Projekt domu Murator M122a Poranna mgła - wariant I WAJ2158

Cena projektu: 3 095 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
152,9 m²
Min. szer. działki
23,6 m
Wysokość budynku
6,01 m
Pow. zabudowy
249,4 m²
Kubatura
1 127,9 m³
Kąt nach. dachu
25°
Liczba pokoi
5
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Murator M122a Poranna mgła - wariant I jest opcją popularnego projektu Murator M122 Poranna mgła. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię. Projekt domu Murator M122a Poranna mgła - wariant I to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się bryłą w kształcie litery L, co pozwala na łatwy podział na strefy. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem wielospadowym, który oryginalnie się prezentuje. Projekt Murator M122a Poranna mgła - wariant I to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Dzięki otwartej kuchni wnętrze domu zyskuje na przestronności. Jest to także rozwiązanie w pełni funkcjonalne, pozwalające na integrację domowników. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Pięć sypialni doskonale sprawdzi się w przypadku 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Niewątpliwą zaletą projektu są przewidziane w nim funkcjonalne garderoby. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator M122a Poranna mgła - wariant I - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,7 m²
2 spiżarnia
2,7 m²
3 kuchnia
12,1 m²
4 pokój dzienny
37,6 m²
5 korytarz
11,4 m²
6 łazienka
2,4 m²
7 łazienka
2,7 m²
8 garderoba
4,9 m²
9 pokój
12,5 m²
10 łazienka
5,7 m²
11 pokój
11,8 m²
12 pokój
11,8 m²
13 pokój
11,6 m²
14 korytarz
8,5 m²
15 pokój
10,4 m²
16 kotłownia
8,5 m²
17 garderoba
3,1 m²
18 garaż dwustan.
34,3 m²
19 taras
38 m²
razem
195,7 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator M122a Poranna mgła - wariant I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator M122a Poranna mgła - wariant I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

260 946 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

369 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
102 104 zł

stan surowy otwarty
132 535 zł

stan surowy zamknięty
26 307 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 40-60 cm, wysokości 40 cm (107,00 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 12 cm. Bloczek betonowy 24 cm. Ściany zewnętrzne: Murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 12-18 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: Murowane: beton komórkowy 24 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 24 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 15 cm + folia + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi. Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 12 cm + folia + szlichta betonowa 8 cm + wykończenie podłogi. Strop: Gęstożebrowy (Teriva) + folia paroizolacyjna + wełna mineralna 25 cm i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-płatwiowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Blacha na rąbek + deski 2,5 cm + folia paroprzepuszczalna. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (12 szt.). PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (5 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na gaz oraz kominek z płaszczem wodnym, po dostosowaniu na etapie adaptacji, możliwy także kocioł na paliwo stałe (należy przyjąć odległości kotła od ścian zalecane przez producentów, dostosować przewody dymowe i wentylacyjne oraz pomieszczenie do innego rodzaju ogrzewania a skład opału przewidzieć w innym pomieszczeniu lub na zewnątrz budynku). Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Katarzyna Słupeczańska

Opinie mieszkańców domu Murator M122a Poranna mgła - wariant I

Zdjęcie profilowe Stanisław Szostak
Stanisław Szostak
Przy wyborze idealnego projektu domu priorytetem był dla nas brak schodów i pomieszczenia usytuowane na jednym poziomie. Chcieliśmy także aby oprócz salonu, w domu uwzględnionych było jeszcze pięć pokoi. Spośród propozycji budynków parterowych jakie oglądaliśmy, finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Murator M122a Poranna mgła - wariant I WAJ2158. Nie tylko spełniał powyższe wymagania, ale też wydał się funkcjonalny i w całości przypadł nam do gustu.

Inwestycja przebiegła całkiem sprawnie. Co prawda, nie obyło się bez pewnych trudności, aczkolwiek nie było to nic znacząco wpływającego na postępowanie prac i w żaden sposób nie były związane z dokumentacją techniczną. Projekt pod względem konstrukcyjnym został poprawnie sporządzony i w tej kwestii wszystko było jak najbardziej w porządku. Stan surowy zamknięty, od momentu wykopów fundamentowych do położenia ostatniej dachówki, został wykonany w przeciągu 6 miesięcy. Wykończenia trwały już nieco dłużej i zajęły ok. jednego roku. Cała inwestycja zajęła więc w naszym przypadku ok. 1,5 roku.

Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków Silka. Zgodnie z zaleceniami architekta strop wykonaliśmy systemem Teriva. Na dachu zastosowaliśmy dachówkę cementową. Uważam, że autor projektu domu Murator M122a Poranna mgła - wariant I WAJ2158 poprawnie oszacował wydatki związane z jego realizacją. Koszty budowy wyniosły nas trochę więcej, ale była to naprawdę nieduża różnica. Myślę więc, że przyszli Inwestorzy śmiało mogą sugerować się podanym kosztorysem.

Rozkład pomieszczeń zaplanowany w projekcie domu Murator M122a Poranna mgła - wariant I WAJ2158 od początku nam odpowiadał. Postanowiliśmy jedynie wprowadzić lekkie przesunięcia w kwestii ścianek działowych i otworów drzwiowych, ale cały układ pozostał zgodny z oryginalną wersją. Świetnym pomysłem było natomiast zadaszenie tarasu. Co prawda, z winy architekt adaptującej nie mogliśmy zrobić tego na wczesnym etapie, ale na szczęście współpracowaliśmy z doświadczonymi fachowcami, którzy sami potrafili zaprojektować i wykonać ten element.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Murator M122a Poranna mgła - wariant I WAJ2158. Nowy dom spełnia wszystkie nasze oczekiwania i dostrzegamy w nim same plusy. Najważniejszą zaletą są dla mnie pomieszczenia zlokalizowane na jednej kondygnacji, dzięki czemu komunikacja między nimi jest w pełni wygodna. Bardzo cieszy nas również przestronny, jasny salon o dużych wymiarach. Pokoje są optymalne, a ich ilość jest wyjątkowo komfortowa dla naszej 4-osobowej rodziny. Z żoną mamy sporą sypialnię małżeńską, a każde z dwójki naszych dzieci swój własny pokój. Dodatkowo w domu mam jeszcze swój gabinet do pracy, a gdy zdecydujemy się na trzecie dziecko, w dalszym ciągu każdy domowników będzie miał swoją prywatną przestrzeń. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Łukasz 10180
Łukasz 10180
Podczas poszukiwań odpowiedniego dla nas projektu domu, priorytetem był układ zlokalizowany na jednym poziomie. Jednocześnie zależało mi na tym, aby oprócz podstawowych pomieszczeń jak salon, łazienka i kuchnia, uwzględnionych było w nim pięć sypialni. W przypadku budynków parterowych, tak spora liczba pokoi nieco ograniczyła nasz wybór, jednak w pewnym momencie natrafiliśmy na projekt Murator M122a Poranna mgła - wariant I WAJ2158. Spełniał pierwotne założenia i spodobał się nam również pod innymi względami, dlatego finalnie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Cała inwestycja przebiegła jak najbardziej sprawnie. Drobne niejasności w trakcie budowy wynikły jedynie ze zmiany sugerowanego sposobu ogrzewania oraz wprowadzenia pewnych poprawek. Sama dokumentacja techniczna została jednak bardzo dobrze sporządzona i myślę, że gdybyśmy ściśle trzymali się projektu realizacja odbyłaby się bez żadnych przestojów.

Mimo wszystko, budowę udało nam się zakończyć w korzystnym czasie. Jesienią 2015 r. wylaliśmy ławy fundamentowe, które następnie zasypaliśmy piachem i zostawiliśmy do odstania przez zimę. Wiosną 2016 r. rozpoczęliśmy murowanie ścian, do czego użyliśmy bloczków Solbet. Strop wykonaliśmy systemem Teriva, a dach zgodnie z zaleceniami architekta przykryliśmy blachodachówką. Postawienie budynku w stanie surowym otwartym zajęło ok. 3 miesiące. W listopadzie wstawiliśmy stolarkę otworową, a kolejne prace zostawiliśmy na nowy rok. Pod koniec stycznia mieliśmy już instalacje grzewcze - piec został włączony, więc spokojnie mogliśmy robić wykończenia. W maju wszystkie tynki były już wyschnięte i podczas wakacji robiliśmy podłogi. W nowym, w całości wykończonym domu udało nam się zamieszkać w listopadzie 2017 r.

Kotłownia w projekcie domu Murator M122a Poranna mgła - wariant I WAJ2158 przystosowana jest do ogrzewania gazowego, jednak my postanowiliśmy dostosować ją do możliwości ogrzewania paliwem stałym. Brak okna w długim korytarzu powodowałoby konieczność ciągłego zapalania światła, dlatego zdecydowałem się na wydłużenie go kosztem części pokoju, do zewnętrznej ściany budynku gdzie wstawiliśmy okno. Tym sposobem udało mi się naturalnie doświetlić korytarz. Zamiast dwóch narożnych okien w kuchni, wstawiliśmy jedno na środku, dzięki czemu kuchnia jest teraz bardziej ustawna. Mieszkamy na wsi, więc potrzebujemy różnego rodzaju sprzętu ogrodowego, kosiarki czy taczki, które trzymamy w garażu. Zamiast jednej bramy garażowej wstawiłem dwie mniejsze - wjeżdzając autem do garażu otwieramy więc tylko jedną bramę wjazdową i tym samym wszelaki sprzęt jest poza zasięgiem wzroku z zewnątrz. Powierzchnię spiżarki i garderoby przyłączyliśmy do wiatrołapu, z którego utworzył się duży hall. Zrobiliśmy w nim bezpośrednie przejście do kuchni, garażu, a także osobne do salonu i strefy z sypialniami. Jednocześnie zamurowaliśmy przejście z części dziennej do nocnej, co jest szczególnie przydatne przy dzieciach i podczas odwiedzin gości.

Innych zmian nie wprowadzałem, jednak przyszłym Inwestorom projektu domu Murator M122a Poranna mgła - wariant I WAJ2158 radzę już na samym początku rozważyć rodzaj preferowanego pokrycia. Architekt uwzględnił użycie blachodachówki, więc jeśli ktoś wolałby dachówkę ceramiczną, już wcześniej należy zastosować dodatkowe wzmocnienia. Oprócz tego myślę, że warto rozważyć z jednego z dwóch przeszkleń w tylnych pokojach, gdyż okna po obu stronach zmniejszają ustawność. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Murator M122a Poranna mgła - wariant I

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Stanisław Szostak buduje ten dom  30.08.2017 15:48

Projekt domu Murator M122a Poranna mgła - wariant I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator M122a Poranna mgła - wariant I

Projekt domu Murator M122 Poranna mgła

Projekt domu Murator M122b Poranna mgła - wariant II

Projekty podobne do Murator M122a Poranna mgła - wariant I WAJ2158

Projekt domu Murator M191 Niezależny

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych