Projekt domu Murator WM15S Zimorodek WAJ2565

Cena projektu: 2 790 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
98,6 m²
Min. szer. działki  
24,7 m
Wysokość budynku
5,86 m
Pow. zabudowy
149 m²
Kubatura
547,5 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Budynek Murator WM15S Zimorodek został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Murator WM15 Zimorodek. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Murator WM15S Zimorodek to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Bryła budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Murator WM15S Zimorodek to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Przewidziana w projekcie otwarta kuchnia to świetne rozwiązanie dla osób z małymi dziećmi - ich zabawę w salonie rodzice mogą nadzorować nawet podczas przygotowywania posiłków. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie zarówno łazienki jak i osobnego WC, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Osoby ceniące funkcjonalne rozwiązania z pewnością docenią obecność garderób. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Wartość estetyczną budynku niewątpliwie podnosi przewidziany w nim zimowy ogród. Przewidziana przez architekta szkieletowa konstrukcja znacznie skraca czas wzniesienia budynku. Murator WM15S Zimorodek nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator WM15S Zimorodek - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 hall
6,5 m²
3 wc
2,2 m²
4 łazienka
4,9 m²
5 pokój
9,8 m²
6 pokój
14,7 m²
7 garderoba
1,8 m²
8 garderoba
1,3 m²
9 pokój
11,1 m²
10 pokój dzienny + jadalnia
28,5 m²
11 pom. gospodarcze
4,4 m²
12 kuchnia
8,9 m²
13 taras
12,3 m²
14 ogród zimowy
9,4 m²
razem
98,6 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator WM15S Zimorodek
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

189 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 40-50 cm, wysokości 35 cm (61,03 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 25 cm + papa + styropian 5 cm + bloczek betonowy 8 cm. Ściany zewnętrzne: Szkieletowe: wełna mineralna 14 cm + płyta osb 1,2 cm + folia paroprzepuszczalna + styropian 5 cm i folia paroizolacyjna + płyta osb 1,2 cm + płyta g-k. Ściany wewnętrzne: Szkieletowe: wełna mineralna 8,9 cm + płyta osb 1,2 cm obustronnie + płyta g-k obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 30 cm + beton 10 cm + 2x folia + styropian 10 cm + szlichta betonowa 5 cm + wykończenie podłogi. Strop: Drewniany (belki stropowe) + wełna mineralna 20 cm + deski i folia paroizolacyjna + płyta g-k. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-jętkowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Dachówka ceramiczna + folia paroprzepuszczalna lub papa + deskowanie 2,8 cm. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Na fragmentach ścian deski. Na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (3 szt.). PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (6 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na gaz. Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Projekt jest dostępny także w technologii murowej (Murator WM15)

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Paweł Wład. Kowalski

Recenzje projektu Murator WM15S Zimorodek

  – 0 głosów

Projekt domu Murator WM15S Zimorodek należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator WM15S Zimorodek

Projekt domu Murator WM15 Zimorodek

Projekt domu Murator WM15a Zimorodek - wariant I

Projekty podobne do Murator WM15S Zimorodek WAJ2565

Projekt domu Aurora Midi SZ -250

Aurora Midi SZ

90,15 m²

Projekt domu Hania -510

Hania

98,82 m²

Projekt domu uA77

uA77

97 m²

Projekt domu 108 DL drewniany -300

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych