Projekt domu Oliwia WRP1538

Cena projektu: 2 940 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
151,6 m²
Min. szer. działki
20,2 m
Wysokość budynku
7,9 m
Pow. zabudowy
160,7 m²
Kubatura
542,6 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
213 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Oliwia to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja domu przykryta jest dachem wielospadowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie. Projekt Oliwia to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Osoby ceniące funkcjonalne rozwiązania z pewnością docenią obecność garderoby. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Wnętrze domu posiada nowoczesny charakter, ze względu na przewidzianą w nim antresolę. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Oliwia zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Oliwia - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,1 m²
2 hall
7,5 m²
3 pom. gospodarcze
5,8 m²
4 garderoba
2,8 m²
5 łazienka
2,9 m²
6 pokój
11 m²
7 pokój dzienny + jadalnia
33,7 m²
8 kuchnia
11,4 m²
9 spiżarnia
2,1 m²
10 garaż jednostan.
24 m²
razem
107,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Oliwia - Rzut poddasza

1 hall
11 m²
2 łazienka
9 m²
3 pokój
14,5 m²
4 garderoba
6,2 m²
5 pokój
13,1 m²
6 pom. gospodarcze
4,1 m²
7 pokój
10,4 m²
razem
68,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Oliwia na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Oliwia
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

263 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop żelbetowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika, okładzina klinkierową oraz okładziną drewnianą. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Oliwia

Zdjęcie profilowe Paweł33677
Paweł33677
Na początku wraz z żoną myśleliśmy o budowie domu parterowego, aczkolwiek warunki zabudowy obowiązujące na terenie zakupionej działki, ograniczyły nasz wybór do budynków z poddaszem użytkowym. Stwierdziliśmy więc, że skoro dom ma posiadać dwie kondygnacje, dobrze byłoby mieć w nim antresolę. Oprócz tego, zależało nam na funkcjonalnym układzie wnętrza, a przede wszystkim na dodatkowych pomieszczeniach praktycznych jak garderoba, pralnia czy spiżarnia przy kuchni. Poszukiwaniami projektu zajęliśmy się z żoną osobno, a następnie pokazaliśmy sobie wybrane przez nas propozycje. Okazało się, iż obojgu nam najbardziej spodobał się projekt domu Oliwia WRP1538, więc decyzja o jego realizacji była dla nas oczywista.

Projektowa dokumentacja techniczna była pod względem konstrukcyjnym dobrze opracowana, ale warto zwrócić uwagę na fakt, iż nie przewiduje montażu rolet zewnętrznych. Duże okna prezentują się rewelacyjnie, jednak przy ich rozmiarach osłona w postaci rolet była dla żony niezwykle istotna. Musieliśmy więc nieco je zmodyfikować, a narożne okno w salonie oddzielić słupem. Co prawda, nie jest on zbyt estetyczny, aczkolwiek pozwolił nam na osiągnięcie celu, który był dla nas zdecydowanie ważniejszy.

Cała inwestycja przebiegła sprawnie. Zatrudnieni fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili, a prace postępowały po naszej myśli. Rozpoczęliśmy je w marcu 2015 r., a w nowym, w pełni wykończonym domu zamieszkaliśmy w lipcu 2017 r. W naszym przypadku budowa nieco przeciągnęła się z powodu konieczności uzyskania dodatkowych środków finansowych, ale myślę że projekt domu Oliwia WRP1538 można zrealizować w jeszcze krótszym czasie.

Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków 30 cm i ociepliliśmy je 20 cm warstwą grafitowego styropianu. Stop wykonaliśmy w lanej, żelbetowej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że architekt poprawnie oszacował koszt postawienia projektu Oliwia WRP1538 na etapie stanu surowego zamkniętego. Co prawda, koszty naszej inwestycji były nieco większe, jednak wynikało to z konieczności wykonania grubszych i wyższych fundamentów, z uwagi na niezbyt korzystne warunki gruntu. Myślę więc, że przyszli Inwestorzy projektu Oliwia WRP1538 mogą sugerować się wyliczeniami architekta, ale jednocześnie zawsze bezpieczniej wziąć pod uwagę większe wydatki chociażby przez wzgląd na sytuację, których nie da się przewidzieć. Cały dom w stanie „pod klucz” wyniósł ok. 700 tys. zł.

Projekt domu Oliwia WRP1538 od początku bardzo przypadł nam do gustu, jednak aby dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań, wprowadziliśmy do niego kilka zmian. Świetnym pomysłem było wydłużenie bryły budynku o 1,5 m, co zwiększyło przestrzeń między salonem a kuchnią. Dzięki temu w tym miejscu mogliśmy wstawić duży stół, który po rozłożeniu ma aż 2,80 m długości i tym samym możemy organizować rodzinne przyjęcia dla większej ilości osób. Frontowe okna balkonowe na poddaszu nie wydały nam się dobrym rozwiązaniem przy małych dzieciach, dlatego zmniejszyliśmy je do wymiarów standardowych okien. Garaż poszerzyliśmy o dodatkowe stanowisko, a także zastosowaliśmy kosmetyczne przesunięcia ścianek działowych między garderobą i sypialnią oraz spiżarnią a kuchnią. Oprócz tego zdecydowaliśmy się na zmianę proponowanego w projekcie systemu instalacji - zastosowaliśmy instalacje inteligentnego domu oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Oliwia WRP1538. Wewnętrzny układ jest funkcjonalny i w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Najbardziej cieszy mnie duża i w pełni otwarta przestrzeń parteru - połączenie salonu, kuchni i jadalni świetnie się sprawdza i nadaje wnętrzu niesamowitej przestronności. Nie mniej jednak, układ poddasza również został bardzo praktycznie przemyślany i tym samym jest w pełni komfortowy w użytkowaniu. Ewentualnym minusem projektu jest dach nad garażem, którego izolacja wiąże się ze sporymi wydatkami, aczkolwiek myślę, że większość decydujących się na konstrukcję z płaskim dachem liczy się z tym faktem. Wybór projektu domu Oliwia WRP1538 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Oliwia

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Paweł33677 buduje ten dom  10.10.2017 16:16

Projekt domu Oliwia należy do kategorii

Projekty podobne do Oliwia WRP1538

Projekt domu Mars z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Murator C255 Na miejscu

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych