Projekt domu Murator M122 Poranna mgła WAJ2157

Cena projektu: 3 520 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
143,9 m²
Min. szer. działki
23,6 m
Wysokość budynku
6,01 m
Pow. zabudowy
246,3 m²
Kubatura
1 102,1 m³
Kąt nach. dachu
25°
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Murator M122 Poranna mgła zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się bryłą w kształcie litery L, co jest bardzo funkcjonalne, ze względu na wyraźny podział domu na strefy. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Bryła budynku zwieńczona jest dachem wielospadowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Murator M122 Poranna mgła to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Kuchnia zamknięta daje nieograniczone możliwości aranżacyjne, gdyż jej styl nie musi dorównywać stylowi salonu. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Niewątpliwą zaletą projektu są przewidziane w nim funkcjonalne garderoby. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego i pod względem wizualnym spełni nawet wysoko postawione oczekiwania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator M122 Poranna mgła - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,7 m²
2 spiżarnia
2,6 m²
3 kuchnia
12,1 m²
4 pokój dzienny
37,6 m²
5 korytarz
11,6 m²
6 łazienka
2,4 m²
7 łazienka
2,7 m²
8 garderoba
4,9 m²
9 pokój
13,1 m²
10 pom. gospodarcze
3,1 m²
11 pokój
11,9 m²
12 pokój
12,4 m²
13 korytarz
5,7 m²
14 łazienka
6,8 m²
15 pokój
10,2 m²
16 kotłownia
8,3 m²
17 garderoba
3,1 m²
18 garaż dwustan.
34,3 m²
19 taras
38 m²
razem
186,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator M122 Poranna mgła na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator M122 Poranna mgła
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

362 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 40 cm, wysokości 40 cm (108,00 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 12 cm. Bloczek betonowy 24 cm. Ściany zewnętrzne: Murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 12-15 cm i tynk wewnętrzny. Murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + wełna mineralna 15 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: Murowane: beton komórkowy 24 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 24 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 15 cm + folia + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi. Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 12 cm + folia + szlichta betonowa 8 cm + wykończenie podłogi. Strop: Gęstożebrowy (Teriva) + folia paroizolacyjna + wełna mineralna 25 cm i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-płatwiowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Blacha na rąbek + deski 1,9 cm + folia paroprzepuszczalna. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Na fragmentach ścian deski. Na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (10 szt.). PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (5 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na gaz oraz kominek z płaszczem wodnym, po dostosowaniu na etapie adaptacji, możliwy także kocioł na paliwo stałe (należy przyjąć odległości kotła od ścian zalecane przez producentów, dostosować przewody dymowe i wentylacyjne oraz pomieszczenie do innego rodzaju ogrzewania a skład opału przewidzieć w innym pomieszczeniu lub na zewnątrz budynku). Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Katarzyna Słupeczańska

Opinie mieszkańców domu Murator M122 Poranna mgła

Zdjęcie profilowe gstango
gstango
Decyzja o realizacji projektu domu Murator M122 Poranna mgła WAJ2157 została podjęta przez moją żonę, jednak ja w pełni popierałem ten wybór. Od początku zależało nam na tym, aby wszystkie pomieszczenia w nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji, a spośród propozycji budynków bez piętra i użytkowego poddasza, Poranna mgła wydała się żonie najbardziej dopasowana do naszych oczekiwań. Przewidziany w projekcie układ pomieszczeń został funkcjonalnie przemyślany, a uwzględniona w nim liczba sypialni jest optymalna dla naszej rodziny.

Rozpoczęcie inwestycji nieco przeciągnęło się w czasie, ponieważ zależało mi na współpracy z jedną konkretną firmą budowlaną, na którą musieliśmy poczekać ok. 8 miesięcy. Muszę jednak przyznać, że naprawdę było warto - wykonawcy doskonale znali się na swoim fachu i ze wszystkim świetnie sobie poradzili. W trakcie realizacji nie natrafili na żadne problemy oraz nie zgłaszali zastrzeżeń do dokumentacji technicznej - była czytelna i nie zawierała błędów konstrukcyjnych. Pierwsze prace rozpoczęliśmy w połowie lata 2014 r., a do nowego, w pełni wykończonego domu wprowadziliśmy się już w maju następnego roku.

Koszty naszej realizacji przekroczyły oszacowane przez architekta, jednakże nie była to duża różnica. Myślę nawet, że stosując ekonomiczny system budowy można obniżyć sugerowaną kwotę, aczkolwiek my zdecydowaliśmy się w żaden sposób nie oszczędzać na materiałach. Budowa domu jest inwestycją na wiele lat, dlatego też dużą uwagę przywiązywaliśmy do wysokiej jakości produktów. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków Ytong, zaś strop i więźbę tworzy gotowa konstrukcja na wiązarach łączonych na blachy węzłowe. Dosyć wysokie koszty wiązały się z zakupem dachówki Creaton, którą sprowadzaliśmy z Niemiec, gdyż charakteryzuje się ona znacznie lepszą jakością w stosunku do polskiego wyrobu tej samej marki i nie zmienia barwy z upływem lat. Jeśli jednak dla innych Inwestorów kwestią priorytetową jest obniżenie kosztów budowy, polecam zapoznać się z ofertami promocyjnymi na polskim rynku - np. gdy my stanęliśmy na etapie wyboru dachówki natrafiliśmy na wyprzedaż produktów marki Röben, których cena była o połowę niższa niż zazwyczaj. Podobnie sprawa ma się ze stolarką otworową. Standardowej klasy okna można nabyć już za 12 tys. zł., jednak zdecydowaliśmy się na energooszczędne, trzyszybowe przeszklenia wstawianych metodą ciepłego montażu. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu o bardzo korzystnym współczynniku lambda.

Dzięki zastosowaniu powyższych rozwiązań budynek jest naprawdę ekonomiczny. Podłączenie do działki gazu ziemnego wiązało się z długim czasem oczekiwania, dlatego też finalnie zdecydowaliśmy się na zainstalowanie w kotłowni pieca na pellet i jestem z tego naprawdę zadowolony. W lecie służy nam on do ogrzana wody użytkowej, a na ten cel jeden zasobnik opału wystarcza nam aż na dwa tygodnie. Mamy z żoną małe dziecko, z racji czego w zimie staramy się utrzymać w domu dosyć wysoką temperaturę. W sezonie grzewczym na tydzień zużywamy jeden zasobnik, co jest dosyć korzystną ilością w porównaniu z domem mojego kolegi, który pali ekogroszkiem. Kolejną przewagą pelletu nad opałem węglowym jest kwestia utrzymania czystości, gdyż ekogroszek generuje dym i popiół.

Do projektu domu parterowego Murator M122 Poranna mgła WAJ2157 wprowadziliśmy kilka drobnych zmian. Postanowiliśmy zamurować przejście z wiatrołapu do spiżarki, dzięki czemu uzyskaliśmy w niej więcej miejsca na powieszenie półek. Wszystkie okna zostały w naszym przypadku powiększone w stosunku do ich oryginalnych rozmiarów, zaś otwierane do wewnątrz okno tarasowe w sypialni zamieniliśmy na przesuwną witrynę.

W nowym domu mieszkamy już od ponad roku i w dalszym ciągu mogę stwierdzić, że wybór projektu domu Murator M122 Poranna mgła WAJ2157 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Nie mamy do niego żadnych zastrzeżeń i w całości spełnił on wszystkie nasze oczekiwania. Oprócz tego, iż budynek jest funkcjonalny i komfortowy w codziennym użytkowaniu, zastosowane na zewnątrz rozwiązania sprawiają, że bryła doskonale się prezentuje. Zdarzyły się nawet sytuacje, w których zupełnie obcy nam ludzie zatrzymywali się przed naszym domem chcąc poznać nazwę projektu, gdyż wywarł na nich ogromne wrażenie. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Murator M122 Poranna mgła

  – 0 głosów

Projekt domu Murator M122 Poranna mgła należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator M122 Poranna mgła

Projekt domu Murator M122a Poranna mgła - wariant I

Projekt domu Murator M122b Poranna mgła - wariant II

Projekty podobne do Murator M122 Poranna mgła WAJ2157

Projekt domu Willa Parterowa 2 3D iDesigner

Willa Parterowa 2

135,75 m²

Projekt domu APS 325 wariant 2 -100

APS 325 wariant 2

135,3 m²

Projekt domu Klarowny D55

Klarowny D55

138,99 m²

Projekt domu Murator M191 Niezależny

Projekt domu Aurelia Polo - murowana – ceramika -250

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych