Projekt domu Metis WRP1097

Cena projektu: 2 835 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
150,8 m²
Min. szer. działki
22,58 m
Wysokość budynku
8,4 m
Pow. zabudowy
145,7 m²
Kubatura
523,2 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
248,1 m²
Liczba pokoi
5 (4 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Metis to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Ciekawym elementem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Metis to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Część nocną tworzy pięć sypialni, które dobrze sprawdzą się w przypadku 5-7 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Na komfortowe użytkowanie domu ma również wpływ uwzględnione w nim pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Metis nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Metis - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,9 m²
2 hall
11,6 m²
3 pokój dzienny + jadalnia
28,6 m²
4 łazienka
3,2 m²
5 kuchnia
9,9 m²
6 spiżarnia
1,3 m²
7 pokój
12,6 m²
8 pom. gospodarcze
5,4 m²
9 garaż jednostan.
20 m²
razem
98,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Metis - Rzut poddasza

1 hall
9,2 m²
2 pokój
11,5 m²
3 garderoba
4 m²
4 łazienka
4 m²
5 pokój
13,3 m²
6 pokój
12 m²
7 pokój
12,3 m²
8 łazienka
6 m²
9 strych
11,9 m²
razem
84,2 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Metis na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Metis
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

261 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego posadowione na betonowych fundamentach. Ściany wewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych. Strop gęstożebrowy. Elewacje pokryte tynkiem strukturalnym w systemie ociepleń Termo Organika. Pokrycie dachu - dachówka ceramiczna lub cementowa.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dobre Domy Flak & Abramowicz

Opinie mieszkańców domu Metis

Zdjęcie profilowe Metis1
Metis1

Zdecydowaliśmy się na projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Metis WRP1097, ponieważ przewidziany w nim układ pomieszczeń wydał nam się funkcjonalny, a zewnętrzny wygląd budynku przypadł nam do gustu. Poza tym, uwzględnione w nim rozwiązania spełniały kryteria, które sobie założyliśmy, gdy zdecydowaliśmy się na budowę nowego domu.

W trakcie realizacji nie mieliśmy żadnych problemów, a czytelność projektu nie sprawiała trudności wykonawcom. Dużym sukcesem jest dla mnie czas trwania całej inwestycji, gdyż postawienie i wykończenie całego budynku w naszym przypadku trwało ok. 2 lata. Zmieniliśmy nieco technologię budowy i zamiast przewidzianych przez architekta gazobetonowych bloczków, do wymurowania ścian użyliśmy 30 cm cegieł Porotherm. Ociepliliśmy je 15 cm warstwą styropianu i muszę przyznać, iż jestem naprawdę zadowolony z ekonomiczności naszego domu. Gazem ogrzewamy pomieszczenia oraz wodę użytkową i w ciągu całego roku kosztuje to nas ok. 3,5-4 tys. złotych.

Aby dostosować projekt Metis WRP1097 do wszystkich naszych oczekiwań wprowadziliśmy kilka zmian i pierwotnie otwartą kuchnię zamknęliśmy na strefę wypoczynkową. Zdecydowaliśmy się również na przesunięcie łazienki na parterze do ściany tworzącej wiatrołap i obecnie do salonu wchodzi się od drugiej strony korytarza. Dodatkowo kominek znajduje się teraz bliżej kuchni. Większe zmiany nie były potrzebne, aczkolwiek uważam że warto rozważyć poszerzenie klatki schodowej o ok. 10 cm. Jest ona nieco wąska i utrudnia to transport większych mebli na poddasze.

Obecnie w naszym nowym domu mieszkamy tylko we dwójkę, ponieważ nasz syn się usamodzielnił i wyprowadził do swojego mieszkania. Z racji tego korzystamy w zasadzie tylko z parteru, którego powierzchnia jest dla nas całkowicie wystarczająca. Uważam, że dom zrealizowany według projektu Metis WRP1097 będzie idealny nawet dla 4-5 osobowej rodziny. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Metis

  – 0 głosów

Projekt domu Metis należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Metis

Projekt domu Metis II

Metis II

150,8 m²

Projekt domu Metis III

Metis III

150,8 m²

Projekty podobne do Metis WRP1097

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 D

Projekt domu EKOPLANET 2B1G

EKOPLANET 2B1G

139,8 m²

Projekt domu TK158g

TK158g

148,56 m²

Projekt domu Żarowo 1mg

Żarowo 1mg

143,92 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 14 DN

Projekt domu Praktyczny 3 -480 3D

Praktyczny 3

148,5 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych