Projekt domu Morfeusz II WRP1283

Cena projektu: 2 982 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
150,6 m²
Min. szer. działki
21,22 m
Wysokość budynku
9,2 m
Pow. zabudowy
145,9 m²
Kubatura
538,2 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
263,3 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Dom Morfeusz II jest modyfikacją cieszącego się popularnością projektu Morfeusz I. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Morfeusz II zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. Na uwagę zasługuje ozdobny wykusz, nadający konstrukcji dodatkowego uroku. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Bryła budynku przykryta jest dachem namiotowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Morfeusz II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Nowocześnie zaprojektowana kuchnia otwarta to rozwiązanie przede wszystkim funkcjonalne, idealne dla wszystkich, którzy chcą mieszkać wygodnie, a zarazem modnie. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Morfeusz II jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Morfeusz II - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,9 m²
2 hall
3 m²
3 kuchnia
8,4 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
32,8 m²
5 korytarz
4,4 m²
6 pokój
12,4 m²
7 łazienka
4,6 m²
8 pom. gospodarcze
8,8 m²
9 garaż dwustan.
34,7 m²
razem
115 m²

Rzut kondygnacji projektu Morfeusz II - Rzut poddasza

1 hall
12,1 m²
2 pokój
9,4 m²
3 pokój
9,2 m²
4 pokój
17,4 m²
5 garderoba
3,2 m²
6 łazienka
11,8 m²
7 pom. gospodarcze
7,2 m²
razem
70,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Morfeusz II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Morfeusz II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

241 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu ścianki lekkie. Strop żelbetowy, monolityczny. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Morfeusz II

Zdjęcie profilowe jurgarden
jurgarden
Od początku zależało mi na domu o dwóch kondygnacjach, w którym ogólnodostępna strefa dzienna znajdowałaby się na dole, zaś część prywatna z sypialniami domowników na górze. Rozwiązaniem, które również szczególnie mnie interesowało było uwzględnienie na parterze dodatkowego pokoju z przeznaczeniem na gabinet. Z projektów spełniających te kryteria najbardziej do gustu przypadł mi Morfeusz II WRP1283.

Jak chyba na każdej tego typu inwestycji, również podczas naszej natrafiliśmy na kilka drobnych przeszkód. Ze względu na warunki gruntowe na naszej działce, konieczne było poszerzenie ławy fundamentowej, a pewne trudności techniczne pojawiły się z uwagi na wprowadzone przez nas modyfikacje. Oprócz tego, zauważyliśmy, iż projekt nie przewiduje zastosowania pochłaniacza w kuchni i z racji tego musieliśmy zastosować dodatkowy kanał wentylacyjny przechodzący przez kuchnię i sypialnię na poddaszu, z wyprowadzeniem przez dachówkę. Na szczęście nie były to bardzo poważne trudności, a całą inwestycje udało nam się wykonać w naprawdę krótkim czasie. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło nam zaledwie 1 rok i 4 miesiące.

Postanowiliśmy zastosować nieco inne materiały, niż te zalecane w technologii budowy. Zamiast sugerowanych bloczków Suporex, do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych, wielokomórkowych pustaków EDER. Żelbetowy, monolityczny strop zamieniliśmy na konstrukcję w systemie Teriva. Dach pokryliśmy dachówką marki Erlus, zaś bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą grafitowego styropianu. Ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. Podczas zimy zużywamy ok. 1-1,5 tony opału na miesiąc. Koszty samego wybudowania domu były zbliżone do oszacowanych, aczkolwiek po zastosowaniu przez nas dodatkowych rozwiązań, jak np. montaż automatycznie sterowanych rolet okiennych, ostateczna cena inwestycji była o ok. 30 % wyższa od sugerowanej.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Morfeusz II WRP1283 wprowadziłem kilka zmian. Uważam, że absolutnie konieczną było zwiększenie wysokości ścianki kolankowej - bez tego pokoje byłyby dla nas zbyt małe. Podniosłem ją o wys. jednego, 24 cm pustaka, aczkolwiek na chwile obecną sądzę, że jeszcze jedna lub dwie dodatkowe cegły dałyby idealny efekt. Zastosowana przez nas zmiana spowodowała, iż nad drugą kondygnacją uzyskaliśmy sporą powierzchnię. Szkoda byłoby jej nie wykorzystać, dlatego zaadaptowaliśmy ją na praktyczny strych. Myślę, że naprawdę warto rozważyć tę modyfikację, ale jednocześnie nie należy przesadzać z wysokością ścianki kolankowej. Widziałem realizację tego projektu, której inwestor zdecydował się na podniesienie poddasza o 4 pustaki i szczerze przyznam nie wyglądało to już do końca dobrze. Oryginalny projekt z zewnątrz prezentuje się naprawdę świetnie, a taki zabieg sprawił iż bryła znacząco straciła na uroku.

Kolejna modyfikacja polegała na zrobieniu prywatnej łazienki w sypialni w miejscu, w którym projektant przewidział garderobę. Dodatkowo, pomieszczenie to nieco powiększyliśmy kosztem głównej łazienki. Nie zrezygnowaliśmy jednak z garderoby - wykonaliśmy ją na wolnej powierzchni sypialni z lewej strony od wejścia. Inne zmiany w układzie pomieszczeń nie były konieczne, aczkolwiek teraz zastanowiłbym się nad rozwiązaniem dotyczącym wykonania balkonu nad frontem. Wyszedł on nieco niesymetrycznie i myślę, że warto zwrócić uwagę na ten element.

Rozmieszczenie wnętrza zaproponowane w projekcie Morfeusz II WRP1283 zostało dobrze przemyślane i jest naprawdę funkcjonalne. Myślę natomiast, że przy tak dużej powierzchni domu, kuchnia mogłaby być jeszcze większa. W domu mieszkam wraz z żoną oraz dwójką naszych dzieci. Pomieszczeń mamy dosyć sporo i uważam, że taki metraż będzie w pełni komfortowy nawet dla 5-6 osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Morfeusz II

  – 0 głosów

Projekt domu Morfeusz II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Morfeusz II

Projekt domu Morfeusz I

Morfeusz I

136,1 m²

Projekty podobne do Morfeusz II WRP1283

Projekt domu Emanuela II

Emanuela II

149,8 m²

Projekt domu Ariel II

Ariel II

140 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych