Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
🎈Kup projekt taniej nawet o 1 200 zł, odbierz prezenty, weź udział w konkursie!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Informacje szczegółowe
Powierzchnia i wymiary
Energooszczędność
Technologia
Powierzchnia użytkowa
134,10 m²
Cena przy zakupie z projektem
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
151,10 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Kubatura netto
601,20 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Powierzchnia dachu
263,80 m²
Cena przy zakupie z projektem
Kąt nachylenia dachu
43°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
8,70 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
23,22 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
20,07 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ogrzewanie
gazowe
Wentylacja
grawitacyjna
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,18 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,30 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.
Metody i koszt budowy
Budujesz sam
Najtańsza metoda
283 000 zł netto
Szacunkowy koszt SSZ
SSZ to stan surowy zamknięty. Budynek ma już dach, kompletną konstrukcję, kompletną konstrukcję nośną, drzwi zewnętrzne i okna.
II kwartał 2022
Prace ziemne i fundamenty
49 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
193 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
41 000 zł
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
Czy da się obniżyć koszty budowy?
Oczywiście. Wyceniaj materiały budowlane w kilku miejsach (skorzystaj z gotowego zestawienia materiałów), szukaj promocji, negocjuj. Zobacz nasz film jak obniżyć koszt budowy.
Buduje jedna firma
Najszybsza i najwygodniejsza metoda
Gwarancja stałego kosztu budowy
Prace ziemne i fundamenty
Konstrukcja, strop oraz dach
Stolarka okienna i drzwiowa
Instalacje
Obejmuje wykonanie instalacji:
wodno-kanalizacyjnej
centralnego ogrzewania
gazowej
elektrycznej
Prace wykończeniowe
Prace wykończeniowe obejmują:
wewnętrzną stolarkę drzwiową
sufity i ściany wewnętrzne
tynki i okładziny ścian wewnętrznych
wylewki i posadzkę
ocieplenie ścian zewnętrznych i elewację
Stan deweloperski nawet w 6mies.
Masz gwarancję niezmiennego kosztu budowy
Dom gotowy odbierzesz nawet w 6 miesięcy i zgodnie z harmonogramem
Wszystkie prace budowlane określa kompleksowa umowa
Dostajesz gwarancję na konstrukcję
Prezent! Pakiet na Start od Extradom o wartości 2 500 zł
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Dedykowany Projekt ogrzewania podczerwienią (Sprawdź, jak otrzymać za darmo)
671 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu Rawena II jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Rawena II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Projekt przewiduje zamknięcie kuchni na strefę wypoczynkową, dzięki czemu wydobywające się z niej dźwięki nie są słyszalne w salonie. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Rawena II jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Zdjęcia użytkowników domu Rawena II
Dodał: aga28k
Dodał: aga28k
Buduję mój Extradom
Wymieniaj doświadczenia z innymi inwestorami
oglądaj zdjęcia z budowy
wymieniaj się radami, pomysłami
szukaj inspiracji
Opinie o projekcie domu Rawena II
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Rawena II
MaciekK1406
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Rawena II WRP1406 w całości bardzo przypadł nam do gustu, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń jest funkcjonalny i w pełni nam odpowiadał, a budynek z zewnątrz wyjątkowo spodobał się nam pod kątem wizualnym. Oprócz tego, od początku zależało nam na dużym, dwustanowiskowym garażu.Od rozpoczęcia pierwszych prac, do wprowadzenia się do nowego i wykończonego domu minęło ok. 2,5 roku. Myślę, że inwestycję można zrealizować znacznie szybciej, aczkolwiek realizowaliśmy dwie jednocześnie, dlatego też w trakcie robiliśmy dłuższe przerwy w budowie. Na szczęście w tym czasie nie natrafiliśmy na żadne większe problemy. Fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej, jednak cieśla miał pewne obiekcie dotyczące konstrukcji dachowej nad garażem. Stwierdził, że jest to dosyć duża powierzchnia i więźbę w tym miejscu należy wzmocnić. Dołożył więc dwie dodatkowe płatwie, aby uniknąć ryzyka wyginania się krokwi przy tak sporych odległościach.Ściany naszego domu zostały wymurowane przy użyciu ceramicznych pustaków, a budynek z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną, zaś jego izolację tworzy wełna mineralna. Budowałem systemem gospodarczym, więc wiele prac z tym związanych wykonałem samodzielnie. Decydując się na taką metodę realizacji, bez problemu można zmieścić się w kwocie oszacowanej w kosztorysie.Do projektu Rawena II WRP1406 wprowadziliśmy jedynie drobne zmiany. Postanowiliśmy nieco zmniejszyć kotłownię, a kosztem części jej powierzchni udało nam się wygospodarować praktyczną pralnię. Oprócz tego, zrezygnowaliśmy z krótkiej ścianki działowej w kuchni, która pierwotnie tworzyła wnękę na szafę.Inne modyfikacje nie były konieczne. Dom w całości spełnia nasze oczekiwania i w dalszym ciągu nie widzę w nim nic, co wymagałoby zastosowania poprawek. Układ pomieszczeń ma dla mnie same plusy. Jest funkcjonalny i intuicyjny w komunikacji. Pokoje są przestronne i ustawne, a budynek z zewnątrz doskonale się prezentuje. Polecam i pozdrawiam.
sobek.rs
Od początku zależało nam na domu stosunkowo łatwym w realizacji. Z tego względu podczas poszukiwań projektu zwracaliśmy uwagę na prostą konstrukcję dachu. Spośród propozycji spełniających to wymaganie do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Rawena II WRP1406. Duże znaczenie przy wyborze miały dla nas także wymiary pomieszczeń, które w tym przypadku w całości spełniały nasze oczekiwania.Cała inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Na szczęście podczas budowy wszystko przebiegło sprawnie, a współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi pracami. Realizację udało nam się zakończyć stosunkowo szybko, gdyż od jej rozpoczęcia do przeprowadzki minęło ok. 2 lat. Projekt domu Rawena II WRP1406 nabyliśmy w czerwcu 2014 r., a już jesienią 2016 r. dom był w całości wykończony.Co prawda autor projektu zalecił wymurowanie ścian przy użyciu silikatowych bloczków, jednak my zdecydowaliśmy się na zastosowanie w tym celu ceramicznych pustaków Porotherm. Strop, zgodnie z założeniami architekta wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy betonową dachówką marki Braas. Uważam, że kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego został dobrze oszacowany i spokojnie można się nim sugerować. Koszty naszej inwestycji na tym etapie były bardzo zbliżone do podanej w kosztorysie kwoty.Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa białego styropianu. Dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a z gazownią rozliczamy się w systemie dwumiesięcznym. Na przestrzeni zimy miesiące bardzo różniły się w kwestii temperatur, dlatego też na razie trudno jest mi jednoznacznie ocenić faktyczne koszty takiego ogrzewania. Na początku zima była dosyć łagodna i rachunki w tamtym okresie były porównywalne do tych, jakie płaciliśmy wcześniej mieszkając w mieszkaniu w bloku. Z kolei podczas ostatnich dwóch miesięcy temperatury na zewnątrz były naprawdę niskie i tym samym koszty były znacznie wyższe - ok. 1400 zł za 2 mies. Mimo wszystko myślę, że opłaty są stosunkowo korzystne biorąc pod uwagę duży metraż domu oraz fakt, że był to pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania. Mury musiały się ogrzać, a piec był w fazie regulacji, więc podejrzewam, że w następnych latach rachunki będą już mniejsze.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Rawena II WRP1406. Decyzja o jego wyborze była dobrze przemyślana, dlatego też w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Układ wnętrza jest funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu, a nowy dom spełnia wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Pozdrawiam.
MaciekK1406
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Rawena II WRP1406 w całości bardzo przypadł nam do gustu, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń jest funkcjonalny i w pełni nam odpowiadał, a budynek z zewnątrz wyjątkowo spodobał się nam pod kątem wizualnym. Oprócz tego, od początku zależało nam na dużym, dwustanowiskowym garażu.Od rozpoczęcia pierwszych prac, do wprowadzenia się do nowego i wykończonego domu minęło ok. 2,5 roku. Myślę, że inwestycję można zrealizować znacznie szybciej, aczkolwiek realizowaliśmy dwie jednocześnie, dlatego też w trakcie robiliśmy dłuższe przerwy w budowie. Na szczęście w tym czasie nie natrafiliśmy na żadne większe problemy. Fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej, jednak cieśla miał pewne obiekcie dotyczące konstrukcji dachowej nad garażem. Stwierdził, że jest to dosyć duża powierzchnia i więźbę w tym miejscu należy wzmocnić. Dołożył więc dwie dodatkowe płatwie, aby uniknąć ryzyka wyginania się krokwi przy tak sporych odległościach.Ściany naszego domu zostały wymurowane przy użyciu ceramicznych pustaków, a budynek z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną, zaś jego izolację tworzy wełna mineralna. Budowałem systemem gospodarczym, więc wiele prac z tym związanych wykonałem samodzielnie. Decydując się na taką metodę realizacji, bez problemu można zmieścić się w kwocie oszacowanej w kosztorysie.Do projektu Rawena II WRP1406 wprowadziliśmy jedynie drobne zmiany. Postanowiliśmy nieco zmniejszyć kotłownię, a kosztem części jej powierzchni udało nam się wygospodarować praktyczną pralnię. Oprócz tego, zrezygnowaliśmy z krótkiej ścianki działowej w kuchni, która pierwotnie tworzyła wnękę na szafę.Inne modyfikacje nie były konieczne. Dom w całości spełnia nasze oczekiwania i w dalszym ciągu nie widzę w nim nic, co wymagałoby zastosowania poprawek. Układ pomieszczeń ma dla mnie same plusy. Jest funkcjonalny i intuicyjny w komunikacji. Pokoje są przestronne i ustawne, a budynek z zewnątrz doskonale się prezentuje. Polecam i pozdrawiam.
sobek.rs
Od początku zależało nam na domu stosunkowo łatwym w realizacji. Z tego względu podczas poszukiwań projektu zwracaliśmy uwagę na prostą konstrukcję dachu. Spośród propozycji spełniających to wymaganie do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Rawena II WRP1406. Duże znaczenie przy wyborze miały dla nas także wymiary pomieszczeń, które w tym przypadku w całości spełniały nasze oczekiwania.Cała inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Na szczęście podczas budowy wszystko przebiegło sprawnie, a współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi pracami. Realizację udało nam się zakończyć stosunkowo szybko, gdyż od jej rozpoczęcia do przeprowadzki minęło ok. 2 lat. Projekt domu Rawena II WRP1406 nabyliśmy w czerwcu 2014 r., a już jesienią 2016 r. dom był w całości wykończony.Co prawda autor projektu zalecił wymurowanie ścian przy użyciu silikatowych bloczków, jednak my zdecydowaliśmy się na zastosowanie w tym celu ceramicznych pustaków Porotherm. Strop, zgodnie z założeniami architekta wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy betonową dachówką marki Braas. Uważam, że kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego został dobrze oszacowany i spokojnie można się nim sugerować. Koszty naszej inwestycji na tym etapie były bardzo zbliżone do podanej w kosztorysie kwoty.Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa białego styropianu. Dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a z gazownią rozliczamy się w systemie dwumiesięcznym. Na przestrzeni zimy miesiące bardzo różniły się w kwestii temperatur, dlatego też na razie trudno jest mi jednoznacznie ocenić faktyczne koszty takiego ogrzewania. Na początku zima była dosyć łagodna i rachunki w tamtym okresie były porównywalne do tych, jakie płaciliśmy wcześniej mieszkając w mieszkaniu w bloku. Z kolei podczas ostatnich dwóch miesięcy temperatury na zewnątrz były naprawdę niskie i tym samym koszty były znacznie wyższe - ok. 1400 zł za 2 mies. Mimo wszystko myślę, że opłaty są stosunkowo korzystne biorąc pod uwagę duży metraż domu oraz fakt, że był to pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania. Mury musiały się ogrzać, a piec był w fazie regulacji, więc podejrzewam, że w następnych latach rachunki będą już mniejsze.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Rawena II WRP1406. Decyzja o jego wyborze była dobrze przemyślana, dlatego też w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Układ wnętrza jest funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu, a nowy dom spełnia wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki