Projekt domu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I WAJ1573

Cena projektu: 2 715 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
81,8 m²
Min. szer. działki
18,9 m
Wysokość budynku
6,08 m
Pow. zabudowy
163,3 m²
Kubatura
667 m³
Kąt nach. dachu
25°
Liczba pokoi
2
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom Murator M70a Zapach wiosny - wariant I został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Murator M70 Zapach wiosny. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji projekt ma mniej pokoi, mniejszą powierzchnię. Projekt domu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Konstrukcja budynku przykryta jest dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie. Projekt Murator M70a Zapach wiosny - wariant I to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Dzięki zamkniętej kuchni, unikniemy ciekawskich spojrzeń gości, co szczególnie sprawdzi się podczas przyjęć, w trakcie których nie zawsze mamy w niej idealny porządek. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W domu została uwzględniona wygodna łazienka oraz osobna ubikacja, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Dwie sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,8 m²
2 hall
3,5 m²
3 kuchnia
9,2 m²
4 pokój dzienny
26,2 m²
5 korytarz
4,6 m²
6 pokój
14,3 m²
7 pokój
10,6 m²
8 łazienka
6,5 m²
9 wc
1,8 m²
10 pom. gospodarcze
1,3 m²
11 kotłownia
7,4 m²
12 garaż jednostan.
22 m²
13 taras
18,1 m²
razem
111,2 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

224 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 40-60 cm, wysokości 40 cm (82,50 mb). Ściany fundamentowe: bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 15 cm + bloczek betonowy 12 cm, bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 12 cm, bloczek betonowy 24 cm. Ściany zewnętrzne: murowane, trójwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 15 cm + kamień 12 cm i tynk wewnętrzny, murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 15 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: murowane: beton komórkowy 24 cm + tynk obustronnie, murowane: beton komórkowy 24 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie, murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: podsypka piaskowa 30 cm + beton 10 cm + papa + styropian 15 cm + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi, podsypka piaskowa 30 cm + beton 10 cm + papa + styropian 12 cm + szlichta betonowa 8 cm + wykończenie podłogi. Strop: drewniany (belki stropowe) + folia paroizolacyjna + wełna mineralna 25 cm i 2x płyta g-k. Konstrukcja dachu: drewniana (krokwiowo-płatwiowa) + pełne deskowanie. Pokrycie dachu: blacha na rąbek + folia paroprzepuszczalna. Elewacja: tynk cienkowarstwowy, kamień, deski. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (6 szt.), PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (4 szt.). Sposób ogrzewania: kocioł na gaz. Wentylacja: grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Opinie mieszkańców domu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I

Zdjęcie profilowe Aneta1466
Aneta1466
Zdecydowaliśmy się na projekt Murator M70a Zapach wiosny - wariant I WAJ1573. Od zawsze podobały nam się niskie, parterowe domki, a poza tym uwzględniony w nim metraż wydał nam się w pełni dostosowany do potrzeb dwóch osób. Przewidziany w projekcie wewnętrzny układ spełniał nasze oczekiwania, zaś rozwiązaniem, które szczególnie zwróciło naszą uwagę było praktyczne zlokalizowanie kotłowni między garażem a wiatrołapem.

Podczas realizacji nie natrafiliśmy na żadne trudności, a fachowcy nie zgłaszali żadnych problemów w związku z dokumentacją techniczną. Wszystko odbyło się sprawnie i w bardzo krótkim czasie. Pierwsze prace budowlane zaczęliśmy w kwietniu, a już w grudniu tego samego roku mogliśmy wprowadzić się do nowego, w pełni wykończonego domu.

Do wymurowania budynku użyliśmy ceramicznych pustaków marki Leier. Bryłę z zewnątrz tradycyjnie ociepliliśmy styropianem, zaś na dachu zastosowaliśmy blachodachówkę. Oszacowany przez architekta kosztorys, został w mojej ocenie dobrze przeliczony i uważam, że bez problemu można zmieścić się w sugerowanej kwocie. Dom ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy węglem. Przez większą część dnia jesteśmy poza domem, więc kocioł włączamy dopiero po powrocie, a pomieszczenia szybko się nagrzewają. Przez cały sezon grzewczy zużywamy ok. 3 ton opału.

Główne wejście oraz okno w jadalni znajdują się po stronie północnej, zaś sypialnie mamy na południu. Jestem zadowolona z takiego ułożenia domu - wszędzie mamy wystarczająco jasno i myślę, że przy odwrotnym układzie w pokojach byłoby za ciemno. Satysfakcjonuje mnie również usytuowanie tarasu. Wychodzi on na wschód, więc przez wiele godzin mamy na nim dużo słońca. Ilość okien jest moim zdaniem wystarczająca i myślę, że nie ma potrzeby wstawiania dodatkowych.

Jedyna zmiana, którą wprowadziliśmy do projektu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I WAJ1573, polegała na połączeniu małej toalety i pomieszczenia gospodarczego obok. Dzięki temu, zyskaliśmy praktyczną i całkiem sporą spiżarkę blisko kuchni. Inne modyfikacje nie były konieczne i w dalszym ciągu nie widzę w naszym domu nic co chciałabym jeszcze poprawić.

Realizacja projektu domu parterowego Murator M70a Zapach wiosny - wariant I WAJ1573 okazała się dla nas strzałem w dziesiątkę. Uważam, że jeśli komuś zależy na niedużym budynku o jednej kondygnacji, wybór tego projektu będzie świetnym rozwiązaniem. Zadaszony taras doskonale się sprawdza i cały nasz dom spełnia nasze oczekiwania. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

pikuśa 26.09.2017 18:37

Projekt domu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator M70a Zapach wiosny - wariant I

Projekt domu Murator M70 Zapach wiosny

Projekt domu Murator M70b Zapach wiosny - wariant II

Projekt domu Murator M70d Zapach wiosny - wariant IV

Projekt domu Murator M70c Zapach wiosny - wariant III

Projekty podobne do Murator M70a Zapach wiosny - wariant I WAJ1573

Projekt domu Kaledonia

Kaledonia

81,28 m²

Projekt domu Zelandia

Zelandia

82,57 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych