Projekt domu Rawena II WRP1406

Cena projektu: 3 003 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
134,1 m²
Min. szer. działki
23,22 m
Wysokość budynku
8,7 m
Pow. zabudowy
151,1 m²
Kubatura
601,2 m³
Kąt nach. dachu
43°
Pow. dachu
263,8 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Rawena II jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Rawena II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Projekt przewiduje zamknięcie kuchni na strefę wypoczynkową, dzięki czemu wydobywające się z niej dźwięki nie są słyszalne w salonie. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Rawena II jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Rawena II - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 hall
8,9 m²
3 łazienka
3,2 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
31,2 m²
5 kuchnia
8,5 m²
6 spiżarnia
1,4 m²
7 pokój
11,4 m²
8 pom. gospodarcze
10,3 m²
9 garaż dwustan.
31,3 m²
razem
110,7 m²

Rzut kondygnacji projektu Rawena II - Rzut poddasza

1 hall
6,3 m²
2 pokój
14,9 m²
3 pokój
14,9 m²
4 pokój
19 m²
5 łazienka
9,9 m²
6 strych
27 m²
razem
92 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Rawena II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Rawena II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

218 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Rawena II

Zdjęcie profilowe MaciekK1406
MaciekK1406
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Rawena II WRP1406 w całości bardzo przypadł nam do gustu, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń jest funkcjonalny i w pełni nam odpowiadał, a budynek z zewnątrz wyjątkowo spodobał się nam pod kątem wizualnym. Oprócz tego, od początku zależało nam na dużym, dwustanowiskowym garażu.

Od rozpoczęcia pierwszych prac, do wprowadzenia się do nowego i wykończonego domu minęło ok. 2,5 roku. Myślę, że inwestycję można zrealizować znacznie szybciej, aczkolwiek realizowaliśmy dwie jednocześnie, dlatego też w trakcie robiliśmy dłuższe przerwy w budowie. Na szczęście w tym czasie nie natrafiliśmy na żadne większe problemy. Fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji technicznej, jednak cieśla miał pewne obiekcie dotyczące konstrukcji dachowej nad garażem. Stwierdził, że jest to dosyć duża powierzchnia i więźbę w tym miejscu należy wzmocnić. Dołożył więc dwie dodatkowe płatwie, aby uniknąć ryzyka wyginania się krokwi przy tak sporych odległościach.

Ściany naszego domu zostały wymurowane przy użyciu ceramicznych pustaków, a budynek z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną, zaś jego izolację tworzy wełna mineralna. Budowałem systemem gospodarczym, więc wiele prac z tym związanych wykonałem samodzielnie. Decydując się na taką metodę realizacji, bez problemu można zmieścić się w kwocie oszacowanej w kosztorysie.

Do projektu Rawena II WRP1406 wprowadziliśmy jedynie drobne zmiany. Postanowiliśmy nieco zmniejszyć kotłownię, a kosztem części jej powierzchni udało nam się wygospodarować praktyczną pralnię. Oprócz tego, zrezygnowaliśmy z krótkiej ścianki działowej w kuchni, która pierwotnie tworzyła wnękę na szafę.

Inne modyfikacje nie były konieczne. Dom w całości spełnia nasze oczekiwania i w dalszym ciągu nie widzę w nim nic, co wymagałoby zastosowania poprawek. Układ pomieszczeń ma dla mnie same plusy. Jest funkcjonalny i intuicyjny w komunikacji. Pokoje są przestronne i ustawne, a budynek z zewnątrz doskonale się prezentuje. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe sobek.rs
sobek.rs
Od początku zależało nam na domu stosunkowo łatwym w realizacji. Z tego względu podczas poszukiwań projektu zwracaliśmy uwagę na prostą konstrukcję dachu. Spośród propozycji spełniających to wymaganie do gustu najbardziej przypadł nam projekt domu Rawena II WRP1406. Duże znaczenie przy wyborze miały dla nas także wymiary pomieszczeń, które w tym przypadku w całości spełniały nasze oczekiwania.

Cała inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Na szczęście podczas budowy wszystko przebiegło sprawnie, a współpracujący z nami fachowcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi pracami. Realizację udało nam się zakończyć stosunkowo szybko, gdyż od jej rozpoczęcia do przeprowadzki minęło ok. 2 lat. Projekt domu Rawena II WRP1406 nabyliśmy w czerwcu 2014 r., a już jesienią 2016 r. dom był w całości wykończony.

Co prawda autor projektu zalecił wymurowanie ścian przy użyciu silikatowych bloczków, jednak my zdecydowaliśmy się na zastosowanie w tym celu ceramicznych pustaków Porotherm. Strop, zgodnie z założeniami architekta wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy betonową dachówką marki Braas. Uważam, że kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego został dobrze oszacowany i spokojnie można się nim sugerować. Koszty naszej inwestycji na tym etapie były bardzo zbliżone do podanej w kosztorysie kwoty.

Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa białego styropianu. Dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca gazowego, a z gazownią rozliczamy się w systemie dwumiesięcznym. Na przestrzeni zimy miesiące bardzo różniły się w kwestii temperatur, dlatego też na razie trudno jest mi jednoznacznie ocenić faktyczne koszty takiego ogrzewania. Na początku zima była dosyć łagodna i rachunki w tamtym okresie były porównywalne do tych, jakie płaciliśmy wcześniej mieszkając w mieszkaniu w bloku. Z kolei podczas ostatnich dwóch miesięcy temperatury na zewnątrz były naprawdę niskie i tym samym koszty były znacznie wyższe - ok. 1400 zł za 2 mies. Mimo wszystko myślę, że opłaty są stosunkowo korzystne biorąc pod uwagę duży metraż domu oraz fakt, że był to pierwszy sezon grzewczy od zamieszkania. Mury musiały się ogrzać, a piec był w fazie regulacji, więc podejrzewam, że w następnych latach rachunki będą już mniejsze.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Rawena II WRP1406. Decyzja o jego wyborze była dobrze przemyślana, dlatego też w całości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Układ wnętrza jest funkcjonalny i wygodny w codziennym użytkowaniu, a nowy dom spełnia wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Rawena II

  – 0 głosów

Projekt domu Rawena II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Rawena II

Projekt domu Rawena

Rawena

134,1 m²

Projekty podobne do Rawena II WRP1406

Projekt domu Tuliusz V

Tuliusz V

129,3 m²

Projekt domu Pomelo -300

Pomelo

136,16 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K6 -350

Projekt domu Galilea BIS 2M -250 3D

Galilea BIS 2M

134,15 m²

Projekt domu Tuliusz Nowy II

Tuliusz Nowy II

127,2 m²

Projekt domu Zyga - murowana – beton komórkowy -400

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych