Projekt domu Milena II WRP1392

Cena projektu: 3 108 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
122,9 m²
Min. szer. działki
22,32 m
Wysokość budynku
8,5 m
Pow. zabudowy
144,3 m²
Kubatura
583,8 m³
Kąt nach. dachu
43°
Pow. dachu
247,3 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Milena II został stworzony na wzór popularnego projektu Milena. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Milena II to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż dwustanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Milena II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Zaplanowana w projekcie kuchnia zamknięta jest oazą dla kucharza, który może kontynuować swoją pasję bez przeszkadzania innym domownikom. Jadalnia połączona z pokojem dziennym to rozwiązanie, które zyskuje coraz więcej zwolenników, ze względu na nowoczesny i przestronny wygląd wnętrza. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Milena II - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 hall
8 m²
3 łazienka
3,2 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
29,7 m²
5 kuchnia
8,4 m²
6 pokój
10 m²
7 pom. gospodarcze
10,4 m²
8 garaż dwustan.
31,9 m²
razem
106,1 m²

Rzut kondygnacji projektu Milena II - Rzut poddasza

1 hall
6,2 m²
2 łazienka
9,2 m²
3 pokój
13,6 m²
4 pokój
13,6 m²
5 pokój
16,5 m²
6 strych
25,9 m²
razem
85 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Milena II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Milena II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

229 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Milena II

Zdjęcie profilowe Małgorzata_T-1
Małgorzata_T-1
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Milena II WRP1392, ponieważ przewidziany w nim układ wnętrza w całości odpowiadał naszym oczekiwaniom. Rozwiązaniem, na którym od początku nam zależało był uwzględniony na dole dodatkowy pokój. Oprócz tego, dużą uwagę zwracaliśmy na wielkość i lokalizację kotłowni, tak aby była ona dopasowana do możliwości ogrzewania domu za pomocą pieca na paliwo stałe. W wybranym przez nas projekcie bardzo spodobało się nam także usytuowanie pomieszczeń na parterze oraz przestronność poddasza, gdyż pokoje na tej kondygnacji posiadają całkiem spore rozmiary.

Całą inwestycję wykonaliśmy zgodnie z zaleceniami przewidzianymi w projekcie. Fachowcy nie mieli do niego żadnych zastrzeżeń i nie zgłaszali błędów w dokumentacji. Budowa odbyła się naprawdę sprawnie. Nie natrafiliśmy podczas niej na komplikacje, a wszystko udało się wykonać szybko i bez problemów, z czego jesteśmy naprawdę zadowoleni. Od momentu „pierwszego wbicia łopaty” do wprowadzenia się do nowego, w pełni wykończonego domu minęło w naszym przypadku ok. 1,5 roku.

Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm, do wykonania stropu zastosowaliśmy płyty żerańskie, a dach pokryliśmy szkliwioną dachówką marki Braas. Myślę jednak, iż decydując się na realizację projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Milena II WRP1392 należy założyć nieco większe koszty w stosunku do oszacowanych przez architekta. Cena naszej inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego była do niej bardzo zbliżona, aczkolwiek realizowała ją firma mojego męża dzięki czemu sporo zaoszczędziliśmy na robociźnie. Sądzę, że wyliczenia podane w Extra Indexie są więc bardziej realne.

Znalezienie odpowiedniego projektu zajęło nam naprawdę sporo czasu i przez pół roku naszych poszukiwań byliśmy zainteresowani kilkoma innymi propozycjami. Na początku bardziej kierowaliśmy się pierwszym wrażeniem, jednak po pewnym czasie postanowiliśmy dokładnie przeanalizować potrzeby naszej rodziny i to właśnie projekt domu Milena II WRP1392 okazał się spełniać je pod każdym względem. Decyzja o jego wyborze była więc bardzo dobrze przemyślana i tym samym nie mieliśmy potrzeby wprowadzania do niego znaczących modyfikacji. Jedyna kosmetyczna poprawka którą zastosowaliśmy polegała na rezygnacji z wnęki na szafę w hallu i w dalszym ciągu nie chciałabym już nic więcej zmieniać w układzie nowego domu. Jego wnętrze jest funkcjonalne i w całości spełnia nasze oczekiwania, a budynek z zewnątrz doskonale się prezentuje. Realizacja projektu domu z garażem Milena II WRP1392 okazała się dla nas strzałem w dziesiątkę. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe JagodaK
JagodaK
Gdy wraz z mężem zajęliśmy się poszukiwaniami idealnego dla nas projektu, największą uwagę przywiązywaliśmy do funkcjonalnego rozkładu pomieszczeń. Przede wszystkim chcieliśmy, aby układ parteru uwzględniał salon połączony z jadalnią oraz jeszcze jeden, dodatkowy pokój. Spośród propozycji spełniających nasze oczekiwania, finalnie zdecydowaliśmy się na realizację projektu Milena II WRP1392, który w całości bardzo nam się spodobał.

Kierownik budowy i zatrudnieni fachowcy trzymali się zaleceń zawartych w dokumentacji technicznej i wszystko udało się zakończyć jak najbardziej pomyślnie. Prace postępowały sprawnie i zgodnie z planem. Rozpoczęliśmy je wiosną 2015 r., a w listopadzie 2017 r. dom był już wykończony. Cała inwestycja trwała więc ok. 2,5 roku.

Do wymurowania ścian naszego domu, użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Postanowiliśmy zrezygnować z obicia dachu płytami g-k, a zamiast tego skosy wylaliśmy betonem. Na dachu zastosowaliśmy modułową blachodachówkę. Planując wydatki i porównując je z kosztorysem, należy wziąć pod uwagę fakt, iż ceny materiałów i robocizny mogą znacząco różnić się w zależności od regionu kraju czy wielkości miasta. Budując w woj. małopolskim udało nam się zmieścić w oszacowanej przez architekta kwocie.

Układ wnętrza zaproponowany w projekcie domu parterowym z poddaszem użytkowym Milena II WRP1392 został bardzo funkcjonalnie zaplanowany. Od początku bardzo nam się spodobał, a jedyną kosmetyczną poprawką była zamiana ścianki między jadalnią a kuchnią na praktyczny barek kuchenny. W nowym domu dostrzegam same plusy, a budując po raz drugi ponownie zdecydowałabym się na projekt Milena II WRP1392. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Milena II

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

JagodaK buduje ten dom  10.11.2017 15:16

Projekt domu Milena II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Milena II

Projekt domu Milena

Milena

122,9 m²

Projekty podobne do Milena II WRP1392

Projekt domu Dawid V

Dawid V

115,3 m²

Projekt domu Tuliusz V

Tuliusz V

129,3 m²

Projekt domu Galilea BIS 2M -200 3D

Galilea BIS 2M

134,15 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 15 K6

Projekt domu Malinowa Chata II -250

Malinowa Chata II

133,55 m²

Projekt domu Realny II

Realny II

119,2 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych