Projekt domu Patryk z garażem 1-st. [A] WRF1126

Cena projektu: 2 600 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
113,1 m²
Min. szer. działki
21 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
130,6 m²
Kubatura
559,3 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
223,5 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Patryk z garażem 1-st. [A] odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia proces budowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Dom doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy jego front znajduje się od strony południowej. Projekt Patryk z garażem 1-st. [A] to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która spełni marzenie każdej gospodyni. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Patryk z garażem 1-st. [A] - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,7 m²
2 hall
6,2 m²
3 kuchnia
11,4 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
29 m²
5 pokój
11,1 m²
6 schody
3,4 m²
7 pom. gospodarcze
6,9 m²
8 łazienka
4,7 m²
9 garaż jednostan.
19 m²
razem
96,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Patryk z garażem 1-st. [A] - Rzut poddasza

11 korytarz
4 m²
12 łazienka
5,5 m² (8,4 m²)
13 pokój
10,2 m² (20,8 m²)
14 pokój
13,6 m² (25,9 m²)
15 pokój
9,3 m² (19,4 m²)
razem
42,6 m² (78,5 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Patryk z garażem 1-st. [A] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Patryk z garażem 1-st. [A]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

206 915 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm 25cm+ wełna min. 12cm. Ściany wewnętrzne: porotherm, cegł.dziurawka,g-k. Rodzaj stropu: teriva i. Elewacje: tynk strukturalny, okładzina kamienna/klinkierowa. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Patryk z garażem 1-st. [A]

Zdjęcie profilowe PaulinaPiotrek
PaulinaPiotrek

Projekt domu Patryk z garażem 1-st. WRF1126 odpowiadał nam metrażowo i jednocześnie pasował do naszej działki. Poza tym, podobał nam się wygląd zewnętrzny budynku, a sama ilość pomieszczeń idealnie pasowała do potrzeb naszej rodziny. Co więcej, układ kuchni z jadalnią i salonem był dokładnie taki, o jakim myśleliśmy.

W domu mieszkamy już prawie dwa lata, dzięki temu, że budowa trwała tylko rok. Nie mieliśmy żadnych problemów z projektem, co też przełożyło się na szybkość wykonania poszczególnych etapów budowy. Ściany domu zostały obłożone 15cm wełny mineralnej, ponadto pod dachem mamy 28cm i jeszcze dodatkowo na stryszku 15cm. Zainwestowaliśmy także w okna antywłamaniowe, czyli jednocześnie o lepszym współczynniku termoizolacyjnym. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe piecem kondensacyjnym - zrezygnowaliśmy co prawda z kominka w salonie, ale koszty ogrzewania są bardzo przystępne. Przy największych mrozach maksymalnie płacimy 500/550 złotych miesięcznie, więc do zniesienia. A naprawdę nie oszczędzamy na grzaniu i cały czas utrzymujemy temperaturę 21 stopni Celsjusza.

Do projektu domu Patryk WRF1126 wprowadziliśmy szereg zmian, aby jak najlepiej dostosować budynek do swoich potrzeb. Już na początku postanowiliśmy, aby dom ustawić na górce, co pozwoliło na obniżenie garażu względem poziomu części mieszkalnej o 50cm. Za tym poszło także podniesienie ścianki kolankowej o jedną cegłę oraz zmiana układu i miejsca klatki schodowej. Wiadomo, na górze uzyskaliśmy większy metraż (dom ma teraz jakieś 150m2 więcej powierzchni użytkowej), ale przede wszystkim schody z podestem pozwoliły zrobić wejście do sypialni, która powstała nad garażem (na półpiętrze), i pralni, dokąd brudne rzeczy spadają z górnej łazienki przez specjalnie przeznaczony do tego przewód (pomysł teścia - naprawdę praktyczne rozwiązanie). Na poddaszu tak jak w projekcie mamy 3 pokoje i łazienkę, zlokalizowaną dokładnie nad tą na dole (która aktualnie jest w miejscu projektowej klatki schodowej) - takie ustawienie obu łazienek sprawiło, że doprowadzenie wody i odpływów było dziecinne proste. Dwa górne pokoje są przeznaczone dla dzieci jako sypialnie, a trzeci wykorzystałem na swoją pracownię. Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z tych rozwiązań. Zyskaliśmy sporo powierzchni użytkowej i dodatkowe pomieszczenia gospodarcze (bo pod schodami powstała także spiżarnia - na poziomie garażu). Na parterze zrezygnowaliśmy z dodatkowego pokoju i zyskaliśmy dzięki temu piękny i duży salon. Ma kształt prostokąta, a w przykuchennej części ustawiony mamy stół jadalny. Jednak mamy plan, aby od słupa przy kuchni do ściany zachodniej pociągnąć przy suficie półki, które sprawią wrażenie oddzielenia części jadalnej od “rekreacyjnej” w salonie. Wnętrze domu jest bardzo jasne. W salonie mamy dwa trzyczęściowe okna do samej ziemi (jedno to wyjście na balkon), każde pomieszczenie na górze ma przynajmniej dwa okna połaciowe.

Cieszę się, że wybraliśmy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Patryk WRF1126. Nawet w minimalnie mniejszej skali, ale z naszymi rozwiązaniami byłby dla nas idealny. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe piocym
piocym

Projekt domu Patryk z garażem 1-st. WRF1126 od razu jakoś wpadł mi w oko. Zdecydowanie pasował do otoczenia ze swoim atrakcyjnym wyglądem. Mi osobiście zależało, aby w obrębie bryły domu znajdował się także garaż, z którego będzie można przejść bezpośrednio do środka.

Budowa nie trwała długo, bo już prawie trzy lata mieszkam w nowym domu. Projekt jest bezbłędny - żaden z budowlańców nic nam nie zgłaszał i wszystko udało się szybko zrealizować. Ociepliłem dom standardowo, ale bardzo za to bardzo dokładnie, osobiście pilnując każdy położony płat styropianu. Mam piec na wszystko i koszty, jakie ponoszę w sezonach zimowych są iście minimalne, gdyż za opał praktycznie nie muszę płacić.

Jedyną zasadniczą zmianą w projekcie domu Patryk z garażem 1-st. WRF1126 to było podniesienie ścianki kolankowej, co znacznie zwiększyło powierzchnię użytkową na górze. Jednocześnie udało mi się zapobiec śmiesznego wyglądu zewnętrznego domu poprzez opuszczenie dachu. Układ pomieszczeń jest rzeczywiście bez zastrzeżeń. Na dole oprócz przestronnego salonu i sporej kuchni mamy do dyspozycji jeszcze dodatkowy pokój dla gości, wygodną łazienkę, a pod schodami jest też miejsce na skrytkę. Bardzo dobrym rozwiązaniem na poddaszu jest także pomieszczenie nad garażem, które śmiało można zaadaptować na pralnię-suszarnie i znacznie ułatwić sobie życie. Wnętrze jest świetnie, bo udało się ustawić budynek odpowiednio względem kierunków świata oraz układ okien został należycie przemyślany. Może nasza rodzina nie jest duża i nie wszystkie pomieszczenia są na razie wykorzystane, to wierzę, że dom będzie nam służył dobrze przez lata.

Projekt domu parterowego z garażem i poddaszem użytkowym Patryk z garażem 1-st. WRF1126 to był na pewno dobry wybór. Na dzień dzisiejszy nic bym w domu nie zmienił. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Marek770
Marek770

Wybraliśmy projekt domu Patryk z garażem 1-st. WRF1126, ponieważ od początku zależało nam na w miarę zwartym i nie za dużym domku, a ten dodatkowo przypadł nam do gustu pod kątem wizualnym. Ponadto, układ budynku był dostosowany do naszej działki, ponieważ od strony południowej mamy zarówno wejście, jak i taras.

Budując nasz dom podnieśliśmy standard jeśli chodzi o jakość materiałów. Ściany zostały wykonane z ceramicznych pustaków Porotherm, jednakże grubość murów w naszym przypadku jest większa niż zalecano w projekcie. Podobnie sprawa wygląda z warstwą izolacyjną, ponieważ bryłę ociepliliśmy 15 cm styropianem. W pomieszczeniach zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe zsynchronizowane z piecem gazowym. Jestem zadowolony z takiego rozwiązania, ponieważ obecnie płacę mniejsze rachunki niż w poprzednim mieszkaniu.

Rozpoczynając realizację nie zwracałem szczególnej uwagi na oszacowaną przez projektanta wycenę, a koszty inwestycji dostosowałem do posiadanego budżetu. Myślę, że nie można jednoznacznie stwierdzić czy dom jest tani, czy też drogi w budowie, gdyż wszystko zależy od użytych materiałów oraz zatrudnionych wykonawców. Kluczem do tego, aby koszty były mniejsze jest pilnowanie wszystkiego na każdym etapie budowy oraz możliwość negocjowania cen np. w hurtowni. Ja nabywałem materiały dobrej jakości, ale jednocześnie nadzorowałem bieżące wydatki. Oprócz tego, cześć prac związanych z wykończeniem wykonałem samodzielnie. Myślę więc, że cena inwestycji w naszym przypadku była całkiem rozsądna.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Patryk z garażem 1-st. WRF1126 musieliśmy dostosować do warunków planu zagospodarowania przestrzennego. W tym celu zmieniliśmy nieco wielkość garażu oraz zrobiliśmy go na nieco niższym poziomie niż część mieszkalna. Dzięki temu udało nam się zagospodarować nad nim pomieszczenie, które pierwotnie nie było zbyt użyteczne. Obecnie mamy tam całkiem funkcjonalną pralnio-suszarnię.

Zdecydowaliśmy się również na zamknięcie kuchni, stawiając pomiędzy nią a salonem ściankę działową. Dodatkowo wydzieliliśmy trochę bardziej korytarz, który teraz nie łączy się w całości ze strefą wypoczynkową.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu Patryk z garażem 1-st. WRF1126, aczkolwiek jest jedna rzecz, która mnie rozczarowała. Na wizualizacji prezentującej dom od frontu ukazane są trzy słupy: w połowie obłożone kamieniem, a w połowie drewniane. Niestety po rozłożeniu projektu okazuje się, że jeden z nich (ten najbliżej wejścia) nie może zostać wykonany z drewna, ponieważ konstrukcja nie będzie stabilna. Musi być to betonowy filar ze stalowymi elementami, więc trzeba wziąć pod uwagę, że nie będzie to wyglądać dokładnie tak jak na wizualizacji. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Patryk z garażem 1-st. [A]

  – 0 głosów

Projekt domu Patryk z garażem 1-st. [A] należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych