Projekt domu Murator M47a Kwitnąca wiśnia - wariant I WAJ1371

Cena projektu: 3 360 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
129,6 m²
Min. szer. działki
22 m
Wysokość budynku
6,21 m
Pow. zabudowy
223,4 m²
Kubatura
1 037,2 m³
Kąt nach. dachu
20°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Murator M47a Kwitnąca wiśnia - wariant I jest opcją znanego projektu Murator M47 Kwitnąca wiśnia. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma mniej pokoi, większą powierzchnię.Projekt domu Murator M47a Kwitnąca wiśnia - wariant I jest odpowieni na średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Murator M47a Kwitnąca wiśnia - wariant I to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano wygodną łazienkę oraz oddzielne WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Część nocną tworzą trzy sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Murator M47a Kwitnąca wiśnia - wariant I nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator M47a Kwitnąca wiśnia - wariant I - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,7 m²
2 hall
10,7 m²
3 kuchnia
15,5 m²
4 pokój dzienny
33,7 m²
5 pokój
11,9 m²
6 korytarz
8,8 m²
7 pokój
12,2 m²
8 pokój
12,5 m²
9 łazienka
7,2 m²
10 wc
2,2 m²
11 kotłownia
10,2 m²
12 garaż dwustan.
35,9 m²
13 taras
14,8 m²
14 taras
13,7 m²
razem
165,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator M47a Kwitnąca wiśnia - wariant I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator M47a Kwitnąca wiśnia - wariant I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

337 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 40-60 cm, wysokości 40 cm (92,00 mb). Ściany fundamentowe: bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 8 cm, bloczek betonowy 24 cm. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 12-14 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: murowane: beton komórkowy 24 cm + tynk obustronnie, murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie, murowane: beton komórkowy 24 cm + wełna mineralna 3 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: podsypka piaskowa 35 cm + beton 10 cm + papa + styropian 15cm + szlichta betonowa 5 cm + wykończenie podłogi, podsypka piaskowa 35 cm + beton 10 cm + papa + styropian 11 cm + szlichta betonowa 8 cm + wykończenie podłogi. Strop: gęstożebrowy (Teriva) + folia paroizolacyjna + wełna mineralna 30 cm i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: drewniana (krokwiowo-płatwiowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: blachodachówka + folia paroprzepuszczalna. Elewacja: tynk cienkowarstwowy. na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (4 szt.), PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (8 szt.). Sposób ogrzewania: kocioł na gaz, po dostosowaniu na etapie adaptacji, możliwy także kocioł na paliwo stałe (należy przyjąć odległości kotła od ścian zalecane przez producentów, dostosować przewody dymowe i wentylacyjne oraz pomieszczenie do innego rodzaju ogrzewania a skład opału przewidzieć w innym pomieszczeniu lub na zewnątrz budynku). Wentylacja: grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Małgorzata Cybulska-Marks

Recenzje projektu Murator M47a Kwitnąca wiśnia - wariant I

  – 0 głosów

Projekt domu Murator M47a Kwitnąca wiśnia - wariant I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator M47a Kwitnąca wiśnia - wariant I

Projekt domu Murator M47 Kwitnąca wiśnia

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych