Projekt domu Mila A garaż WRD1169

Cena projektu: 2 690 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
118,6 m²
Min. szer. działki
21,1 m
Wysokość budynku
5,8 m
Pow. zabudowy
179,6 m²
Kąt nach. dachu
22°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Mila wersja A z pojedynczym garażem to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt Mila wersja A z pojedynczym garażem to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie zarówno łazienki jak i osobnego WC, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Mila A garaż - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,8 m²
2 hall
14,6 m²
3 pokój
13,8 m²
4 łazienka
5,6 m²
5 pokój
15,1 m²
6 pokój dzienny
32,7 m²
7 pokój
15,1 m²
8 wc
1,9 m²
9 kotłownia
5,5 m²
10 kuchnia + jadalnia
14,1 m²
11 garaż jednostan.
22,5 m²
razem
146,7 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Mila A garaż na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Mila A garaż
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

247 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: drewniany. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian Termonium Fasada 12cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Mila A garaż

Zdjęcie profilowe razim
razim

Wiedziałem, że najlepszy dla mnie będzie dom parterowy, gdzie wszystkie pomieszczenia znajdą swoje miejsce na jednym poziomie. Nie chciałem mieć w domu schodów. Wybrałem zatem projekt domu Mila wersja A z pojedynczym garażem WRD1169 - spodobał mi się w nim układ pomieszczeń i sama bryła, a proszę mi wierzyć wcześniej przejrzałem naprawdę wielką ilość projektów.

Budowa była prowadzona etapami i tak wprowadziliśmy się w kwietniu, dopiero po prawie czterech latach od zakupienia projektu domu, ale cieszę się, że w końcu jesteśmy na swoim i możemy cieszyć się pełną swobodą. Dom został zbudowany z Porothermu i obłożony został 15cm styropianem, a na przy dachu mam 2x15cm wełny mineralnej. Wybierając piec na ekogroszek (jako że nie mieliśmy możliwości przyłączenia gazu), przenieśliśmy kotłownię do garażu, aby w domu niepotrzebnie nie dokładać kurzu i zapachu spalenizny. Zrezygnowałem z kominka mniej więcej z podobnych przyczyn - jednak może w przyszłości pomyśli się o jakimś bio o ciekawym designie. Mimo iż w domu mieszkać zacząłem w kwietniu, to wcześniejszy sezon już grzałem i powiem szczerze, że koszty były całkiem przyjemne, a myślę, że z czasem powinny się jeszcze obniżyć.

Bardzo pozytywnie oceniam układ pomieszczeń w projekcie domu Mila wersja A z pojedynczym garażem WRD1169. Brak kominka pozwolił dostawić w salonie spory stół, a po przeniesieniu kotłowni powstała w jej miejsce druga spora łazienka. Zdecydowałem się także przenieść kuchnię koło salonu i stworzyć z nich jedną wielką otwartą przestrzeń, o której zawsze myślałem. Na stałe w domu mieszkają trzy osoby (ja, żona i dziecko) - chyba jest to optymalna powierzchnia, a sprzątania też nam wystarcza. Póki co, jeden z pokoi wciąż stoi pusty i zastanawiamy się jak go wykorzystać - gabinet czy może jakieś miejsce dla gości. Dom mamy ustawiony tarasem od strony południowej i dzięki sporym oknom całymi dniami w środku mamy bardzo jasno, może oprócz jednej z sypialni, ale to można przeżyć. W zasadzie we wszystkich pomieszczeniach są bardzo duże okna, które zapewniają ciepłe wnętrze.

Projekt domu parterowego z garażem Mila wersja A z pojedynczym garażem WRD1169 oceniam na plus. Nie mam do niego w zasadzie żadnych zastrzeżeń i mogę go polecić. Jednak następnym razem raczej poszedłbym do architekta i stworzył coś indywidualnego. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Weronika1169
Weronika1169

Zdecydowałam się na projekt domu Mila wersja A z pojedynczym garażem WRD1169 głównie ze względu na przewidziany w nim układ pomieszczeń, który spełniał wszystkie moje oczekiwania. Dodatkowo, od początku zależało mi na tym, aby wszystkie pokoje znajdowały się na jednej kondygnacji, gdyż wchodzenie po schodach jest z reguły mało wygodne.

Postawienie naszego domu odbyło się bez problemów, a do czytelności projektu również nie mam żadnych zastrzeżeń. Cała realizacja trwała dość krótko, ponieważ wprowadziliśmy się po roku od jej rozpoczęcia. Z racji warunków panujących na naszym terenie musieliśmy wzmocnić fundamenty, jednak nie było z tym kłopotu. Budynek w naszym przypadku został wymurowany z ceramicznych pustaków Porotherm, a bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem 15 cm. Nie robiliśmy drewnianego stropu i zdecydowaliśmy się wylać go betonem. Zrobiliśmy to z myślą o tym, gdybyśmy w przyszłości potrzebowali drugiej kondygnacji. Była to dobra decyzja, ponieważ jakiś czas temu nasz syn postanowił zaadaptować poddasze, aby zamieszkać na nim wraz ze swoją żoną. W tym celu zatrudniliśmy specjalną firmę, która podniosła dach, aby uzyskać na piętrze więcej przestrzeni. Wszystko się udało i obecnie syn jest w trakcie wykańczania górnych pokoi. Udało mu się zrobić tam 4 sypialnie, salon z kuchnią, ubikację, łazienkę, spiżarkę oraz pralnię. Jest to więc osobne i w pełni funkcjonalne mieszkanie.

W sypialniach zamontowaliśmy grzejniki, natomiast na pozostałej powierzchni domu zastosowaliśmy tzw. „podłogówkę”. Pomieszczenia oraz wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na ekogroszek z podajnikiem. Z racji grubej warstwy izolacyjnej na cały rok wystarczają nam 4 tony opału.

Ponieważ zdecydowaliśmy się na zamontowanie w domu kotła na paliwo stałe, do projektu Mila wersja A z pojedynczym garażem WRD1169 wprowadziliśmy pewne zmiany. Zrezygnowaliśmy z pierwotnej funkcji garażu, a jego powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie dużej kotłowni, funkcjonalnej spiżarki z wejściem od kuchni oraz małej klatki schodowej prowadzącej na piętro. Rezygnacja z garażu nie była dla nas problemem, ponieważ tą rolę pełni u nas murowana dobudówka z boku domu. Jeśli ktoś również potrzebowałby większej kotłowni, polecam takie rozwiązanie lub też zakup tego projektu w wersji z garażem dwustanowiskowym.

Gdybym budowała nasz dom ponownie, wprowadziłabym do niego jeszcze jedną, małą poprawkę. Mianowicie warto rozważyć zmianę lokalizacji drzwi między sypialnią a salonem i przesunąć je w stronę tarasu. Zgodnie z wytycznymi zrobiliśmy je na środku i zaaranżowanie ściany przy kominku jest z racji tego trochę kłopotliwe.

Jestem naprawdę zadowolona z wyboru projektu domu parterowego Mila wersja A z pojedynczym garażem WRD1169. Pokoje rozmieszczone są bardzo funkcjonalnie. Wszyscy odwiedzający nas goście bardzo chwalą ten układ, a ja osobiście nic bym w nim nie zmieniła. To naprawdę wygodny, rodzinny dom, w którym mieszka nam się bardzo komfortowo. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Mila A garaż

  – 0 głosów

Projekt domu Mila A garaż należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Mila A garaż

Projekt domu Mila 4A garaż

Mila 4A garaż

118,7 m²

Projekt domu Mila 3B garaż

Mila 3B garaż

139,6 m²

Projekt domu Mila 3C 2-garaże

Mila 3C 2-garaże

139,6 m²

Projekt domu Mila 4B 2-garaże

Mila 4B 2-garaże

118,7 m²

Projekt domu Mila B 2-garaże

Mila B 2-garaże

118,6 m²

Projekt domu Mila 3A

Mila 3A

142,5 m²

Projekty podobne do Mila A garaż WRD1169

Projekt domu Marlon III G1 (biały) bianco

Projekt domu Marlon III G1

Marlon III G1

123,96 m²

Projekt domu Flori II G1

Flori II G1

115,45 m²

Projekt domu Murator M32 Zielona równina

Projekt domu Milenka A garaż

Milenka A garaż

118,7 m²

Projekt domu Marlon G1

Marlon G1

125,85 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych