Nawet 20% rabatu na nowoczesne parterówki, tylko do 19.11   »Sprawdź«

Projekt domu Milena WRP1368

Cena projektu: 2 898 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
122,9 m²
Min. szer. działki
20,22 m
Wysokość budynku
8,6 m
Pow. zabudowy
126,9 m²
Kubatura
462,1 m³
Kąt nach. dachu
43°
Pow. dachu
219,7 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Milena to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Milena to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Dużym plusem kuchni zamkniętej na salon jest wyraźny podział pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu domownicy w spokoju mogą realizować swoją kucharską pasję. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Cztery komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Milena - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,5 m²
2 hall
8 m²
3 łazienka
3,2 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
29,7 m²
5 kuchnia
8,4 m²
6 pokój
10 m²
7 pom. gospodarcze
6,6 m²
8 garaż jednostan.
19,9 m²
razem
90,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Milena - Rzut poddasza

1 hall
6,2 m²
2 łazienka
9,2 m²
3 pokój
13,6 m²
4 pokój
13,6 m²
5 pokój
16,5 m²
6 strych
16,1 m²
razem
75,2 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Milena na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Milena
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

176 800 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

208 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
41 685 zł

stan surowy otwarty
114 612 zł

stan surowy zamknięty
20 503 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne warstwowe z bloczków wapienno-piaskowych, na fundamentach betonowych. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych, na poddaszu g-k. Strop gęstożebrowy z elementami żelbetowymi. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną bądź cementową.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Milena

Zdjęcie profilowe marszatko
marszatko
Zdecydowałam się na projekt domu Milena WRP1368, gdyż cały budynek po prostu przypadł mi do gustu. Największą uwagę przy wyborze zwracałam na rozmieszczenie pokoi. Układ pomieszczeń w tym projekcie bardzo mi odpowiadał, ze względu na dużą funkcjonalność. Na szczęście cała realizacja przebiegła zgodnie z planem i w trakcie nie pojawiły się żadne trudności. Ściany naszego domu wybudowaliśmy z bloczków Suporex, a dach wyłożyliśmy dachówką cementową. Na całym parterze zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, a na poddaszu mamy grzejniki. Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie domu tradycyjnym piecem na paliwo stałe. W projekcie domu Milena WRP1368 projektant uwzględnił wnękę na szafę w hallu. Postanowiliśmy z niej zrezygnować i tym samym zwiększyliśmy metraż kuchni. Garderoba na poddaszu należała pierwotnie do sypialni od frontu. My przyłączyliśmy ją do pokoju z balkonem. Nieco żałuję, iż nie zdecydowaliśmy się na powiększenie wiatrołapu. Jest on troszkę za mały i sądzę, że warto byłoby pomyśleć nad zwiększeniem jego powierzchni. W naszym przypadku salon i taras znajdują się po stronie południowej. Dzięki temu w części dziennej jest bardzo jasno i nie musieliśmy wstawiać dodatkowych okien. Jestem zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Milena WRP1368. To bardzo funkcjonalny budynek i z czystym sumieniem mogę polecić go innym. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Milena

  – 0 głosów

Projekt domu Milena należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Milena

Projekt domu Milena II

Milena II

122,9 m²

Projekt domu Milena Multi-Comfort

Projekty podobne do Milena WRP1368

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 NH -450

Projekt domu BW-10 wariant 5 -100

BW-10 wariant 5

131,2 m²

Projekt domu Dom przy Oliwkowej 5 -450

Projekt domu Tulio

Tulio

133,7 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 29 -450

Projekt domu Juliusz Nowy

Juliusz Nowy

128,8 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych