Projekt domu Murator D12 Przytulny - wariant I WAJ1013

Cena projektu: 2 940 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
111,3 m²
Min. szer. działki
23,1 m
Wysokość budynku
6,45 m
Pow. zabudowy
156,4 m²
Kubatura
708,8 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Murator D12 Przytulny - wariant I to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który świetnie się prezentuje. Projekt Murator D12 Przytulny - wariant I to dom parterowy, co jest szczególnie bezpieczne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Zaplanowana w projekcie kuchnia zamknięta jest oazą dla kucharza, który może kontynuować swoją pasję bez przeszkadzania innym domownikom. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia.Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie zarówno łazienki jak i osobnego WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator D12 Przytulny - wariant I - Rzut parteru

1 wiatrołap
1,9 m²
2 kotłownia
3 m²
3 wc
1,7 m²
4 hall
16,6 m²
5 kuchnia
11,9 m²
6 jadalnia
10 m²
7 pokój dzienny
27,4 m²
8 pokój
13,5 m²
9 pokój
10,5 m²
10 łazienka
5 m²
11 pokój
12,4 m²
12 taras
19,7 m²
razem
113,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Murator D12 Przytulny - wariant I na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator D12 Przytulny - wariant I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

232 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 50-60 cm, wysokości 40 cm (70,95 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 24 cm + 2x roztwór asfaltowy + styropian 17 cm. Bloczek betonowy 24 cm. Ściany zewnętrzne: Murowane, dwuwarstwowe: beton komórkowy 24 cm + styropian 20-25 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: Murowane: beton komórkowy 24 cm + tynk obustronnie. Murowane: beton komórkowy 12 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 25 cm + beton 10 cm + papa + styropian 20 cm + folia + szlichta betonowa 6 cm + wykończenie podłogi. Strop: Gęstożebrowy (Teriva) + folia paroizolacyjna + wełna mineralna 30 cm i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-płatwiowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Dachówka ceramiczna + folia paroprzepuszczalna. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (5 szt.). PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (5 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na gaz oraz kominek z płaszczem wodnym. Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Barbara Kierejewska-Zielińska

Opinie mieszkańców domu Murator D12 Przytulny - wariant I

Zdjęcie profilowe Kama_84
Kama_84

Decydując się na budowę domu od początku chcieliśmy, aby był to budynek parterowy. Wybraliśmy projekt Murator D12 Przytulny - wariant I WAJ1013. Mimo, iż wcześniej oglądnęliśmy sporo innych, tylko ten w całości odpowiadał naszym oczekiwaniom. Dom spodobał nam się pod względem wizualnym, a jego metraż spełniał nasze potrzeby. Uwzględniony w nim układ pomieszczeń był dokładnie taki na jakim nam zależało.

Cała realizacja odbyła się sprawnie i bez problemów, a jej koszty mogę ocenić jako umiarkowane. Dużym sukcesem jest to, iż nasza budowa przebiegła w naprawdę krótkim czasie, tym bardziej że wszystkie prace związane z postawieniem i wykończeniem budynku robiliśmy sami. Zewnętrzna firma wykonała jedynie więźbę dachową. Mój mąż pracuje w branży budowlanej i z niewielką pomocą znajomego ze wszystkim świetnie sobie poradził. Rozpoczęliśmy w kwietniu, a już pod koniec maja mieliśmy wylany strop. W grudniu mąż kładł tynki, a podczas wiosny trwały ostateczne prace wykończeniowe. Uważam więc, że przy odpowiednim zaangażowaniu projekt Murator D12 Przytulny - wariant I WAJ1013 można zrealizować w niedługim czasie własnymi siłami.

Budynek został wymurowany z białych bloczków Suporex, a następnie ocieplony styropianem. Do ogrzewania domu służy nam piec na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. Zeszłej zimy zużyliśmy 4,5 tony opału i wyniosło nas to ok. 4 tys. zł. Był to jednak nasz pierwszy sezon grzewczy i mury musiały się dobrze dogrzać więc podejrzewam, że obecnej zimy poniesiemy mniejsze koszty.

W naszym wypadku front i kuchnia wychodzą na zachód, salon znajduje się po stronie wschodniej, a łazienka usytuowana jest w części południowej. Przy takim ułożeniu budynku nie mamy żadnych problemów z oświetleniem i nie widzę potrzeby wstawiania dodatkowych okien. Najwięcej słońca wpada przez duże drzwi tarasowe, dzięki którym część dzienna jest naprawdę jasna.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego Murator D12 Przytulny - wariant I WAJ1013. Wszystko jest w nim bardzo funkcjonalne, a wprowadzanie jakichkolwiek zmian nie było konieczne. Dużym jego plusem jest to, iż wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednej kondygnacji i nie musimy korzystać ze schodów. Strefa dzienna jest praktyczna i bardzo dobrze przemyślana. Kuchnia znajduje się blisko salonu, więc wszystko mamy „pod ręką”. Z czystym sumieniem mogę polecić innym ten projekt. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Murator D12 Przytulny - wariant I

  – 0 głosów

Projekt domu Murator D12 Przytulny - wariant I należy do kategorii

Projekty podobne do Murator D12 Przytulny - wariant I WAJ1013

Projekt domu Domek Mokka (053 ET) -200

Projekt domu Mini 4 energo -560

Mini 4 energo

109,88 m²

Projekt domu TK34A

TK34A

119,67 m²

Projekt domu KA21

KA21

103,56 m²

Projekt domu Tomaszek III Novum [A1] -200

Projekt domu Sej-Pro 015 energo -200

Sej-Pro 015 energo

106,68 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych