Projekt domu Murator M05 Niewielki WAJ1147

Cena projektu: 2 550 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
106,7 m²
Min. szer. działki
20,9 m
Wysokość budynku
6,85 m
Pow. zabudowy
130,7 m²
Kubatura
610,2 m³
Kąt nach. dachu
36°
Liczba pokoi
3 (2 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Murator M05 Niewielki jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem kopertowym, który świetnie się prezentuje. Projekt Murator M05 Niewielki to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Osoby ceniące funkcjonalne rozwiązania z pewnością docenią obecność garderoby. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Dodatkowo weranda to miejsce doskonałe do spotkań z rodziną i najbliższymi. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Murator M05 Niewielki - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,6 m² (5,5 m²)
2 hall
7,8 m²
3 kotłownia
10,6 m² (12,9 m²)
4 łazienka
2,6 m²
5 garderoba
2,3 m²
6 pom. gospodarcze
3,9 m²
7 pokój
13,3 m²
8 pokój dzienny
22,6 m²
9 kuchnia
8,5 m²
10 garaż jednostan.
16,7 m²
11 taras
14,1 m²
razem
92,9 m² (96,1 m²)

Rzut kondygnacji projektu Murator M05 Niewielki - Rzut poddasza

12 schody
5,3 m²
13 hall
2,3 m²
14 pokój
9,3 m² (15,9 m²)
15 łazienka
4,2 m² (8,6 m²)
16 pokój
9,4 m² (16 m²)
razem
30,5 m² (48,1 m²)
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
DARMOWE KOSZTY BUDOWY Sprawdź przybliżone koszty budowy

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator M05 Niewielki na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator M05 Niewielki
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
37 514 zł

stan surowy otwarty
104 098 zł

stan surowy zamknięty
19 325 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 165 000 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 60-70 cm, wysokości 40 cm (70,50 mb). Ściany fundamentowe: bloczek betonowy 25 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 12 cm, bloczek betonowy 25 cm. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 12-15 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie, murowane: cegła pełna 25 cm + styropian 3 cm + tynk obustronnie, murowane: beton komórkowy 24 cm + tynk obustronnie, murowane: beton komórkowy 12 cm + wełna minerlana 5 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 15 cm + szlichta betonowa 4 cm + wykończenie podłogi, podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 11 cm + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi. Strop: gęstożebrowy (Teriva) + pianka poliuretanowa 0,5 cm + styropian 4 cm + szlichta betonowa 4 cm + wykończenie podłogi i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: drewniana (krokwiowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna + folia paroprzepuszczalna + wełna mineralna 25 cm + folia paroizolacyjna + 2x płyta g-k. Elewacja: tynk cienkowarstwowy, na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (2 szt.), PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (4 szt.). Okna połaciowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (5 szt.). Sposób ogrzewania: kocioł na gaz, po dostosowaniu na etapie adaptacji, możliwy także kocioł na paliwo stałe (należy przyjąć odległości kotła od ścian zalecane przez producentów, dostosować przewody dymowe i wentylacyjne oraz pomieszczenie do innego rodzaju ogrzewania a skład opału przewidzieć w innym pomieszczeniu lub na zewnątrz budynku). Wentylacja: grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Projekt jest dostępny również w wersji z wentylacją mechaniczną (Murator EM05)

Autor: Kolekcja Muratora

Recenzje projektu Murator M05 Niewielki

  – 0 głosów

Projekt domu Murator M05 Niewielki należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator M05 Niewielki

Projekty podobne do Murator M05 Niewielki WAJ1147

Projekt domu Czaruś

Czaruś

112,85 m²