Projekt domu Persefona WRP1249

Cena projektu: 2 898 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
146,6 m²
Min. szer. działki
22,87 m
Wysokość budynku
8,4 m
Pow. zabudowy
154,1 m²
Kubatura
580,8 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
256,2 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Persefona to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt Persefona to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. W kuchni jest wyznaczone miejsce na wyspę, która jest idealnym miejscem dla amatorów gotowania, którzy cenią sobie funkcjonalność pomieszczenia i nowoczesne rozwiązania. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Dla osób ceniących sobie dobrą organizację, istotnym pomieszczeniem jest przewidziana w projekcie garderoba. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Persefona - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,1 m²
2 hall
10,4 m²
3 spiżarnia
2,3 m²
4 kuchnia + jadalnia
20,8 m²
5 pokój dzienny
23,9 m²
6 garderoba
2,6 m²
7 pokój
9,3 m²
8 łazienka
3 m²
9 pom. gospodarcze
6,4 m²
10 garaż jednostan.
25 m²
razem
107,8 m²

Rzut kondygnacji projektu Persefona - Rzut poddasza

1 hall
5,5 m²
2 pokój
17 m²
3 pokój
12,2 m²
4 garderoba
3,7 m²
5 pokój
16,5 m²
6 łazienka
8,9 m²
7 strych
21,2 m²
razem
85 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Persefona na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Persefona
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

188 282 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

257 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
46 338 zł

stan surowy otwarty
119 039 zł

stan surowy zamknięty
22 905 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych docieplonych styropianem, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy/żelbetowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu – dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Persefona

Zdjęcie profilowe rosek
rosek

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Persefona WRP1249, ponieważ odpowiadał nam jego wygląd zewnętrzny, to na nim w pierwszej chwili skupiła się nasza uwaga. Układ pomieszczeń bardzo dobrze pasował do naszych potrzeb.

Budowa przebiegła bez większych opóźnień, a wykonawcy nie mieli problemów z odczytaniem projektu domu Persefona WRP1249. Piec mamy na węgiel, nie mieliśmy innego wyboru, ponieważ w miejscu, w którym mieszkamy, nie ma podłączonego gazu. Na koszty eksploatacyjne nie możemy narzekać gdyż zwiększyliśmy ocieplenie.

Jedyne zmiany, jakie wprowadziliśmy, to poszerzenie garażu, powiększenie pokoju nad garażem i zrobienie tam okien. Zdecydowaliśmy się też zlikwidować balkony i pozostawić tylko balustrady.

Pomieszczenia według nas są odpowiednie, układ jest taki, jaki chcieliśmy. Zależało nam na połączeniu salonu z kuchnią. Ilość pokoi na poddaszu bardzo nam odpowiadała. Ich atutem jest to, że niektóre z nich mają garderobę- to bardzo dobry pomysł. My zaadaptowaliśmy strych na pralnię, co okazało się strzałem w samo sedno. Jedyne co bym teraz zmodyfikował, to łazienki, gdyż na poddaszu jest trochę za duża, a z kolei na parterze za mała. A można to jakoś rozsądnie rozwiązać. Jesteśmy czteroosobową rodziną i przy tylu osobach ilość pomieszczeń jest naprawdę wystarczająca. Każde z dzieci ma własny pokój, więc powierzchnia dla takiej rodziny jak moja jest w porządku. Oczywiście, mamy także dużo miejsca na przyjęcie gości. Mamy duży stół, który mieści się w jadalni i nie mamy z tym problemu. Do tego pomieszczenia są bardzo jasne, a dzięki temu goście lepiej się czują.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Persefona WRP1249. Sądzę, że dobrym pomysłem było zrobienie przez nas pralni w pokoju nad garażem. Wiadomo, że w każdym domu potrzebne są takie pomieszczenia. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Persefona

  – 0 głosów

Projekt domu Persefona należy do kategorii

Projekty podobne do Persefona WRP1249

Projekt domu Avanti -216

Avanti

139,7 m²

Projekt domu Alion -200 3D

Alion

136,35 m²

Projekt domu Galilea -100 3D

Galilea

153,83 m²

Projekt domu Galilea Mała -100

Galilea Mała

133,26 m²

Projekt domu Mini 8 w. II G1 -400

Mini 8 w. II G1

136,39 m²

Projekt domu APS 075

APS 075

135,6 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych