Projekt domu Miły II WRP1378

Cena projektu: 3 108 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
150,7 m²
Min. szer. działki
26,54 m
Wysokość budynku
9 m
Pow. zabudowy
162,5 m²
Kubatura
589,1 m³
Kąt nach. dachu
48°
Pow. dachu
369,4 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Miły II jest alternatywą popularnego projektu Miły. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Miły II jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt dedykowany jest w szczególności osobom posiadającym działkę z wjazdem od strony południowej. Projekt Miły II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Dzięki zamknięciu kuchni na salon, zapachy przygotowywanych potraw nie są wyczuwalne w części wypoczynkowej. Znajdujące się w kuchni okno wychodzące na ogród pozwala obserwować bawiące się dzieci, przy jednoczesnym przyrządzaniu posiłków. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Miły II - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,3 m²
2 hall
8,1 m²
3 pokój dzienny + jadalnia
37,2 m²
4 kuchnia
11,1 m²
5 pom. gospodarcze
7,5 m²
6 łazienka
3,3 m²
7 pokój
10 m²
8 garaż dwustan.
37,7 m²
razem
119,2 m²

Rzut kondygnacji projektu Miły II - Rzut poddasza

1 hall
8,5 m²
2 łazienka
6,8 m²
3 pokój
18,3 m²
4 pokój
13,4 m²
5 pokój
13,9 m²
6 garderoba
3 m²
7 garderoba
5,3 m²
8 strych
26,1 m²
razem
95,3 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Miły II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Miły II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

317 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte okładziną klinkierową oraz tynkiem strukturalnym. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Miły II

Zdjęcie profilowe igorogi
igorogi
Projekt domu Miły II WRP1378 spodobał mi się przede wszystkim ze względu na konstrukcję bryły o interesującym stylu architektonicznym. Zewnętrzny wygląd budynku miał największy wpływ na decyzję o jego realizacji, aczkolwiek układ pomieszczeń również przypadł mi do gustu. Wiedziałem, że zastosowanie jedynie kosmetycznych modyfikacji w całości dopasuje wnętrze do moich oczekiwań. Na początku wydawało mi się, że dom posiada dosyć nieduży metraż, co w pełni mi odpowiadało. Finalnie okazało się, że jest on znacznie większy niż zakładałem, jednak ostatecznie uznałem to za plus i obecnie jestem bardzo zadowolony z tak przestronnej przestrzeni.

Mam spore doświadczenie w temacie budownictwa i nie jest to pierwsza inwestycja, którą realizowałem. Pozwoliło mi to na odpowiedni dobór fachowców, a także samodzielne wykonywanie prac i uniknięcie niespodzianek. Wszystko udało się wykonać bardzo sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie. Budowę rozpoczęliśmy w sierpniu 2014 r., a do nowego domu wprowadziliśmy się w kwietniu 2016 r. - cała inwestycja trwała więc ok. 1,5 roku. Do postawienia budynku łącznie z dachem zatrudniłem profesjonalną firmę, zaś wykończenia zrobiłem własnymi siłami.

Ściany zewnętrzne zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego kl. 600, zaś wewnętrzne powstały przy użyciu bloczków silikatowych. Zrezygnowałem z wykonania stropu metodą Teriva i wszystkie stropy tradycyjnie wylaliśmy betonem. Dach pokryliśmy kanadyjskim gontem bitumicznym i muszę przyznać, że materiał ten doskonale się prezentuje. W całym domu wstawiłem energooszczędne trzyszybowe okna. Zmieniłem system wentylacyjny, gdyż zdecydowałem się na instalację wentylacji mechanicznej z rekuperatorem. Przy zastosowaniu powyższych rozwiązań cała inwestycja z wykończeniami „pod klucz” wyniosła 850 tys. zł.

Dom ogrzewamy za pomocą pieca gazowego skoordynowanego z systemem ogrzewania podłogowego, który dodatkowo wspomagany jest przez rekuperator. Co prawda ten rodzaj wentylacji wiąże się z dosyć dużymi kosztami zakupu sprzętu oraz jego instalacji, aczkolwiek przynosi duże oszczędności. Podejrzewam więc, że za niedługi czas ta kwota się zwróci. Czerpnię powietrza zrobiłem pod ziemią - 30 m rury wypuszczonej na głębokość 2 m sprawia, iż do wewnątrz zawsze dochodzi temperatura dodatnia. Koszty eksploatacyjne domu ogrzewanego gazem z pomocą rekuperatora są niższe o ok. 150 zł miesięcznie w stosunku do budynków o podobnej powierzchni bez zainstalowanej wentylacji mechanicznej.

Układ wnętrza przewidziany w projekcie domu Miły II WRP1378 od początku mi się spodobał, dlatego w znacznej większości wykonałem go zgodnie z oryginałem. Nie do końca trafionym pomysłem wydała mi się jednak zamknięta na salon kuchnia, toteż postanowiłem całkowicie otworzyć ją na część wypoczynkową. Likwidacja wolnostojących ścianek w tym miejscu była możliwa poprzez przeprojektowanie wiązań belek stropowych i zastosowanie podciągów. Oprócz tego poszerzyłem kuchnię o 60 cm kosztem znajdującego się obok pomieszczenia gospodarczego. Belkę nadprożową nad wykuszem w salonie wykonaliśmy w odwrotny sposób - zamiast do dołu skierowana jest ku górze. Dzięki temu w wykuszu mamy tą samą wysokość sufitu co w pozostałej części salonu. Świetnym pomysłem była również zmiana wykonania schodów - zamiast lanych wykonałem je w samonośnej konstrukcji. Z zawodu jestem stolarzem i często zajmuję się wykończeniami schodów betonowych drewnianymi belkami. Przyznam szczerze, że jeszcze nigdy nie widziałem w pełni prawidłowo wylanych - najczęściej spotykam się z nierównymi wysokościami stopni, nie mówiąc już o samej estetyce wykonania. Poprawki wiążą się z dodatkowymi kosztami i w efekcie klatka schodowa staje się o wiele droższa. Wykonanie jej w drewnianej konstrukcji jest więc szybsze, tańsze, a ponadto lepiej wygląda. Dodatkowo, powierzchnię dwustanowiskowego garażu wykorzystałem na zrobienie samodzielnego, niedużego mieszkania.

Mam spore doświadczenie w budowie wielu innych budynków, więc wprowadzone zmiany nie były przypadkowe. Wiedziałem, że zastosuje je już w momencie zakupu projektu i na chwilę obecną wszystko w moim domu w pełni mnie satysfakcjonuje. Decyzja o wyborze projektu Miły II WRP1378 była więc bardzo dokładnie przemyślana i jestem z niej naprawdę zadowolony. Wnętrze jest funkcjonalne, a budynek z zewnątrz doskonale się prezentuje. Gdybym teraz miał budować się po raz drugi, z całą pewnością ponownie zdecydowałbym się na ten sam projekt. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Miły II

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Michał_Kościelski buduje ten dom  30.06.2018 01:55: Projekt inny niż wszystkie. Wyróżnika się . Nie jest tani w budowie ale jest wyjątkowy. Michał k. 660722382

Projekt domu Miły II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Miły II

Projekt domu Miły

Miły

150,6 m²

Projekty podobne do Miły II WRP1378

Projekt domu Foch 2g

Foch 2g

155,6 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych