Projekt domu Orion III WRH1007

Cena projektu: 2 730 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
141 m²
Min. szer. działki
18,73 m
Wysokość budynku
8,4 m
Pow. zabudowy
117,6 m²
Kubatura
416,5 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
170,3 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Orion III jest odpowieni na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się bryłą w kształcie litery L, co jest bardzo funkcjonalne, ze względu na wyraźny podział domu na strefy. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Orion III to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Sporym atutem projektu jest uwzględniona w nim praktyczna garderoba, która minimalizuje potrzebę posiadania w pokojach dużych szaf, dzięki czemu są one bardziej przestronne. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Dla urozmaicenia projektu autor zaplanował werandę, która dodaje uroku i jest niezwykle funkcjonalnym miejscem. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Orion III - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,3 m²
2 garderoba
3,9 m²
3 hall
7,2 m²
4 kuchnia + jadalnia
17,3 m²
5 spiżarnia
1,2 m²
6 pokój dzienny
26,6 m²
7 pokój
12,6 m²
8 łazienka
2,8 m²
9 pom. gospodarcze
6,3 m²
razem
80,2 m²

Rzut kondygnacji projektu Orion III - Rzut poddasza

1 hall
9,9 m²
2 pokój
14,9 m²
3 pokój
14,3 m²
4 pokój
10,3 m²
5 łazienka
11,4 m²
razem
60,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Orion III na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Orion III
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

176 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno - piaskowych. Strop gęstożebrowy oraz żelbetowy strop płytowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Orion III

Zdjęcie profilowe budi25
budi25
Na projekt Orion III WRH1007 zdecydowaliśmy się głównie z tego względu, iż jego wymiary idealnie mieściły się na naszej działce, która jest dosyć wąska. Duże znaczenie przy naszym wyborze miał również wykusz jadalniany zlokalizowany blisko kuchni, ponieważ mojej żonie szczególnie zależało na tym elemencie. Dodatkowo, zewnętrzny wygląd budynku wyjątkowo przypadł nam do gustu.

Nie przypominam sobie, abyśmy podczas budowy natrafili na znaczące problemy. Fachowcy nie mieli zastrzeżeń do technicznej strony projektu i wszystko udało się zrealizować stosunkowo sprawnie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy latem 2013 r., a obecnie (marzec 2016 r.) do wykonania zostały nam ostatnie wykończenia. Po części budowaliśmy systemem gospodarczym, aczkolwiek mimo to koszt inwestycji w naszym przypadku wyniósł ok. 600 tys. zł. Duży wpływ na taką kwotę miała decyzja o podpiwniczeniu domu a także to, iż postanowiliśmy nie oszczędzać na materiałach i staraliśmy się korzystać jedynie z tych wyróżniających się wysoką jakością. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm, dach pokryliśmy dachówką ceramiczną, a strop wykonaliśmy systemem Teriva. W całym domu wstawiliśmy solidne, trójwarstwowe okna marki Wiśniowski, a dodatkowo zdecydowaliśmy się na montaż gruntowej pompy ciepła.

Całościowa powierzchnia naszego domu jest większa niż zakłada oryginalny projekt Orion III WRH1007. Oprócz tego, iż został rozbudowany o piwnicę, na najwyższej kondygnacji udało nam się wykonać jeszcze dwa dodatkowe pokoje. Powiększenie pierwotnej przestrzeni strychowej było możliwe dzięki obniżeniu stropu nad poddaszem. Nowo powstałe pokoje są wygodne i bez problemu można w nich przebywać w pozycji wyprostowanej. Kolejną wprowadzoną przez nas zmianą była rezygnacja ze spiżarki - jej kosztem powiększyliśmy kuchnię. Muszę jednak przyznać, iż obecne jej wymiary nie są do końca ustawne w kwestii umeblowania pod nasze oczekiwania i musieliśmy urządzić ją nieco inaczej niż planowaliśmy.

Myślę, że gdybym budował się po raz drugi, zastanowiłbym się nad zmianą lokalizacji kominka, który w dodatku wykonałbym trójstronnie. Sadzę, że dobrym pomysłem byłoby w tym przypadku poszerzenie oraz otworzenie przejścia między hallem a salonem i jednoczesne przeniesienie kominka w miejscu ścianki dzielącej jadalnię ze strefą wypoczynkową - dzięki temu ten element byłby widoczny zarówno z salonu, kuchni i jadalni, a także korytarza, co efektownie by wyglądało.

Zdecydowaliśmy się projekt w wersji lustrzanego odbicia. Nasz dom usytuowany jest w ten sposób, iż wschodzące słońce oświetla pomieszczenia znajdujące się od frontu, zaś zachodząc znajduje się po stronie tarasu. Przy takim ułożeniu, wszystkie pomieszczenia są wystarczająco jasne. Szczególnie dobrze doświetlona jest część dzienna - znajdują się w niej dwa przeszklone wykusze oraz okna o sporych rozmiarach. Na poddaszu, oprócz balkonowych mamy jeszcze 6 okien połaciowych, więc w pokojach na tej kondygnacji również mamy odpowiednio jasno.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Orion III WRH1007 okazał się dla nas trafną decyzją. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń został dobrze przemyślany - jest funkcjonalny i nie mam do niego zastrzeżeń. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Orion III

  – 0 głosów

Projekt domu Orion III należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Orion III

Projekt domu Orion I

Orion I

140,9 m²

Projekt domu Orion II

Orion II

140,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych