Projekt domu Piotr II z garażem 1-st. [A] WRF1421

Cena projektu: 2 400 zł 2 340 zł Oszczędzasz 60 złOferta ważna do 31 grudnia 2019 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
85 m²
Min. szer. działki
26 m
Wysokość budynku
6,3 m
Pow. zabudowy
151 m²
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
217,5 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Piotr II z garażem 1-st. [A] to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Piotr II z garażem 1-st. [A] to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano wygodną łazienkę oraz oddzielne WC, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu nowoczesnego i pod względem wizualnym spełni nawet wysoko postawione oczekiwania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Piotr II z garażem 1-st. [A] - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,3 m²
2 hall
9,4 m²
3 wc
1,8 m²
4 spiżarnia
1,9 m²
5 kuchnia
10,2 m²
6 pokój dzienny
23 m²
7 pokój
9,5 m²
8 pokój
9,7 m²
9 pom. gospodarcze
8,1 m²
10 pokój
11 m²
11 łazienka
5,2 m²
12 garaż jednostan.
27,2 m²
razem
120,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Piotr II z garażem 1-st. [A] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Piotr II z garażem 1-st. [A]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

138 763 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

200 519 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
42 220 zł

stan surowy otwarty
79 201 zł

stan surowy zamknięty
17 342 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm 25cm+styropian 12cm termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm. Rodzaj stropu: teriva. Elewacje: tynk strukturalny, okładzina kamienna. Pokrycie dachu: blacha na rąbek stojący.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Piotr II z garażem 1-st. [A]

Zdjęcie profilowe MagdaKulbacka
MagdaKulbacka
Szukając projektu domu zwracaliśmy uwagę, aby był parterowy i niewysoki. Chcieliśmy także, żeby pomieszczenia były funkcjonalnie rozmieszczone i dobrze wygospodarowane. Oprócz tego, że projekt domu Piotr II z garażem 1-st. WRF1421 jest praktyczny, to również efektownie prezentuje się z zewnątrz. Jego dużym walorem jest otwarta kuchnia na salon oraz spiżarnia.

Mimo, iż na początku mieliśmy trochę problemów z firmą budowlaną, to poradziliśmy sobie i wprowadziliśmy się stosunkowo szybko. W trakcie budowy zmieniliśmy ekipę wykonawczą, a dużą część zrobiliśmy sami. Pozwolenie na realizację dostaliśmy pod koniec 2012 roku. Wylaliśmy wtedy fundamenty i zrobiliśmy przyłącza kanalizacyjne. Wiosną 2013 r. ruszyliśmy z całą budową, a pod koniec 2014 r. mieszkaliśmy już w naszym nowym domu. Ściany wykonane są z bloczków betonowych Ytong, a z zewnątrz ocieplone styropianem. Więźbę i strop wyłożyliśmy wełną mineralną. Koszty budowy nas nie zaskoczyły, gdyż były one bardzo zbliżone do początkowej wyceny. W takich pomieszczeniach jak kuchnia, łazienka, salon i przedpokój mamy ogrzewanie podłogowe. W sypialniach zamontowaliśmy zwykłe grzejniki. Ze względu na trudności i koszty podłączenia gazu ziemnego, zdecydowaliśmy się na piec na paliwo stałe. Kuchenkę i tak mamy elektryczną ze względu na małe dzieci, więc nie był to kłopot. W tej chwili ogrzewamy węglem i drewnem. Myślę, że koszty takiego ogrzewania nie będą olbrzymie, jednak liczymy się z tym, że w pierwszym roku w okresie zimowym, będą one nieco wyższe niż normalnie. Wprowadziliśmy się szybko po skończeniu budowy, więc musimy dużo grzać i wietrzyć, by woda z tynków i podłóg dobrze odparowała. Dom na działce rozmieszczony jest w ten sposób, że kuchnia i sypialnia znajdują się po stronie wschodniej, salon po zachodniej, a pokoje dziecięce leżą na północnym zachodzie. Dzięki takiemu ułożeniu mamy w domu słońce przez cały dzień. Za sprawą drzwi tarasowych część dzienna jest dobrze doświetlona. Zdecydowaliśmy się na małą zmianę więźby dachowej, a dokładnie podpór daszku nad wejściem. Konstrukcja daszku została niezmieniona, jednak wpadłam na pomysł, aby zrobić tam łuczki klejone. Są one również umocowane przy ścianie i wygląda to rewelacyjnie. Nie mieliśmy potrzeby aby cokolwiek modyfikować w układzie pomieszczeń. Projekt domu parterowego Piotr II z garażem 1-st. WRF1421 jest bardzo dobrze przemyślany i praktyczny, więc postanowiliśmy nic nie zmieniać. Za prawdziwy sukces mój i męża mogę uznać wspólną pracę nad tym domem oraz jego wykończeniem. Sami wykonaliśmy sufity podwieszane i choć nigdy wcześniej tego nie robiliśmy, wyszło nam wspaniale! Własnoręcznie, również oprawialiśmy kominek. W projekcie domu Piotr II z garażem 1-st. WRF1421 kuchnia jest bardzo praktyczna. Salon jest duży i świetnie dostosowany do urządzania przyjęć. Przeprowadzka z malutkiego mieszkania do domu z salonem i trzema sypialniami to wspaniałe uczucie

Nasze dzieci są bardzo zadowolone, ze wreszcie mają swoje własne pokoje. Pierwsze wspólne święta spędzone w naszym nowym domu były najpiękniejszymi dniami w naszym życiu. Nasze marzenia wreszcie się spełniły. Jestem pewna, że każdy, kto również zdecyduje się na ten projekt, będzie bardzo zadowolony. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Piotr II z garażem 1-st. [A]

  – 0 głosów

Projekt domu Piotr II z garażem 1-st. [A] należy do kategorii

Projekty podobne do Piotr II z garażem 1-st. [A] WRF1421

Projekt domu Bastek z garażem 1-st. [A] -110

Projekt domu APS 259

APS 259

83,9 m²

Projekt domu Sofia IV LMB41c -350

Sofia IV LMB41c

83,22 m²

Projekt domu D90 - Leon Bis

D90 - Leon Bis

87,9 m²

Projekt domu Aurora Midi II -150

Aurora Midi II

85,25 m²

Projekt domu Murator C310b Rumiankowy - wariant II

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych