Projekt domu Murator M132 Wariantowy WAJ2306

Cena projektu: 3 360 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
128,2 m²
Min. szer. działki
20 m
Wysokość budynku
7,08 m
Pow. zabudowy
216,2 m²
Kubatura
983,9 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Murator M132 Wariantowy to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Murator M132 Wariantowy to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Autor projektu przewidział w nim otwartą kuchnię, co nadaje wnętrzu większej przestronności. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Projekt uwzględnia dwie łazienki, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Murator M132 Wariantowy zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator M132 Wariantowy - Rzut parteru

1 wiatrołap
7,2 m²
2 spiżarnia
2,4 m²
3 kuchnia
9,4 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
42,8 m²
5 pokój
11,5 m²
6 pokój
12,8 m²
7 łazienka
7 m²
8 korytarz
10,5 m²
9 pokój
10,7 m²
10 pokój
10,7 m²
11 łazienka
3,2 m²
12 kotłownia
10,2 m²
13 garaż jednostan.
20,6 m²
14 taras
13,5 m²
razem
159 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator M132 Wariantowy na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator M132 Wariantowy
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

321 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 50-70 cm, wysokości 40 cm (83,50 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 12 cm. Bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 12 cm + bloczek betonowy 12 cm. Bloczek betonowy 24 cm. Ściany zewnętrzne: Murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 15 cm i tynk wewnętrzny. Murowane, trójwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 12 cm + cegła klinkierowa 6 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: Murowane: beton komórkowy 24 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 24 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 30 cm + beton 10 cm + papa + styropian 15 cm + folia + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi. Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 12 cm + folia + szlichta betonowa 8-11 cm + wykończenie podłogi. Strop: Gęstożebrowy (Teriva) + folia paroizolacyjna + wełna mineralna 25 cm i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-płatwiowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Dachówka ceramiczna + folia paroprzepuszczalna. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Cegła klinkierowa. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (2 szt.). PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (8 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na gaz Po dostosowaniu na etapie indywidualnej adaptacji możliwe także: pompa ciepła pompa ciepła + panele fotowoltaiczne. Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Ewa Dziewiątkowska

Opinie mieszkańców domu Murator M132 Wariantowy

Zdjęcie profilowe Zadowolony D.
Zadowolony D.
Wybierając idealny dla naszej rodziny projekt domu, największą uwagę zwracaliśmy na fakt, aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się tylko na jednym poziomie. Z tego względu od razu odrzuciliśmy wszystkie propozycje z podpiwniczeniem czy użytkowym poddaszem. Przeglądając ofertę domów parterowych natrafiliśmy na projekt Murator M132 Wariantowy WAJ2306, który od razu bardzo przypadł nam do gustu zarówno pod względem wizualnym jak i funkcjonalności wnętrza.

Zdecydowałem się na budowę systemem gospodarczym i przeważającą część prac wykonywałem samodzielnie. Na szczęście w trakcie nie natrafiłem na nic, co miałoby wpływ na przebieg inwestycji. Etapy postępowały sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Budowę rozpocząłem wiosną 2015 r., a obecnie (jesień 2017 r.) zostały mi już ostatnie wykończenia.

Budynek został postawiony z pustaków ceramicznych. Strop tworzy żelbetowa monolityczna konstrukcja, a dach pokryliśmy blachodachówką. Z racji tego, iż w budowę włożyłem duży nakład pracy własnej, sporo udało nam się zaoszczędzić na robociźnie. Realizacja projektu domu Murator M132 Wariantowy WAJ2306 na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła nas ok. 140 tys. zł.

Decyzja o wyborze projektu domu parterowego Murator M132 Wariantowy WAJ2306 była bardzo dobrze przemyślana. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń od początku w całości bardzo mi się spodobał, dlatego postanowiłem wykonać wszystko zgodnie z oryginalna wizją architekta. Na chwilę obecną pomyślałbym jednak nad wygospodarowaniem małego, zamykanego schowka na sprzęty do sprzątania czy chemię.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu z garażem Murator M132 Wariantowy WAJ2306. Został bardzo funkcjonalnie zaplanowany, a układ wnętrza jest wygodny w codziennym użytkowaniu. Gdybym budował się po raz kolejny, znów zdecydowałbym się na projekt Wariantowy, aczkolwiek tym razem wybrałbym go w wersji, w której kotłownia znajduje się za garażem. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Murator M132 Wariantowy

  4,5 – 2 głosy

5
50%
4
50%
3
0%
2
0%
1
0%

Kasia2996 12.08.2018 21:03

Zadowolony D. buduje ten dom  20.11.2017 08:44

Projekt domu Murator M132 Wariantowy należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator M132 Wariantowy

Projekty podobne do Murator M132 Wariantowy WAJ2306

Projekt domu Murator M240a Zamierzony - wariant I

Projekt domu Murator M249a Wygodny - wariant I

Projekt domu Murator M203 Perłowy świt

Projekt domu Murator M130 Bajkowy świat -500

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych