Nawet 20% rabatu na nowoczesne parterówki, tylko do 19.11   »Sprawdź«

Projekt domu Mila A garaż WRD1169

Cena projektu: 2 690 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
118,6 m²
Min. szer. działki
21,1 m
Wysokość budynku
5,8 m
Pow. zabudowy
179,6 m²
Kąt nach. dachu
22°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Mila wersja A z pojedynczym garażem to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Mila wersja A z pojedynczym garażem to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie zarówno łazienki jak i osobnego WC, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Mila A garaż - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,8 m²
2 hall
14,6 m²
3 pokój
13,8 m²
4 łazienka
5,6 m²
5 pokój
15,1 m²
6 pokój dzienny
32,7 m²
7 pokój
15,1 m²
8 wc
1,9 m²
9 kotłownia
5,5 m²
10 kuchnia + jadalnia
14,1 m²
11 garaż jednostan.
22,5 m²
razem
146,7 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Mila A garaż na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Mila A garaż
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

162 811 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

240 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
50 257 zł

stan surowy otwarty
92 723 zł

stan surowy zamknięty
19 831 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: drewniany. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian Termonium Fasada 12cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Mila A garaż

Zdjęcie profilowe razim
razim

Wiedziałem, że najlepszy dla mnie będzie dom parterowy, gdzie wszystkie pomieszczenia znajdą swoje miejsce na jednym poziomie. Nie chciałem mieć w domu schodów. Wybrałem zatem projekt domu Mila wersja A z pojedynczym garażem WRD1169 - spodobał mi się w nim układ pomieszczeń i sama bryła, a proszę mi wierzyć wcześniej przejrzałem naprawdę wielką ilość projektów.

Budowa była prowadzona etapami i tak wprowadziliśmy się w kwietniu, dopiero po prawie czterech latach od zakupienia projektu domu, ale cieszę się, że w końcu jesteśmy na swoim i możemy cieszyć się pełną swobodą. Dom został zbudowany z Porothermu i obłożony został 15cm styropianem, a na przy dachu mam 2x15cm wełny mineralnej. Wybierając piec na ekogroszek (jako że nie mieliśmy możliwości przyłączenia gazu), przenieśliśmy kotłownię do garażu, aby w domu niepotrzebnie nie dokładać kurzu i zapachu spalenizny. Zrezygnowałem z kominka mniej więcej z podobnych przyczyn - jednak może w przyszłości pomyśli się o jakimś bio o ciekawym designie. Mimo iż w domu mieszkać zacząłem w kwietniu, to wcześniejszy sezon już grzałem i powiem szczerze, że koszty były całkiem przyjemne, a myślę, że z czasem powinny się jeszcze obniżyć.

Bardzo pozytywnie oceniam układ pomieszczeń w projekcie domu Mila wersja A z pojedynczym garażem WRD1169. Brak kominka pozwolił dostawić w salonie spory stół, a po przeniesieniu kotłowni powstała w jej miejsce druga spora łazienka. Zdecydowałem się także przenieść kuchnię koło salonu i stworzyć z nich jedną wielką otwartą przestrzeń, o której zawsze myślałem. Na stałe w domu mieszkają trzy osoby (ja, żona i dziecko) - chyba jest to optymalna powierzchnia, a sprzątania też nam wystarcza. Póki co, jeden z pokoi wciąż stoi pusty i zastanawiamy się jak go wykorzystać - gabinet czy może jakieś miejsce dla gości. Dom mamy ustawiony tarasem od strony południowej i dzięki sporym oknom całymi dniami w środku mamy bardzo jasno, może oprócz jednej z sypialni, ale to można przeżyć. W zasadzie we wszystkich pomieszczeniach są bardzo duże okna, które zapewniają ciepłe wnętrze.

Projekt domu parterowego z garażem Mila wersja A z pojedynczym garażem WRD1169 oceniam na plus. Nie mam do niego w zasadzie żadnych zastrzeżeń i mogę go polecić. Jednak następnym razem raczej poszedłbym do architekta i stworzył coś indywidualnego. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Weronika1169
Weronika1169

Zdecydowałam się na projekt domu Mila wersja A z pojedynczym garażem WRD1169 głównie ze względu na przewidziany w nim układ pomieszczeń, który spełniał wszystkie moje oczekiwania. Dodatkowo, od początku zależało mi na tym, aby wszystkie pokoje znajdowały się na jednej kondygnacji, gdyż wchodzenie po schodach jest z reguły mało wygodne.

Postawienie naszego domu odbyło się bez problemów, a do czytelności projektu również nie mam żadnych zastrzeżeń. Cała realizacja trwała dość krótko, ponieważ wprowadziliśmy się po roku od jej rozpoczęcia. Z racji warunków panujących na naszym terenie musieliśmy wzmocnić fundamenty, jednak nie było z tym kłopotu. Budynek w naszym przypadku został wymurowany z ceramicznych pustaków Porotherm, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem 15 cm. Nie robiliśmy drewnianego stropu i zdecydowaliśmy się wylać go betonem. Zrobiliśmy to z myślą o tym, gdybyśmy w przyszłości potrzebowali drugiej kondygnacji. Była to dobra decyzja, ponieważ jakiś czas temu nasz syn postanowił zaadaptować poddasze, aby zamieszkać na nim wraz ze swoją żoną. W tym celu zatrudniliśmy specjalną firmę, która podniosła dach, aby uzyskać na piętrze więcej przestrzeni. Wszystko się udało i obecnie syn jest w trakcie wykańczania górnych pokoi. Udało mu się zrobić tam 4 sypialnie, salon z kuchnią, ubikację, łazienkę, spiżarkę oraz pralnię. Jest to więc osobne i w pełni funkcjonalne mieszkanie.

W sypialniach zamontowaliśmy grzejniki, natomiast na pozostałej powierzchni domu zastosowaliśmy tzw. „podłogówkę”. Pomieszczenia oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek z podajnikiem. Z racji grubej warstwy izolacyjnej na cały rok wystarczają nam 4 tony opału.

Ponieważ zdecydowaliśmy się na zamontowanie w domu kotła na paliwo stałe, do projektu Mila wersja A z pojedynczym garażem WRD1169 wprowadziliśmy pewne zmiany. Zrezygnowaliśmy z pierwotnej funkcji garażu, a jego powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie dużej kotłowni, funkcjonalnej spiżarki z wejściem od kuchni oraz małej klatki schodowej prowadzącej na piętro. Rezygnacja z garażu nie była dla nas problemem, ponieważ tą rolę pełni u nas murowana dobudówka z boku domu. Jeśli ktoś również potrzebowałby większej kotłowni, polecam takie rozwiązanie lub też zakup tego projektu w wersji z garażem dwustanowiskowym.

Gdybym budowała nasz dom ponownie, wprowadziłabym do niego jeszcze jedną, małą poprawkę. Mianowicie warto rozważyć zmianę lokalizacji drzwi między sypialnią a salonem i przesunąć je w stronę tarasu. Zgodnie z wytycznymi zrobiliśmy je na środku i zaaranżowanie ściany przy kominku jest z racji tego trochę kłopotliwe.

Jestem naprawdę zadowolona z wyboru projektu domu parterowego Mila wersja A z pojedynczym garażem WRD1169. Pokoje rozmieszczone są bardzo funkcjonalnie. Wszyscy odwiedzający nas goście bardzo chwalą ten układ, a ja osobiście nic bym w nim nie zmieniła. To naprawdę wygodny, rodzinny dom, w którym mieszka nam się bardzo komfortowo. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Mila A garaż

  – 0 głosów

Projekt domu Mila A garaż należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Mila A garaż

Projekt domu Mila 4A garaż

Mila 4A garaż

118,7 m²

Projekt domu Mila 3B garaż

Mila 3B garaż

139,6 m²

Projekt domu Mila B 2 garaże

Mila B 2 garaże

118,6 m²

Projekt domu Mila 3C 2 garaże

Mila 3C 2 garaże

139,6 m²

Projekt domu Mila 3A

Mila 3A

142,5 m²

Projekt domu Mila 4B 2 garaże

Mila 4B 2 garaże

118,7 m²

Projekty podobne do Mila A garaż WRD1169

Projekt domu Marlon III G1 -450

Marlon III G1

123,96 m²

Projekt domu Marlon III G1 (biały) bianco -450

Projekt domu Flori II G1 -420

Flori II G1

115,45 m²

Projekt domu Murator M32 Zielona równina

Projekt domu Milenka A garaż

Milenka A garaż

118,7 m²

Projekt domu Marlon G1 -450

Marlon G1

125,85 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych