Projekt domu Oktawia WRP1453

Cena projektu: 2 625 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
99,9 m²
Min. szer. działki
20,52 m
Wysokość budynku
7 m
Pow. zabudowy
126,7 m²
Kubatura
287,2 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
192,5 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Oktawia to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty inwestycji. Projekt Oktawia to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Dzięki zamknięciu kuchni na salon, zapachy przygotowywanych potraw nie są wyczuwalne w części wypoczynkowej. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano jedną łazienkę dostępną dla wszystkich domowników. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Oktawia - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,8 m²
2 hall
8,7 m²
3 pom. gospodarcze
5,4 m²
4 spiżarnia
1,5 m²
5 kuchnia
10,4 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
25,5 m²
7 pokój
12,3 m²
8 pokój
14,6 m²
9 łazienka
5,2 m²
10 pokój
11,5 m²
razem
99,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Oktawia na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

158 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Oktawia

Zdjęcie profilowe Ziółek
Ziółek
Przy wyborze odpowiedniego projektu domu najważniejszym założeniem było dla mnie to, aby był on niedrogi w realizacji. Z tego względu pod uwagę brałem budynki cechujące się nieskomplikowaną bryłą i prostym, dwuspadowym dachem. Spośród projektów domów tanich w budowie finalnie zdecydowałem się na projekt domu Oktawia WRP1453, który nie tylko spełniał powyższe wymagania, ale także w całości bardzo mi się spodobał.

Cała inwestycja odbyła się sprawnie i bez problemów, a fachowcy nie mieli żadnych zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Budowę rozpocząłem w lecie 2014 r. i już po 3,5 miesiącach budynek stanął w stanie surowym z pokryciem dachowym. Przez zimę wstrzymałem się z wykonywaniem kolejnych prac, tak aby pozwolić murom dobrze osiąść. Wiosną 2015 r. ruszyliśmy z pozostałymi etapami i już przed końcem roku mogłem wprowadzić się do nowego domu.

Ze względu na dobry grunt na mojej działce, mogłem zmniejszyć zalecaną w projekcie szerokość ław fundamentowych z 70 cm na 60 cm. Ściany postawiłem przy użyciu gazobetonowych bloczków murowanych na klej. Sugerowany przez architekta strop Teriva wydał mi się zbędny w przypadku domu parterowego, dlatego też wykonałem go w lekkiej, drewnianej konstrukcji. Dach pokryłem dachówką marki Röben. Projekt domu Oktawia WRP1453 w kwestii finansowej w pełni sprostał moim oczekiwaniom - przy zastosowaniu powyższych materiałów udało mi się go zrealizować w naprawdę korzystnych kosztach. Dom w stanie surowym otwartym wyniósł ok. 120 tys. zł. Stolarka otworowa oraz wykończenia wiązały się z kosztem 80 tys. zł, tak więc na cały, gotowy do zamieszkania dom wydałem ok. 200 tys. zł.

Bryłę z zewnątrz ociepliłem 15 cm warstwą grafitowego styropianu wysokiej klasy. Poddasze ociepliłem watą mineralną o grubości 25 cm, a wszędzie wstawiłem trzyszybowe okna o świetnych parametrach izolacyjnych. W domu zainstalowałem system ogrzewania podłogowego. Stosując powyższe rozwiązania dom zalicza się do budynków energooszczędnych. Ogrzewam za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palę drewnem. Zużycie opału jest bardzo korzystne - schodzi go naprawdę niedużo, a w pomieszczeniach panuje przyjemna temperatura.

Do projektu domu Oktawia WRP1453 wprowadziłem kilka zmian. Ściankę kolankową podniosłem o dwa bloczki, a także zmodyfikowałem konstrukcję więźby. Zamiast wiązarowej zdecydowałem się na tradycyjną, dzięki czemu strych jest przestronny i można go praktycznie wykorzystać. Tym sposobem uzyskałem prawie 80 m² powierzchni do w pełni użytkowego zagospodarowania. Póki co, metraż parteru całkowicie mi wystarcza, jednak dobrze mieć świadomość, iż gdy w przyszłości zajdzie taka potrzeba, na górze mogę wykonać dodatkowe pokoje. Świetnym pomysłem było także zrobienie w kotłowni bezpośredniego wyjścia na zewnątrz - w miejscu pierwotnie przewidzianego, małego okna wstawiłem dodatkowe drzwi. Dzięki temu wnoszenie drewna jest wygodniejsze, a w wiatrołapie się nie brudzi. Pewne zmiany wprowadziłem także w układzie ścianek działowych. Zależało mi na dużych rozmiarach salonu, dlatego też powiększyłem go kosztem części znajdującego się obok pierwotnie pokoju. Pozostały jego metraż przeznaczyłem na zrobienie dużej, 7m² łazienki, z kolei jej oryginalną powierzchnię zmniejszyłem wykonując w tym miejscu dodatkową osobną toaletę. Oprócz tego, główne wejście ozdobiłem dwoma ciekawie prezentującymi filarami, zaś nad nim wykonałem lukarnę.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego Oktawia WRP1453 - to prosty i tani w budowie dom. Mieszkam w nim już prawie rok i w całości spełnia on moje oczekiwania. Wewnątrz przewidziano praktyczne rozwiązania, jak funkcjonalna spiżarka przy kuchni, a budynek z zewnątrz wygląda naprawdę atrakcyjnie. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe pawelfil1985
pawelfil1985
Od początku wraz z mężem szukaliśmy projektu budynku parterowego z jednoczesną możliwością zaadaptowania poddasza, jeśli w przyszłości zaszłaby taka potrzeba. Spośród propozycji domów uwzględniających cały układ na jednym poziomie, ostatecznie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Oktawia WRP1453. Wpływ na naszą decyzję miało przede wszystkim rozmieszczenie wnętrza, które wydało się nam wyjątkowo funkcjonalnie zaplanowane i w całości spełniało nasze oczekiwania.

Budowa przebiegła sprawnie i naprawdę krótkim czasie. Cała inwestycja łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń zajęła nam ok. 1,5 roku. Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była dobrze opracowana, a fachowcy ze wszystkim dobrze sobie poradzili. Jedyną nieco trudniejszą kwestią było prawidłowe usytuowanie rury spiro od okapu kuchennego. Jej estetyczne schowanie pod płytami było dosyć pracochłonne, więc decydując się na zastosowanie sufitów podwieszanych warto mieć to na uwadze. Na etapie adaptacji podnieśliśmy również lekko kuchenne okno, tak aby jego otwieranie w żaden sposób nie kolidowało z meblami.

Do wymurowania ścian użyliśmy białych bloczków z betonu komórkowego. Zmieniliśmy zalecaną metoda wykonania stropu i zamiast gęstożebrowego zrobiliśmy go w monolitycznej żelbetowej konstrukcji. Dach pokryliśmy blachodachówką. Kosztorys oszacowany przez autora projektu domu Oktawia WRP1453 został dobrze wyliczony i uważam, że śmiało można się nim sugerować. Koszty inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego były w naszym przypadku bardzo zbliżone do podanej przez architekta kwoty.

Zewnętrzną izolację bryły tworzy 15 cm warstwa styropianu, a dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. Budynek jest całkiem ekonomiczny - od grudnia do marca zużyliśmy nieco ponad tonę węgla i trochę drewna. Warto jednak zwrócić uwagę, że kotłownia przewidziana w projekcie domu Oktawia WRP1453 jest bardziej dostosowana do ogrzewania gazowego. Co prawda, udało nam się w niej zmieścić piec węglowy, jednak po zamontowaniu w niej kotła na ekogroszek z podajnikiem będzie już bardzo niewiele miejsca. Chcąc ogrzewać ekogroszkiem dobrym pomysłem będzie zrobienie częściowego podpiwniczenia i zrobienie kotłowni na najniższej kondygnacji. Oprócz tego decydując się na ogrzewanie paliwem stałym można pomyśleć nad zamianą lokalizacji kotłowni i łazienki i wstawienie drzwi w miejscu przewidzianego w niej okna. Takie rozwiązanie pozwoli na bezpośrednie wyjście z pomieszczenia technicznego na zewnątrz od bocznej strony domu, co znacznie ułatwi wnoszenie opału przy jednoczesnym zachowaniu czystości w wiatrołapie.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu parterowego Oktawia WRP1453 od początku nam odpowiadał, dlatego w tej kwestii nie wprowadzaliśmy zmian i wszystko wykonaliśmy zgodnie z pierwotnym zamysłem architekta. Wnętrze nowego domu w dalszym ciągu spełnia nasze oczekiwania i jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni. Oddzielenie kuchni od salonu w pełni mnie satysfakcjonuje, szerokie korytarze zapewniają wygodną komunikację, a widoczny podział mieszkania na strefę dzienną i nocną jest bardzo praktyczny w użytkowaniu domu. Funkcjonalnym rozwiązaniem są również wnęki z przeznaczeniem na wstawienie szaf. Nowy dom jest dosyć niepozorny i zaskakuje wszystkich odwiedzających nas gości. Z zewnątrz wydaje się niewielki, jednak po wejściu do środka okazuje się, że mamy w nim naprawdę sporo miejsca. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Iwona3355
Iwona3355
Decyzję o wyborze odpowiedniego projektu powierzyłam mojemu mężowi. Dla mnie priorytetem było jedynie to, aby był to budynek parterowy. Mamy dwójkę małych dzieci, więc wszystkie pomieszczenia na jednym poziomie i tym samym brak schodów wydały mi się najkorzystniejszym rozwiązaniem. Przeglądając propozycje odpowiadające temu kryterium, mąż natrafił na projekt domu Oktawia WRP1453, który w całości bardzo przypadł mu do gustu i finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Jesteśmy zadowoleni z przebiegu całej inwestycji. Wszystkie prace postępowały bardzo sprawnie i szybko. Już po niecałym roku od ich rozpoczęcia mogliśmy wprowadzić się do nowego, w pełni wykończonego domu. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm marki Wienerberger, a dach pokryliśmy dachówką. Zewnętrzną izolację tworzy styropian o grubości 15 cm i taka warstwa ocieplenia jest w zupełności wystarczająca. Ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek i zużycie opału jest bardzo korzystne. Związane z tym koszty wynoszą w sezonie zimowym jedynie 300 zł łącznie z grzaniem wody użytkowej.

Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący realizacji projektu domu parterowego Oktawia WRP1453 na etapie stanu surowego zamkniętego. Zdecydowaliśmy się na budowę systemem gospodarczym i jak najbardziej udało nam się zmieścić w podanej kwocie. Myślę jednak, że jeśli ktoś postanowi zatrudnić firmę deweloperską zajmującą się kompleksowo całą inwestycją od początku do końca, bezpieczniej będzie założyć większe wydatki.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu Oktawia WRP1453 od początku wydał się nam funkcjonalnie zaplanowany, dlatego w tej kwesti wszystko wykonaliśmy zgodnie z oryginalną wersją. Dobrym pomysłem była natomiast modyfikacja schodków przed głównym wejściem. Zamiast półokrągłej konstrukcji zrobiliśmy ją w formie prostokąta. Takie rozwiązanie jest dużo łatwiejsze i tańsze w wykonaniu, a budynek z zewnątrz w dalszym ciągu atrakcyjnie się prezentuje.

Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy. Obecnie rozważyłabym jednak lekkie powiększenie całego domu, co również polecałabym Inwestorom chcącym ogrzewać go paliwem stałym. Po wstawieniu do kotłowni pieca na ekogroszek zostało w niej dosyć niewiele miejsca, a poszerzenie bryły dałoby możliwość jednoczesnego powiększenia kotłowni. Oprócz tego kilka dodatkowych metrów kwadratowych pozwoliłoby wygospodarować praktyczną garderobę.

Wybór projektu domu Oktawia WRP1453 okazał się dla nas bardzo trafioną decyzją. Jest on stosunkowo łatwy w realizacji, co jest naprawdę dużym plusem. Zarówno mężowi, jak i murarzom bardzo dobrze pracowało się z projektem i wszystkie prace wykonali z łatwością. Rozkład wnętrza w nowym domu jest funkcjonalny i spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Układ przewiduje praktyczne rozwiązania, a jednym z nich jest z pewnością spiżarka usytuowana w pobliżu kuchni. Jesteśmy 4-osobową rodziną, a metraż jest dla nas w pełni komfortowy. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe lovemuzik
lovemuzik
Przede wszystkim, od początku zależało nam na budowie niezbyt dużego, acz w pełni komfortowego domu o metrażu do 100 m². W kwestii układu wnętrza chcieliśmy, aby oprócz salonu uwzględnione były jeszcze trzy średniej wielkości pokoje. Spośród propozycji odpowiadających powyższym wymaganiom, do gustu najbardziej przypadł nam projekt Oktawia WRP1453. Spodobało nam się, iż wszystkie interesujące nas pomieszczenia zlokalizowane są na parterze, a jednocześnie strych jest na tyle duży, iż w przyszłości możemy zaadaptować go na użytkowy.

Wszystkie prace postępowały sprawnie i zgodnie z planem. Fachowcy dobrze poradzili sobie na każdym etapie, a budowę udało nam się zakończyć w naprawdę krótkim czasie. Do nowego domu wprowadziliśmy się już po zaledwie jednym roku od rozpoczęcia realizacji. Co prawda, do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie drobne wykończenia, aczkolwiek nie przeszkadza to w wygodnym mieszkaniu. Budynek powstał przy użyciu ceramicznych pustaków marki Porotherm. Strop zgodnie z zaleceniami projektu Oktawia WRP1453, wykonaliśmy systemem Teriva. Dach pokryliśmy dachówką. Przy użyciu powyższych materiałów, koszty naszej realizacji w stanie surowym zamkniętym wyniosły ok. 160 tys. zł.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu parterowego Oktawia WRP1453 został funkcjonalnie przemyślany i od początku nam odpowiadał. Postanowiliśmy więc wykonać go zgodnie z oryginałem, a jedyne zmiany polegały na delikatnych przesunięciach ścianek działowych. Powiększyliśmy nieco łazienkę kosztem dwóch znajdujących się przy niej pokojach. Co prawda była to tylko kwestia kilku centymetrów ujętych z każdej strony, jednak znacząco podniosła komfort użytkowania łazienki i szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom. Świetnym pomysłem była również zamiana tradycyjnie otwieranego okna tarasowego na przesówne. Takie rozwiązanie zwiększyło możliwości aranżacyjne salonu, a dodatkowo postanowiliśmy zmodyfikować kształt tarasu. Strych jest naprawdę przestronny, dlatego postanowiliśmy wykonać na wyższej kondygnacji dodatkowe pomieszczenia. Środkowy pokój na dole nieco zmniejszyliśmy na rzecz hallu, w którym wykonaliśmy schody. Uważam, że zabieg zmniejszenia sypialni warto polecić również osobom, które nie będą adaptować góry. W miejscu gdzie my mamy schody, warto zrobić małą ubikację dla gości. Myślę również, że jeśli przyszli Inwestorzy projektu Oktawia WRP1453 mają taką możliwość, dobrym rozwiązaniem będzie lekkie wydłużenie bryły od tylnej strony, tak aby zwiększyć powierzchnię salonu.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Oktawia WRP1453. Nowy dom spełnił nasze oczekiwania i dostrzegamy w nim same plusy. Układ wnętrza jest funkcjonalny, a przestronny strych pozwolił na zwiększenie metrażu użytkowego. Uważam, że przy korzystaniu z samego parteru jest do idealny dom dla 3-osobowej rodziny, zważywszy na to, iż dobrze mieć jeden wolny pokój w przypadku odwiedzin gości. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Oktawia

  4,6 – 5 głosów

5
60%
4
40%
3
0%
2
0%
1
0%

Natalia2220 buduje ten dom  09.01.2018 11:25

wiola193 buduje ten dom  31.10.2016 22:44

Iwona3355 buduje ten dom  30.06.2017 16:44

Asia Ś. buduje ten dom  19.03.2017 10:56

pawelfil1985 12.04.2017 15:09

Projekt domu Oktawia należy do kategorii

Projekty podobne do Oktawia WRP1453

Projekt domu Dom przy Bukowej 5 -350 iDesigner

Dom przy Bukowej 5

106,39 m²

Projekt domu Abra 3D iDesigner

Abra

109,62 m²

Projekt domu Tracja 5

Tracja 5

109,85 m²

Projekt domu Santia -250 3D iDesigner

Santia

92,79 m²

Projekt domu Santia BIS -250 3D iDesigner

Santia BIS

93,28 m²

Projekt domu Atlant 3 PS

Atlant 3 PS

106,06 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych