Projekt domu Proton II WRP1111

Cena projektu: 3 003 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
149,9 m²
Min. szer. działki
22,08 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
142,6 m²
Kubatura
529,3 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
236,7 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Proton II jest modyfikacją cieszącego się popularnością projektu Proton I. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Proton II zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Proton II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Proton II - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,4 m²
2 hall
9,2 m²
3 kuchnia
10,8 m²
4 spiżarnia
1,4 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
35,8 m²
6 łazienka
3 m²
7 pokój
10,2 m²
8 pom. gospodarcze
5 m²
9 garaż dwustan.
31,8 m²
razem
110,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Proton II - Rzut poddasza

1 hall
6,2 m²
2 pokój
12,3 m²
3 garderoba
3 m²
4 pokój
17,8 m²
5 pokój
16,6 m²
6 łazienka
11,2 m²
7 pom. gospodarcze
4 m²
razem
71,1 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Proton II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Proton II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

229 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy, monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Proton II

Zdjęcie profilowe tomek00621
tomek00621
Zdecydowałem się na realizację projektu domu Proton II WRP1111, ponieważ spełniał wszystkie moje oczekiwania - zarówno te dotyczące zewnętrznego wyglądu budynku, jak i funkcjonalności wnętrza. Od początku zależało mi na domu o dwuspadowym dachu, w którego konstrukcji uwzględnione byłyby dwie ozdobne lukarny. Oprócz tego dużą uwagę zwracałem na dwustanowiskowy garaż i przestronną część dzienną. Interesował mnie salon o sporych wymiarach z otwartą kuchnią i jadalnią.

Zdecydowałem się na budowę systemem gospodarczym i tym samym znaczącą większość prac wykonałem własnymi siłami. Dokumentacja projektowa została dobrze opracowana, a cała realizacja przebiegła naprawdę sprawnie. Projekt kupiliśmy pod koniec 2013 r., a już z początkiem następnego roku wystartowaliśmy z budową. Inwestycja przebiegła stosunkowo szybko gdyż do nowego, wykończonego domu wprowadziliśmy się w lipcu 2016 r.

Do wymurowania budynku użyliśmy gazobetonowych bloczków Ytong. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy czarną dachówką ceramiczną. Profesjonalnych fachowców zatrudniłem właściwie tylko do zrobienia konstrukcji dachowej, zaś pozostałe prace wykonałem samodzielnie. Dzięki takiej metodzie budowy sporo zaoszczędziłem na robociźnie i tym samym koszty naszej inwestycji były dużo niższe w stosunku do oszacowanych w kosztorysie. Myślę jednak, że chcąc zrealizować projekt Proton II WRP1111 w całości korzystając z usług firmy, należałoby wziąć pod uwagę nieco wyższą cenę budowy niż ta, którą wyliczył architekt.

Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Proton II WRP1111 od początku spełniało wszystkie moje oczekiwania, dlatego też postanowiłem nie wprowadzać żadnych zmian do układu ścianek działowych. Jedyną zastosowaną modyfikacją było dostosowanie kotłowni do możliwości ogrzewania domu za pomocą pieca na paliwo stałe, gdyż oryginalnie przewiduje ona ogrzewanie gazowe. Warto rozważyć jej powiększenie, gdyż po wstawieniu dużego pieca oraz pompy ciepła zostało niewiele miejsca. Innym Inwestorom polecałbym również wykonanie dodatkowego wejścia do garażu bezpośrednio z części mieszkalnej lub od zewnętrznej strony domu, gdyż aktualnie za każdym razem musimy podnosić bramę.

Jesteśmy 4-osobową rodziną, a metraż naszego domu jest dla nas w pełni komfortowy. Miejsca jest naprawdę sporo, dlatego też myślę, że nawet przy większej liczbie domowników wszystkim mieszkałoby się bardzo wygodnie. Na dole znajduje się gabinet, który można zaadaptować na dodatkową sypialnię. Myślę więc, że taki dom jest odpowiedni również dla 5-6 osobowej rodziny. Wybór projektu domu Proton II WRP1111 okazał się dla nas doskonałą decyzją. Wnętrze domu jest funkcjonalne i naszym zdaniem posiada same plusy. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Proton II

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

tomek00621 25.02.2019 15:38

Projekt domu Proton II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Proton II

Projekt domu Proton I p

Proton I p

146,7 m²

Projekt domu Proton I

Proton I

149,9 m²

Projekt domu Proton I Multi-Comfort

Projekty podobne do Proton II WRP1111

Projekt domu Malkolm G2 energo -675

Malkolm G2 energo

151,49 m²

Projekt domu Kaminero z wykuszem -250 3D

Kaminero z wykuszem

154,17 m²

Projekt domu Darlena z wykuszem -250 3D

Darlena z wykuszem

146,84 m²

Projekt domu Darlena Mała -250 3D

Darlena Mała

137,54 m²

Projekt domu Kaminero LUX -250 3D

Kaminero LUX

154,17 m²

Projekt domu Kaminero -250 3D iDesigner

Kaminero

150,88 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych