Projekt domu Perykles WRP1352

Cena projektu: 2 793 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
121,2 m²
Min. szer. działki
20,42 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
126,5 m²
Kubatura
492,7 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
214 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Perykles jest doskonały na średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Perykles to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Dzięki otwartej kuchni podczas przygotowywania posiłków mamy kontakt z domownikami przebywającymi w salonie, co sprzyja integracji rodziny. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka na parterze sprawdzi się podczas odwiedzin gości, a druga ulokowana na poddaszu - dla domowników. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Perykles - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,4 m²
2 hall
5,5 m²
3 spiżarnia
1,8 m²
4 kuchnia
9,3 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
29 m²
6 pokój
12,2 m²
7 garderoba
2,1 m²
8 łazienka
2,8 m²
9 pom. gospodarcze
5,3 m²
10 garaż jednostan.
20,6 m²
razem
91 m²

Rzut kondygnacji projektu Perykles - Rzut poddasza

1 hall
6 m²
2 pokój
15 m²
3 pokój
11 m²
4 pokój
10,2 m²
5 garderoba
2,6 m²
6 łazienka
6 m²
7 strych
13,1 m²
razem
63,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Perykles na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Perykles
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

195 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne wartswowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Perykles

Zdjęcie profilowe Wroński6
Wroński6
Spośród wielu oglądanych propozycji finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Perykles WRP1352. Istotny wpływ na naszą decyzję miał w pełni przestronny salon. Nie posiada zbędnych załamań czy filarów, a kominek został usytuowany w rogu, dzięki czemu część dzienna jest w pełni ustawna. Bardzo spodobał się nam również zewnętrzny komin w formie grilla, a ponadto metraż domu wydał się nam idealnie dopasowany do naszych potrzeb.

Cała budowa przebiegła wyjątkowo sprawnie. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została poprawnie sporządzona, jednak warto zwrócić uwagę na kanały spalinowe komina na tylnej ścianie, które zostały rozrysowane w projekcie, jednak nie ma w nim uwzględnionego komina jako dodatkowego elementu. Na szczęście współpracujący z nami fachowiec potrafił go wykonać w oparciu o swoje doświadczenie. Wszystkie prace udało się zakończyć w błyskawicznym czasie, nawet pomimo niewielkiej dwumiesięcznej przerwy w realizacji. Postawienie oraz całościowe wykończenie nowego domu zajęło nam zaledwie osiem miesięcy.

Budynek został wymurowany z bloczków z betonu komórkowego Ytong Energo 40 cm. Materiał ten odznacza się wysokimi parametrami izolacyjnymi, dlatego nie musieliśmy dodatkowo ocieplać bryły styropianem. Mimo jego braku, koszty ogrzewania są całkiem korzystne. Przy systemie ogrzewania podłogowego i piecu gazowym, rachunki za gaz za cały zeszły rok wyniosły łącznie 3,5 tys.zł. W domu zimą utrzymujemy komfortową temperaturę 21,5-22 °C. Postanowiliśmy zmienić zalecaną przez architekta metodę wykonywania stropu i obecnie tworzy go tradycyjna, lana betonem konstrukcja. Dach pokryliśmy dachówką. Uważam, że kosztorys dotyczący kosztów realizacji projektu Perykles WRP1352 na etapie stanu surowego zamkniętego został dobrze oszacowany. Związane z tym wydatki były w naszym przypadku bardzo zbliżone i myślę, że inni Inwestorzy również mogą sugerować się podaną kwotą. Warto jednak pamiętać, że o ostatecznych kosztach inwestycji w znacznej mierze decyduje standard wykończenia.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Perykles WRP1352 został funkcjonalnie zaplanowany, dlatego wykonaliśmy go praktycznie w całości zgodnie z oryginalną wersją. Postanowiliśmy jedynie lekko zmniejszyć sypialnię małżeńską na rzecz pokoju obok. W pokoju osób dorosłych głównie się śpi, więc uznaliśmy, że większa powierzchnia bardziej przyda się dzieciom. Oprócz tego zrezygnowaliśmy z wolnostojącej ścianki naprzeciw schodów. Jedyne co mogę jeszcze poradzić innym Inwestorom tego projektu to zastanowienie się nam w pełni praktyczną aranżacją kuchni. Przy wstawieniu mebli i sprzętów tak jak na rysunkach rzutów, nie mielibyśmy możliwości ustawienia lodówki tak, aby wyglądało to zadowalająco estetycznie. Dobrym pomysłem okazała się więc współpraca z projektantką wnętrz i zrobienie kuchennej wyspy.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Perykles WRP1352. Metraż jest w pełni komfortowy, aczkolwiek muszę przyznać że spodziewaliśmy się nieco mniejszego. Nie zwróciliśmy uwagi, że powierzchnia użytkowa nie obejmuje np. strychu nad garażem czy przestrzeni pod skosami i w efekcie okazało się że licząc „po podłodze” nasz dom z garażem ma łącznie aż 230 m². Rozmieszczenie wnętrza jest funkcjonalne i wygodne w codziennym użytkowaniu - w tej kwestii wszystko jest tak jak chcieliśmy od początku. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Perykles

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Wroński6 buduje ten dom  01.08.2017 12:00

Projekt domu Perykles należy do kategorii

Projekty podobne do Perykles WRP1352

Projekt domu Ajaks Bis 3D iDesigner

Ajaks Bis

127,26 m²

Projekt domu Jaskółka 2 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Tamarillo 6 -300 3D iDesigner

Tamarillo 6

125 m²

Projekt domu Lisandra Mała -200 3D iDesigner

Lisandra Mała

115,12 m²

Projekt domu Jaskółka 4 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Alandra -200 3D

Alandra

131,43 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych