Projekt domu Murator M115a Bliski sercu - wariant I WAJ2024

Cena projektu: 3 200 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
120,4 m²
Min. szer. działki
22,4 m
Wysokość budynku
6,28 m
Pow. zabudowy
208,2 m²
Kubatura
932,2 m³
Kąt nach. dachu
25°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Murator M115a Bliski sercu - wariant I jest opcją popularnego projektu Murator M115 Bliski sercu. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Murator M115a Bliski sercu - wariant I jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się bryłą w kształcie litery L, co jest bardzo funkcjonalne, ze względu na wyraźny podział domu na strefy. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie. Projekt Murator M115a Bliski sercu - wariant I to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która spełni marzenie każdej gospodyni. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, że w domu znajdują się dwie w pełni funkcjonalne łazienki. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wewnętrzny układ przewiduje miejsce na garderobę, dzięki której utrzymanie porządku w pokojach stanie się o wiele łatwiejsze. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Murator M115a Bliski sercu - wariant I jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator M115a Bliski sercu - wariant I - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,7 m²
2 kuchnia
10,1 m²
3 spiżarnia
2,9 m²
4 pokój dzienny
35,6 m²
5 hall
5,1 m²
6 korytarz
5 m²
7 pom. gospodarcze
4,1 m²
8 pokój
13,8 m²
9 pokój
13,9 m²
10 łazienka
6,2 m²
11 pokój
11 m²
12 łazienka
3,6 m²
13 garderoba
4,4 m²
14 kotłownia
8,7 m²
15 garaż jednostan.
21,6 m²
16 taras
43,2 m²
razem
150,7 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator M115a Bliski sercu - wariant I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

305 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 50 cm, wysokości 40 cm (92,80 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 24cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 12 cm. Bloczek betonowy 24cm. Ściany zewnętrzne: Murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 15 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: Murowane: beton komórkowy 24 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 24 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 15 cm + folia + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi. Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 10 cm + folia + szlichta betonowa 8 cm + wykończenie podłogi. Strop: Gęstożebrowy (Teriva) + folia paroizolacyjna + wełna mineralna 25 cm i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-płatwiowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Blachodachówka + folia paroprzepuszczalna. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (6 szt.). PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (9 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na gaz oraz kominek z płaszczem wodnym, po dostosowaniu na etapie adaptacji, możliwy także kocioł na paliwo stałe (należy przyjąć odległości kotła od ścian zalecane przez producentów, dostosować przewody dymowe i wentylacyjne oraz pomieszczenie do innego rodzaju ogrzewania a skład opału przewidzieć w innym pomieszczeniu lub na zewnątrz budynku). Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Małgorzata Cybulska-Marks

Recenzje projektu Murator M115a Bliski sercu - wariant I

  – 0 głosów

Projekt domu Murator M115a Bliski sercu - wariant I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator M115a Bliski sercu - wariant I

Projekt domu Murator M115c Bliski sercu - wariant III

Projekt domu Murator M115 Bliski sercu

Projekt domu Murator M115d Bliski sercu - wariant IV

Projekt domu Murator M115b Bliski sercu - wariant II

Projekty podobne do Murator M115a Bliski sercu - wariant I WAJ2024

Projekt domu Murator M176a Nowe możliwości - wariant I -200

Projekt domu Arwena G1 -520

Arwena G1

128,28 m²

Projekt domu Dobrawa I -271

Dobrawa I

116,9 m²

Projekt domu Ketos I -283

Ketos I

126,92 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych