Projekt domu Murator C310a Rumiankowy - wariant I WAJ3525

Cena projektu: 2 250 zł

Czas realizacji zamówienia projektu jest wydłużony. Zapytaj o szczegóły swojego doradcę.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb 10-18

Zamów rozmowę
Udostępnij
Pow. użytkowa
77,7 m²
Min. szer. działki
20,4 m
Wysokość budynku
6,56 m
Pow. zabudowy
145,5 m²
Kubatura
725,9 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2 (1 + 1 pod wiatą)

Opis projektu

Dom Murator C310a Rumiankowy - wariant I został stworzony na wzór popularnego projektu Murator C310 Rumiankowy. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię. Projekt domu Murator C310a Rumiankowy - wariant I to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Dom zawiera jednostanowiskową wiatę garażową. Bryła budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Murator C310a Rumiankowy - wariant I to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Architekt uwzględnił możliwość zagospodarowania poddasza, a dodatkowy metraż możemy wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Uwzględniona w projekcie jadalnia połączona jest z pokojem dziennym, dzięki czemu wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie przewidziano jedną łazienkę oraz osobną ubikację na parterze. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rzut kondygnacji projektu Murator C310a Rumiankowy - wariant I - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,6 m²
2 kuchnia
6,8 m²
3 pokój dzienny + jadalnia
26,6 m²
4 korytarz
6,3 m² (8,8 m²)
5 pokój
10,9 m²
6 pokój
10,6 m²
7 pokój
9,5 m²
8 łazienka
3,2 m²
9 wc
1,2 m²
10 kotłownia
12,1 m²
11 garaż jednostan.
19,6 m²
12 wiata jednostan.
17,2 m²
13 taras
12,5 m²
razem
109,4 m² (111,9 m²)

Rzut kondygnacji projektu Murator C310a Rumiankowy - wariant I - Rzut poddasza

1 poddasze do adaptacji
35,2 m²
razem
35,2 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
DARMOWE KOSZTY BUDOWY Sprawdź przybliżone koszty budowy

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Murator C310a Rumiankowy - wariant I
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
45 593 zł

stan surowy otwarty
70 486 zł

stan surowy zamknięty
14 848 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty są liczone dla budowy domu w technologii murowanej.
Kosztorys opracowany przez autora projektu

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 144 000 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ławy fundamentowe: żelbetowe szerokości 50-60 cm, wysokości 30 cm (74,40 mb). Ściany fundamentowe: Bloczek betonowy 25 cm + roztwór asfaltowy obustronnie + styropian 10 cm. Bloczek betonowy 25 cm + roztwór asfaltowy obustronnie. Ściany zewnętrzne: Murowane, dwuwarstwowe: pustak ceramiczny poryzowany 25 cm + styropian 15 cm i tynk wewnętrzny. Ściany wewnętrzne: Murowane: pustak ceramiczny poryzowany 25 cm + tynk obustronnie. Murowane: pustak ceramiczny poryzowany 25 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Murowane: pustak ceramiczny 12 cm + tynk obustronnie. Murowane: pustak ceramiczny 12 cm + wełna mineralna 5 cm + tynk obustronnie. Podłoga na gruncie: Podsypka piaskowa 20 cm + beton 15 cm + papa + styropian 15 cm + folia + szlichta betonowa 5 cm + wykończenie podłogi. Podsypka piaskowa 20 cm + beton 15 cm + papa + styropian 8 cm + folia + szlichta betonowa 5,5-8 cm + wykończenie podłogi. Strop: Gęstożebrowy (Teriva) + styropian 5 cm + folia + szlichta betonowa 5 cm + wykończenie podłogi i tynk wewnętrzny. Konstrukcja dachu: Drewniana (krokwiowo-płatwiowowa) + łaty i kontrłaty. Pokrycie dachu: Dachówka ceramiczna + folia paroprzepuszczalna + wełna mineralna 25-30 cm + folia paroizolacyjna + płyta g-k. Elewacja: Tynk cienkowarstwowy. Na fragmentach ścian deski. Na fragmentach ścian płytki klinkierowe. Okna i drzwi balkonowe: PCV lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (2 szt.). PCV lub drewniane o powierzchni od 2 m2 (6 szt.). Okna połaciowe: PCV lub drewniane o powierzchni do 2 m2 (4 szt.). Sposób ogrzewania: Kocioł na paliwo stałe. Możliwy kocioł na gaz (po dostosowaniu na etapie indywidualnej adaptacji).. Wentylacja: Grawitacyjna.

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

W projekcie przewidziano możliwość wykorzystania dodatkowej powierzchni mieszkalnej na poddaszu, po dostosowaniu pomieszczeń do stałego pobytu osób (35,2 m2 powierzchni użytkowej). Dokumanacja zawiera projekt klatki schodowej.

Autor: Kolekcja Muratora, arch. Izabela Mandla

Recenzje projektu Murator C310a Rumiankowy - wariant I

  – 0 głosów

Projekt domu Murator C310a Rumiankowy - wariant I należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Murator C310a Rumiankowy - wariant I

Projekt domu Murator C310b Rumiankowy - wariant II

Projekt domu Murator C310 Rumiankowy

Projekty podobne do Murator C310a Rumiankowy - wariant I WAJ3525

Projekt domu Zosia 7 -590

Zosia 7

82,43 m²

Projekt domu Zosia 8 -590

Zosia 8

82,43 m²

Projekt domu Ares trend z garażem 1-st. [A] -210

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Zapisz się do naszego newslettera i pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować z tego narzędzia. Administratorem udostępnionych danych osobowych jest Extradom sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Zawsze aktualne dane administratora, znajdziesz tutaj.