Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Wasze ulubione ❤️ projekty 🏠 teraz z rabatem do -20%🚀
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Informacje szczegółowe
Powierzchnia i wymiary
Energooszczędność
Technologia
Powierzchnia użytkowa
114 m²
Cena przy zakupie z projektem
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zabudowy
222 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Kubatura netto
433 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Powierzchnia dachu
301,60 m²
Cena przy zakupie z projektem
Kąt nachylenia dachu
25°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
6,10 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
22,64 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
26,52 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ogrzewanie
Gazowe + solary
Wentylacja
grawitacyjna
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,18 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,30 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych ocieplone styropianem, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop żelbetowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika oraz okładziną drewnianą i kamienną. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.
Nowość
Projekt z budową
Zbuduj ten dom wygodnie, szybko i bezpiecznie
Gwarancję niezmiennego kosztu budowy
Kompleksowa budowa od A do Z
Gotowy dom nawet w 6 miesięcy
1
Wybór projektu domu
2
Dobór technologii i jednego wykonawcy
3
Budowa domu
Nowy aktualny
Szacunkowy koszt budowy
Stan surowy zamknięty
Koszt aktualny na I kwartał 2022
246 000 zł netto
Prace ziemne i fundamenty
66 000 zł
Kompletna konstrukcja, strop oraz dach
144 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
36 000 zł
Projekt nawet za 1 zł
Weź kredyt hipoteczny z NOTUS Finanse i odbierz zwrot
Na pewno znasz przynajmniej jedną osobę, która budowała dom latami, bo w trakcie budowy zabrakło jej pieniędzy. My chcemy, byś w swoim domu zamieszkał jak najszybciej. Dlatego podajemy Ci realne koszty.
Czy da się je obniżyć? Jasne. Wystarczy np. śledzić promocje na materiały budowlane.
Wolimy jednak pokazać Ci kosztorys uwzględniający ceny standardowe i zawsze aktualne, żebyś w trakcie budowy unikał stresu związanego z nieprzewidzianymi wydatkami.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
100% rabatu na Dedykowany Projekt ogrzewania podczerwienią
570 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu Oceania to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem czterospadowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Projekt Oceania to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia to idealne miejsce spotkań rodzinnych i ze znajomymi. W kuchni znajduje się stół, dzięki któremu zyskuje ona na funkcjonalności. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Połączenie jadalni z salonem to doskonałe rozwiązanie dla osób, lubiących organizować przyjęcia. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Autor projektu przewidział w nim zarówno łazienkę, jak i osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnia przewidziana w domu garderoba. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Super domek idealny na rodzinę 2+2. Jedyne co planuje zmienić już mieszkając to przeniesc pralnie do kotłowni A w jej miejscu zrobić mała garderobę.
Śruba82
20.07.2018 r.
Witam Domek prezentuje się pięknie, Ja buduje Oceanię 2 w małopolska okolice Oświęcimia. Projekt bardzo nam się podoba, a na zdjęcia szczególnie te już robione na etapie w środku aż miło popatrzeć.
Gosia2000
16.07.2017 r.
Idealny......
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Oceania
Mariusz_363
Znalezieniem odpowiedniego projektu domu dla naszej rodziny zajęła się przede wszystkim moja żona. Spośród oglądanych propozycji do gustu najbardziej przypadł małżonce projekt Oceania WRP1523, a ja w pełni poparłem tę dezycję. Niewątpliwą zaletą wybranego domu jest fakt, iż oprócz podstawowych pomieszczeń mieszkalnych, architekt przewidział w nim praktyczne rozwiązania jak np. pralnia czy spiżarka przy kuchni.Cała budowa przebiegła sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Jedyna nieścisłość w dokumentacji dotyczyła wartości wymiarów więźby dachowej, aczkolwiek w żaden sposób nas to nie dotknęło. Cały budynek poszerzyliśmy o 1 m od strony sypialni i garażu, więc i tak na etapie adaptacji musieliśmy przeprojektować konstrukcję więźby. Oprócz tego fachowcy byli nieco zaskoczeni sporą ilością stali zbrojeniowej użytej do wykonania stropu, jednak ostatecznie postanowiliśmy zrobić to według zaleceń autora i tym samym mamy całkowitą pewność, że budynek jest naprawdę solidny.Budowaliśmy systemem gospodarczym i wiele prac, a w szczególności instalacje, wykonywałem własnymi siłami. Prace postępowały sprawnie i w naprawdę korzystnym czasie. W październiku 2015 r. rozpoczęliśmy wykopy fundamentowe, a w maju następnego roku dom był już przykryty dachem. W lipcu 2016 r. wstawiliśmy okna, po miesiącu wykonaliśmy tynki, zaś wylewki typu Miksokret zostały zrobione w październiku. Dom został w całości wykończony w lipcu 2017 r. Nasza inwestycja trwała więc łącznie niecałe dwa lata.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków porotherm marki Wienerberger, strop tworzy żelbetowa konstrukcja, a na dachu zastosowaliśmy dachówkę firmy Röben. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego i inni Inwestorzy projektu domu parterowego Oceania WRP1523 mogą się nim sugerować. Dzięki budowie metodą gospodarczą udało nam się sporo zaoszczędzić na robociźnie.Kotłownia przewidziana w projekcie domu Oceania WRP1523 dostosowana jest do ogrzewania gazowego, jednak my od początku zamierzaliśmy ogrzewać paliwem stałym. Zdecydowaliśmy się więc na powiększenie pomieszczenia technicznego kosztem części znajdującego się obok pokoju. Dzięki poszerzeniu bryły, w dalszym ciągu jest on w pełni przestronny, a nam udało się zmieścić w kotłowni piec na ekogroszek. Oprócz tego zrezygnowaliśmy z krótkiej ścianki przy kuchni i teraz jest ona w pełni otwarta, a przewidzianą w tym miejscu lodówkę wstawiliśmy od strony spiżarni. Dobrym pomysłem było również przeniesienie wyłazu strychowego do garażu. Z racji dosyć niepewnego gruntu na naszej działce, postanowiliśmy nieco podnieść wysokość domu na fundamentach, a dodatkowo zmieniliśmy metodę wykonywania tarasów. Wylewane, wyłożone płytkami byłyby pracochłonne i kosztowne, dlatego zdecydowaliśmy się na zrobienie ich w tradycyjny sposób z kostki brukowej. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek żona zauważyła, że godnym uwagi rozwiązaniem byłoby poszerzenie salonu w stronę tarasu o ok 0,5 m, a także rezygnacja z kominka na rzecz powiększenia wiatrołapu. Ja osobiście zastosowałbym jedynie nieco większa warstwę styropianu na posadzkach.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu z garażem dwustanowiskowym Oceania WRP1523. Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na budynek parterowy - niższy obiekt jest łatwiejszy w budowie w stosunku do tego z piętrami. Tym samym wiele prac związanych z jego postawieniem można wykonać samodzielnie, co bezpośrednio wpływa na obniżenie kosztów. Kolejnym plusem jest brak schodów, dzięki czemu komunikacja między pomieszczeniami jest w pełni komfortowa dla wszystkich domowników. Dom dobrze prezentuje się z zewnątrz, a przewidziane w nim wnętrze zostało wyjątkowo funkcjonalnie zaplanowane. Wszystkie pomieszczenia posiadają optymalne wymiary, a sypialnie po powiększeniu są teraz naprawde duże. Kuchnia jest ustawna, a uwzględniona przy niej spiżarnia to bardzo praktyczne rozwiązanie. Pralnia wydaje się dosyć mała, ale wbrew pozorom to co potrzebne, idealnie się w niej mieści. Nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam.
Mariusz_363
Znalezieniem odpowiedniego projektu domu dla naszej rodziny zajęła się przede wszystkim moja żona. Spośród oglądanych propozycji do gustu najbardziej przypadł małżonce projekt Oceania WRP1523, a ja w pełni poparłem tę dezycję. Niewątpliwą zaletą wybranego domu jest fakt, iż oprócz podstawowych pomieszczeń mieszkalnych, architekt przewidział w nim praktyczne rozwiązania jak np. pralnia czy spiżarka przy kuchni.Cała budowa przebiegła sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Jedyna nieścisłość w dokumentacji dotyczyła wartości wymiarów więźby dachowej, aczkolwiek w żaden sposób nas to nie dotknęło. Cały budynek poszerzyliśmy o 1 m od strony sypialni i garażu, więc i tak na etapie adaptacji musieliśmy przeprojektować konstrukcję więźby. Oprócz tego fachowcy byli nieco zaskoczeni sporą ilością stali zbrojeniowej użytej do wykonania stropu, jednak ostatecznie postanowiliśmy zrobić to według zaleceń autora i tym samym mamy całkowitą pewność, że budynek jest naprawdę solidny.Budowaliśmy systemem gospodarczym i wiele prac, a w szczególności instalacje, wykonywałem własnymi siłami. Prace postępowały sprawnie i w naprawdę korzystnym czasie. W październiku 2015 r. rozpoczęliśmy wykopy fundamentowe, a w maju następnego roku dom był już przykryty dachem. W lipcu 2016 r. wstawiliśmy okna, po miesiącu wykonaliśmy tynki, zaś wylewki typu Miksokret zostały zrobione w październiku. Dom został w całości wykończony w lipcu 2017 r. Nasza inwestycja trwała więc łącznie niecałe dwa lata.Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków porotherm marki Wienerberger, strop tworzy żelbetowa konstrukcja, a na dachu zastosowaliśmy dachówkę firmy Röben. Uważam, że architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący stanu surowego zamkniętego i inni Inwestorzy projektu domu parterowego Oceania WRP1523 mogą się nim sugerować. Dzięki budowie metodą gospodarczą udało nam się sporo zaoszczędzić na robociźnie.Kotłownia przewidziana w projekcie domu Oceania WRP1523 dostosowana jest do ogrzewania gazowego, jednak my od początku zamierzaliśmy ogrzewać paliwem stałym. Zdecydowaliśmy się więc na powiększenie pomieszczenia technicznego kosztem części znajdującego się obok pokoju. Dzięki poszerzeniu bryły, w dalszym ciągu jest on w pełni przestronny, a nam udało się zmieścić w kotłowni piec na ekogroszek. Oprócz tego zrezygnowaliśmy z krótkiej ścianki przy kuchni i teraz jest ona w pełni otwarta, a przewidzianą w tym miejscu lodówkę wstawiliśmy od strony spiżarni. Dobrym pomysłem było również przeniesienie wyłazu strychowego do garażu. Z racji dosyć niepewnego gruntu na naszej działce, postanowiliśmy nieco podnieść wysokość domu na fundamentach, a dodatkowo zmieniliśmy metodę wykonywania tarasów. Wylewane, wyłożone płytkami byłyby pracochłonne i kosztowne, dlatego zdecydowaliśmy się na zrobienie ich w tradycyjny sposób z kostki brukowej. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek żona zauważyła, że godnym uwagi rozwiązaniem byłoby poszerzenie salonu w stronę tarasu o ok 0,5 m, a także rezygnacja z kominka na rzecz powiększenia wiatrołapu. Ja osobiście zastosowałbym jedynie nieco większa warstwę styropianu na posadzkach.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu z garażem dwustanowiskowym Oceania WRP1523. Cieszę się, że zdecydowaliśmy się na budynek parterowy - niższy obiekt jest łatwiejszy w budowie w stosunku do tego z piętrami. Tym samym wiele prac związanych z jego postawieniem można wykonać samodzielnie, co bezpośrednio wpływa na obniżenie kosztów. Kolejnym plusem jest brak schodów, dzięki czemu komunikacja między pomieszczeniami jest w pełni komfortowa dla wszystkich domowników. Dom dobrze prezentuje się z zewnątrz, a przewidziane w nim wnętrze zostało wyjątkowo funkcjonalnie zaplanowane. Wszystkie pomieszczenia posiadają optymalne wymiary, a sypialnie po powiększeniu są teraz naprawde duże. Kuchnia jest ustawna, a uwzględniona przy niej spiżarnia to bardzo praktyczne rozwiązanie. Pralnia wydaje się dosyć mała, ale wbrew pozorom to co potrzebne, idealnie się w niej mieści. Nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki