Projekt domu Orion II WRH1006

Cena projektu: 2 961 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
140,9 m²
Min. szer. działki
25,73 m
Wysokość budynku
8,4 m
Pow. zabudowy
156,8 m²
Kubatura
561 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
242,4 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Orion II to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, co pozwala na realizację w zabudowie bliźniaczej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Orion II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Orion II zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Orion II - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,3 m²
2 garderoba
3,9 m²
3 hall
7,2 m²
4 kuchnia + jadalnia
17,3 m²
5 spiżarnia
1,2 m²
6 pokój dzienny
26,6 m²
7 pokój
12,6 m²
8 łazienka
2,8 m²
9 pom. gospodarcze
6,2 m²
10 garaż dwustan.
32,5 m²
razem
112,6 m²

Rzut kondygnacji projektu Orion II - Rzut poddasza

1 hall
9,9 m²
2 pokój
14,9 m²
3 pokój
14,3 m²
4 pokój
10,3 m²
5 łazienka
11,4 m²
6 strych
15 m²
razem
75,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Orion II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Orion II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

237 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno - piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Orion II

Zdjęcie profilowe kubus1966
kubus1966

Wybraliśmy projekt domu Orion II WRH1006, ponieważ nam się spodobał. Odpowiadało nam połączenie salonu z kuchnią, ilość pokoi oraz garaż dwustanowiskowy.

Na budowie trafiliśmy na nieuczciwych wykonawców i przez to były ogromne opóźnienia. Jak wiadomo są to także dodatkowe nerwy, stres oraz wydane pieniądze. Projekt domu Orion II WRH1006 był czytelny. Piec mamy na węgiel, stosujemy jeszcze ogrzewanie podłogowe, tam gdzie są płytki, a w pozostałych pomieszczeniach tradycyjne kaloryfery. Bardzo dobrze ociepliliśmy dom (styropian 15cm), dlatego koszty eksploatacyjne są naprawdę niewielkie.

Wprowadziliśmy kilka zmian do projektu. Podnieśliśmy ściankę kolankową nad garażem i nad częścią mieszkalną. Co prawda, chcieliśmy podnieść tylko tą część nad domem, ale gdy przyszliśmy na budowę, fachowcy zrobili to już na całości. Przesunęliśmy jeszcze ściankę od garażu do przodu, ponieważ chcieliśmy mieć normalny piec, a nie było kotłowni, więc zmniejszyliśmy łazienkę kosztem kotłowni na dole. Zmniejszyliśmy również drzwi wejściowe. W projekcie były z przystawką, ale uważam, że były za duże dlatego zrobiliśmy 100. Powiększyliśmy taras, a pod nim zrobiliśmy sobie piwnicę, a wejście na strych jest w korytarzu między pokojami. Jeszcze w jednym pokoju zrezygnowaliśmy z okna dachowego na rzecz okna w ścianie, gdyż była taka możliwość, a w pomieszczeniu nad garażem nie ma dwóch okien dachowych, tylko tradycyjne w ścianie.

Wejście domu mamy na wschód i przy takim umieszczeniu domu na działce w pomieszczeniach jest bardzo jasno. Układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny i myślę, że dom nadaje się zarówno dla małych dzieci, jak i do osób starszych, ponieważ jest pokój na parterze, z którego zawsze można zrobić sypialnię. A nawet schody w naszym domu nie stanowią problemu, ponieważ mamy je z dwoma spocznikami, więc są znacznie stabilniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu. Moja rodzina liczy cztery osoby i jest dla nas wystarczająco dużo przestrzeni. Poza tym, gdy podnieśliśmy ściankę kolankową, to pomieszczenia na poddaszu znacznie się powiększyły. Mamy również miejsce na przyjmowanie gości. Naszym sukcesem na pewno jest salon z kominkiem- piękna, otwarta przestrzeń. Najlepiej czujemy się w tym pokoju. Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Orion II WRH1006. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Orion II

  – 0 głosów

Projekt domu Orion II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Orion II

Projekt domu Orion I

Orion I

140,9 m²

Projekt domu Orion III

Orion III

141 m²

Projekty podobne do Orion II WRH1006

Projekt domu Ajaks Bis G2 -200 3D

Ajaks Bis G2

127,26 m²

Projekt domu Alandra 2M -200 3D iDesigner

Alandra 2M

131,98 m²

Projekt domu Karmelita BIS 2M -100 3D

Karmelita BIS 2M

144,58 m²

Projekt domu Karmelita Gold 2M -100 3D iDesigner

Karmelita Gold 2M

148,99 m²

Projekt domu Torina BIS 2M -200 3D iDesigner

Torina BIS 2M

131,54 m²

Projekt domu Karmelita 2M -100 3D iDesigner

Karmelita 2M

138,35 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych