Projekt domu Piotr z garażem 1-st. [A] WRF1371

Cena projektu: 2 700 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
85,5 m²
Min. szer. działki
26 m
Wysokość budynku
6,3 m
Pow. zabudowy
151 m²
Kubatura
388,3 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
219 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Piotr z garażem 1-st. [A] to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Piotr z garażem 1-st. [A] to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która spełni marzenie każdej gospodyni. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie zarówno łazienki jak i osobnego WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Piotr z garażem 1-st. [A] - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,3 m²
2 hall
9,4 m²
3 wc
1,8 m²
4 spiżarnia
1,9 m²
5 kuchnia
10,2 m²
6 pokój dzienny
22,8 m²
7 pokój
9,5 m²
8 łazienka
5,9 m²
9 pokój
9,6 m²
10 pom. gospodarcze
7,2 m²
11 pokój
11,2 m²
12 garaż jednostan.
27,2 m²
razem
120 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Piotr z garażem 1-st. [A] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Piotr z garażem 1-st. [A]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

210 483 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm 25cm+styropian 12cm termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm. Rodzaj stropu: teriva. Elewacje: tynk strukturalny, okładzina kamienna. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Piotr z garażem 1-st. [A]

Zdjęcie profilowe angelkac
angelkac

Projekt domu Piotr z garażem 1-st. WRF1371 to dobre rozwiązanie dla średniej wielkości rodzin - nam zależało, aby w projekcie domu były uwzględnione trzy sypialnie. Poza tym, prosta bryła i dwuspadowy dach zapewniają niewysokie koszty inwestycji, a zarazem samej eksploatacji.

Ze względu na fakt, że jestem właścicielem lasu zdecydowałem się na montaż pieca na węgiel/drewno, dlatego też kosztów ogrzewania w zasadzie nie liczę. Ale, ostatniej zimy, spaliłem jakieś 16m3 drzewa - więc wychodzi to około 1300 złotych, czyli nadal całkiem przystępnie.

Co do układu pomieszczeń, to samo ich rozmieszczenie jest naprawdę bardzo dobrze przemyślane. Jednak żałuję, że nie miałem możliwości powiększenia domu delikatnie w skali tak, żeby każdy pokój (a przynajmniej sypialnie) zyskał jakieś 3-4m2. Jednak otwartą przestrzeń dzienną oceniam na plus - jest całkiem przestronna i wygodna. Dla dwóch osób natomiast dom jest bardzo wygodny, ale ze względu na to, że jeden pokój praktycznie wykorzystaliśmy na garderobę, wstawiając tam wielką szafę typu komandor, raczej więcej niż 3 osoby nie czułyby się komfortowo w takim domu. Doświetlenie wnętrza jest na pewno wystarczające, chociaż duże okna do samej ziemi na pewno lepiej by wyglądały. Dzięki temu, że wybraliśmy odbicie lustrzane projektu domu Piotr z garażem 1-st. WRF1371 salon mamy usytuowany od strony południowej, więc całymi dniami możemy cieszyć się słońcem.

Drobne zmiany, jakie wprowadziłem w projekcie domu Piotr z garażem 1-st. WRF1371 to między innymi przeniesienie kotłowni na tylną część garażu, co jednocześnie spowodowało powiększenie się sypialni. Jednak z drugiej strony sypialni przenieśliśmy WC, więc musieliśmy trochę przestrzeni jej zabrać - w rezultacie końcowym i tak jest większa niż w projekcie. Na wszystkim zyskała też spiżarnia, która zyskała na przeniesieniu WC na drugą stronę korytarza.

Z projektu domu parterowego z garażem Piotr z garażem 1-st. WRF1371 jestem jednak zadowolony - budowa nie była wysoce kosztowna i skomplikowana, a i koszty eksploatacji nie przerażają. Polecam i pozdrawiam.

Jestem architektem prowadzącym własne biuro projektowe, a ponadto posiadam uprawnienia kierownika budowy. Projekt Piotr z garażem 1-st. WRF1371 nabyłem dla moich klientów, ponieważ uwzględniony w nim układ pomieszczeń wyjątkowo przypadł im do gustu. Cała realizacja odbyła się pod moim nadzorem.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne komplikacje, a fachowcy z niczym nie mieli trudności. Trzeba przyznać, że autor projektu rewelacyjnie przemyślał wszystkie rozwiązania i jako projektant adaptujący nie miałem za wiele pracy przy nanoszeniu zmian :-). Drobne poprawki dotyczyły jedynie likwidacji odcinka przyłącza gazowego oraz modyfikacji przyłącza wody, jednak zmiany te były spowodowane jedynie tym, iż dom postawiony jest na wsi. Do dokumentacji technicznej nie mam żadnych zastrzeżeń. Byłem kierownikiem budowy podczas wielu inwestycji i w trakcie niektórych fachowcy napotykali różne trudności, które musiałem rozwiązać. Na szczęście w tym przypadku nic takiego nie miało miejsca. Projekt jest bardzo czytelny, a na szczególną pochwałę zasługują rysunki konstrukcji stropu oraz nadproży - widać, że autor projektu „nie szedł na skróty”.

Pierwsze prace rozpoczęły się wiosną 2014 r. Wylanie fundamentów nastąpiło z początkiem maja, a w październiku 2015 r. budynek był już odebrany do użytkowania. Ściany zostały wymurowane z ceramicznych pustaków Porotherm, a na dachu zastosowano dachówkę. Inwestorom zależało na ekonomicznym budynku, dlatego też został postawiony w standardzie domu pół pasywnego. Postanowiliśmy odizolować fundamenty od gruntu i w tym celu zastosowaliśmy pod nimi podwójną papę termozgrzewalną o grubości 5 mm. Dodatkowo od zewnątrz ociepliliśmy je Styrodurem 2 x 10 cm, więc obecnie fundamenty nie mają bezpośredniego kontaktu z ziemią. Warstwę 15 cm zewnętrznej izolacji bryły zamieniliśmy na styropian o grubości 20 cm. Poddasze zostało ocieplone wełną mineralną 2 x 15 cm.

Myślę, że można sugerować się kwotą oszacowaną w kosztorysie, ale spokojnie da się zrealizować tę inwestycję mniejszymi kosztami. W obecnych czasach bez problemu możemy kupić stal zbrojeniową w cenie 1800zł za tonę, a jeśli trochę poszukamy możemy dostać pustaki za 3,87 zł za sztukę. W przypadku realizacji projektu Piotr z garażem 1-st. WRF1371 cena inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji wyniosła ok. 140 tys zł., czyli o ok. 30 tys. mniej niż przewidział to jego autor.

Mimo iż nie podnosiliśmy ścianki kolankowej, przestrzeń na strychu okazała się dosyć spora. Inwestorzy postanowili ją użytkowo wykorzystać, a w tym celu trzeba było wykonać praktyczne wejście na tą kondygnację. Tym samym, w hallu stanęły drewniane, ażurowe schody. Powierzchnia góry jest w tym przypadku otwarta, a moi klienci zaaranżowali ją na bawialnię dla dzieci. Myślę jednak, że jeśli ktoś miałby taką potrzebę, bez problemu można wykonać tam dodatkowe sypialnie. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Piotr z garażem 1-st. [A]

  – 0 głosów

Projekt domu Piotr z garażem 1-st. [A] należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Piotr z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Piotr bez garażu [B]

Projekty podobne do Piotr z garażem 1-st. [A] WRF1371

Projekt domu Bastek z garażem 1-st. [A]

Projekt domu D90 - Leon Bis

D90 - Leon Bis

87,9 m²

Projekt domu Sofia IV LMB41c

Sofia IV LMB41c

83,22 m²

Projekt domu Piotr II z garażem 1-st. [A]

Projekt domu APS 259

APS 259

83,9 m²

Projekt domu Aurora Midi II -250

Aurora Midi II

85,25 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych