Projekt domu Pegaz WRP1217

Cena projektu: 2 898 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
147,1 m²
Min. szer. działki
24,48 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
172,3 m²
Kubatura
553,5 m³
Kąt nach. dachu
20°
Pow. dachu
209 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Pegaz jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie. Projekt Pegaz to dom piętrowy, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia.Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie uwzględniono jedną komfortową łazienkę na parterze i jedną na piętrze. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Pegaz - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,9 m²
2 korytarz
7,6 m²
3 pokój
9,7 m²
4 łazienka
4,6 m²
5 kuchnia
7,5 m²
6 jadalnia
20,6 m²
7 pokój dzienny
28,5 m²
8 pom. gospodarcze
10,1 m²
9 garaż jednostan.
25,1 m²
razem
118,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Pegaz - Rzut piętra

1 korytarz
7,5 m²
2 pokój
11,1 m²
3 łazienka
9,2 m²
4 pokój
12,7 m²
5 pokój
16 m²
6 garderoba
7,2 m²
razem
63,7 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Pegaz na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Pegaz
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez autora projektu:

232 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz w części okładziną kamienną. Pokrycie dachu gontem bitumicznym lub blachodachówką.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Pegaz

Zdjęcie profilowe ttf
ttf

Projekt domu Pegaz WRP1217 wybraliśmy, ponieważ wizualizacje przedstawiały bardzo ładny dom z przestronnym parterem (w sumie to ok. 85m2). Co więcej, nie chciałem mieć domu z poddaszem użytkowym, aby potem nie skradać się pod skosami.

Budowa przebiegała raczej bez większych problemów. Jednak obawiając się o to, że taras nad salonem będzie przeciekał, zamiast odprowadzenia liniowego wody, zrobiłem delikatny spadek. Całość również została odpowiednio ocieplona oraz zrobiliśmy wszystko, aby woda nie dostała się do salonu czy izolacji. Żadnych zmian w układzie pomieszczeń nie wprowadzaliśmy, gdyż projekt zwyczajnie tego nie potrzebował. Wszystko nam pasowało i cała powierzchnia została świetnie przez projektanta wykorzystana. Zdecydowaliśmy się na pompę ciepła (tam gdzie mieszkamy mieliśmy jedynie jeszcze możliwość wyboru ogrzewania gazowego) i zdecydowanie nie żałujemy tej decyzji. Mimo iż na początku była to znaczna inwestycja, to teraz cieszymy się niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Cały dom mamy na prąd i po roku za energię zapłaciłem niecałe 4300 złotych (2200 wyszło samo ogrzewanie). Myślę, że jest to świetny wynik. Porównując go ze znajomymi czy sąsiadami tylko się w tym utwierdzam.

W domu mieszkamy już od roku. Co prawda, we dwójkę, a dzieci przyjeżdżają od czasu do czasu. Bardzo cenimy sobie układ pomieszczeń w projekcie domu Pegaz WRP1217. Jak już wspomniałem, na dole mamy do dyspozycji wielką przestrzeń, którą bardzo chwalą nasi goście. Z resztą na nas samych robi ona spore wrażenie. Dla osób, które wcześniej mieszkały w bloku, takie przestrzenie są potrzebne. Jak się okazało, to góra ma wyższe pomieszczenia niż parter, więc mamy więcej powietrza do spania. W projekcie przewidziane są naprawdę spore okna, które wpuszczają do środka mnóstwo światła. Zrezygnowaliśmy jednak z wyjścia na taras od strony salonu. A w garażu dodaliśmy sufit, ponieważ taki był za wysoki - do samego dachu.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu piętrowego z garażem Pegaz WRP1217. Wszyscy bardzo chwalą nasz dom, a i na forach internetowych chwalony jest projekt. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Jonny86
Jonny86
Jestem osobą wysoką, wiec poszukując projektu mojego nowego domu zwracałam uwagę na to, aby posiadał on pełne piętro o przestronnej powierzchni. Co prawda, budynki z poddaszem również mi się podobają, ale z uwagi na mój wzrost pokoje ze skosami są dla mnie mało komfortowe w użytkowaniu. Wymagane kryterium spełniał projekt Pegaz WRP1217. Decyzja o jego zakupie była właściwie natychmiastowa, ponieważ kiedyś w gazecie zobaczyłem bardzo podobny budynek, który wtedy wyjątkowo przypadł mi do gustu.

Nasza realizacja odbyła się stosunkowo sprawnie. W jej trakcie natrafiliśmy na kilka drobnych przeszkód, jednak wynikały one raczej z wprowadzonych modyfikacji i niedopatrzenia fachowców, a nie błędów konstrukcyjnych w dokumentacji technicznej. Projekt nabyłem pod koniec lutego 2013 r. i pierwsze prace budowlane rozpoczęliśmy we wrześniu tego samego roku. Po zaledwie miesiącu budynek stanął w stanie surowym bez pokrycia dachowego, na które musieliśmy trochę poczekać. Inwestycję udało nam się zakończyć na początku 2016 r. Ściany wymurowaliśmy z pustaków Porotherm 25 cm, które następnie ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę.

W realizację naszego domu włożyłem dużo własnej pracy, co pozwoliło mi na spore oszczędności (z moich obliczeń sięgają nawet kwoty 50-60 tys. zł.). Jednocześnie wszystkie użyte przeze mnie materiały do budowy i wykończenia odznaczają się wysoką klasą. Wszędzie wstawiłem świetnej jakości trzyszybowe okna, a wszystkie drzwi oraz posadzki w naszym domu wykonane są z prawdziwego drewna. Dodatkowo zastosowałem polerowany gres o dużym formacie i klinkierowe parapety zewnętrzne, które również nie należą do tanich produktów. Sporo pochłonął również kominek z płaszczem wodnym, gdyż razem z montażem wyniósł nas ok. 10 tys. zł. Inwestycja w stanie „pod klucz” kosztowała ok. 380 tys. zł, jednak myślę że przy użyciu materiałów z nieco niższej półki można jeszcze zejść z tej kwoty o ok. 50 tys. zł.

Póki co, ciężko stwierdzić faktyczne koszty ogrzewania, jednak na chwilę obecną wydaje mi się, że budynek jest ekonomiczny. W styczniu, gdy chciałem wygrzać nowo postawiony dom, na zewnątrz panował spory mróz. Uzyskanie wewnątrz temperatury z ok. 7-10 °C do 21 °C zajęło ok. 2 dni, aczkolwiek wtedy nie mieliśmy jeszcze wewnętrznych drzwi. Natomiast przy nagrzaniu pomieszczeń do temp. 14 °C, jej spadek do 0 °C to kwestia ok. 7-8 dni, gdy na zewnątrz jest kilka stopni na plusie.

Do projektu domu piętrowego Pegaz WRP1217 wprowadziłem pewne zmiany. Kuchnia oraz łazienka na parterze wydały mi się nieco za małe dlatego też postanowiłem zastosować modyfikacje w układzie ścianek działowych przy tych pomieszczeniach. Kuchnia została powiększona, łazienkę wykonałem w miejscu pokoju obok, a pomiędzy nimi powstała spiżarka, której również mi brakowało. Dodatkowo postanowiłem powiększyć wiatrołap kosztem części kotłowni. Kolejną zmianą było poszerzenie garażu o 1 m, aczkolwiek na chwilę obecną poszerzyłbym go jeszcze bardziej. Ponadto, zrezygnowałem z drzwi między nim a częścią mieszkalną.

Pierwotnie narożny kominek wykonałem przy ścianie między salonem a kotłownią. Taka jego lokalizacja bardziej mi odpowiadała, a dodatkowo uzyskałem tym sposobem jeszcze inne korzyści z czego jestem naprawdę zadowolony. Kominek posiada płaszcz wodny, więc zrobienie go przy kotłowni ułatwiło montaż, gdyż piony hydrauliczne znajdują się właśnie w tym miejscu i nie musieliśmy przyłączać dodatkowych rur. Podciąg przewidziany w salonie wydał mi się mało estetyczny, więc postanowiłem z niego zrezygnować. W tym celu w części dziennej od strony tarasu zrobiłem tradycyjny strop lany, a nad pozostałą powierzchnią wykonałem go systemem Teriva i zastosowałem dodatkowe wzmocnienia. Narożne okno w kuchni sprawia wrażenie niezbyt wystarczającego aby oświetlić to pomieszczenie, dlatego zdecydowałem się na wstawienie jeszcze jednego przeszklenia. Muszę jednak przyznać, że finalnie nie wyszło to do końca tak jak oczekiwałem. Teraz wiem, że lepszym rozwiązaniem byłoby po prostu powiększenie narożnej witryny i myślę, że warto to rozważyć.

Nie wprowadzałem już innych zmian, aczkolwiek przyszłym Inwestorom projektu Pegaz WRP1217 mogę polecić jeszcze kilka drobnych poprawek. Dobrym pomysłem będzie przesunięcie drzwi do garderoby jak najbliżej ściany. Pozwoli to na 100% wykorzystanie jej powierzchni oraz uzyskanie więcej miejsca na ścianie w sypialni np. na zawieszenie telewizora. Okno w salonie zaplanowano bardzo nisko - wygląda to bardzo interesująco, ale niestety jest mało praktyczne jeśli chodzi o zamontowanie pod nim kaloryfera. Co prawda, można zdecydować się na grzejniki podłogowe, jednak są one dosyć kosztowne i nie zawsze funkcjonalne, dlatego radziłbym podniesienie okna o ok. 5 cm. Warto również zastanowić się nad zadaszeniem tarasu i spróbować zaplanować taką dobudówkę uważając jednocześnie, aby wyglądało to estetycznie. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Pegaz

  – 0 głosów

Projekt domu Pegaz należy do kategorii

Projekty podobne do Pegaz WRP1217

Projekt domu Murator M133a Optymalny - wariant I

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych