Projekt domu Murator M79b Przed kominkiem - wariant II WAJ2270

Cena projektu: 3 760 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
167,9 m²
Min. szer. działki
28,5 m
Wysokość budynku
7,97 m
Pow. zabudowy
314,2 m²
Kubatura
1 548,8 m³
Kąt nach. dachu
35°
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Murator M79b Przed kominkiem - wariant II został stworzony na wzór znanego projektu Murator M79 Przed kominkiem. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Murator M79b Przed kominkiem - wariant II odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Murator M79b Przed kominkiem - wariant II to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Autor uwzględnił możliwość zagospodarowania poddasza, a nowo uzyskany metraż możemy wykorzystać w późniejszym czasie, gdy zajdzie taka potrzeba. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Wyspa znajdująca się w kuchni to dodatkowe miejsce do spędzania niezapomnianych chwil z rodziną i znajomymi. Dodatkowo, znajdujący się w kuchni stół umożliwia integrację z resztą domowników. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W projekcie przewidziano dwie łazienki na parterze. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Lepszą organizację przestrzeni zapewnią przewidziane w domu garderoby. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator M79b Przed kominkiem - wariant II - Rzut parteru

1 wiatrołap
5 m²
2 hall
11 m² (13 m²)
3 pokój
14 m²
4 łazienka
5 m²
5 pom. gospodarcze
4 m²
6 pokój
12 m²
7 pokój
15 m²
8 łazienka
7 m²
9 pokój
14 m²
10 garderoba
5 m²
11 korytarz
10 m² (12 m²)
12 garderoba
3 m²
13 pokój dzienny
43 m²
14 kuchnia
18 m²
15 spiżarnia
3 m²
16 kotłownia
11 m²
17 garaż dwustan.
36 m² (36 m²)
18 taras
23 m²
19 taras
14 m²
razem
216 m² (220 m²)

Rzut kondygnacji projektu Murator M79b Przed kominkiem - wariant II - Rzut poddasza

20 schody
6 m²
21 poddasze do adaptacji
79 m² (219 m²)
razem
85 m² (225 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator M79b Przed kominkiem - wariant II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator M79b Przed kominkiem - wariant II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

452 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 70 cm, wysokości 40 cm (149,00 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 12 cm + bloczek betonowy 12 cm. Bloczek betonowy 24 cm. Ściany zewnętrzne: Murowane, trójwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 15 cm + cegła klinkierowa 12 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: Murowane: beton komórkowy 24 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 24 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 15 cm + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi. Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 12 cm + szlichta betonowa 8 cm + wykończenie podłogi. Strop: Gęstożebrowy (Teriva) + folia paroizolacyjna + wełna mieneralna 30 cm i tynk wewnętrzny. Płyta żelbetowa 24 cm + folia paroizolacyjna + wełna mieneralna 30 cm i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-płatwiowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Dachówka ceramiczna + folia paroprzepuszczalna + wełna mineralna 25 cm + folia paroizolacyjna. Dachówka ceramiczna + folia paroprzepuszczalna + wełna mineralna 24 cm + folia paroizolacyjna + wykończenie. Elewacja: Cegła klinkierowa. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (8 szt.). PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (9 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na gaz oraz kominek z płaszczem wodnym, po dostosowaniu na etapie adaptacji, możliwy także kocioł na paliwo stałe (należy przyjąć odległości kotła od ścian zalecane przez producentów, dostosować przewody dymowe i wentylacyjne oraz pomieszczenie do innego rodzaju ogrzewania a skład opału przewidzieć w innym pomieszczeniu lub na zewnątrz budynku). Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Małgorzata Cybulska-Marks

Recenzje projektu Murator M79b Przed kominkiem - wariant II

  – 0 głosów

Projekt domu Murator M79b Przed kominkiem - wariant II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator M79b Przed kominkiem - wariant II

Projekt domu Murator M79a Przed kominkiem - wariant I

Projekt domu Murator M79c Przed kominkiem - wariant III

Projekt domu Murator M79 Przed kominkiem

Projekty podobne do Murator M79b Przed kominkiem - wariant II WAJ2270

Projekt domu D204A

D204A

152,41 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych