Projekt domu Proton I WRP1066

Cena projektu: 2 793 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
149,9 m²
Min. szer. działki
19,99 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
136,9 m²
Kubatura
494,3 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
212,1 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Jednorodzinny Proton I jest średniej wielkości parterowym domem z użytkowym poddaszem i lekko wysuniętym przed elewację frontową garażem na jedno stanowisko. Średnie gabaryty zapewnią komfort 4-ro a nawet 6-ścio osobowej rodzinie. Spójna, tradycyjna bryła kryta jest jednym dwuspadowym dachem z lukarnami w obu połaciach. Wyodrębniono w niej jedynie wspomniany garaż oraz zwieńczony balkonem wykusz biegnący przez środek tylnej ściany. Do niemal całej tylnej elewacji przylega duży taras. Obiekt nadaje się na średniej wielkości działki. Dużą, otwierającą się na ogród część dzienną tworzą połączony z jadalnią pokój dzienny i oddzielona od niego kominkiem narożna kuchnia. Przestronne wnętrze powiększone jest z jednej strony o wykusz, a z drugiej o nieodgrodzony hall z centralnymi, otwartymi schodami. Kominek z przewodem obok wydziela wąski korytarz po stronie kuchni - mamy z niego dostęp do spiżarni i drobnej łazienki. Utworzyła się za nim wnęka na regał lub pułki. Po przeciwnej stronie, przy ścianie graniczącej z garażem, zaproponowano bardziej kameralny fragment pokoju dziennego. Parter uzupełniają pomieszczenia zlokalizowane wzdłuż ściany frontowej: nieduży gabinet (można urządzić w nim sypialnię/pokój gościnny), wiatrołap oraz połączone z nim, pomieszczenie gospodarcze (zaopatrzone w piec grzewczy) i oddzielny garaż. Otwarty hall zwęża się nieco w strefie wejściowej - w tym miejscu zaprojektowano wnękę na szafę. Wygodne, otwarte schody zabiegowe z duszą stanowią serce domu, wokół którego zorganizowano centralny hall na poddaszu. Z niego dostępne są wszystkie pomieszczenia strefy nocnej. Dwa średniej wielkości pokoje posiadają własne balkony w lukarnach. Przy ścianie szczytowej znalazła się duża, połączona z pralnią łazienka. Po przeciwnej stronie, nad garażem, zlokalizowany jest największy pokój z prywatną garderobą. Wszystkie te pomieszczenia są świetnie doświetlone dzięki oknom ściennym i dachowym. Program funkcjonalny Protonu I jest optymalny dla średniej wielkości rodziny. Duża część wspólna połączona z olbrzymim tarasem pozwala bez problemu organizować większe uroczystości i imprezy (zarówno wewnątrz jak i na dworze). Zasugerowanie w obrębie tej przestrzeni różnych obszarów, pozwoli wielu osobom na raz swobodnie z niej korzystać. Wykusz, okna w narożu kuchni i drzwi balkonowe świetnie doświetlają wnętrze. Rozkładowe, obszerne poddasze sprawi, że domownicy będą mogli skryć się w komfortowych, prywatnych azylach. Dużym plusem projektu jest zlokalizowana za łazienką spora pralnia, w której można od razu urządzić suszarnię. Harmonijna, kryta jednolitym dachem forma dobrze zaprezentuje się na każdym osiedlu domów wolnostojących - zarówno wśród miejskiej jak i wiejskiej zabudowy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Proton I - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,4 m²
2 hall
9,2 m²
3 kuchnia
10,8 m²
4 spiżarnia
1,4 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
35,8 m²
6 łazienka
3 m²
7 pokój
10,2 m²
8 pom. gospodarcze
5 m²
9 garaż jednostan.
20,1 m²
razem
98,9 m²

Rzut kondygnacji projektu Proton I - Rzut poddasza

1 hall
6,2 m²
2 pokój
12,3 m²
3 garderoba
3 m²
4 pokój
17,8 m²
5 pokój
16,6 m²
6 łazienka
11,2 m²
7 pom. gospodarcze
4 m²
razem
71,1 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Proton I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Proton I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

228 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz w części żelbetowy, monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Proton I

Zdjęcie profilowe kasia_robert
kasia_robert
Razem z żoną wybraliśmy projekt domu Proton I WRP1066, ponieważ przedstawia on standardowy dom bez żadnych udziwnień. Biorąc pod uwagę ilość pomieszczeń tam przewidzianych, to projekt idealnie pasował do naszej czteroosobowej rodziny. W zasadzie nie mieliśmy większych problemów związanych z budową, chociaż wiadomo, że wszystko (a przynajmniej większość) zależy od wykonawcy. Na szczęście z projektem nie mieliśmy żadnych problemów i już od dwóch lat mieszkamy w nowym domu. Budynek powstał z pustaków typu MAX 25cm i obłożony jest 15cm styropianem, oprócz tego mamy 25cm wełny mineralnej w dachu. Zainwestowaliśmy w wysokiej jakości kondensacyjny piec gazowy oraz mamy także kominek w salonie, który przy “lekkich” zimach prawie sam jest w stanie ogrzać cały dom. Także z kosztów eksploatacyjnych jestem zadowolony. Układ pomieszczeń w projekcie domu Proton I WRP1066 oceniam bardzo dobrze - po czasie jednak wydaje się, że spiżarnia mogłaby być większa. Idealnie odpowiada potrzebom naszej rodziny. Zdecydowaliśmy się jednak podnieść ściankę kolankową o 30 cm, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń na poddaszu. I tak, nasza czwórka ma tam sypialnie. Na dole mamy dodatkowo mały pokój dla gości. Zrobiliśmy także przejście między garażem a kotłownią, aby zwiększyć praktyczność tego rozwiązania. Teraz zamykając samochód i wyjmując zakupy nie trzeba wychodzić na zewnątrz (i marznąć na przykład w zimę). Na górze zlikwidowaliśmy garderobę na koszt większej sypialni. W domu jest bardzo jasno. Wykusz ustawiony na południe pięknie doświetla otwartą przestrzeń na dole. A nawet likwidując wszystkie okna dachowe, pokoje na górze są całkiem widne. Z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Proton I WRP1066 jestem zadowolony. Na tą chwilę dom odpowiada nam w prawie 100%. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Mniodek
Mniodek
Wybór projektu domu Proton I WRP1066 był decyzją mojej żony - ja go tylko zaakceptowałem. Jednak już podczas budowy okazało się, że jest to bardzo ciekawy wybór o niezłych rozwiązaniach. Taki budynek pasował też idealnie do naszej siedmioarowej działki oraz do planu zagospodarowania przestrzennego. Na całym parterze (oprócz gabinetu) zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe, na górze mamy już grzejniki - chociaż i tak rzadko z nich korzystamy, bo uważamy, że w sypialniach powinno jednak być ciut chłodniej niż w reszcie domu. Świetnym rozwiązaniem projektowym jest centralnie i blisko klatki schodowej umieszczony kominek (ja wybrałem taki z górnej półki) - ciepło błyskawicznie rozprzestrzenia się po całym domu. Poza tym, mamy piec gazowy i standardową termoizolacje. To wszystko sprawia, że koszty eksploatacji nie są wysokie, co oczywiście cieszy. To mój pierwszy dom, więc może nie mam porównania, ale układ pomieszczeń w Proton I WRP1066 jest dobrze przemyślany i bardzo nam odpowiada. Podoba mi się się zwłaszcza otwarta na salon kuchnia i duży salon. Na dole mamy jeszcze gabinet, który może być także wykorzystany jako pokój dla gości. Ogólnie znajomi, którzy nas odwiedzają chwalą wszystkie rozwiązania i wykończenie. Ustawiony dom mamy salonem od wschodu, dzięki temu całymi dniami słońce pięknie doświetla nasze wnętrze. Na stałe w domu mieszkają cztery osoby i zdecydowanie każdy odnajduje w nim swój kąt. W projekcie domu Proton I WRP1066 wprowadziliśmy naprawdę niewiele zmian. Podnieśliśmy ściankę kolankową, dzięki czemu przestrzeń na poddaszu nabrała jakby mniej klaustrofobicznego nastroju. Wstawiliśmy drzwi między kotłownią a garażem. I dodatkowo przeprojektowaliśmy taras - jest on teraz dłuższy i prostokątny. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Proton I WRP1066 to była bardzo dobra decyzja. Na razie nic bym w nim nie zmieniał. Sam projekt nie zawiera też błędów, więc przy sprawnej ekipie budowlanej realizacja nie powinna generować problemów i zastojów. Jako ciekawostkę dodam tylko, że sąsiad miał budować dokładnie taki sam dom, ale zreflektował się i zdecydował na zmianę. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe pkgrover
pkgrover
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Proton I WRP1066, ponieważ spełniał wymagania, na których nam zależało: był to między innymi dwuspadowy dach oraz rozkład pomieszczeń na parterze. Na to zwracaliśmy szczególną uwagę. W trakcie budowy nie mieliśmy żadnych problemów, pojawiły się one dopiero na etapie wykańczania wnętrz. Stolarz, który robił nam schody, okazał się bardzo nierzetelny, jednak jakoś rozwiązaliśmy ten problem. Sam projekt domu Proton I WRP1066 był bardzo przejrzysty i czytelny, żaden z fachowców nam się nie skarżył. Początkowo korzystaliśmy z ogrzewania gazowego i kominka, który rozprowadzał ciepło na pozostałe części domu. Niestety nie byliśmy zadowoleni z tego rozwiązania i w tym roku założyliśmy uniwersalny piec (na węgiel i drewno). To rozwiązanie okazało się najrozsądniejsze i jesteśmy nim zachwyceni. Koszty teraz są nieporównywalnie niższe i inaczej też odczuwa się ciepło. Przy ogrzewaniu gazowym, gdy włączamy piec i mamy ustawioną temperaturę, grzejniki nagrzeją się do tych stopni i piec wyłącza się. Następnie ponownie się uruchomi i cała ta procedura zaczyna się od początku. Myślę, że ogrzewanie gazowe jest bardzo nieekonomiczne. Piec tradycyjny daje większy komfort ciepła, zdecydowanie lepszy. Wprowadziliśmy kilka modyfikacji. Zlikwidowaliśmy okno w garderobie, ponieważ jak wiadomo światło słoneczne źle wpływa na kolor ubrań. Drugą zmianą było dołożenia okna, a właściwie zmiana okna w pokoju nad garażem- zrobiliśmy duże balkonowe, aby docierało więcej światła do wnętrza. Kolejną dość istotną zmianą było zwiększenie o 25cm ścianki kolankowej. Sądzę że to takie minimum, aby pokoje na poddaszu były bardziej ustawne. Przy dołożeniu takiej ilości centymetrów cała bryła nie traci swojego uroku, zależało nam na tym, gdyż wygląd zewnętrzny na wizualizacji bardzo nas urzekł i chcieliśmy, aby taki pozostał. Można by było oczywiście jeszcze ją podnieść o kolejne 25cm, z pewnością byłoby to na korzyść pokoi, jednak budynek zmieniłby swój kształt. Wybierając ten projekt najpierw chciałem zobaczyć go na żywo, udało mi się to. Jednakże Pan, u którego byłem, podniósł ściankę kolankową o 50 cm i dom znacznie się zmienił. Wtedy już wiedziałem, że nie chcę do tego dopuścić. Nasza ostatnia modyfikacja dotyczyła parteru. Obok kuchni znajdowała się niewielka spiżarnia i dość niepraktyczny korytarz (ciemny i ciasny), dlatego my powiększyliśmy ją o tą przestrzeń. Teraz nasza spiżarnia ma dwa metry, żona jest bardziej zadowolona i nie mamy strat miejsca. Przy realizacji projektu warto zwrócić uwagę na okna dachowe w sypialni, gdyż ucieka przez nie bardzo dużo ciepła (można z jednego zrezygnować). Układ pomieszczeń jest dla nas bardzo dobry, jednak dwa pomieszczenia nie do końca spełniają nasze oczekiwania. Dwie sypialnie na poddaszu są bardzo długie, wąskie i mało ustawne. Nie udało nam się nic wymyślić, aby to zmienić. Może ktoś inny wpadnie na pomysł? Po za tym z każdego innego rozwiązania jesteśmy bardzo zadowoleni, a dodając do tego nasze pomysły i modyfikacje dom jest wręcz idealny. Moja rodzina liczy cztery osoby, a mieszka z nami teraz jeszcze kuzyn, więc razem pięć osób. Dom przy tej ilości osób jest bardzo komfortowy, spokojnie jeszcze jedna lub dwie osoby mogłyby mieszkać. Najbardziej jestem zadowolony z kominka i schodów. Kominek dodaje wnętrzu niepowtarzalny i przytulny charakter, a nasze schody wyszły pięknie, mimo początkowych zawirowań z nimi. Część dzienna domu jest dosyć duża, więc imprezy rodzinne i święta nam nie straszne. Już odbywały się u nas większe imprezy, mamy duży stół, przy którym mieści się nawet 30 osób, a przy tym mają swobodę ruchu. Dom jest usytuowany w stronach północ-południe, dzięki temu w pomieszczeniach mamy zawsze jasno. Absolutnie jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Proton I WRP1066. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Proton I

  – 0 głosów

Projekt domu Proton I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Proton I

Projekt domu Proton I p

Proton I p

146,7 m²

Projekt domu Proton II

Proton II

149,9 m²

Projekty podobne do Proton I WRP1066

Projekt domu uA134 -300

uA134

153,94 m²

Projekt domu Murator M246 Droga do szczęścia

Projekt domu Wygodny 1 3D

Wygodny 1

135,4 m²

Projekt domu Beta I

Beta I

144,6 m²

Projekt domu Murator C388 Obrazowy

Projekt domu APS 185 dwulokalowy

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych