felix V

121,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych