Projekt domu Murator C335 Rzeczowy WAJ3562

Cena projektu: 3 240 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
138,5 m²
Min. szer. działki
29,7 m
Wysokość budynku
6,82 m
Pow. zabudowy
215,6 m²
Kubatura
1 113 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Murator C335 Rzeczowy to wysoce funkcjonalny dom parterowy o ponadczasowym, acz niebanalnym wyglądzie. Został oparty na ciekawej bryle w kształcie litery L, w której autor uwzględnił dwustanowiskowy garaż. Co ważne, do garażu można wejść z części mieszkalnej, co zdecydowanie sprawdza się podczas niepogody. Charakterystyczną konstrukcją, decydującą o atrakcyjnym wyglądzie domu jest efektowny dach wielospadowy. Walory wizualne bryły podnoszą także uwzględnione w niej wnęki oraz elewacja o zróżnicowanej strukturze łączącą ze sobą fakturę tynku z elementami z kamienia elewacyjnego oraz drewnianych desek. Dodatkowo, przy głównym wejściu architekt uwzględnił wykonanie werandy oraz ozdobnego daszku, podpartego na filarach. Z racji powyższego, projekt Murator C335 Rzeczowy doskonale prezentować się będzie zarówno w zabudowie miejskiej, na nowopowstających osiedlach, jak również w okolicach sielskiej wsi. Z racji faktu, iż projekt domu Murator C335 Rzeczowy nie uwzględnia wykonania schodów, a wszystkie pomieszczenia znajdują się na jednym poziomie, codziennie użytkowanie domu jest niezwykle wygodne. Mimo układu na jednym poziomie, wnętrze odznacza się wyraźnym podziałem na strefę dzienną i nocną. Część wypoczynkowa składa się z salonu i jadalni, które w dużej mierze zostały przeszklone. Duże okna integrują wnętrze z ogrodem i nadają mu niesamowitej przestronności. W pobliżu znajduje się kuchnia z nowoczesną wyspą oraz praktyczną spiżarką na przetwory. Niedaleko kuchni zostało zlokalizowane także pomieszczenie gospodarcze, pełniące jednocześnie przejście do garażu. Taki układ zdecydowanie ułatwi rozpakowanie zakupów po powrocie ze sklepu. Doskonałym rozwiązaniem, przewidzianym w projekcie Murator C335 Rzeczowy są dwie łazienki. Osobna toaleta znajduje się bliżej części dziennej, co podczas odwiedzin gości, daje poczucie prywatności mieszkańcom. Z kolei duża łazienka dla domowników, przewidziana została bliżej sypialni. Cztery uwzględnione przez architekta pokoje, sprawiają że dom jest doskonałym rozwiązaniem nawet dla 5-osobowej rodziny. W przypadku mniejszej rodziny, niewykorzystaną przestrzeń można wykorzystać do zrobienia gabinetu do pracy lub biblioteczki. Idealnie do tego celu sprawdzi się frontowy pokój, który z racji narożnego okna wygląda efektownie i jest doskonale oświetlony. W korytarzu przy sypialniach, autor uwzględnił wnękę na długą szafę, co ogranicza potrzebę wstawiania dużej ilości mebli do pokoi, zwiększając tym samym ich ustawność. Znajdujący się za domem duży taras umożliwia wstawienie sporego kompletu wypoczynkowego i leżaków, a w dalszym ciągu pozostanie na nim miejsce na postawienie grilla. Projekt domu Murator C335 Rzeczowy przewiduje wykonanie stropu drewnianego, który w stosunku do stropów betonowych nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu i skraca czas realizacji.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator C335 Rzeczowy - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 hall
7,8 m²
3 wc
2,1 m²
4 łazienka
7,3 m²
5 pokój
12,5 m²
6 korytarz
12,5 m²
7 pokój
10,6 m²
8 pokój
10,6 m²
9 garderoba
4,2 m²
10 pokój
14,2 m²
11 pokój dzienny
32,1 m²
12 kuchnia
16,3 m²
13 spiżarnia
3,8 m²
14 kotłownia
4,5 m²
15 garaż dwustan.
30,5 m²
16 taras
32,9 m²
razem
173,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator C335 Rzeczowy
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

352 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 50-70 cm, wysokości 35 cm (91,30 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 24 cm + roztwór asfaltowy obustronnie + styropian 20 cm. Bloczek betonowy 24 cm + roztwór asfaltowy obustronnie. Ściany zewnętrzne: Murowane, dwuwarstwowe: bloczek wapienno-piaskowy 24 cm + styropian 20 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: Murowane: bloczek wapienno-piaskowy 24 + tynk obustronnie. Murowane: bloczek wapienno-piaskowy 12 + styropian 10 cm + tynk obustronnie. Szkieletowe: wełna mineralna 7 cm + płyta gipsowo-włókninowa obustronnie. Posadzka: Podsypka piaskowa 30 cm + folia + styropian 20 cm + folia + beton 10 cm + styropian 5 cm + folia + szlichta betonowa 7 cm + wykończenie podłogi. Strop: Drewniany (dolny pas wiązara dachowego) + styropian 20 cm + deski 3 cm i wełna mineralna 12 cm + folia paroizolacyjna + płyta gipsowo-włókninowa. Konstrukcja dachu: Drewniana (prefabrykowany wiązar dachowy) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Dachówka cementowa lub ceramiczna + folia paroprzepuszczalna + styropian 20 cm + folia paroizolacyjna + płyta gipsowo-włókninowa. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Na fragmentach ścian deski. Na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PCV lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (9 szt.). PCV lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (10 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na gaz. Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska arch. Miłosz Lipiński

Recenzje projektu Murator C335 Rzeczowy

  – 0 głosów

Projekt domu Murator C335 Rzeczowy należy do kategorii

Projekty podobne do Murator C335 Rzeczowy WAJ3562

Projekt domu Wilson IV -100

Wilson IV

140,5 m²

Projekt domu uA65v1

uA65v1

139,87 m²

Projekt domu Arizona

Arizona

151,6 m²

Projekt domu Petra -200

Petra

138,8 m²

Projekt domu Murator M176b Nowe możliwości - wariant II

Projekt domu APS 264

APS 264

134,2 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych