Projekt domu Murator M03c Moje miejsce - wariant III WAJ1483

Cena projektu: 2 330 zł

W obniżonej cenie
pozostało projektów:
Sprawdź jak obniżyć koszt budowy nawet
o 1000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
79,3 m²
Min. szer. działki
20 m
Wysokość budynku
5,94 m
Pow. zabudowy
112 m²
Kubatura
498,4 m³
Kąt nach. dachu
25°
Liczba pokoi
2

Opis projektu

Projekt domu Murator M03c Moje miejsce - wariant III został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Murator M03 Moje miejsce (etap I). W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię. Projekt domu Murator M03c Moje miejsce - wariant III to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotnie, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Murator M03c Moje miejsce - wariant III to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Otwarta kuchnia dodaje wnętrzu przestrzeni oraz znacznie ułatwia komunikację między domownikami. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W domu została uwzględniona wygodna łazienka oraz osobna ubikacja, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie dwie przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator M03c Moje miejsce - wariant III - Rzut parteru

1 wiatrołap
3 m²
2 hall
4 m²
3 wc
2 m²
4 pokój
11 m²
5 łazienka
3 m²
6 pokój
12 m²
7 pokój dzienny
30 m²
8 kuchnia + jadalnia
10 m²
9 pom. gospodarcze
4 m²
10 taras
18 m²
11 taras
2 m²
razem
79 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator M03c Moje miejsce - wariant III
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

120 948 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

101 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
34 132 zł

stan surowy otwarty
71 716 zł

stan surowy zamknięty
15 100 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 40-70 cm, wysokości 40 cm (42,50 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 10 cm. Bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 15 cm + bloczek betonowy 12 cm. Ściany zewnętrzne: Murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 15 cm i tynk wewnętrzny. Murowane, trójwarstwowe: styropian 12 cm + beton komórkowy 24 cm + styropian 15 cm. Murowane, trójwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 15 cm + cegła klinkierowa 12 cm i tynk wewnętrzny. Szkieletowe: plyta osb 2 cm + styropian 15 cm i folia paroprzepuszczalna. Ściany wewnętrzne: Murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 20 cm + beton 10 cm + papa + styropian 15 cm + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi. Strop: (bez stropu) sufit podwieszany (2x płyta g-k) + folia paroizolacyjna + wełna minerlana 25 cm. Konstrukcja dachu: Drewniana (prefabrykowany wiązar dachowy) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Blachodachówka + folia paroprzepuszczalna. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Na fragmentach ścian cegła klinkierowa. Na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (6 szt.). PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (3 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na gaz. Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Małgorzata Cybulska-Marks

Opinie mieszkańców domu Murator M03c Moje miejsce - wariant III

Zdjęcie profilowe Inwestor z Wielkopolski
Inwestor z Wielkopolski
Wraz z mężem zdecydowaliśmy się na projekt domu Murator M03c Moje miejsce - wariant III WAJ1483, który spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Spodobała nam się prosta, symetryczna forma jego bryły, a także uwzględniony metraż, gdyż jest on optymalny dla naszych potrzeb. Przewidziany w domu układ pomieszczeń w całości przypadł nam do gustu. Rozkład wnętrza pozwala na pełny komfort codziennego użytkowania oraz daje możliwość przyjmowania gości. Wpływ na nasz wybór miała także pojemna kotłownia pozwalająca na wygodne przechowywanie wielu rzeczy. Poza tym, od początku zależało nam, aby wszystkie pomieszczenia w nowym domu znajdowały się na jednej kondygnacji, gdyż zdajemy sobie sprawę, iż wchodzenie po schodach może stać się z czasem nieco kłopotliwe.

W związku z projektem nie mieliśmy żadnych problemów, a fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej. Cała inwestycja, łącznie z wykonaniem wykończeń trwała w naszym przypadku zaledwie rok. Do postawienia budynku użyliśmy ceramicznych cegieł, zaś dach pokryliśmy blachodachówką. Strop wykonaliśmy w podwieszanej konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych. Muszę jednak przyznać, iż koszty realizacji były dużo wyższe niż spodziewaliśmy się na początku. Architekt oszacował inwestycje w stanie surowym zamkniętym na kwotę ok. 93 tys. zł, aczkolwiek na tym etapie wyniosła nas ona ok. 1,5 raza więcej, mimo iż znaleźliśmy fachowców oferujących nam naprawdę korzystne warunki cenowe.

Zastosowane przez nas rozwiązania izolacyjne są zgodne z zaleceniami uwzględnionymi w projekcie domu Murator M03c Moje miejsce - wariant III WAJ1483. Fachowcy stwierdzili jednak, że proponowane przez architekta wymiary kaloryfera w salonie nie byłyby wystarczające, dlatego też wstawiliśmy większy. Jestem zadowolona, ponieważ budynek jest naprawdę ekonomiczny - w okresie zimowym długo utrzymuje temperaturę i w domu mamy przyjemnie ciepło, zaś latem pomieszczenia nie nagrzewają się. Koszty ogrzewania domu wynoszą w naszym przypadku maksymalnie 2 tys. zł na cały rok.

Do oryginalnej wersji projektu wprowadziliśmy zmianę polegającą na rezygnacji z wyjścia na taras od strony ściany szczytowej. Niestety, nie mogliśmy zastosować drewnianych okiennic ukazanych na wizualizacji. Okna w stosunku do ścian okazały się być zbyt duże, co ogranicza miejsce na wstawienie tych elementów i musieliśmy zamontować klasyczne rolety. Co prawda, są one wygodne w użytkowaniu co jest plusem, ale niestety tym samym dom stracił na wiejskim uroku, więc przy zakupie warto wziąć to pod uwagę. Rozwiązaniem, które zaskoczyło mnie jednak w pozytywny sposób jest wydłużona połać dachowa nad tarasem. Okap dachu jest dosyć mocno wysunięty i po podbiciu go drewnem nie tylko świetnie wygląda, ale także powoduje, że część dzienna w lecie nie nagrzewa się nadmiernie, mimo że okna od tej strony wychodzą na południe. Jeśli jednak ktoś wolałby więcej słońca w salonie, polecam skrócenie połaci w tym miejscu. Przyszłym Inwestorom poradziłabym również zastanowienie się na etapie adaptacji nad tym, czy w przyszłości będą chcieli zagospodarować poddasze. W takim przypadku warto podnieść konstrukcję dachu o ok. 5 stopni, tak aby pomieszczenia na tym poziomie były wygodne w aranżacji.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego Murator M03c Moje miejsce - wariant III WAJ1483. Jest on nad wyraz prosty, a przy tym niezwykle funkcjonalny, co sprawia ze w nowym domu mieszka nam się z pełnym komfortem. Świetnym rozwiązaniem jest wyraźne oddzielenie strefy sypialnianej od wypoczynkowej - pozwala to na zachowanie prywatności. Oprócz tego, bardzo podoba mi się zaplanowanie układu części dziennej. Ma ona kształt litery „L”, dzięki czemu, mimo iż kuchnia jest otwarta, nie widać jej gdy przebywa się w salonie. W kwestii wnętrza nie mam do projektu żadnych zastrzeżeń i uważam, że architekt doskonale je przemyślał. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Karolina202035
Karolina202035
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Murator M03c Moje miejsce - wariant III WAJ1483, ponieważ odpowiadał wszystkim kryteriom, jakie założyliśmy sobie na samym początku poszukiwań. Przede wszystkim zależało nam na domu o niedużym metrażu do 80 m². Jednocześnie interesowała nas w pełni komfortowa i przestronna strefa dzienna, więc duży salon i otwarta kuchnia jak najbardziej nas satysfakcjonowały. Na nasz wybór wpływ miała ponadto prosta konstrukcja, która bezpośrednio wpływa na niskie koszty realizacji. Uwzględniony wewnątrz układ wydał się nam funkcjonalnie przemyślany i w całości spełniał nasze oczekiwania.

Jesteśmy naprawdę zadowoleni z przebiegu inwestycji. Współpracująca z nami kierownik budowy bardzo chwaliła opracowanie projektu Murator M03c Moje miejsce - wariant III WAJ1483, a sam dom okazał się wyjątkowo łatwy w budowie. Prace postępowały sprawnie, a od ich rozpoczęcia do zakończenia wszelkich wykończeń minęły w naszym przypadku dwa lata. Budynek jest niewielki i cechuje się prostą bryłą, toteż spokojnie można zrealizować go w przeciągu roku, aczkolwiek nie musieliśmy się śpieszyć i postanowiliśmy nie omijać zalecanych przez budowlańców przerw technologicznych. W trakcie robiliśmy przestroje na odstanie fundamentów, osiądnięcie murów czy wyschnięcie tynków i tym samym mamy pewność, że nowy dom jest pod względem konstrukcyjnym naprawdę solidny.

Do wymurowania ścian użyliśmy tradycyjnych cegieł tzw. kratówek. Zamiast sugerowanych w projekcie sufitów podwieszanych, zastosowaliśmy pełny strop wykonany systemem Teriva. Zmiana konstrukcji spowodowała ponadto konieczność wzmocnienia ściany wzdłuż budynku na ścianę nośną. Dach przykryliśmy blachodachówką. Muszę przyznać, że koszty budowy pozytywnie nas zaskoczyły. Były mniejsze niż zakładaliśmy i na etapie stanu surowego zamkniętego łącznie z instalacjami oraz roletami elektrycznymi wyniosły ok. 120 tys. zł.

Projekt domu Murator M03c Moje miejsce - wariant III WAJ1483 przewiduje wnękę w bryle od frontowej strony. Postanowiliśmy jednak z niej zrezygnować i wyrównaliśmy całą przednią ścianę, co pozwoliło nam na pewne oszczędności związane z wykonaniem i izolacją narożników. Dodatkowo, zmiana ta spowodowała powiększenie kotłowni, wiatrołapu i toalety, którą przeznaczyliśmy na zrobienie pomieszczenia gospodarczego. W efekcie, metraż naszego domu to finalnie niecałe 85 m². Na lekkie zmniejszenie kosztów wpłynęła również decyzja o zrobieniu w całości prostego dachu, bez ozdobnych daszków. Oprócz tego, powiększyliśmy taras do wymiarów 4x7 m, co okazało się doskonałym pomysłem i szczerze polecamy je innym Inwestorom. Zmieniliśmy kąt nachylenia dachu na 28 st., co umożliwia nam swobodne korzystanie z poddasza. Wyłaz strychowy zrobiliśmy w przedsionku. Okno w salonie przesunęliśmy o 67 cm od w stronę okna tarasowego. Wygląda to zdecydowanie lepiej, a na ścianie graniczącej z sypialnią jest więcej miejsca np. na powieszenie szafek. Stół jadalniany przenieśliśmy z kuchni do salonu i nawet po rozłożeniu doskonale się w nim mieści. Dzięki temu w kuchni mogliśmy wykonać wymarzony półwysep z dwoma hokerami.

Nie mieliśmy możliwości podłączenia gazu ziemnego i finalnie zdecydowaliśmy się na montaż kotła na pellet. Przyznam, że jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania. W przeciwieństwie do ekogroszku, pellet nie generuje dużej ilości kurzu, dzięki czemu w kotłowni możemy suszyć pranie. Dodatkowo, obsługa tego rodzaju pieca jest łatwa i nie zajmuje wiele czasu. Koszty ogrzewania pozytywnie nas zaskoczyły. Myślę, że wpłynęła na to także gęsto położona instalacja systemu ogrzewania podłogowego, którą zastosowaliśmy na całej powierzchni oprócz obu sypialni. Innych modyfikacji nie wprowadzaliśmy, jednak myślę że teraz z pewnością rozważylibyśmy zwiększenie okna tarasowego i zrobienie go w formie przesuwnych. Ponadto, mój mąż zdecydowałby się obecnie na dobudowanie garażu i powiększenie łazienki, aczkolwiek moim zdaniem jest ona całkowicie wystarczająca.

Wybór projektu domu parterowego Murator M03c Moje miejsce - wariant III WAJ1483 okazał się dla nas doskonałą decyzją. Pomieszczenia zostały bardzo funkcjonalnie rozmieszczone i jesteśmy zadowoleni z oryginalnego układu. Mimo, iż dom jest nieduży, mamy w nim naprawdę dużo miejsca, a wszyscy odwiedzający nas goście są pozytywnie zaskoczeni po wejściu do środka. Wymiary sypialni są optymalne, a duży salon i otwarta na niego kuchnia sprawiają, iż wnętrze jest niesamowicie przestronne. Nowy dom w całości spełnił nasze oczekiwania i mieszka się nam w nim z pełnym komfortem. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Murator M03c Moje miejsce - wariant III

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Karolina202035 buduje ten dom  16.01.2018 09:17

Projekt domu Murator M03c Moje miejsce - wariant III należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator M03c Moje miejsce - wariant III

Projekty podobne do Murator M03c Moje miejsce - wariant III WAJ1483

Projekt domu Simple 1A -300 3D

Simple 1A

87 m²

Projekt domu Basicus I

Basicus I

84,76 m²

Projekt domu Ricardo -250

Ricardo

72,9 m²

Projekt domu Żabka 3 -598

Żabka 3

79,01 m²

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 2 -200

Projekt domu Royan DCB89

Royan DCB89

71,63 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych