Projekt domu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I WAJ1573

Cena projektu: 2 470 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
81,8 m²
Min. szer. działki
18,9 m
Wysokość budynku
6,08 m
Pow. zabudowy
163,3 m²
Kubatura
667 m³
Kąt nach. dachu
25°
Liczba pokoi
2
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Murator M70a Zapach wiosny - wariant I został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Murator M70 Zapach wiosny. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma mniej pokoi, mniejszą powierzchnię. Projekt domu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie. Projekt Murator M70a Zapach wiosny - wariant I to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Dzięki zamkniętej kuchni, unikniemy ciekawskich spojrzeń gości, co szczególnie sprawdzi się podczas przyjęć, w trakcie których nie zawsze mamy w niej idealny porządek. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu została uwzględniona wygodna łazienka oraz osobna ubikacja, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Dwie sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,8 m²
2 hall
3,5 m²
3 kuchnia
9,2 m²
4 pokój dzienny
26,2 m²
5 korytarz
4,6 m²
6 pokój
14,3 m²
7 pokój
10,6 m²
8 łazienka
6,5 m²
9 wc
1,8 m²
10 pom. gospodarcze
1,3 m²
11 kotłownia
7,4 m²
12 garaż jednostan.
22 m²
13 taras
18,1 m²
razem
111,2 m²

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

139 008 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

144 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
49 218 zł

stan surowy otwarty
73 080 zł

stan surowy zamknięty
16 710 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 40-60 cm, wysokości 40 cm (82,50 mb). Ściany fundamentowe: bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 15 cm + bloczek betonowy 12 cm, bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 12 cm, bloczek betonowy 24 cm. Ściany zewnętrzne: murowane, trójwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 15 cm + kamień 12 cm i tynk wewnętrzny, murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 15 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: murowane: beton komórkowy 24 cm + tynk obustronnie, murowane: beton komórkowy 24 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie, murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: podsypka piaskowa 30 cm + beton 10 cm + papa + styropian 15 cm + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi, podsypka piaskowa 30 cm + beton 10 cm + papa + styropian 12 cm + szlichta betonowa 8 cm + wykończenie podłogi. Strop: drewniany (belki stropowe) + folia paroizolacyjna + wełna mineralna 25 cm i 2x płyta g-k. Konstrukcja dachu: drewniana (krokwiowo-płatwiowa) + pełne deskowanie. Pokrycie dachu: blacha na rąbek + folia paroprzepuszczalna. Elewacja: tynk cienkowarstwowy, kamień, deski. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (6 szt.), PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (4 szt.). Sposób ogrzewania: kocioł na gaz. Wentylacja: grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Opinie mieszkańców domu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I

Zdjęcie profilowe Aneta1466
Aneta1466
Zdecydowaliśmy się na projekt Murator M70a Zapach wiosny - wariant I WAJ1573. Od zawsze podobały nam się niskie, parterowe domki, a poza tym uwzględniony w nim metraż wydał nam się w pełni dostosowany do potrzeb dwóch osób. Przewidziany w projekcie wewnętrzny układ spełniał nasze oczekiwania, zaś rozwiązaniem, które szczególnie zwróciło naszą uwagę było praktyczne zlokalizowanie kotłowni między garażem a wiatrołapem.

Podczas realizacji nie natrafiliśmy na żadne trudności, a fachowcy nie zgłaszali żadnych problemów w związku z dokumentacją techniczną. Wszystko odbyło się sprawnie i w bardzo krótkim czasie. Pierwsze prace budowlane zaczęliśmy w kwietniu, a już w grudniu tego samego roku mogliśmy wprowadzić się do nowego, w pełni wykończonego domu.

Do wymurowania budynku użyliśmy ceramicznych pustaków marki Leier. Bryłę z zewnątrz tradycyjnie ociepliliśmy styropianem, zaś na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Oszacowany przez architekta kosztorys, został w mojej ocenie dobrze przeliczony i uważam, że bez problemu można zmieścić się w sugerowanej kwocie. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy węglem. Przez większą część dnia jesteśmy poza domem, więc kocioł włączamy dopiero po powrocie, a pomieszczenia szybko się nagrzewają. Przez cały sezon grzewczy zużywamy ok. 3 ton opału.

Główne wejście oraz okno w jadalni znajdują się po stronie północnej, zaś sypialnie mamy na południu. Jestem zadowolona z takiego ułożenia domu - wszędzie mamy wystarczająco jasno i myślę, że przy odwrotnym układzie w pokojach byłoby za ciemno. Satysfakcjonuje mnie również usytuowanie tarasu. Wychodzi on na wschód, więc przez wiele godzin mamy na nim dużo słońca. Ilość okien jest moim zdaniem wystarczająca i myślę, że nie ma potrzeby wstawiania dodatkowych.

Jedyna zmiana, którą wprowadziliśmy do projektu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I WAJ1573, polegała na połączeniu małej toalety i pomieszczenia gospodarczego obok. Dzięki temu, zyskaliśmy praktyczną i całkiem sporą spiżarkę blisko kuchni. Inne modyfikacje nie były konieczne i w dalszym ciągu nie widzę w naszym domu nic co chciałabym jeszcze poprawić.

Realizacja projektu domu parterowego Murator M70a Zapach wiosny - wariant I WAJ1573 okazała się dla nas strzałem w dziesiątkę. Uważam, że jeśli komuś zależy na niedużym budynku o jednej kondygnacji, wybór tego projektu będzie świetnym rozwiązaniem. Zadaszony taras doskonale się sprawdza i cały nasz dom spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

pikuśa 26.09.2017 18:37

Projekt domu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I

Projekt domu Murator M70 Zapach wiosny

Projekt domu Murator M70b Zapach wiosny - wariant II

Projekt domu Murator M70d Zapach wiosny - wariant IV

Projekt domu Murator M70c Zapach wiosny - wariant III

Projekty podobne do Murator M70a Zapach wiosny - wariant I WAJ1573

Projekt domu Kaledonia

Kaledonia

81,28 m²

Projekt domu Zelandia

Zelandia

82,57 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych