Projekt domu letniskowego Orlean dom letniskowy z poddaszem SLN1014

Cena projektu: 2 200 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
55,6 m²
Wysokość budynku
7,35 m
Pow. zabudowy
45,5 m²
Kubatura
305,66 m³
Kąt nach. dachu
43°
Pow. dachu
95 m²

Opis projektu

Projekt domu Orlean dom letniskowy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających wąską działkę, co jest szczególnie istotne, gdy nie można pozwolić sobie na budynek o dużych wymiarach. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Orlean dom letniskowy to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. W kuchni znajduje się stół, który jest doskonałym miejscem na rodzinne spotkania i wspólne posiłki. Architekt przewidział także na parterze komfortową łazienkę. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Z pewnością każdy Inwestor doceni także werandę, dzięki której projekt jest oryginalny i urokliwy. Zalecana przez architekta technologia szkieletu drewnianego zapewnia krótki czas budowy. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Orlean dom letniskowy z poddaszem - Rzut parteru

1 korytarz
3,74 m²
2 łazienka
4,23 m²
3 pokój dzienny + kuchnia
21 m²
4 weranda
12,15 m²
5 wiatrołap + schody
5,54 m²
razem
34,51 m²

Rzut kondygnacji projektu Orlean dom letniskowy z poddaszem - Rzut poddasza

1 korytarz
5,09 m²
2 pokój
4,53 m²
3 pokój
5,37 m²
4 pokój
5,37 m²
razem
20,36 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

65 475 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia tradycyjna: - ściany zewnętrzne murowane gr. 30 cm - ściany wewnętrzne działowe gr. 12 cm - wszystkie ściany wykonane z pustaków ceramicznych "POROTHERM" - strop gęstożebrowy "POROTHERM" o gr 23 cm. - konstrukcja więźby dachowej drewniana w układzie krokwiowo-jętkowym - pokrycie dachówka ceramiczna - istnieje możliwość adaptacji obiektu na budynek całoroczny - w przypadku wersji całorocznej docieplenie warstwą styropianu gr. 10 cm. - instalacja grzewcza w wersji całorocznej : kocioł gazowy zlokalizowany w łazience Technologia szkieletu drewnianego: - ściany zewnętrzne : słupki 4x15 rozstawione max. co 40cm obite zewnątrz płytą OSB 3 1,8cm , a wewnątrz płytą GK 1,25cm , przestrzeń pomiędzy słupkami wypełniona wełną mineralną 15cm - ściana wewnętrzna działowa : słupki 4x9 rozstawione max. co 40cm obite z dwóch stron płytą GK 1,25cm przestrzeń pomiędzy słupkami wypełniona wełną mineralną 9cm - strop drewniany o konstrukcji belkowej - konstrukcja więźby dachowej drewniana w układzie krokwiowo-kleszczowym - pokrycie dachówka ceramiczna - docieplenie styropianem ryflowanym o gr. 5cm.

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Projekt stanowi aktualną i pełną dokumentację zawierającą część architektoniczno - budowlaną, konstrukcyjną wykonawczą, instalacji wewnętrznych, elektrycznych i teletechnicznych, charakterystykę energetyczną oraz uprawnienia projektantów. Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi jej zwrot. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. Wymiana rozplombowanego projektu podlega opłacie manipulacyjnej w wysokości 100 zł. O szczegóły dopytaj w Centrum Obsługi Klienta.

Elewacje

Autor: PRO ARTE ARKADIUSZ WOCH, KRZYSZTOF BIODROWICZ SPÓŁKA JAWNA

Opinie mieszkańców domu Orlean dom letniskowy z poddaszem

Zdecydowaliśmy się na projekt domu letniskowego Orlean SLN1014, ponieważ w całości przypadł nam do gustu. Mimo niewielkich rozmiarów jest naprawdę funkcjonalny, gdyż jego powierzchnia została w pełni wykorzystana. Oprócz praktycznego układu pomieszczeń, budynek spodobał mi się również ze względu na wygląd zewnętrzny. W kwestii wizualnej wiele uroku nadają bryle balkon oraz ozdobna weranda.

Nasza realizacja odbyła się bez żadnych problemów. Pierwsze prace zaczęliśmy w maju 2013 r., a w listopadzie 2015 r. zakończyliśmy wszelkie formalności związane z odbiorem domu do użytku. Na dłuższy czas inwestycji wpływ miało to, iż wraz z małżonką postawiliśmy sobie cel samodzielnego wykończenia domu. Budynek w stanie surowym został wymurowany przez firmę budowlaną, a resztę prac wykonaliśmy własnymi rękoma. Oprócz typowych wykończeń sami zajęliśmy się wszelkimi instalacjami (zarówno hydraulicznymi, jak i elektrycznymi), położeniem posadzek i boazerii. Co prawda zajęło nam to trochę czasu, ale efekt jest naprawdę zadowalający.

Ściany zostały wymurowane z bloczków Suporex. Izolację tworzy 10 cm warstwa wełny mineralnej oraz folia paroizolacyjna po zewnętrznej stronie. Na stropie zaś zastosowaliśmy 20 cm wełny i folię odbijającą. Myślę, że jak na komfort, który uzyskaliśmy przy użyciu powyższych materiałów, cena inwestycji była dosyć umiarkowana. Poprzedni postawiony przez nas budynek wykonaliśmy z ceramicznej cegły MAX, a następnie ociepliliśmy styropianem i była to jednak droższa metoda.

Dom z zewnątrz obłożyliśmy półokrągłą boazerią popularnie zwaną białowieską, pomalowaną w kolorze „pinia”. Obecnie wygląda on jak drewniany, tym bardziej że takie elementy jak taras czy balkon również wykonaliśmy z drewna. Dach został w pełni odeskowany, a następnie pokryliśmy go zieloną blachą falistą. Wszystko świetnie się ze sobą komponuje i budynek wygląda naprawdę dobrze.

Jedyną zmianą, którą wprowadziliśmy do projektu Orlean SLN1014 było wygospodarowanie małej łazienki w korytarzu na poddaszu. Muszę przyznać, że był to naprawdę dobry pomysł, gdyż chcąc skorzystać z toalety przebywając na górze nie musimy schodzić po schodach. Pozostały układ wykonaliśmy zgodnie z oryginalną wersją i spełnia on nasze oczekiwania. Domek postawiony jest na działce letniskowej, ale przewidziane w nim rozwiązania sprawiają, że może służyć jako całoroczny. Uwzględniono w nim wiatrołap oraz kominek, aby dogrzać pomieszczenia w chłodniejsze dni. Ciekawym rozwiązaniem jest również wnęka na szafę przewidziana obok łazienki na parterze.

Wraz z moją rodziną jesteśmy bardzo zadowoleni z

Recenzje projektu Orlean dom letniskowy z poddaszem

  – 0 głosów

Pozostałe wersje projektu Orlean dom letniskowy z poddaszem

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych