Projekt domu Murator C314 Pewny WAJ2865

Cena projektu: 3 390 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
169,7 m²
Min. szer. działki
22 m
Wysokość budynku
9,46 m
Pow. zabudowy
144,7 m²
Kubatura
1 000,8 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Murator C314 Pewny to idealna propozycja dla osób wysoce ceniących sobie pełną wygodę i przestronność wnętrza. Budynek cechuje się minimalistyczną konstrukcją o nowoczesnym wyglądzie, która jednocześnie doskonale wpisze się nie tylko w zabudowę typowo miejską ale również z dala od miejskiego zgiełku. Dzieje się tak za sprawą ponadczasowego dachu dwuspadowego, który dodatkowo jest łatwy i stosunkowo tani w realizacji. Na sprawny przebieg prac wpływa również prosta bryła o typowej formie. Architekt uwzględnił wykonanie przy domu jednostanowiskowego garażu z kotłownią znajdującą się od tylnej strony. Projekt Murator C314 to dom dwukondygnacyjny z pełnym piętrem. Pomieszczenia na górnym poziomie nie posiadają skosów i tym samym są w pełni przestronne i łatwe w aranżacji. Podział układu pomieszczeń na dwie kondygnacje, pozwala czuć się domownikom w pełni komfortowo z racji zagwarantowanego poczucia prywatności. Część dzienna została bowiem uwzględniona na parterze, zaś część nocna w całości na piętrze.Strefa parteru została na siebie otwarta, a jednocześnie optycznie oddzielono ją wolnostojącą ścianką. Takie rozwiązanie z pewnością zadowoli osoby lubiące celebrować wspólne rodzinne posiłki z dala od telewizora. Narożny kominek w salonie, nadaje wnętrzu wyjątkowej atmosfery i docenimy go zwłaszcza w trakcie jesiennych i zimowych wieczorów. W pobliżu salonu architekt uwzględnił pokój, który możemy przeznaczyć na sypialnie dla gości lub gabinet do pracy. Ogromną zaletą projektu Murator C314 Pewny jest obecność trzech łazienek, co znacznie ułatwia codzienne mieszkanie i usprawnia wspólne szykowanie się do wyjścia. W sypialni małżeńskiej oprócz prywatnej łazienki, przewidziano także praktyczną garderobę. Na górze znajdują się również dwa duże pokoje oraz pomieszczenie gospodarcze, które świetnie sprawdzi się jako pralnia. Projekt Murator C314 Pewny jest idealnym wyborem na działki usytuowane frontem od zachodu. Przy takim ułożeniu, słońce praktycznie przez cały dzień wpada przez okna w salonie i jadalni, dzięki czemu część dzienna jest doskonale oświetlona i optycznie większa. Z kolei w kuchni, najwięcej słońca znajdzie się w godzinach popołudniowych - tym samym kuchnia w ciągu dnia się nie nagrzewa, a za to jest odpowiednio jasna w porze przyrządzania obiadu i kolacji. Proponowane usytuowanie budynku względem stron świata, doskonale skomponuje się z tarasem zlokalizowanym od bocznej strony domu. Jego spora powierzchnia pozwala na wygodne ułożenie leżaków oraz wypoczynkowego kompletu mebli ogrodowych. Projekt Murator C314 Pewny uwzględnia wykonanie nieskomplikowanego stropu gęstożebrowego.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Murator C314 Pewny - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,7 m²
2 hall
8,5 m²
3 łazienka
1,8 m² (3,9 m²)
4 pokój
11,8 m²
5 pokój dzienny
28,9 m²
6 kuchnia + jadalnia
22,9 m²
7 pom. gospodarcze
2,7 m²
8 kotłownia
6,6 m²
9 garaż jednostan.
19,3 m²
10 taras
43,6 m²
razem
108,2 m² (110,3 m²)

Rzut kondygnacji projektu Murator C314 Pewny - Rzut piętra

11 schody
4,3 m²
12 korytarz
7,2 m²
13 garderoba
3,5 m²
14 łazienka
5,9 m²
15 pokój
18,9 m²
16 pokój
17,5 m²
17 pokój
17 m²
18 łazienka
8,5 m²
19 pom. gospodarcze
4,6 m²
razem
87,4 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator C314 Pewny
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

298 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 30-160 cm, wysokości 35 cm (68,80 mb). Ściany fundamentowe: bloczek betonowy 24 cm + roztwór asfaltowy obustronnie + styropian 20 cm. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe: bloczek wapienno-piaskowy 24 cm + styropian 20 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: murowane: bloczek wapienno-piaskowy 24 cm + tynk obustronnie, murowane: bloczek wapienno-piaskowy 24 cm + wełna mineralna 10 cm + tynk obustronnie, szkieletowe: wełna mineralna 7 cm + płyta gipsowo-włókninowa obustronnie. Podłoga na gruncie: podsypka piaskowa 30 cm + folia + styropian 20 cm + folia + beton 10 cm + szlichta betonowa 5,5 cm + wykończenie podłogi, podsypka piaskowa 30 cm + beton 10 cm + folia + styropian 15 cm + folia + szlichta betonowa 5,5-7,5 cm + wykończenie podłogi. Strop: gęstożebrowy (Teriva) + styropian 3 cm + folia + szlichta betonowa 4,5 cm + wykończenie podłogi i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: drewniana (płatwiowo-jętkowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: dachówka cementowa lub ceramiczna + folia paroprzepuszczalna + styropian lub wełna mineralna 20 cm, papa wierzchniego krycia + płyta OSB lub sklejka + folia paroprzepuszczalna + wełna mineralna 30 cm + folia paroizolacyjna + płyta gipsowo-wókninowa. Elewacja: tynk cienkowarstwowy, na fragmentach ścian deski, na fragmentach ścian tynk mozaikowy. Okna i drzwi balkonowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (6 szt.), PVC lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (9 szt.). Okna połaciowe: PVC lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (1szt.). Sposób ogrzewania: kocioł na gaz. Wentylacja: grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Ludwika Juchniewicz-Lipińska arch. Miłosz Lipiński

Recenzje projektu Murator C314 Pewny

  – 0 głosów

Projekt domu Murator C314 Pewny należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych